Notowania w prasie, książeczki itp.

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
Zibion
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 02, 2005 1:20 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: Zabrze

Notowania w prasie, książeczki itp.

Post autor: Zibion »

Proponuję tutaj zamieszczać notowania wycinane z pracy, broszurki poswięcone liście itp.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Hmm, nie sądzę, aby "Poprawki do Archiwum" było właściwym działem na tego typu propozycję.

A tak w ogóle, to chodzi Ci o skany różnych textów na temat Listy?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Robinson pisze:Hmm, nie sądzę, aby "Poprawki do Archiwum" było właściwym działem na tego typu propozycję.
A tak w ogóle, to chodzi Ci o skany różnych textów na temat Listy?
W istocie... nie tutaj. Mam zatem propozycję — jeśli macie takie skany, proszę podsyłać na mój e-adres, a miejsce na tego typu ,,starocie'' znajdę przy Archiwum LP3. Mimochodem (mimowym-chodem) nadmienię... że już takich trąconych myszką rarytasów mam pewną ilość.

Nie pytajcie kiedy to zamieszczę, nie poganiajcie (tak jak w temacie innych zgłaszanych tutaj poprawek) — wszystko w swoim czasie. Ale ukaże się na pewno.
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

w razie potrzeby służę pisemkiem "Lista" - brakuje mi bodajże jednego numeru

mam również jednorazowe wydawnictwo "Topy i Typy" - w dość kiepskim stanie, ale lepsze takie niż żadne :)

pozdrawiam
Emil
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

A może pokusimy o małe zestawienie w czym były notowania trójki ?

W latach 80-tych wtorkowe wydanie Gazety Młodych (organ ZSMP)
Był też tygodnik Radar gdzie na ostatniej stronie były teksty piosenek i zdaję się, że sporadycznie były notowania listy.
W latach późniejszych tygodnik Lista
i przez pewien bardzo krótki okres wychodził tygodnik muzyczny (nie pamiętam nazwy), redagowany przez Marka Wiernika. Próba kopii NME. Nie wyszło, nie przyjęło się na naszym rynku.
Czy ktoś pamięta czy w Razem, Panoramie albo Na przełaj nie pojawiało się sporadycznie jakieś zestawienie (podsumowania) ?
Na końcu NONSTOP-u była też drukowana lista łącząca wyniki listy programu trzeciego i głosy czytelników NonStop. Jako, że to był miesięcznik - wyniki były zawsze zaskakujące
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

W roku 1984 i chyba 1985 tak mniej więcej raz na miesiąc lista była drukowana w Świecie Młodych. Nawet któryś z kolegów w jakimś temacie wklejał nam tu skana.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Mniej więcej w latach 91-93 Lista była drukowana w gazecie "Glob", a w drugiej połowie lat 90-tych w Expressie Wieczornym
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

1. gazeta młodych
2. sztandar młodych
3. gazetka "lista" numery 1 do 34/35
4. glob 24
5. express wieczorny - kulisy
6. kulisy - dodatek do życia warszawy
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Ja się pewnie trochę ośmieszę z prasą, z którą wyskoczę..... ale na pewno w 1992 r. podsumowanie Listy Trójki w danym miesiącu wraz z komentarzem Pana Marka było zamieszczane w miesięczniku..... Popcorn, który wtedy poczytywałem, a raczej oglądałem :oops:
ODPOWIEDZ