1354 (12.01.2008)

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Mr. Dark pisze:(...) Pamiętam, że kiedyś Marek Niedźwiecki (...)
abd3mz pisze:
jszmiles pisze:Na 50 trzeba było coś koło 60 (...)
Wydawało misie, że mniej. Ciekawe jak teraz.
Jeśli teraz potrzeba 125 głosów to jest wzrost o 100% w porównaniu z notowaniem ok. 1320. You're Beautiful było na 1 od 1238 do 1242 notowania, więc czyżby aż tak duży spadek w liczbie głosów ?
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Mr. Dark pisze:#50 - 250 głosów
.... odejście Niedźwiedzia, więc przypuszczam, że około 125 głosów starczyłoby na poczekalnię...
Podczas czatu internetowego bodajże z maja 2007 r. Marek mówił, że aby wejść do poczekalni piosenka musi mieć ok. 120-150 głosów. Myślę, że mniej więcej tyle samo teraz potrzeba.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

mateusz15 pisze:
Mr. Dark pisze:
mateusz15 pisze:Nie rozumiem co Wy chcecie od tego Rojka :twisted:
W drodzeee...
Bo można spodziewać się po nim dużo więcej :?
Oj wiadomo, ale czasem i tak trzeba :wink:
pamietajmy ze jest to piosenka filmowa a te rzadza sie troche innymi prawami, moze w polaczniu z obrazem i klimatem filmu jest idealna, wiec nie narzekajmy ze Artur Rojek stworzyl cos slabego.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mateusz15 »

Dokładnie Artur :wink:

A odnośnie Twojego avka reakcja mojej siostry: "O Boże co to nam łazi po monitorze!" :P
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gary pisze:
angia90 pisze:jaka niespodzianka? smieszne jest to ze wszyscy maja Piotr na imie :)
Może będzie top 1000 przez cały tydzień. :) Fajnie by było.
Zwykle co roku między 26 XII a 31 XII na Virgin Radio leciało Top 500, ale w tym roku chyba nie było.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

ksch pisze:I znów ten instrumental... Mogliby chociaż raz puścić wersję z wokalem ;)
A gdzie taką wersję można usłyszeć?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Mr. Dark pisze:
kajman pisze:
Mr. Dark pisze:Bo zawsze mi się wydawało, że tekst opowiada o tym, co jest zawarte w tytule, a tu takie buty :wink:
Masz rację, to o dziewczynie, która przyszła do szkoły i zastrzeliła kolegów. Na pytanie dlaczego odpowiedziała: Nie lubię poniedziałków. To była swego czasu bardzo głośna historia.
Ta historia to zdarzyła się naprawdę? Jeśli tak to całe szczęście, że teraz mam ferie :wink:
Tak, naprawdę, gdzieś w USA.
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

Nie słuchałem listy... naprawdę ciężko siedzieć w domu w sobotę i słuchać listy. Widać jeszcze nie jestem zasuszonym faunem. Następna sobota będzie moją ostatnią w Polsce, pewnie też listy nie wysłucham na żywo :roll: ...

Lista zmienia się. Więcej na niej kawałków, które podobają mi się, więcej świeżości (ale nadal za mało).

Radiohead! Radiohead! Może w końcu będą mieli przebój na lp3 dorównujący wynikom "Creep".
Fajnie też, że Sugababes debiutują.. jednak wydaje mi się, że spadną, tak jak "About You Now".
A James Blunt.. fatalny spadek!!
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

