Plebiscyt topowy 9

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

Yacy pisze:nie pamiętam czy zajmowałem zdecydowane zdanie wcześniej
Akurat czytałem dziś opinie z plebiscytu 8. Zdecydowanego stanowiska nie zajmowałeś, tylko wyraziłeś nadzieję, ze będzie to głosowanie jednoeetapowe bo tradycja to tradycja. Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe, że to przypominam. :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

absolutnie :-) mi nie chciało się szukać, a nie pamiętałem. dzięki!
tradycja ... no to widać jestem teraz mniej tradycyjny :-P
Awatar użytkownika
PaTToN
Posty: 3069
Rejestracja: sob maja 02, 2009 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: PaTToN »

Skoro jestem największym fanem Dido na wschód od Calais ;-) to muszę zagłosować
1. Dido
2. Coma
3. T. Love
4. Skaldowie
5. Armia
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3256
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Arkano »

kajman pisze:Dlatego też proponuję alternatywę: 10 lat niezależnie od ilości płyt.
Dobrze, że ta alternatywa będzie. Wprawdzie w pierwszej chwili 10 lat wydawało mi się strasznie dużo ale biorąc pod uwagę nasze tempo robienia forów, to może być.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: gżegoż »

Rozumiem argumenty obu stron (czyli że jeszcze bardzo wielu wykonawców nie miało topu, więc nie ma czasu na powtórki oraz że jest wielu nowych forumowiczów, którzy chętnie zagłosowaliby na top któregoś "starszego" wykonawcy).
kamil_snk pisze:Nasunęła mi się myśl, że może by topy organizować naprzemiennie? Jeden (dwa) nowy i jeden "powtórkowy"?
Moim pomysłem byłby model 5+1 (czyli 5 nowych topów, a po nim jeden powtórkowy). Ponieważ ten powtórkowy byłby organizowany na samym końcu, to wszyscy mogliby sobie tak rozplanować czas, aby nie kolidował on z innymi topami/zajęciami. Z uwagi na to, że taki ponowny top odbywałby się raz do roku, to liczba wykonawców, którzy mieliby do niego prawo, powinna być ograniczona. I tutaj zgadzam się z dotychczasowymi propozycjami tych ograniczeń:
- 5 lat od ostatniego topu oraz minimum 3 płyty studyjne wydane od tamtego czasu
- 10 lat od ostatniego topu, bez żadnych dodatkowych warunków.
Sądzę, że w przyszłym roku takich wykonawców będzie co najwyżej kilku (a więc będzie można wyłonić "topowicza" poprzez ankietę), a z każdym rokiem coraz więcej. Wtedy proponowałbym, aby w plebiscycie topowym były dwa głosowania, w drodze których wybieranych byłoby pięć "nietopowanych" jeszcze wykonawców oraz ten jeden "ponowny".

Ponadto cieszę się, że przedstawiana przeze mnie w minionych latach propozycja dwuetapowego głosowania ma coraz więcej zwolenników. W tym plebiscycie znowu widoczne są największe wady obecnej formuły - czyli ogromna ilość zgłaszanych wykonawców (co pewnie będzie skutkowało tym, że 5-6 wskazań wystarczy do zakwalifikowania się do pierwszej piątki) oraz sugerowanie się dotychczasowymi głosami. :roll:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kamil_snk »

Być może Twoja koncepcja 5+1 jest słuszniejsza od mojej, dwuetapowe głosowanie także wydaje się być dobrym pomysłem. Ale jakoś wewnętrznie nie mogę się zgodzić z aż dziesięcioletnią przerwą pomiędzy topami. Wszakże to forum ma ledwie (albo aż) 10 lat, a od pierwszego topu minęło (o ile dobrze liczę) 7. Według mnie 10 lat to stanowczo za dużo, tym bardziej jeśli wprowadzimy inne ograniczenia (tzn. damy nowym topom niejako pierwszeństwo przed powtórkowymi). Wtedy 5-6 lat karencji zupełnie wystarczy, bo i tak nie będzie tych powtórkowych topów zbyt wiele.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11826
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: adameria »

