Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

Dopiero teraz zwróciliśmy z Aro uwagę, że nie można głosować na swoje utwory. Uważam, że jest to niesprawiedliwe, a nawet jest karą dla uczestników, że zgłaszali dobre utwory. Uważamy, że punkt powinien zostać zmieniony.
Teoretycznie może zdarzyć, że Yacy i Grycek nie będą mogli głosować od ćwierćfinału, bo ich osiem utworów wpadnie na siebie.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: wwas »

W wątku przygotowawczym ta kwestia była już poruszana i wszyscy zgodzili się, że stosowanie takiego ograniczenia w tej edycji nie ma sensu. Rozumiem, że po prostu ten punkt w regulaminie zaplątał się przy kopiowaniu postu otwierającego, a zatem prośba o jego usunięcie.
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

Też mi się tak wyglądało, ale przeglądając (dosyć pobieżnie) tamten wątek jakoś się tego (poza jednym wpisem) nie doszukałem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: tadzio3 »

Ja uznałem, że nie głosujemy i się do tego dostosowałem, bo już wstępnie ułożyłem swoje zestawienie. Jeżeli jednak oficjalnie zmienimy zasady, to zapewne wszystkie (albo bez jednego) moje utwory będą w top 10.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze: śr kwie 15, 2020 6:57 pm Teoretycznie może zdarzyć, że Yacy i Grycek nie będą mogli głosować od ćwierćfinału, bo ich osiem utworów wpadnie na siebie.
Mało realna sytuacja. A nawet jeśli, można zmienić zapis, że w sytuacji gdy walczą dwa nasze utwory w parze, to wtedy możemy głosować.
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze: czw kwie 16, 2020 10:19 am Mało realna sytuacja.
To prawda, ale teoretycznie możliwa.
tadzio3 pisze: czw kwie 16, 2020 10:19 am w sytuacji gdy walczą dwa nasze utwory w parze, to wtedy możemy głosować
Taki zapis już jest. Ale istnieje taka możliwość, że w ćwierćfinale ośmiu Grycków wpadnie na ośmiu Yacych i tak do końca zabawy.
Ale przede wszystkim chodzi o to, żeby w takim podsumowaniu wszyscy mieli czyste karty i równe szanse. A w tej sytuacji osoby biorące udział w tej edycji będą w gorszej sytuacji niż nie biorące.
tadzio3 pisze: czw kwie 16, 2020 10:12 am Jeżeli jednak oficjalnie zmienimy zasady, to zapewne wszystkie (albo bez jednego) moje utwory będą w top 10.
No i bardzo dobrze. Skoro je zgłaszałeś, to uważałeś je za warte tego zgłoszenia. I raczej nie będziesz robił tego dla zasady tylko dlatego, że utwory Ci się podobają bardziej niż inne.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Szczerze mówiąc nie pamiętam, że było to ustalane.
Najbardziej pokrzywdzony w sytuacji niegłosowania na swoje utwory byłby Yacy i chętnie dowiem się jakie on ma zdanie na tem temat.
Moim zdaniem ta sprawa ma dwa końce i plusy i minusy takiej sytuacji zmieniają się wraz z liczbą głosujących

Edit: Znalazłem 4 posty we wcześniejszej dyskusji dotyczące tego tematu i cztery osoby były za głosowaniem na własne piosenki.
Niestety było to moje niedopatrzenie a to chyba najważniejsza kwestia.

Myślę że w tej sytuacji problem można rozwiązać szybką ankietą, jest akurat czwartek, najwięcej osób zagląda tu właśnie dzisiaj i jutro, proponuje więc do piątku o północy rozwiązać tę kwestię. Myślę że zmiana regulaminu nie wpłynie w żadnym wypadku na znaczne wydłużenie procesu głosowania (no być może trochę w przypadku Yacego)

Zachęcam do głosowania i przepraszam jeszcze raz za kłopot
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5004
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Artur »

Jestem za tym aby nie głosować na własne utwory
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Zapraszam, w nowym wątku utworzona została ankieta.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22103
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Yacy »

nie bardzo wiem czemu to ma być dla mnie problem? ;-)
to, że jest tyle utworów w podsumowaniu to... Wasza wina. ja na nie nie głosowałem :mrgreen:

fakt, że myślałem, że będę mógł głosować na swoje utwory, bo wydawało mi się, że takie były ustalenia. precyzyjniej - takie były propozycje.
a z drugiej strony przez 20 edycji przyzwyczaiłem się do takiej sytuacji. i chyba nie tylko ja. :-)

po pierwszym odsłuchu zostały mi dokładnie 33 utwory plus pula 11 utworów, którym dam jeszcze szansę dołączyć do tych 33.
w pierwszej grupie jest 6 moich utworów, w drugiej 1.
jak będzie w czołówce nie wiem. wiem jedno - jeden mój utwór ma 100% szans być na podium. :-)
ADDY pisze: czw kwie 16, 2020 11:32 am Myślę że zmiana regulaminu nie wpłynie w żadnym wypadku na znaczne wydłużenie procesu głosowania (no być może trochę w przypadku Yacego)
nie wiem dlaczego? albo usuwam swoje utwory, albo zostawiam. i już. ;-)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: dannar »

Yacy pisze: czw kwie 16, 2020 12:21 pm nie bardzo wiem czemu to ma być dla mnie problem? ;-)
to, że jest tyle utworów w podsumowaniu to... Wasza wina. ja na nie nie głosowałem :mrgreen:
Nic dodać, nic ująć. :)
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

1. Przyjąłem że nie oceniałeś swoich utworów, a dodanie 10 do wybranej czołówki mogło być kłopotliwe. W sytuacji gdy oceniales swoje od początku to rzeczywiście nie ma dla Ciebie problemu. Ja na przykład swoich nie oceniałem.