słuchałem wczoraj notowania i dzisiaj czytam sobie Wasz komentarze...
czemu tak cały czas najeżdżacie na "W drodze" :wink: (poza paroma osobami) mnie się tam ten utwór podoba i super, że jest na szczycie, to
piękna piosenka.
Zachwycam się nią od jakiegoś czasu..
"(...)Zwyczajnie nikt nie lubi pustki..
w drodze, bez wytchnienia ciągle, bledną przeszłe dni.. z nadzieją w sobie.. w drodze, myśli pełne wspomnień do ostatnich chwil, tam już tylko my(...)
czyż to nie jest wspaniałe? takie.. subtelne.. :wink:
plusem tego notowania jest też debiut na 32. Change - Sugababes, pewnie czeka je ten sam los co "About You Now"(jak ktoś juz wspomniał) 8)
ale kto wie :?:
cieszę się jeszcze z awansu APOLOGIZE :D
Lady Pank i Maroon 5 :wink:
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:
ksch pisze:I znów ten instrumental... Mogliby chociaż raz puścić wersję z wokalem ;)
A gdzie taką wersję można usłyszeć?
Na przykład tu: Hljomalind z wokalem :)
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Słucham listy trójki od 1983 r (42 notowanie), ale przyznam się, że od jakiegoś pół roku nie jestem w stanie wysłuchac jej w całości. I nie chodzi o to, że odszedł Marek. Baron jest ok.

Ale muzycznie - lista to koszmar !!!!
Mnóstwo smut, jakieś Polskie niedoróbki. Oj gdzie te lata 80-te, kiedy 90 % nagrań było |zaje*fajnych|.
No cóż - takie mamy teraz gusta słuchaczy, muza też coraz gorsza ale trochę też w tym winy Trójki, która lansuje taką NUDNĄ muzę...ZMIEŃCIE COŚ, bo już nie mogę !!!

No i do tego ten nie dobry termin - sobotnie wieczory i beznadziejny pomysł na puszczanie tylko fagmentów poczekalni, która często jest ciekawsza niż 30-tka.

Nie sądziłem, ze kiedyś nie bedę w stanie słuchać listy Trójki (z uwagi na muzykę).
Wrócę za kilka miesiecy, może coś się zmieni.

A na razie spadam do Marka, fajnie, że go znowu można posłuchać w piątk o 19.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

adamDD pisze: No cóż - takie mamy teraz gusta słuchaczy, muza też coraz gorsza ale trochę też w tym winy Trójki, która lansuje taką NUDNĄ muzę...ZMIEŃCIE COŚ, bo już nie mogę !!!
Rzeczywiście. Powinny być pasjonujące rozbudowane 25 minutowe suity :D
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adamDD, już gdzieś ten post widziałem...
Grycek, dla niektórych 25-minutowe suity są nudne. :D
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

adamDD pisze:No cóż - takie mamy teraz gusta słuchaczy, muza też coraz gorsza ale trochę też w tym winy Trójki, która lansuje taką NUDNĄ muzę...ZMIEŃCIE COŚ, bo już nie mogę !!!
to moze napiszesz jaki Ty masz gust i jakie kawalki teraz Twoim zdaniem powinny krolowac? i ktore konkretnie to sa te smuty i niedorobki.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

odsłuchałam sobie dzisiaj te pół Listy, której na bieżąco nie miałam okazji i widzę, że oprócz tych wcześniejszych zaskoczeń, które mnie spotkały, zdarzyłyby się jeszcze dwie: wysoki awans Lady Pank i wysoki awans Radiohead (głowę bym dała, że nowe The White Stripes pokona ilością przeskoczonych miejsc wszystkich pozostałych) - Radiohead ze swoimi ostatnimi dokonaniami kojarzyli mi się z okolicami miejsca 20, i to raczej poniżej, niż powyżej (ale może mam pamięć zawodną znów).
Gary pisze:33 NE 1 LET'S DANCE TO JOY DIVISION - The Wombats
no, nie wiedziałam, że ten mój zeszłotygodniowy głos był aż tak cenny :wink: . życzyłabym sobie, by ten utwór nie podzielił losu większości ostatnich wysokich nowości...

Robinson - jak wrażenia po wokalu Sigurowym? :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

neon.ka pisze:Robinson - jak wrażenia po wokalu Sigurowym? :)
Bardzo pozytywne. I tak ten utwór jest u mnie wysoko w "Mojej 30". :)
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Fajnie, że zaczęła sie jakaś rozmowa.