gżegoż pisze:oraz sugerowanie się dotychczasowymi głosami. :roll:
Ależ przecież ten sposób głosowania wręcz zachęca do tek niecnego postępowania. 8) Ja sobie zapamiętałem dobrze, że jak kilka lat temu pisałem o dwóch etapach, być może pod Twoim wpływem, to zostałem "zjechany" od góry do dołu. No to proszę... skoro reguły pozwalają na takie przegięcie o jakim napisałeś... to jedziemy.
Co do tajności, nie pamiętam, jak opowiadałem się wcześniej, ale wydaje się, że to, co pisze neon.ka jest sensownym argumentem i gdyby były dwa etapy, to wtedy jestem raczej za tajnym głosowaniem.
Z kolei na dotychczasowych zasadach jestem przeciwny głosowaniu tajnemu, bo wtedy o wygranych zdecyduje nie 5 czy 6 osób, ale np. 3, co byłoby już kompletnym nonsensem.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

gżegoż pisze: W tym plebiscycie znowu widoczne są największe wady obecnej formuły - czyli ogromna ilość zgłaszanych wykonawców (co pewnie będzie skutkowało tym, że 5-6 wskazań wystarczy do zakwalifikowania się do pierwszej piątki) oraz sugerowanie się dotychczasowymi głosami. :roll:
gżegoż - jedno wyklucza drugie - jeśliby wszyscy sugerowali się dotychczasowymi głosami, nie byłoby tak dużej liczby zgłaszanych wykonawców.
Ja głosowaniu dwuetapowemu jestem raczej przeciw z uwagi na to, że wydłużyłby się proces głosowania, a ja wolę brać udział w topach czy Naszej Liście, a nie w przedłużających się plebiscytach topowych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

wystarczy po dwa tygodnie na etap i ... będzie krócej niż trwać będzie Plebiscyt nr 9. :-P
a wydaje mi się, że dwa tygodnie to i tak za długo ;-)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

konwicki1980 pisze:Ja głosowaniu dwuetapowemu jestem raczej przeciw z uwagi na to, że wydłużyłby się proces głosowania, a ja wolę brać udział w topach czy Naszej Liście, a nie w przedłużających się plebiscytach topowych.
To jest akurat kompletnie bezsensowny argument, bo gdybyś nie zauważył właśnie trwa plebiscyt i w tym samym czasie trwa NL. Wniosek: Plebiscyt można rozpocząć na tyle wcześniej żeby długość jego trwania nie wpływała na tempo przeprowadzania topów lub NL.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15310
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Miszon »

No to ja skopiuje głosy z plebiscytu 5:

1. Aerosmith - niedawno wyszła płyta, podobno ostatnia
2. Bon Jovi - nie wiem czy ostatnia, ale jak wyżej
3. Budka Suflera - a ci z kolei mają coś nowego nagrać
4. De Mono - czego o tych powiedzieć chyba nie można. Chyba, bo są 2 składy z tą nazwą z tego co kojarzę

