BLONDE REDHEAD _ 23

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

BLONDE REDHEAD _ 23

Post autor: yeti »

mam ogromna prośbę umięśćmy ten 01 - 23.mp3 kawałek na liscie trójki. Jesli dużo z nas zagłosuje to pchniemy go conajmniej do poczekalni. A warto.Pomyślcie o tym...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Jeżeli byłoby ogólne przyzwolenie na takie działanie, to ja nie miałbym nic przeciwko temu, żeby np. co tydzień ktoś (za każdym razem ktoś inny)mógł zaproponować jakiś utwór, który wspólnie można by starać się wypromować przynajmniej do nieszczęśliwej siódemki. Wystarczyłoby, żeby chociaż połowa głosujących w danym tygodniu na forumową listę zagłosowała jednocześnie na LP3 poświęcając jeden głos na dany utwór. Ja np. nie miałbym nic przeciwko temu, żeby takim utworem był kiedyś Humanity - Scorpions. Bodeczek chyba też by nie protestował. ;)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Robinson pisze:Ja np. nie miałbym nic przeciwko temu, żeby takim utworem był kiedyś Humanity - Scorpions. Bodeczek chyba też by nie protestował. ;)
Już od dwóch tygodni na to głosuje, więc byłbym za :wink:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

stavanger pisze:Już od dwóch tygodni na to głosuje, więc byłbym za :wink:
Ale jak tu przekonać innych? Ej, ludziska, weźcie zrezygnujcie na 1 tydzień z jakiegoś swojego ulubionego kawałka i poświęćcie głos na Scorpions? ;)
No nie wiem, czy coś takiego by się przyjęło.
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

http://www.halama.pl/mp3/Grzegorz%20Hal ... 20door.mp3
Ja mam taką propozycję. Dla mnie przejmujące wykonanie. Niepowtarzalny wokal. Mamusia wymiata na gitarze jak się patrzy. A skoro karierę na liście swego czasu zrobiły Śpiworki to ta wersja dylanowskiego przeboju powinna tym bardziej. Halama lepszy od Axl Rose! :)

A na Scorpions zagłosuję - słowo!
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

jaszczomp pisze:A na Scorpions zagłosuję - słowo!
No tak ale to musiałaby być naprawdę zbiorowa akcja. W danym tygodniu głosujemy na Blonde Redhead, w następnym na Scorpions, itd. Gdyby się zebrało 20-30 dodatkowych głosów, to może utwór dotarłby nawet do poczekalni. A wtedy mieliby szansę usłyszeć go inni słuchacze, potencjalni głosujący, którzy nie mieliby normalnie szansy usłyszeć danego utworu w radiu. Bo np. Scorpions jeszcze w Trójce nie słyszałem.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

Dokladnie! bardzo dobry pomysl,ale trzeba by z tego zrobic duzy watek.I zareklamowac w komentarzach na bierzaca liste a najlepiej napisac do Ku3y ktory liczy glosy w forumowej LP bo to sie z tym wiaze,bo to odzwirciedlenie glosow na Trojkowa LP - wtedy faworyzowana piosenka byla by chyba za kazdym razem na 1 miejscu forumowej LP...

Scorpions nagral po latach swietny utwor na miare lat swietnosci pisalem o tym do Niedzwiedzia i powiedzial i zagral o tym w Markomanii ale to za malo...:(
Poddobnie bylo z Bird And The Bee "Again & Again"
podobnie bylo z Redhead - 23 swietny utwor...
i jak House Of Wax" Paula McCartneya wyjdzie na singlu moze bedzie,warto by bylo to wylansowac bo to najlepszy utwor i plyta McCartneya od Tug Of War z 82 roku.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Mimo, że uważam nową piosenkę Scorpions za świetną to jednak póki co mojego głosu nie dostanie. Po prostu na razie znajduję co najmniej 10 świetniejszych utworów. :wink: No, ale jeśli będziecie regularnie głosować to może w najbliższych tygodniach też do Was dołączę.