Grycek napisał
"Rzeczywiście. Powinny być pasjonujące rozbudowane 25 minutowe suity "

To dopiero byłby koszmar, choć i tak już jest (chodzi mi o listę).

A smuty i nudy - proszę bardzo: Katie Menua,Blunt, Raz Dwa Trzy, M. Jopek, White Stripes, Michael Buble, Blackfield...
Z 30 podoba mi się 6, 7 nagrań - dramat. Kiedyś bywało, że 80 %.

Nie jestem w stanie słuchac takiej muzy. Rozumiem, ze podoba sie słuchaczom i nie mam do nikogo pretensji, ze lubi taką muzę.
Natomiast jeżeli 3/4 listy to takie piosenki to w pewnym momencie człowiek nie jest w stanie słuchac listy..., której słuchał, był fanem od 25 lat (zacząłem bodajże 5.02.1983r. - 42 NOTOWANIE).
I TEGO NAJBARDZIEJ MI ŻAL...

Zresztą to nie tylko moje zdanie - większość moich znajomych, która wychowała się na liscie w latach 80-tych ma bardzo podobne...

A czego mi brakuje - żywych rockowych (popowych) nagrań takich jak grały np. INXS, Simple Minds, The Cure, DM, Placebo, Stereophonics, Oasis, Blur, Metallica, Aerosmith, DM, Duran Duran, New Order + cała Polska muza w stylu lat 80-tych. Mógłbym tu wymienić jeszcze kilkadziesiąt kapel i wykonawców, a tymi przykładami chciałem tylko pokazać o jaki styl muzy mi chodzi.

Niestety takiej muzy jest coraz mniej, ale też i Trójka lansuje coraz gorszą muzę (jak dla mnie).
No i wkurza mnie ta WYBIÓRCZOŚĆ Trójkowych włodarzy. Jak już zaakceptowali Nelli Furtado (zresztą b. ją lubię) to czemu nie lansowano jej ostatnich nagrań z Timbalandem i Timberlakiem, a z 2 strony One Republic z Timbalandem jest na liście.
Jak się powiedziąło A to wypadałobu powiedzieć B, zeby nie być posądzonym przez słuchaczy o brak "obiektywizmu muzycznego".

No to chyba na tyle. Chciałem tylko podkreślić, że nie miałem zamiaru nikogo urazić tym postem, a jedynie wskazać, że nie wszystkim starym słuchaczom Trójki i listy podoba się jej obecny przekaz muzyczny.

P.S. Od 1992 robimy ze znajomymi swoje podsumowanie muzyczne roku (kilkanaście osób głosuje na 30 nagrań, ja sumuje punkty i od 50 miejsca puszczam nasz TOP). W tym roku wyniki 2 lutego. Wkleję je na forum.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Proponuję przenieść dyskusję na temat ogólnego kształtu Listy: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=1868
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

