zmiany na liscie forumowiczow?

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

zmiany na liscie forumowiczow?

Post autor: ku3a »

Z pewnoscia niejedna osobe temat ucieszy.
Postanowilem ponownie sprawdzic ile osob chce zmian na liscie forumowiczow i jakie zmiany sa najbardziej oczekiwane. Nie bedzie to ankieta, ale zwykly temat, w ktorym bedziemy jawnie pisac kto jest za czym. Nie trzeba glosowac na kazda z podanych propozycji. Za okolo 2 tygodnie zakonczymy glosowanie (dam znac wczesniej kiedy to dokladnie bedzie) i od przyszlego roku weszlyby ewentualne zmiany.
Propozycje zmian sa nastepujace:

1. Czy jestes za tym, aby na liscie forumowiczow glosowac tylko na piosenki ktore sa wymienione w zestawie do glosowania na stronie Trojki?
2. Czy jestes za tym, aby dodatkowo moc glosowac na piosenki, ktore co prawda wypadly z zestawu LP3, ale nam wciaz sie podobaja i sa na punktowanych pozycjach na naszej liscie?
3. Czy jestes za tym, aby rozszerzyc podstawowe zestawienie naszej listy z dwudziestki do trzydziestki?
4. Czy jestes za tym, aby przy podawaniu wynikow naszej listy podawac tylko piosenki ktore zalapaly sie do piecdziesiatki, a nie wszystkie ktore zdobyly chocby jeden punkt?

Na razie to jest pelen zestaw proponowanych zmian. Najlepiej by bylo zeby kazdy kto zechce wyrazic swoja opinie pisal odpowiedz tak/nie na kazde pytanie i dopiero pod nimi ew. komentarz. Czyli na przyklad mogloby to wygladac tak:

1. TAK
2. NIE
4. NIE

co oznaczaloby, ze trzeci punkt jest danej osobie obojetny, co byloby rownowazne z napisaniem, ze sie wstrzymujemy od glosu.

Czekam na opinie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja już swoje zdanie wyrażałem wiele razy, więc ogranicze się do odpowiedzi tak/nie

1.TAK
2.NIE
3.NIE WIEM :? (tutaj musiałbym sie zastanowić)
4.TAK

Kubo, a ten twój przykład, to tylko przykład, cy Twoja opinia?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

to tylko przyklad, choc czesciowo oparty na moim wlasnym zdaniu. Ja jednak glosowac nie bede (tak samo zreszta jak i we wczesniej istniejacej ankiecie), zeby znowu nie byc posądzonym o to, ze robie sobie z lista to co mi wygodnie...
Aha, jeszcze jeden warunek - swoj glos tutaj moga oddawac tylko ci, ktorzy chocby raz zaglosowali na nasza liste (choc chetnie zwiekszylbym ta liczbe do przynajmniej kilku zaglosowan).
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

Ku3a,

garść filozofowania z mojej strony co do 2 pierwszych pytań

- 1. TAK 2. NIE -> oczywiste, głosujemy tylko na to co jest na liście do głosowania
- 1. TAK 2. TAK -> niemożliwe, sprzeczność
- 1. NIE 2. NIE -> dowolność głosowania ale nie na piosenki, które wypadły z listy
- 1. NIE 2. TAK -> totalna dowolnośc, czyli jak będzie ktoś miał humor i ochotę zagłosować np. na The End Doorsów będzie miał prawo.

czy o to chodzi w propozycjach nowych reguł ?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

bartekp pisze:czy o to chodzi w propozycjach nowych reguł ?
mniej wiecej tak, z dokladnoscia do tego, ze:
bartekp pisze:- 1. TAK 2. TAK -> niemożliwe, sprzeczność
nie sprzecznosc, poniewaz "tylko" w pierwszym pytaniu ma na celu wyeliminowanie piosenek spoza zestawu, a drugie pytanie wprowadza wyjatek do tego "tylko". Masz racje, gdyby zadac pierwsze pytanie troche inaczej, to byloby lepiej pod wzgledem logicznym, ale juz nie mieszajmy.
bartekp pisze:- 1. NIE 2. TAK -> totalna dowolnośc, czyli jak będzie ktoś miał humor i ochotę zagłosować np. na The End Doorsów będzie miał prawo.
nie totalna dowolnosc, bo nie moznaby glosowac na piosenki, ktore z LP3 wypadly, a u nas juz ich nie ma na miejscu punktowanym, czyli np. na "System" Comy nie moznaby juz glosowac, a na "Tonacje" jeszcze tak.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

1. NIE
2. NIE
3. NIE
4. NIE

Ad 1) Ja głosuje na utwory z zestawu, ale nikomu nie bronie głosować na cokolwiek innego (również spoza zestawu)

Ad 2) Ta lista ma odzwieciedlać nasze głosy na listę, więc utwory które wypadły nie mogą być brane pod uwagę bo nie można na nie głosować,

Ad 3) Tu można się zastanowić, raczej nie grozi nam już sytuacja ze jedna osoba umieści utwór na 1 miejscu i od razu wchodzi to na naszą listę forumową.

