Plebiscyt re-topowy

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Może najpierw spróbujmy przez tydzień pewne rzeczy ustalić, a 7.04 zaczniemy właściwy top. Do ustalenia są dwie rzeczy:
1. Ile topów zostanie wybranych do przeprowadzenia w efekcie tego plebiscytu. Wydaje mi się, że sensownymi rozwiązaniami będzie 1 lub 3 (ale oczywiście nikogo nie ograniczam w podawaniu odpowiedniej według niego liczby). Dlaczego akurat tyle? Po prostu następny taki plebiscyt najlepiej byłoby zrobić razem z normalnym plebiscytem topowym, a ten będzie robiony właśnie po skończeniu 1 re-topu (najbliższy) lub 3 (kolejny).
Wadą pierwszej opcji jest to, że robimy plebiscyt, żeby wybrać tylko jednego wykonawcę, wadą drugiej, że po pół roku (w przypadku opcji pierwszej) pojawią się kolejni wykonawcy wypełniający warunki uczestnictwa w re-topie, a nie będą oni brani w tym plebiscycie pod uwagę i czekać będą musieli przez prawie półtora roku. No i może okazać się, że trzeba było wybrać czterech, a nie trzech wykonawców, bo przy normalnych topach nastąpił jakiś poślizg.
2. Na ile topów głosujemy.
I tu proszę podawać odpowiedzi szczegółowe. To znaczy po pierwsze czy liczba głosów ma być niezależna od ilości wybranych topów (podać ile) czy od nich uzależniona (wtedy podać ile głosów oddać przy ustalonej ilości topów).

Jak coś napisałem nieprecyzyjnie to pytać, a odpowiedź doprecyzuję.

Jeżeli ktoś chce zagłosować już teraz nie czekając na rozstrzygnięcie powyższych kwestii może to zrobić głosując na 5 wykonawcow (najwyżej po ustaleniach weźmie się tylko te z najwyższych miejsc, a nie sądzę, żeby przeszła propozycja głosowania na więcej niż 5 topów). Podaję listę wykonawców którzy spełniają kryteria ustalone w wątku o re-topach.
Björk
Depeche Mode
Dire Straits
Dżem
Genesis
Hey
Kult
Lady Pank
Led Zeppelin
Mark Knopfler
Metallica
Muse
Myslovitz
Obywatel G.C.
Pearl Jam
Pink Floyd
Placebo
Porcupine Tree
Radiohead
Red Hot Chili Peppers
Republika
The Beatles
The Rolling Stones
U2
Top Republiki i Obywatela G.C. był topem robionym wspolnie, ale według tego, co wcześniej ustalaliśmy takie podmioty rozdzielamy. Poza tym przy okazji topu Beatlesów był robiony top wspólny solowych nagrań ich członków i myślę, że powinni być brani pod uwagę, ale tutaj wolałbym zobaczyć inne wypowiedzi.

Głosowanie na ten plebiscyt proponuję zakończyć 29.04, żeby osoby chętne do udziału w wybranym re-topie mogły już coś sobie posłuchać w długi majowy weekend.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: piotr1990 »

A to która opcja przeszła bo ja już się pogubiłem?
Dużo wykonawców spełniło warunki.

Tak mi przyszło do głowy. Może jednak zrobić plebiscyty re-topowe niezależnie od normalnych? Może być ciężko zgrać się tak, że re-topy skończą się równo z normalnymi. Z tego co rozumiem to re-top miałby trwać aż 5 miesięcy. A to chyba zależy też od obszerności dyskografii. Nie wydaje mi się, żeby aż tyle czasu potrzeba było na top Dire Straits, Republiki czy Obywatela GC - jak materiał stanowi kilka albumów. Taki Genesis, Pink Floyd czy The Rolling Stones to może i tak.

Może wybierajmy 3 wykonawców na plebiscyt re-topowy?
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Kubak25 »

Pozwolę sobie zagłosować jako pierwszy :wink:

1. U2
2. Pink Floyd
3. Obywatel G.C.
4. Dżem
5. Depeche Mode
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6635
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: 4989341 »

wybierzmy 3 wykonawców, na najbliższe pół roku :)
później wybierzmy kolejna trójkę z większego już zestawu

moje typy:
1. Depeche Mode
2. Placebo
3. Hey
4. Muse
5. U2

edit:P ponumerowałem
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:56 pm przez 4989341, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: piotr1990 »