2. Przy małej liczbie głosujących bardziej zagłosowanie na 10 swoich utworów noże zupełnie zmienić drabinkę. Przy jednym swoim utworze już nie tak bardzo.

3. Jednym z powodów dla których jestem przeciwko głosowania na swoje utwory jest to, że najprawdopodobniej odpadną po prostu utwory osób które na forum już nie dzialają
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2020 3:51 pm przez ADDY, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

ADDY pisze: czw kwie 16, 2020 2:42 pm Ja na przykład swoich nie oceniałem.
Ja nie mam takiego problemu, bo jeszcze nie zacząłem przesłuchań. Jest tyle pilniejszych spraw.
ADDY pisze: czw kwie 16, 2020 2:42 pm najprawdopodobniej odpadną po prostu utwory osób które na forum już nie dzialają
Jeżeli będą w naszym odczuciu dobre to sobie poradzą. I nie sądzę, żeby ktoś z nas głosował na swoje utwory tylko dlatego, że je zgłosił.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Wyjdzie w praniu, zrobimy to co wyjdzie z ankiety, może zagłosuje tak dużo osób że ten problem będzie pomijalny.
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

Taka drobna uwaga. Przy utworach nie podawałeś zgłaszających, ale przy Midlake Yacy się ostał.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Ok, dzięki, już poprawiam
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

Właśnie sprawdziłem, że głosowałem w eliminacjach na 24 spośród tych utworów czyli na 1,2 utworu na każdą edycję. I tą średnią mocno podciągnęły początkowe edycje (w drugiej jako jedynej głosowałem na 3 utwory). I te utwory postanowiłem wyłączyć z dwóch pierwszych przesłuchań (jeden przypadkowo przesłuchałem, bo nie wiedziałem, że jest polski). Na razie poziom przyzwoity, a przesłuchałem grupę najsłabszych i połowę z tych mocniejszych.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Zgodnie z wynikiem ankiety wykreśla się punkt w regulaminie o zakazie głosowania na piosenki zaproponowane przez nas. Na każdą taką piosenkę możemy oddać głos i w eliminacjach i w fazie pucharowej
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Grycek »

Hej,
Dostałem info, że odbywa się podsumowanie NL i mnie jako ojca NL chyba nie powinno zabraknąć :D.

Przydałoby się bardziej to rozreklamować wśród przeszłych uczestników. Czy ktoś dałby radę to zrobić.

Zaczynam przesłuchy. Zauważyłem, że chyba Cisza jak ta i Jeff Buckley są w innych wersjach. Jeff Wayne też jest w innej wersji, ale ciężko byłoby znaleźć wersję z NL. do wersji w NL dokleiłem kawałek następnego utworu i użyłem fade out, aby utwór się nie kończył tak gwałtownie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22103
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Yacy »

Grycek pisze: sob kwie 18, 2020 6:48 pm Zauważyłem, że chyba Cisza jak ta i Jeff Buckley są w innych wersjach. Jeff Wayne też jest w innej wersji, ale ciężko byłoby znaleźć wersję z NL. do wersji w NL dokleiłem kawałek następnego utworu i użyłem fade out, aby utwór się nie kończył tak gwałtownie.
nie wiem czy ciężko... otworzyłem jeden z dysków a tam utwory z pierwszych 9 edycji :-P
nie wiem czy wszystkie, ale obaj Jeffowie są ;-)
zaraz wrzucę na chomika.

jeśli jeszcze coś jest w innych wersjach to piszcie.

edit: Cisza też jest.

wcześniej jakoś nie skojarzyłem, że mogę mieć te pliki :oops:
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

Grycek pisze: sob kwie 18, 2020 6:48 pm Jeff Buckley są w innych wersjach
No to jestem zdziwiony, bo ja zgłaszałem ten utwór i tą wersję wysłałem prowadzącemu. Może wtedy jej jeszcze nie miałem, ale byłbym zdziwiony.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: ADDY »

Proponowałbym zostawić Buckleya, wersja od kajmana jest oficjalnym singlem. Te dwa mogę podmienić
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22103
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Yacy »

wg mnie Jeff Buckley się nie różni ;-)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: Grycek »

Mój błąd. Jeff Buckley jest taki sam w plikach, ale jest inna wersja na Youtube.
kajman
Posty: 64556
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - Edycja specjalna - Podsumowanie 20 edycji NL

Post autor: kajman »

ADDY pisze: ndz kwie 19, 2020 12:26 am Proponowałbym zostawić Buckleya, wersja od kajmana jest oficjalnym singlem. Te dwa mogę podmienić
Nawet nie wiedziałem. Przede wszystkim jest wersją albumową.
ODPOWIEDZ