Ad 4) Zostawmy tak jak jest.
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

Ja tylko króciutko:

1. TAK
2. NIE
3. TAK
4. TAK
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: zmiany na liscie forumowiczow?

Post autor: kajman »

ku3a pisze: 1. Czy jestes za tym, aby na liscie forumowiczow glosowac tylko na piosenki ktore sa wymienione w zestawie do glosowania na stronie Trojki?
Nie. Wyjaśnienie dalej.
ku3a pisze: 2. Czy jestes za tym, aby dodatkowo moc glosowac na piosenki, ktore co prawda wypadly z zestawu LP3, ale nam wciaz sie podobaja i sa na punktowanych pozycjach na naszej liscie?
Całkowicie tak. Patrząc na notowania naszej listy widzę, że niektóre piosenki mogłyby jeszcze długo (a przynajmniej wysoko) być na liście, a z powodu ustaleń nie dano im takiej szansy. Dotknęło to szczególnie Saeglopur (był na 6 miejscu, kiedy nie dostał kolejnej szansy) i Filandię (na 8). Teraz być może w takiej sytuacji znajdzie się Spider's Web.
ku3a pisze: 3. Czy jestes za tym, aby rozszerzyc podstawowe zestawienie naszej listy z dwudziestki do trzydziestki?
Tak, szczególnie w kontekście punktu 2. Ale w podsumowaniach nadal liczyć 20.
ku3a pisze: 4. Czy jestes za tym, aby przy podawaniu wynikow naszej listy podawac tylko piosenki ktore zalapaly sie do piecdziesiatki, a nie wszystkie ktore zdobyly chocby jeden punkt?
Uważam, że należy przyjąć jeszcze inny wariant. Podawać tylko głosy oddane na piosenki, które znajdują się w zestawie do głosowania, a jeżeli przyjmiemy punkt 2, to oczywiście także głosy oddane na piosenki pasujące do tego punktu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:to tylko przyklad, choc czesciowo oparty na moim wlasnym zdaniu. Ja jednak glosowac nie bede (tak samo zreszta jak i we wczesniej istniejacej ankiecie), zeby znowu nie byc posądzonym o to, ze robie sobie z lista to co mi wygodnie...
Bez przesady! Źle myślisz. Każda osoba ma jeden głos i powinna go wykorzystać. A Twój głos znaczy dużo, bo sam ją tworzysz i masz tym większe prawo do ustalania mniej więcej zasad!
To tak samo, jakbys powiedział, ze nie bedziesz głosował na listę forumową
zeby znowu nie byc posądzonym o to, ze
sugerujesz wyniki i masz na nie (wyniki) wpływ.
Troche dziwne byłoby prawda?
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: zmiany na liscie forumowiczow?

Post autor: Tomekk »

ku3a pisze: 1. Czy jestes za tym, aby na liscie forumowiczow glosowac tylko na piosenki ktore sa wymienione w zestawie do glosowania na stronie Trojki?
TAK
2. Czy jestes za tym, aby dodatkowo moc glosowac na piosenki, ktore co prawda wypadly z zestawu LP3, ale nam wciaz sie podobaja i sa na punktowanych pozycjach na naszej liscie?
NIE
3. Czy jestes za tym, aby rozszerzyc podstawowe zestawienie naszej listy z dwudziestki do trzydziestki?
TAK
4. Czy jestes za tym, aby przy podawaniu wynikow naszej listy podawac tylko piosenki ktore zalapaly sie do piecdziesiatki, a nie wszystkie ktore zdobyly chocby jeden punkt?
TAK :twisted:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Odpowiadam:
1. TAK
2. NIE
3. TAK
4. TAK

Dlaczego na 2gie odpowiadam NIE?
Odpowiadam tu m.in. Kajmanowi. Wiesz ja też bardzo lubię, jak wiesz "Spider's web" co nie zmienia faktu, że gdy wypadnie z listy to nie będę mógł na nią zagłosować na stronie trójkowej. A chyba o to chodziło, gdy powstawała nasza forumowa lista, aby nasze 10tki, które tu prezentujemy odzwierciedlały te, które zaznaczamy w krateczkach na stronie trójkowej. Jeśli się nie mylę to 1sze notowanie nie było na punkty, tylko na liczbę głosów?
Grycek też się dostosował do tego i mimo, że od początku głosował na Riverside, to gdy wypadło z zestawu to już nie umieszcza jej w swoich głosach :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

j.w. nic dodać nic ując, ale dla porządku :

1. TAK
2. NIE
3. TAK
4. TAK
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No to ja troche jak w pewnym referendum historycznym:

4 X NIE 8)

Przy czym jeśli chodzi o ostatni punkt, to się zastanawiam. Ale moim zdaniem szkoda literek tak naprawdę dla pozostałych punkcików, wystarczy tylko informacja, na ile piosenek głosowano. Może podawałbym tylko piosenki z 25 lecia Trójki (jeśliby przypadkiem nie weszły do 50, co chyba będzie rzadkie).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