Ale typy to dobrze by było abyś ponumerował. ;)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

piotr1990 pisze:Z tego co rozumiem to re-top miałby trwać aż 5 miesięcy. A to chyba zależy też od obszerności dyskografii.
No niekoniecznie 5 bo skoro Kajman napisał, że docelowo dobrze byłoby przeprowadzać 3 re-topy w czasie 1 plebiscytu normalnych topów, który trwa ok 10 miesięcy. to wychodzi około 3 miesiące na jeden re-top. To po pierwsze. Po drugie tak długi czas re-topów nie jest po to aby cały wykorzystać na przygotowania do topu, tylko aby móc tak planować sobie czas na słuchanie, żeby wyrobić się z normalnymi topami. Krótki czas powodowałby, że osoba zainteresowana przeprowadzanymi w tym samym czasie topami, z którymś mogłaby się nie wyrobić.
Myślę, że 3 re-retopy w czasie jednego plebiscytu to jest to. Głosujemy na 5 topów, a wybieramy w plebiscycie 3. Ale nie w tym... myślę, że na rozgrzewkę zróbmy jeden re-top. Zobaczmy jak to się przyjmie.
piotr1990 pisze:Może być ciężko zgrać się tak, że re-topy skończą się równo z normalnymi.
Nie widzę problemu, jeżeli planowany koniec ostatniego re-topu nastąpi przed końcem ostatniego normalnego topu, to można zwyczajnie przedłużyć czas tego pierwszego. Zresztą dla mnie akurat to jest najprostsza rzecz pod słońcem zgrać to w czasie. Najlepiej jeszcze gdyby od razu po plebiscycie zrobić terminarz wszystkich topów.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Geephard pisze:No niekoniecznie 5 bo skoro Kajman napisał, że docelowo dobrze byłoby przeprowadzać 3 re-topy w czasie 1 plebiscytu normalnych topów, który trwa ok 10 miesięcy.
Sorry, ale gdzie ja to napisałem? Ja myślałem o dwóch, ale faktycznie może trafić się układ, że będą trzy (bo topom może nieco pomieszać szyki np NL). No i wydaje mi się, że możemy zmieścić się z pięcioma topami (bo tyle w założeniu ma wyłaniać plebiscyt) w 8-9 miesięcy. Sporo zależy też od ilości materiału.
piotr1990 pisze:A to która opcja przeszła bo ja już się pogubiłem?
Gdyby się upierać, że któraś opcja przeszła, to można stwierdzić, że sumaryczna z sumą 6, ale liczyłem nieco inaczej. Tylko że wyszło tak, jakbym liczył według zwycięskiej opcji.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Gdyby się upierać, że któraś opcja przeszła, to można stwierdzić, że sumaryczna z sumą 6, ale liczyłem nieco inaczej. Tylko że wyszło tak, jakbym liczył według zwycięskiej opcji.
a możesz jednak wyjaśnić dokładnie, bez upierania się? 6 a jednak inaczej? przejrzystość tych ostatnich głosowań jest co najmniej wątpliwa... to jakaś masakra. miało być kilku wykonawców, a jest cała armia...
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Sorry, ale gdzie ja to napisałem?
No fakt. Nie napisałeś. Dokonałem nadinterpretacji Twoich słów. Założyłem, że jak pisałeś o 3 topach w ramach tego plebiscytu, to że miałoby już tak zostać przy kolejnych. Wybacz.
Yacy pisze:a możesz jednak wyjaśnić dokładnie, bez upierania się? 6 a jednak inaczej? przejrzystość tych ostatnich głosowań jest co najmniej wątpliwa... to jakaś masakra. miało być kilku wykonawców, a jest cała armia...
Myślę, że nie powinno się mieszać w jednym głosowaniu decyzji o ogólnym kryterium (suma płyt, sumia mieszana, liczba lat, itp.) razem z wyborem konkretnych wartości liczbowych. Chodzi o to, że wszystkie osoby, które wybrały inne kryterium, które nie przeszło, nie miały okazji wypowiedzieć się co do tego jaka ich zdaniem powinna być suma w przypadku tego kryterium które przeszło. Głosowanie powinno być dwuetapowe moim zdaniem.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Geephard pisze:Wybacz.
Nic się nie stało. Ja tylko wyjaśniałem i mam nadzieję, że nie zabrzmiało to niegrzecznie.
Yacy pisze:a możesz jednak wyjaśnić dokładnie, bez upierania się? 6 a jednak inaczej? przejrzystość tych ostatnich głosowań jest co najmniej wątpliwa... to jakaś masakra. miało być kilku wykonawców, a jest cała armia...
Jeżeli przyjąć, że gżegoż zagłosował na wersję sumaryczną (a tak ostatecznie zadecydował) to ta opcja dostała 6 głosów przy czterech czasowo-albumowej. Ale licząc nie miałem pewności co do ostatecznej decyzji gżegoża (chociaż jego druga opcja była w praktyce taka sama) po prostu brałem każdy układ i dopasowywałem go do kolejnych odpowiedzi (np 6 lat i plyta pasowało do wszystkich 5 sumarycznych, 1 z 3 czasowo-albumowych, 1 z 2 czasowych i oczywiście do obu bez ograniczeń czyli 9 osób było za, 3 przeciw). Ostatecznie czy policzyłbym tak jak policzyłbym czy sumarycznie przy 6 latach to na jedno by wyszło.
Co do armii wykonawców to też się tylu nie spodziewałem, ale to jest efektem tego (o czym nie pamiętałem), że w okresie od maja do grudnia 2007 przeprowadziliśmy 13 topów.
Geephard pisze:Myślę, że nie powinno się mieszać w jednym głosowaniu decyzji o ogólnym kryterium (suma płyt, sumia mieszana, liczba lat, itp.) razem z wyborem konkretnych wartości liczbowych.
Jest to jakiś argument, ale chciałem jak najszybciej ustalić zasady obowiązujące, żeby ruszyć już z re-topami, na czym chyba niektórym mocno zależy.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Ja tylko wyjaśniałem i mam nadzieję, że nie zabrzmiało to niegrzecznie.
Nie. :)
gżegoż