Na razie wstawię chociaż TELEDYSK dla tych co jeszcze nie znają. :)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

drwycior pisze:Dokladnie! bardzo dobry pomysl,ale trzeba by z tego zrobic duzy watek.I zareklamowac w komentarzach na bierzaca liste a najlepiej napisac do Ku3y ktory liczy glosy w forumowej LP bo to sie z tym wiaze,
czytam i czekam jak sie sytuacja rozwinie.
drwycior pisze:bo to odzwirciedlenie glosow na Trojkowa LP - wtedy faworyzowana piosenka byla by chyba za kazdym razem na 1 miejscu forumowej LP...
nie sądze. Jesli juz ktos by poswiecil swoj jeden glos to na forumowej dalby taka piosenka na 10. miejscu, a wiec bylby to 1 punkcik.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

No dobrze, ale jak w takim razie co tydzień wybrać poszczególny utwór? Może się bowiem okazać, ze w ciągu godziny po emisji listy każdy będzie miał swojego faworyta i nie dojdziemy do porozumienia. Druga sprawa to problem wybrania według siebie utworu, który powinien być "przepchnięty" do 50tki. Na przykład w poniedziałek oddałem swoje głosy na forumową - na 10 piosenek 3 były w podstawowej trzydziestce, siedmiu nie było ani tam, ani w poczekalni, ani nawet w nieszczęśliwej (no dobra - w przypadku jednego z nich taki stan rzeczy nie potrwa długo). I po trzecie - przykładowo część osób wsadza Blonde Redhead do swojej dziesiątki, ale bez skutku - utwór nie wchodzi do poczekalni i cała robota na nic. Także jak dla mnie ten pomysł może nie wypalić.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Przemyślałem problem i wpadł mi do głowy inny pomysł. Możemy co tydzień do swojej dziesiątki dokładać miejsce 11 - nieuwzględniane w podliczaniu forumowej przez Ku3ę, ale zawierające wybrany utwór, jeśli komuś szkoda miejsca w 10-tce lub też wybrany utwór bardzo nie przypada mu do gustu. W końcu na lp3 można oddać 11 głosów. Jeśli zaś chodzi o porozumienie, kto kiedy ma prawo do wystawienia kandydata, sprawiedliwym może być ilość cotygodniowych głosowań na forumową. Czyli: zaczyna yeti - bo to jego pomysł a później ci, którzy głosowali na wszystkie notowania naszej listy. Ku3a ma chyba gdzieś w zanadrzu ranking kto ile głosował, także nie powinno być z tym chyba problemu.
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Robinson pisze:
stavanger pisze:Już od dwóch tygodni na to głosuje, więc byłbym za :wink:
Ale jak tu przekonać innych? Ej, ludziska, weźcie zrezygnujcie na 1 tydzień z jakiegoś swojego ulubionego kawałka i poświęćcie głos na Scorpions? ;)
No nie wiem, czy coś takiego by się przyjęło.
tak! tak! jestem za! ludzie do klawiatur ...
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

no to głosujemy!!!! Blonde redhead na listę!!!
ps Blonde redhead to grupa ze stajni 4AD
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

oki głosy oddane min. poza blonde redhead takze scorpions i mccartney.
głosujmy wszyscy może trochę zmieszamy na liście???
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

To Yeti jako autor zaloz thread proponuje w komentarzach do notowan aktualnych zeby kazdy wiedzial na co aktualnie oddac wlos.I gdzie bedziemy mogli rozstrzygac z jakich propozycji wybrac ten jeden utwor na dany tydzien,bo trzeba sie zgodzic jakos demokratycznie co do jednego utworu tak do czwartku najpozniej...narazie mamy 2 tygodnie z glowy bo BlondeRedhead,potem Scorpions...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jackal pisze:Ku3a ma chyba gdzieś w zanadrzu ranking kto ile głosował, także nie powinno być z tym chyba problemu.
dostepne od reki jakby co
jackal pisze:Jeśli zaś chodzi o porozumienie, kto kiedy ma prawo do wystawienia kandydata, sprawiedliwym może być ilość cotygodniowych głosowań na forumową. Czyli: zaczyna yeti - bo to jego pomysł a później ci, którzy głosowali na wszystkie notowania naszej listy.
na wszystkie to... nieduzo takich osob jest 8)