A ja sie po częsci z kolega adamDD zgadzam, brakuje mi na liscie utworów popowych, obawiam sie ze w dzisiejszych czasach tacy wykonawcy jak Limahl, Pet Shoop Boys czy Europe nie mieli by szans na liscie nawet w poczekalni, a jak juz są to miejsce na koszmarliscie pewne. Za to irytuja mnie tzw. "święte krowy" listy, wykonawcy ktorzy obojetnie co by nie nagrali jesli tylko znajduja sie w zestawie do glosowania to miejsce w pierwszej 10 pewne i piłuje sie takie plyty po 5 i wiecej singli, a jak nawet nie ma singla to sie na sile wyciaga jakis utwór do zestawu do głosowania, a jak nie solo to w duecie i przez caly rok wkółko ci sami wykonawcy na liście i po kilkanascie tygodni, a w Topie wszechczasow utworów z najlepszego okresu listy czyli z lat 80-tych próżno szukać gdzieś na początku zestawienia. Uff trochę mi ulżyło :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Po części się z Tobą zgadzam Arturze, ale tylko po części. W tamtych czasach to Europe, Limahl, czy Europe też było "świętymi krowami" i wszystko co by nie nagrali wchodziło jak nie na 1 miejsce to do top 10 albo na listę. Tak samo dzisiaj jest z Nelly Furtado, którą nijak nie nazwałbym wykonawcą rockowym czy metalowym. :wink: Za jedną z takich świętych krów z pewnością uznaje się np. U2, których większość ostatnich piosenek wchodzi z pominięciem poczekalni. Ale jak się dobrze przyjrzeć, to np. wg. mnie z genialnego albumu "Achtung Baby" u szczytu ich sławy na liście było 6 piosenek i żadna nie doszła do 1 miejsca!
Jeśli chodzi o Myslovitz (czytaj też Rojek) to chyba jeszcze nie mają tylu numerów 1 co Lady Pank, czy Republika.

Ps. Co do koszmarlisty to różne tam piosenki się znajdują. Nie tylko "popowe".

Ps2. Wg. mojej oceny zeszły rok na liście był najbardziej popowy od dobrych kilku lat. :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

Tylko że Europe czy Limahl w tamtych czasach to były autetyczne wielkie przeboje nr 1 prawie na całym świecie i na LP3, a teraz ciężko doszukać się na innych listach przebojów naszych trójkowych nr 1, (żeby było jasne nie mam nic przeciwko naszym nr 1, no z małymi wyjątkami :) ). Kiedyś nr 1 na trójce to cała Polska (moze troche przesadziłem) znała, każdy wiedział co to za piosenka, co za wykonawca, teraz jak znajomi pytaja sie co za piosenki sa na liscie to 3/4 nie wie o co chozi. Czy myśmy odeszli tak daleko z gustem od świata, czy świat od nas? Przychodzi mi na myśl zagadka kiedy ostatnio trójkowy nr 1 był nr jeden tez w USA, Anglii czy Niemczech? Nelly Furtado może gdzieś tam się otarła i to chyba jedyny wyjatek. Uważam że muzycznie troche zamkneliśmy się w swoim specyficznym trojkowym stylu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Moim zdaniem to świat się trochę zmienił, na niekorzyść. Wystarczy porównać sobie listę Bilboardu sprzed 15 lat, którą śledziłem regularnie a dzisiejszą.
Z tymi wielkimi przebojami światowymi to różnie jest. Jednak przecież był Blunt, Coldplay itp. całkiem niedawno. Ja tam nie narzekam, choć pisałem na forum, że np. ubiegłoroczne podsumowanie LP3 i jego wyniki były dla mnie najgorsze z tych, które pamiętam, ale liczę że karta się odwróci, że może w tym roku będzie lepiej i wygra Radiohead albo może Coldplay nagra fajną płytę itp. :)
To, że inni, czytaj świat nie poznali się na naszej muzyce to nie znaczy, że ona jest zła tylko świat się nie zna. :wink:
W końcu np. Budgie w Polsce zrobił największą karierę czy np. Sal Solo. Czy to nie jest przyjemne, że jesteśmy w awangardzie populacji doceniającej takie piosenki jak "Parents" czy "Breadfan"? :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Patrząc na obecne numery jeden to to co piszesz Arturze jest dla mnie bardzo dużą zaletą. :)

PS. Propozycja przeniesienia dyskusji - nieudana.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

stanowczo proponuje kontynuowac ta dyskusje (zreszta naprawde ciekawą) na innym watku. Chocby w "Bęckach dla Barona", gdzie czesciowo juz zaistniala.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Za sugestią (b. słuszną) abd3mz i ku3a - kontynujemy rozmowę w temacie Becki dla Barona.
Artur - całkowicie się zgadzam z Twoimi ostatnimi opiniami...
ODPOWIEDZ