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: gżegoż »

W sumie to nie wiem, czy mam pisać w tym temacie, czy w poprzednim, bo wywołany zostałem tu, ale sprawa dotyczy tamtego tematu (który zresztą ściśle się wiąże z tym) :know:
kajman pisze:Jeżeli przyjąć, że gżegoż zagłosował na wersję sumaryczną (a tak ostatecznie zadecydował) (...) licząc nie miałem pewności co do ostatecznej decyzji gżegoża (chociaż jego druga opcja była w praktyce taka sama)
Czyli znowu wychodzi na to, że namieszałem :? Postaram się zatem wyjaśnić, co miałem na myśli w tamtym temacie.
2.2.3. Czasowo-płytowe (obowiązują obydwa kryteria lub musi być spełnione jedno z nich).
2.2.4. Sumaryczne (czyli suma lat i wydanych płyt musi być większa od jakiejś liczby)
Z mojego pierwszego wpisu mogło wynikać, że poparłem kryterium czasowo-płytowe, ale z tego, co potem pisał kajman, wynikało, iż kryterium sumaryczne oznacza praktycznie to samo, więc stwierdziłem, że w związku z tym mogę je poprzeć. Jeżeli nadal wychodziłoby na to, że zagłosowałem jednocześnie na dwie opcje, to w takim razie... proszę o dokładne wyjaśnienie, czym te kryteria się tak naprawdę różnią, bo to wszystko jest tak zapętlone, że można zwyczajnie zgłupieć :?

I rzeczywiście dobrze byłoby ostatecznie ustalić, jaka liczba byłaby obowiązująca przy założeniu, iż wygrało kryterium sumaryczne.
kajman pisze:6 2 11:1 (6)
7 0 11:1 (1)
6 1 9:3 (4*)
5 2 8:4 (3)
6 0 7:5 (6)
5 1 6:6 (3)
5 0 5:7 (2)
4 1 4:8 (2)
Z tego by wynikało, że jeżeli byłoby to 8, to do plebiscytu dopuszczonych zostałoby tylko sześcioro wykonawców; gdy 7, to 14, gdy 6, to 23, a gdy tylko 5, to 27. Jak widzę, przyjęte zostało, iż obowiązuje liczba 6 (i dlatego mamy do czynienia z - jak to określił Yacy - całą armią wykonawców). Gdyby wygrała liczba 8 (za którą ja optowałem), to w grę wchodziłoby tylko sześcioro. I moim zdaniem to by wystarczyło, gdybyśmy mieli w tym plebiscycie wybrać tylko 1 re-top (a nawet gdyby 2 lub 3). Ale i to chyba nie zostało do końca ustalone? :know:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: konwicki1980 »