generalnie pomysl ciekawy, moze rzeczywiscie cos z tego bedzie. Bo tak sie zastanawialem kilka dni temu nad "My Humps" - Alanis Morissette i pomyslalem sobie, ze ta piosenka ma szanse, o ile... dostanie sie do Poczekalni. Potem powinno byc juz lepiej. Wiec taka akcja moglaby pomoc. Tak samo chcialbym jakos agitowac na rzecz "Surrender" - Billy Talent. To bedzie jedna z moich piosenej roku, jest w zestawie do glosowania, a chyba nikt nigdy tego w Trojce nie slyszal, to i nie dziwota, ze sie nie moze dostac na piecdziesiatki.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

To dobry pomysł - jestem oczywiście za. Mam tylko dwie wątpliwości:
1. rozumiem, że głosowanie to zaczynamy do notowania 1328 bo głosy na bieżące już poszły... ,
2. ciekawe ilu z tych co napiszą, że głosowali na podany tytuł rzeczywiście tak postąpi?
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

HERMMAN pisze:ciekawe ilu z tych co napiszą, że głosowali na podany tytuł rzeczywiście tak postąpi?
Trzeba wierzyć na słowo :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

To moja propozycja byłaby taka, żeby zmienić tytuł tego wątku (yeti) na np. coś w stylu "cotygodniowy wybór utworu do promowania" albo "utwór tygodnia", przenieść go do działu komentarzy (Jacek?) albo ewentualnie założyć tam nowy wątek, w którym w każdym tygodniu ktoś (trzeba by ustalić zasady kto kiedy) podawałby utwór, który chciałby wylansować do poczekalni.

Ja rozumiem to tak, że w piątek po południu lub wieczorem osoba dyżurna w danym tygodniu podaje utwór, na który pozostali chętni do udziału w promowaniu oddają głosy przez nadchodzący tydzień (od piątku do piątku). Ponieważ ja zawsze głosując na forumową, tak samo głosuję na LP3, więc jeśli nie ma tego utworu w mojej 10-tce, to pakuję go na miejsce 10 i tak samo głosuję na LP3.

Oczywiście prawo do podawania utworu promowanego powinni mieć tylko ci, którzy aktywnie uczestniczą i rzeczywiście głosują na LP3 na dany utwór zaproponowany przez innych. A jak to udowodnić? Hmm, no dla mnie wystarczające jest to, jeśli umieszczą ten utwór także w 10-tce forumowej.

Takie ogólne zasady przyszły mi do głowy, ale nie wiem jak wyłaniać kolejność osób, które mogą jako pierwsze podawać promowany utwór. Pewnie tak jak sugerował jackal, niech Ku3a poda najbardziej aktywnych głosujących na forumową i ustali kolejność. Jeśli ktoś z listy zrezygnuje z udziału w tej inicjatywie, to następny na liście podaje swój utwór.

I jeszcze jedna uwaga. Nie ma chyba sensu promowanie utworów z 30-tki, bo taki utwór w najlepszym wypadku udałoby się może podnieść o 1 miejsce. Tak samo nie ma chyba sensu podawanie utworów z poczekalni, bo nie damy raczej rady wepchnąć go do 30-tki, ale podawanie utworów z nieszczęśliwej lub spoza nieszczęśliwej jest uzasadnione i nie widzę tu jakiejś nieuczciwości, bo wiele utworów po prostu przepada, gdyż są mało grane, a po wejściu do poczekalni naprawdę miałyby szansę pójść wyżej.

