Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5216
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze: pt gru 08, 2023 8:47 am Rozumiem, że mamy sobie wybrać do podliczeń miejsce 9?
Jeśli nie poprawisz do 12.00, to 2 punkty pójdą do Niall a Cannons bez punktów.
Przepraszam za zamieszanie, ale ostatecznie wyszło tak jak miało być 8)
szeptun68
Posty: 851
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: szeptun68 »

obserw99 pisze: pt gru 08, 2023 6:49 pm Podoba mi się pomysł z listy Radia 357, że utwór, który osiąga 100 tygodni wypada z zestawu do głosowania. Na foraliście można by ustawić taki pulap np na 150 tyg. bo np LP przebił już poziom 100 tyg. Co Wy na to? Pokój czy listę pasuje czasem przewietrzyć, tak dla zdrowia. 8)
A mnie się nie podoba. Mają fajne pomysły, ale to są śladowe ilości. Niektóre pomysły ludzi konstruujących regulamin listy przebojów radia 357 są fantastyczne. :lol: :lol: :lol: Ale już tak na poważnie... Ja bym powiedział, że powinno być odwrotnie. Masz dobre wyniki, masz premię. Masz fatalne wyniki, wylatujesz. Tak było(choć nie zawsze) jest i będzie nawet w życiu. Jesteś za wyrzucaniem z zestawu do głosowania piosenek, które mają najlepsze wyniki zamiast za wyrzucaniem "dziadów"? Nielogiczne myślenie. Nonsens. Co do przewietrzenia to pasowałoby przewietrzyć listę z osób, które piszą otwarcie, że dany podmiot wykonawczy Im przeszkadza. Mnie żaden. W pokoju rześko :D :D :D
thestranglers
Posty: 680
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: thestranglers »

Ktoś tu kiedyś mi zarzucał |@#!%@&*$|.
thestranglers
Posty: 680
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: thestranglers »

Chodziło o ch+mstwo. Widzę, że forum się rozwija w dobrą stronę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19877
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: jollyroger72 »

Proszę o zachowanie spokoju.
czyku
Posty: 1078
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: czyku »

szeptun68 pisze: sob gru 09, 2023 10:37 pm
obserw99 pisze: pt gru 08, 2023 6:49 pm Podoba mi się pomysł z listy Radia 357, że utwór, który osiąga 100 tygodni wypada z zestawu do głosowania. Na foraliście można by ustawić taki pulap np na 150 tyg. bo np LP przebił już poziom 100 tyg. Co Wy na to? Pokój czy listę pasuje czasem przewietrzyć, tak dla zdrowia. 8)
A mnie się nie podoba. Mają fajne pomysły, ale to są śladowe ilości. Niektóre pomysły ludzi konstruujących regulamin listy przebojów radia 357 są fantastyczne. :lol: :lol: :lol: Ale już tak na poważnie... Ja bym powiedział, że powinno być odwrotnie. Masz dobre wyniki, masz premię. Masz fatalne wyniki, wylatujesz. Tak było(choć nie zawsze) jest i będzie nawet w życiu.
W życiu może tak, ale w rozrywce, a Foralista to forma rozrywki, robi się nudno. Ale moje zdanie w tym temacie jest kilka stron wcześniej.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19877
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: jollyroger72 »

czyku pisze: ndz gru 10, 2023 4:55 pm W życiu może tak, ale w rozrywce, a Foralista to forma rozrywki, robi się nudno.
Z całym szacunkiem, kto komu broni szukać innego faworyta, który do pierwszego miejsca potrzebowałby obecnie niecałych 90 punktów?
Spośród zgłoszeń takie wybieramy(-cie) nowości, że nie potrafią zdetronizować Lady Pank. Kto jest temu winien? Może nikt a tylko utwory są słabe? Pozostawiam to do przemyślenia.
Więc proponuję tu szukać rozwiązań a nie poprzez wprowadzenie limitów czasowych pobytu w zestawieniu.
czyku
Posty: 1078
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: czyku »