a że na pierwszym dałem Stinga, który przeszedł, to dodaję:
5. Yes - choć ogrom materiału przeraża i nie wiem, czy ktokolwiek (łącznie ze mną) byłby w stanie przez to przejść
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Z propozycji tutaj podawanych najbardziej podoba mi się zgłoszona przez Gepharda czyli dwa topy powtórkowe rocznie.
Przy czym uważam, że jednak powinniśmy ustalić pewne ograniczenia, ale w takim przypadku już nie tak ostre, np 4 lata i dwie płyty nagrane w tym czasie lub 6 lat od ostatniego topu na forum. Przy czym tutaj chyba trzeba było organizować dodatkowy plebiscyt lub zgłaszać odrębny zestaw propozycji przy zwykłym plebiscycie.
Pewnie teraz będę pisał chaotycznie i nie pokolei, ale będę się odnosił do konkretnych wypowiedzi.
adameria pisze:Ależ przecież ten sposób głosowania wręcz zachęca do tek niecnego postępowania. 8)
A ja wcale nie uważam takiego postępowania za niecne. Jest ono i słuszne i rozsądne. Poza tym można się na tym przejechać, jeżeli będą głosy tajne (ja zamierzam tak głosować).
gżegoż pisze:Sądzę, że w przyszłym roku takich wykonawców będzie co najwyżej kilku
Nie wiem czy chociaż jeden się znajdzie, stąd moja propozycja na górze.
gżegoż pisze:W tym plebiscycie znowu widoczne są największe wady obecnej formuły - czyli ogromna ilość zgłaszanych wykonawców
A ja nie uważam tego za wadę, wręcz przeciwnie, bo przypomina nam o wielu wykonawcach, o których być może nie pamiętamy. A i tak, żeby awansować pewnie trzeba być na co najmniej czterech zestawach z głosami.
Yacy pisze:proponowanie powiedzmy po trzech unikalnych wykonawców w pierwszym i głosowanie na pięciu w drugim etapie byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.
z tym, że (umiarkowanie, ale jednak ) będę się upierał przy jawnym, a przynajmniej mieszanym głosowaniu w drugim etapie :-) tak mam i nic na to nie poradzę.
Ja nadal jestem za głosowaniem jednoetapowym, ale jeżeli miałoby być dwuetapowe to:
1. Proponujemy maxymalnie dwóch wykonawców. Argumentacja jest prosta. Obecnie (liczę mój niewysłany głos) oddano głosy na 75 wykonawców. Z tego 56 pojawiło się pojawiło się w top3 przynajmniej u jednej osoby. Jeżeli w 2 turze głosowalibyśmy na 56 wykonawców to rozrzut głosów byłby i tak ogromny. W pierwszych dwójkach łapało się 40 wykonawców i to też sporo, ale jednak prawie dwa razy mniej niż w top5 i może rozrzut nie byłby taki straszny.
2. Co do drugiej tury jestem za głosowaniem mieszanym tak jak Ty, ale w pierwszej turze musi być tajne. Powód jest tutaj oczywisty. Do tej pory zagłosowało 28 osób. Głosujące później widząc, że ich faworyci zostali zgłoszeni zgłoszą innych wykonawców i w wariancie z 3 podmiotami będzie ich 84, z dwoma 56 (co w zasadzie niewiele daje). Poza tym sporo osób będzie się wstrzymywało do ostatniej chwili mając wielu faworytów i czekając aż ktoś inny ich zaproponuje.
adameria pisze:
kajman pisze:Ja cały czas widzę mnóstwo nowych topów, które warto przeprowadzić, a dotyczą wykonawców znanych i uznanych, takich, którzy zapisali się złotymi głoskami w historii LP3 i takich, których w ogóle na niej nie było. Nie wszystkich lubię, ale uznaję potrzebę tych topów.
Dlatego uważam, że obecne reguły głosowania są beznadziejne.
Efekt jest taki, że potem są pretensje, że przechodzą tacy wykonawcy jak TPN25 i Arka Noego (kajman? Jeśli to nie Ty, to przepraszam. Wiem, że protesty były, bojkot chyba też.)
Dodatkowo dochodzi do tego fakt, czy ktoś jest w stanie poprowadzić dany Top i kto nań zagłosuje.
Powtarzam: obecny system głosowania według mnie jest beznadziejny i welu uznanych wykonawców kajmana, których listy nigdy nie poznamy, bo nie można nic proponować, bo nie ma dwóch etapów, nie będzie toppowanych wcale.
Wyszło bardzo ciekawie, bo ja pisząc to argumentowałem na rzecz jednoetapowości i nie powtarzania topowań. Nie będę odpowiadał na wszystko, bo co do części wypowiadałem się wyżej. Ja nie miałem pretensji w sprawie tamtej dwójki, chociaż przedtem miałem nadzieję, że nie przejdą (ale tak było z wieloma innymi wykonawcami na czele z Madonną). A co do topów TPN i Arki to bardzo dobrze, że były, skoro była taka potrzeba. Bo jednak kilku osobom na tym bardzo zależało i bardzo dobrze, że dostali na czym im zależało. Mam (i myślę, że pare innych osób też ma) takich artystów, na których topie bardzo im zależy i być może jest szansa, że kilka innych osób będzie chciało tego samego. Top przejdzie, a w głosowaniu dwuetapowym nie będzie na to szans (oczywiście przy zasadach, które faktycznie ograniczą ilość wykonawców w drugim etapie, bo niektóre mogą nawet tą ilość zwiększyć).
adameria pisze:Reguła 5 lat jest faktycznie krzywdząca dla młodszych forowiczów (a w tym wypadku, do takich się zaliczam), połączenie tego z 3 płytami daje dodatkowe ograniczenie, bo znam wielu cennych wykonawców, którzy w całej swojej karierze mieli mniej płyt...
No cóż, nie sądzę, żeby były tłumy chętnych na top wykonawcy, który wydał max 2 płyty.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