Kto ma dodatkowe propozycje?
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Myślę, że propozycja Robinsona co do kolejności w głosowaniu jest bardzo sensowna, bo inaczej byłby problem, co wrzucać. Tylko trzeba stworzyć listę takich, którzy deklarują udział w zabawie. Przyznam się, że do tej pory byłem do propozycji niechętnie nastawiony, gdyż na 23 to sporo ludzi swego czasu głosowało na forumową, a na utwór, który u mnie jest od dawnien dawna na 2 miejscu to nikt nie głosował i nie miałby on raczej szans przebicia się przy innych zasadach. A nawet jeżeli, to mogłoby to nastąpić, kiedy zniknąłby już z zestawu do głosowania.
Przy okazji uważam, że powinno być jedno obostrzenie zasad (pewnie niewielkie, bo sprawa jest raczej oczywista). Utwór powinien się znajdować w poprzednim tygodniu w 10 podanej w głosowaniu na forumową przez proponującego (a może nawet w 5).
No i oczywiście jestem za tym, żeby to był utwór, który nie jest i nigdy nie był na liście (licząc z poczekalnią).
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Zgadzam sie z Robinsonem i Kajmanem i wlasciwie pod tym wzgledem nie mam nic do dodania.

Lista glosujacych na forumowa wyglada tak (nie uwzgledniajac glosowania w tym tygodniu):

73 ku3a
72 tadzio3
71 szakal35
71 Grycek
66 1981
64 zbyszu
62 Campari
57 jotem3
54 stavanger
54 Yacy
49 trzpaw
47 Artur
46 Gary
45 nastoletni_duch
45 adr
44 Tomekk
43 Zawiesina
43 mrsap
40 Fanatyk
40 antek
38 jackal
38 Carlit
34 marsvolta
33 kajman
31 mateusz15
29 Robinson
27 mr.pusiak
26 Gabram
26 GregF
26 Martyr
26 iqh
25 Rafał11
25 Wojtasss
25 piotreklp3
23 maro
23 bartekp
23 prz_rulez
22 gąsior
21 bobby-x
21 Bodeczek
20 Miszon
19 Adameks
19 malik
18 John The Revelator
17 zeta
14 adrianec
13 IZA
11 Frodo
11 HERMMAN
9 saferłel
8 olekorlo
8 amosek
7 Glosoli
7 duchowny11
7 Ada
6 foa
6 gotrik
5 Piotr
5 czapelka
4 JaceK
4 awni
4 olgus
4 Redbull
4 JC
4 andy
4 Matiass
3 Jantin
3 maliN
3 graf
2 choroszcz
2 PS
2 drwycior
2 onyx
2 mascha
2 brok
2 Johny
2 emilencja
2 emigrantka
2 Natalia
2 jszmiles
1 han
1 DARK
1 Blues
1 Tori
1 Anita
1 Greg27
1 chris975
1 amstel
1 Karol83
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Jestem 24 w kolejce. To się tylko można zastrzelić. Ale może nie wszysce przede mną będą chcieli brać uidział w tej zabawie, jeżeli przyjmiemy tą zasadę.
Proponuję do poniedziałku zebrać chętnych do udziału, w tej zabawie, ustalić kolejność w/g zestawienia ku3y, a kolejne osoby, które zadeklarują się później ustawiać w kolejności zgłaszania.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

OK, ale myślę, że w międzyczasie zagłosujemy już na "23" (od dzisiejszego popołudnia do następnego piątku) i może na Scorpions, a w tym czasie niech się chętni zgłaszają.
Z wypowiedzi w tym temacie wynika, że chętnymi chyba będą:

73 ku3a
54 stavanger
46 Gary
38 jackal
33 kajman
29 Robinson
21 Bodeczek
11 HERMMAN
2 drwycior
0 jaszczomp
0 yeti
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Akcja jest jak najbardziej szczytna :). Sam o tym myślałem (zwłaszcza jak usłyszałem, że może "Akurat" pan Marek wrzuci do zestawu). Jedyny problem byłby taki, że warto by chyba wiedzieć, na co się głosuje, bo nie zawsze słyszało się te kawałki. Na ten przykład gdyby nie minimax, to bym nie słyszał nigdy nowych kawałków Scorpionsów (bodajże 4 puszczał).
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Robinson pisze: Z wypowiedzi w tym temacie wynika, że chętnymi chyba będą:

73 ku3a
54 stavanger
O, awansowałem na drugie miejsce :)
ODPOWIEDZ