1.TAK
2.NIE
3.TAK
4.NIE

Według mnie lista forumowa ma pokazywać na co głosujemy. Co do 1. punktu ,to uważam ,że można głosować na piosenki z poza listy do głosowania pod warunkiem ,że wysłało się kartkę lub maila do Niedźwiedzia z takimi głosami.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Grycek pisze: Według mnie lista forumowa ma pokazywać na co głosujemy. Co do 1. punktu ,to uważam ,że można głosować na piosenki z poza listy do głosowania pod warunkiem ,że wysłało się kartkę lub maila do Niedźwiedzia z takimi głosami.
Tylko jak to sprawdzic. :lol: A z reszta osoba, która wysyła kartki i tak zagłosuje przez internet, więc nie ma potrzeby wpisywania piosenek z kartki pocztowej, tylko z tych, na które zagłosował ze strony Trójkowej
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

1. TAK - wylamalem sie tylko w przypadku jednej piosenki, ale to bylo dawno i teraz glosuje tylko na pozycje z zestawu
2. NIE - nie glosujemy na to, co wypadlo
4. TAK - szkoda miejsca na pojedyncze glosy

pytanie #3 jest mi obojetne, chociaz top20 wyglada "klasycznie"... a top30 byloby odnosnikiem do lp3.
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

Moim zdaniem pytania są źle sformułowane. Jeśli się nie bylę, to logiczniej byłoby tak:

1. Czy jestes za tym, aby na liscie forumowiczow glosowac tylko na piosenki ktore sa wymienione w zestawie do glosowania na stronie Trojki lub już ich nie ma, ale nadal są na punktowanych pozycjach* na liście forumowej?
2. Czy jestes za tym, aby na liście forumowiczów można było głosować na wszystkie piosenki, które znajdują się na punktowanych pozycjach na liście forumowej, niezależnie od tego czy są one w zestawie na stronie Trójki, czy nie?


*punktowane pozycje - pierwsza dwudziestka lub tryzdziestka, w zależności od wyników (pkt 3) ankiety

Wtedy moje odpowiedzi byłyby następujące:

1. TAK
2. TAK
3. TAK
4. TAK

Zastrzeżenia:

AD 1. To jest cecha, która odróżnia naszą listę od wszystkich innych forumowych. Co prawda w regulaminie nie ma nawet słowa o tym, że głosujemy tylko na piosenki z zestawu, ale sam fakt, że jest to forum listy przebojów Trójki, zobowiązuje nas do tego, by trzymać się w konwencji LP3 i zdecydowana większość osób głosuje wyłącznie na piosenki z zestawu. Pozostałe głosy są i tak zmarnowane, bo piosenki spoza zestawu nie mają żadnych szans dostać się na listę.

AD 2. Moim zdaniem nasza lista nie powinna być w 100% zależna od listy Trójki. Każda lista, nawet jeśli jest powiązana z jakąś inną listą, zachowuje własną odrębność i nie powinna być krępowana dodatkowymi ograniczeniami.
Wartoby przetestować kiedyś ten przepis przez kilka tygodni. Myślę, że efekt byłby taki, że i tak niewiele osób głosowałoby na piosenkę, która już wypadła z zestawu, ponieważ nie mogłyby już głosować na nią na LP3, a także z innych powodów...

AD 3. Już się kiedyś wypowiadałem w tej sprawie. Uważam powiększenie listy za coś naturalnego, wynikającego z ciągłego rozwoju listy. Przecież już od dłuższego czasu liczba głosujących oscyluje w granicach 30 osób.

AD 4. Jestem za zmniejszeniem zestawienia do 50 otworów. Wpłynie to na estetykę listy, a także podniesie znaczenie miejsc 31-50, które często są pomijane przy powierzchownych oględzinach notowania. Jeszcze pozostaje kwestia miejsc podwójnych. Ja jestem przeciwko takim miejscom, ale to już jest zupełnie inna sprawa...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

mrsap pisze:Pozostałe głosy są i tak zmarnowane, bo piosenki spoza zestawu nie mają żadnych szans dostać się na listę.
Teraz pewnie już nie, ale kiedy było mniej głosów, coś takiego się już zdarzyło. W notowaniu 26 na 8 miejscu (w 27 naq 19) był Big Cyc - Atakują klony, a tego chyba nie było w zestawie do głosowania. Natomiast na pewno nie było możliwości głosowania na Kobranocka - Sterowany jest ten świat, a to było także w 26 na 17.
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

1.Tak
2.Nie
3.Tak
4.Nie
:)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

1. TAK
2. NIE
3. ?
4. TAK
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

1. TAK
2. TAK
3. TAK
4. NIE
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

1. TAK
2. NIE
3. TAK
4. TAK
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zawiesina »

1. TAK
2. NIE
3. NIE
4. TAK
Awatar użytkownika
Campari
Posty: 2484
Rejestracja: pt lut 24, 2006 10:56 pm
Kontakt:

Post autor: Campari »

1. TAK
2. NIE
3. TAK
4. NIE
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

1. TAK
2. TAK (of course mój Sigur Ros) :cry: :cry: :cry:
3. TAK
4. NIE (podawać wszystkie)
ODPOWIEDZ