kajman pisze:No cóż, nie sądzę, żeby były tłumy chętnych na top wykonawcy, który wydał max 2 płyty.
TPN-owi jakoś się udało. :wink:
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Ja myślałem o ponownym topie, a raczej nie podejrzewam żeby był wielki nacisk na kolejny top tego zespołu.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:Ja myślałem o ponownym topie, a raczej nie podejrzewam żeby był wielki nacisk na kolejny top tego zespołu.
... zwłaszcza przed poznaniem wyników pierwszego topu. :)
student
Posty: 765
Rejestracja: sob mar 10, 2012 6:17 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: student »

1. The Offspring
2. Alice In Chains
3. Blur
4. Oasis
5. Aerosmith
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Neo01 »

Lemmy pisze: Stwierdziłem, że będę mierzył bardziej siły na zamiary, i wybrałem zespoły, które mają choćby minimalne szanse na top ;).
Szkoda, że nie uwzględniłeś AIC, szczególnie w kontekście ostatniego głosu...
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: mariusz72 »

1.T. Love
2. Roxette
3. Dawid Bowie
4. INXS
5. Kate Bush
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Dede »

1. Ultravox
2. Mike Oldfield
3. Flash And The Pan
4. Jean Michel Jarre
5. Camel

@5. Top, w którym od razu wiadomo, co wygra ;)
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Dede pisze:@5. Top, w którym od razu wiadomo, co wygra ;)
Być może, ale może znajdzie się coś, co się bardziej spodoba.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Na razie mamy 78 wykonawców i 30 głosujących. Dużo jeszcze może się zmienić. Czekamy na kolejne głosy.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: TomaszBr »

1. Archive
2. Dead Can Dance
3. Massive Attack
4. Portishead
5. Lao Che
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: bear »

1. Camel
2. Gary Moore
3. Jethro Tull
4. Armia
5. Zacier
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3401
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: stavanger »

01. Wilki
02. Robert Gawliński
03. Pet Shop Boys
04. Formacja Nieżywych Schabuff
05. Budka Suflera
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Zakończenie głosowania w przyszłą sobotę. Przedłużania nie będzie. Wyniki ukażą się od razu. Zastanawiam się, czy jest sens robić tak dokładne rozliczenia punktowe w przypadku takiego samego dorobku, jak ostatnio. I tak dla naszego plebiscytu nie ma to żadnego znaczenia. A wolałbym klasyfikować utwory ex aequo niż tak jak ostatnio. Czekam na wypowiedzi w tej kwestii.
ODPOWIEDZ