Mnie Jolly nie chodzi o limity, jak pisałem w piątek, tylko o zdrowy rozsądek, przynajmniej tak jak ja go rozumiem. A inni, wygląda że większość wolą stagnację. Ja nawet na swój najbardziej ulubiony utwór nie głosowałbym przez rok, bo na listach przebojów lubię zmiany. Inni najwyraźniej nie lubią. A propozycje limitów są niedemokratyczne.
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: temik3 »

czyku pisze: ndz gru 10, 2023 6:44 pm Mnie Jolly nie chodzi o limity, jak pisałem w piątek, tylko o zdrowy rozsądek, przynajmniej tak jak ja go rozumiem. A inni, wygląda że większość wolą stagnację. Ja nawet na swój najbardziej ulubiony utwór nie głosowałbym przez rok, bo na listach przebojów lubię zmiany. Inni najwyraźniej nie lubią. A propozycje limitów są niedemokratyczne.
Doskonale rozumiem Twoje stanowisko bo masz swoje zasady i tak Ci podpowiada rozsądek. Dla innych rozsądek podpowiada coś innego. Czy inni wolą stagnację? Tu bym się spierał czy wolą, może nie tyle wolą stagnację bo tutaj jesli mówimy o stagnacji to tylko jesli chodzi o wykonawcę. Ruchy w zestawieniu sa dość duże i wynikaja pewnie z braku w danym tygodniu jakiegoś uczestnika, bądź tak jak w Twoim przypadku i twej zasady (szacunek).Dla mnie akurat LP (Tego i KT) dziś biją na łeb na szyję wszystkie 97 innych propozycji. Jednak w zestawie jest kilka utworów, które bardzo cenię i wysoko je umieszczam, jednak po kilku tygodniach i tak spadają niżej niż wspomniane wyżej. Kolega proponujący zasadę 150 tygodni gdyby jego utwór był 134 tygodnie w zestawie zapewne tego by nie zaproponował, bo sam od zawsze głosuje podobnie w czołówce, tyle że jego głosów nie podzielają inni. Zawsze ktoś będzie czegoś szukał.
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: ndz gru 10, 2023 2:07 pm Proszę o zachowanie spokoju.
Oczywiście.

https://www.youtube.com/watch?v=YxNqcbEzGlw
czyku
Posty: 1078
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: czyku »

I masz Temiku całkowitą rację. Pisząc o stagnacji miałem na myśli to, że utwory niektórych wykonawców przez wiele tygodni są w Top30, czy to Lady Pank, czy kiedyś za sprawą Kruklanki Pet Shop Boys.
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: temik3 »

czyku pisze: ndz gru 10, 2023 9:17 pm czy kiedyś za sprawą Kruklanki Pet Shop Boys.
Kruklanki kocha(ł) tak samo Pet Shop Boys jak te 3-4 osoby obecnie, gdyż od wielu tygodni utrzymują ich w 30-tce. Gdyby doliczyć jego głosy to z pewnością Pety oscylowały by koło początków 2 dychy. To samo jest z Darią, DM, KS, było z MGO. Tu o zmianach na liście decyduje osoba, która zapomni np. zagłosować. I tu dlaczego mamy daną(e) osobę(y) krytykować? Dlatego, że głosują na to co lubią? Podejrzewam, że duży procent ludzi głosujących na polskich listach głosuje na to samo, bo przeglądam z tygodnia na tydzień głosy wielu osób głosujących na listę 357 i ich głosy się nie zmieniają za wiele. Są osoby, które mają w zestawie mnóstwo utworów na które chcą głosować i rotują, a są osoby, które zamykają się na kilka. Dlatego nie Naszą rolą jest ocena głosowań innych. Kiedyś w LP3 strasznie denerwowało mnie, że Gotye wygrywa tydzień w tydzień, ale czy z tego powodu miałem krytykować głosujących? Być może wtedy w tym okresie nie było na tyle dobrego innego nagrania było wygrało z Gotye. Jakby dziś w Tygodniowej wygrywało coś innego przez 40 tygodni to pewnie też byli by krytykanci i być może wsród nich Ci, którzy dziś nimi nie są, a Ci co dziś krytykują piali by z zachwytu.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4610
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: obserw99 »

"Na spokojnie" wrzuciłem proste pytanie. Każdy ma prawo mieć inne zdanie byle jakieś miał. Forum do przecież dyskusja byle kulturalna i na temat. Po co te przesadne komentarze w moim kierunku czy wbijanie szpilek? Powinna być dyskusja bez ataków personalnych albo "karania" jak to jeden forumowicz (już kolejny raz) "za karę" to nie zagłosował w tym tygodniu na mój ulubiony utwór (naprawdę to śmieszne :lol: ). Podobny pomysł wszedł przecież w życie w Radiu 357 ale czy na naszym forum rozpaliła się wtedy do czerwoności dyskusja z tego powodu? Czy były ataki w prowadzących Listę 357, którzy to wymyślili? Nie pamiętam. Na spokojnie. Macie inne zdanie to OK ja mogę mieć przecież inne. Prowadzący listę zrobią i tak to co uważają. Sorry, że odważyłem się zadać pytanie w tej kwestii.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19877
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: jollyroger72 »