Powiem wam jedno: absolutnie NIC z tej dyskusji nie rozumiem. I nawet nie będę się starał.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:Jeżeli nadal wychodziłoby na to, że zagłosowałem jednocześnie na dwie opcje, to w takim razie... proszę o dokładne wyjaśnienie, czym te kryteria się tak naprawdę różnią
Akurat w Twoim przypadku w zasadzie prawie niczym. Ale akurat tylko Ty zrobiłeś układ warunkowy (jeżeli 2 płyt to 6 lat itd) inni mieli ściślejsze ograniczenia czyli podawali np 7 lub 3 (i tu łapały by się tylko dwa topy, które wcześniej były jednym) albo 6 i 2 (w ktorym wykonawca by się nie łapał po 10 latach i wydaniu 1 płyty albo po 5 latach w ktorych wydał 4 płyty). Mam nadzieję, że teraz to jest jasne.
gżegoż pisze:jaka liczba byłaby obowiązująca przy założeniu, iż wygrało kryterium sumaryczne
Przed Twoim ostatecznym głosem było to jasne i było to 6, po już bardziej skomplikowane. 5 i 7 dostało po 2 głosy, 6 i 8 po jednym. Jakby policzyć średnią to wyszłoby 6,33 czyli w zaokrągleniu 6.
A tak w ogóle to do wszystkich liczb dodaj 1, gdyż wcześniej już ustaliliśmy, że typów łączonych nie robimy, więc z jednego topu zrobiły się dwa potencjalne re-topy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Powiem wam jedno: absolutnie NIC z tej dyskusji nie rozumiem. I nawet nie będę się starał.
To jest nas dwóch.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11826
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: adameria »

Trzech.
Jedynie, że jest ARMIA wykonawców. :lol: To zrozumiałem.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: konwicki1980 »

Najlepsze jest to zdanie:
A tak w ogóle to do wszystkich liczb dodaj 1, gdyż wcześniej już ustaliliśmy, że typów łączonych nie robimy, więc z jednego topu zrobiły się dwa potencjalne re-topy.
Bez pół litra nie da się zrozumieć.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:Jedynie, że jest ARMIA wykonawców.
Taaa... A ja jestem LENIWIEC :mrgreen:
konwicki1980 pisze:Bez pół litra nie da się zrozumieć.
Podaj miejsce i czas konsumpcji :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Miszon »

Hehe, dołączam. Bez ZLotu tego nie zrozumiem ;-) .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Yacy »

czyli ja jestem piąty.
re-topy kojarzyłem do wczoraj jako przyjemność.
a teraz to już są wyścigi...

myślałem, ze plebiscyty będą w jednym czasie.
ale nie wszystko musi być na szybko...
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: barb42 »

Panowie, ja oba wątki o topowaniu czytam i nie ogarniam o co kaman, ale usprawiedliwiona jestem krótkim stażem udziału w topach, natomiast Wy mnie zaskakujecie. :wink: I nie wiem, czy głosować na armię wykonawców, czy też leniwie poczekać?
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Najlepsze jest to zdanie:
A tak w ogóle to do wszystkich liczb dodaj 1, gdyż wcześniej już ustaliliśmy, że typów łączonych nie robimy, więc z jednego topu zrobiły się dwa potencjalne re-topy.
Bez pół litra nie da się zrozumieć.
A to akurat jest proste. Przedtem był wspolny top Republiki i Obywatela, teraz możemy głosować i na jeden i drugi.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: piotr1990 »

W zasadzie to jest już nas siedmioro bo ja od wczoraj się pogubiłem.
Jedyne co wiem to że dyskusja jest o tym jakie dać ograniczenia na re-topy. Padły propozycje. I problem się zaczął jak zaczęto je interpretować.

Miałbym pewną propozycję. Zebrać wszystkie propozycje i zrobić ankietę i niech każdy wybierze jedną propozycję i ta propozycja która zdobędzie najwięcej głosów wygra.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: krzysiek83 »

konwicki1980 pisze: Bez pół litra nie da się zrozumieć.
a dzień dobry, witam serdecznie i również nadstawiam kieliszek :wink:
Byłbym zainteresowany gdyby pojawili się Depesze do retopowania
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: jollyroger72 »

krzysiek83 pisze:
konwicki1980 pisze: Bez pół litra nie da się zrozumieć.
a dzień dobry, witam serdecznie i również nadstawiam kieliszek :wink:
Teraz to już pół litra to mało. Trzeba ze 3 flaszki :wink:
barb42 pisze: I nie wiem, czy głosować na armię wykonawców, czy też leniwie poczekać?
Teraz to już pozostaje tylko SIEKIERA :wink:

Chyba już za daleko to zabrnęło i skończy się na razie na tym, że plebiscyty re-topowe odsuną się w czasie....
ODPOWIEDZ