obserw99 pisze: pn gru 11, 2023 3:01 pm Po co te przesadne komentarze w moim kierunku czy wbijanie szpilek?
Wskaż, proszę, te przesadne komentarze, bo ja takowych nie odczytałem.
Ogólnie myślę, że stopień wrażliwości wielu osób poszedł nie w tym kierunku, jakim pójść powinien.
Ktoś powie "veto" a już jest to odczytywane jako atak personalny lub wbijanie szpileczek... (czasem nawet jako hejt - czego sam doświadczyłem)
obserw99 pisze: pn gru 11, 2023 3:01 pm Podobny pomysł wszedł przecież w życie w Radiu 357 ale czy na naszym forum rozpaliła się wtedy do czerwoności dyskusja z tego powodu?
Dyskusja była. W innym dziale, gdzie raczej nie pis-uję :mrgreen: Ale jeśli miałbym coś napisać, to pomysł był absurdalny.
obserw99 pisze: pn gru 11, 2023 3:01 pm Prowadzący listę zrobią i tak to co uważają.
No nie, zamordyzmu tu nie było i na to się nie zanosi :wink:
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1878
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: Kruklanki »

temik3 pisze: ndz gru 10, 2023 9:42 pm
czyku pisze: ndz gru 10, 2023 9:17 pm czy kiedyś za sprawą Kruklanki Pet Shop Boys.
Kruklanki kocha(ł) tak samo Pet Shop Boys ...
O tak bardzo, razem z ojcem lubimy a nie zapominajmy o Dx2 również jest super fanem PSB. Dlatego po zaprzestaniu przez nas głosowania na ForaListę wylecieli w otchłań. A LP no cóż... chyba inne utwory nie zasługują na szczyt a na pewno znalazło by się z tego co było (przez miesiące i lata) i teraz jest ale LP ma więcej fanów niż inni wykonawcy, gdyby głosowało ze 100/200 czy więcej to pewnie by było inaczej. Ale to nie nasza broszka :lol: .
Zacytuję bo pewnie się wybierzemy na koncert:
"Zespół Pet Shop Boys wystąpi 3 lipca 2024 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy koncertowej „DREAMWORLD The Greatest Hits Live”. Będzie to jedyny występ duetu w Polsce w przyszłym roku."
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: temik3 »

Kruklanki pisze: pn gru 11, 2023 4:16 pm Zacytuję bo pewnie się wybierzemy na koncert:
"Zespół Pet Shop Boys wystąpi 3 lipca 2024 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy koncertowej „DREAMWORLD The Greatest Hits Live”. Będzie to jedyny występ duetu w Polsce w przyszłym roku."
My już bileciki od tygodnia posiadamy.
kajman
Posty: 64551
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Tygodniowa ForaLista Przebojów #183

Post autor: kajman »

szeptun68 pisze: sob gru 09, 2023 10:37 pm A mnie się nie podoba.
Z tym akurat się zgodzę. Jestem przeciw sztucznym ograniczeniom.
szeptun68 pisze: sob gru 09, 2023 10:37 pm Co do przewietrzenia to pasowałoby przewietrzyć listę z osób, które piszą otwarcie, że dany podmiot wykonawczy Im przeszkadza.
Jak chcą, to niech piszą.
jollyroger72 pisze: ndz gru 10, 2023 5:09 pm Może nikt a tylko utwory są słabe?
A może po prostu zebrała się grupa fanów Lady Pank i głosują na ich utwory? A fani innych wykonawców się tutaj nie zebrali. Frekwencja jest jaka jest i może gdyby było 20-30 osób więcej to wyniki byłyby inne.
czyku pisze: ndz gru 10, 2023 6:44 pm Ja nawet na swój najbardziej ulubiony utwór nie głosowałbym przez rok, bo na listach przebojów lubię zmiany. Inni najwyraźniej nie lubią.
Myślę, że to nie kwestia lubienia zmian. Na mojej liście zmian jest sporo, a i tak jeden utwór w tym tygodniu będzie 548 raz. Po prostu są takie osoby, którym pewne utwory tak się podobają, że mogłyby na nie głosować w nieskończoność.
temik3 pisze: ndz gru 10, 2023 9:42 pm utwory niektórych wykonawców przez wiele tygodni są w Top30
To, że są w top 30 może nie razi tak, jak fakt, że są na szczycie lub w jego okolicach. Rozumiem, że niektórym to przeszkadza, ale taka jest wola głosujących.
obserw99 pisze: pn gru 11, 2023 3:01 pm Czy były ataki w prowadzących Listę 357, którzy to wymyślili?
Ataki na prowadzących nie, ale dyskusja była i glosy zdecydowanej dezaprobaty (w tym mój) także. Jednak rozumiem dlaczego tak postąpiono.
ODPOWIEDZ