Plebiscyt topowy 9

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Kubak25 »

1. AC/DC
2. The Animals
3. Obywatel G.C.
4. Sztywny Pal Azji
5. Sinead O'Connor
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Do tej pory zagłosowały 22 osoby na 68 wykonawców.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

Kubak25 pisze:3. Obywatel G.C.
Top Republiki był nieco specyficzny. Po pierwsze to był top Trójkowy, a my tylko się dołączyliśmy :-) A po drugie tak naprawdę był top utworów Grzegorza Ciechowskiego. Czyli również Obywatela...

a tu wątek z topem: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=16707#p16707
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Mi wyszło, że 67, ale może kogoś/coś przeoczyłem.
A co do topu Obywatela to formalnie go nie było a w topie Republiki raczej niespecjalnie zaistniał ilościowo. Ale tutaj faktycznie jest problem.
Nota bene, o ile pamiętam, to właśnie tamten top rozpoczął serię topów forumowych.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Kubak25 »

Prawdę mówiąc nie byłem w 100% pewny czy Obywatela mogłem zgłosić, ale sugerowałem się postem otwierającym temat, w którym jest napisane, że po minimum 5 latach można powtórzyć top a Republika spełnia te warunki
PS. Oczywiście jesli jest to problem mogę zmienić wykonawcę (jeśli dopuszcza się taką możliwość :D )
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

kajman pisze:A co do topu Obywatela to formalnie go nie było a w topie Republiki raczej niespecjalnie zaistniał ilościowo.
w jakim stopniu zaistniał to zależało tylko od nas. ale nie byłoby problemu gdyby ktoś oddał głosy tylko na utwory Obywatela G.C. Dlatego wg mnie formalnie taki top już był i z tego powodu zwróciłem na to uwagę.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Kubak25 - głosy na Obywatela G.C. są jak najbardziej ważne (w ogóle to bardzo dziwne, że Grzegorz solo został tutaj dołączony do Republiki - chyba to jedyny przypadek). Wątpię, żeby w najbliższym czasie jakiś top miał szansę na powtórkę, ale na wykonawców ponad 5-letnich można głosować. Wkrótce zresztą kilku z nich wyda swoje trzecie płyty od topu na Forum.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Kubak25 »

Ok, dzięki za wyjaśnienie :D
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:1. Kubak25 - głosy na Obywatela G.C. są jak najbardziej ważne (w ogóle to bardzo dziwne, że Grzegorz solo został tutaj dołączony do Republiki - chyba to jedyny przypadek).
2. Wątpię, żeby w najbliższym czasie jakiś top miał szansę na powtórkę, ale na wykonawców ponad 5-letnich można głosować. Wkrótce zresztą kilku z nich wyda swoje trzecie płyty od topu na Forum.
1. Tak, jedyny, ale już Yacy napisał dlaczego. Zasady opracowaliśmy potem, kiedy się okazało, że to będzie taka forumowa tradycyjna zabawa.
2. Nie można. Zostało ustalone, że muszą być spełnione obydwa warunki. Jak wydadzą płyty to wtedy będzie można. Natomiast do Obywatela i Republiki to jest o tyle skomplikowane, że formalnie takich topów nie było. Natomiast faktycznie głosowaliśmy na te dwa topy zbiorczo.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

A propos zasad dotyczących powtórnych topów zdaje się, że nic nie zostało ostatecznie ustalone:
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=8&t ... 50#p264598
Była tylko luźna wymiana zdań, z czego nic nie zostało przesądzone, a osobą, która najbardziej protestowała przeciwko ponownym topom, był nie kto inny, jak kajman.
Ponieważ i tak w tym plebiscycie żaden z potencjalnych powtórkowiczów nie uzbiera raczej wystarczającej liczby głosów, niniejszym otwieram ponownie dyskusję na ten temat.
Z upływem lat będzie bowiem przybywać osób, które chciałyby wziąć udział w topie, który już był, bo 5-8 lat temu nie było ich na forum.
Ja raczej jestem przeciwny jakimś większym ograniczeniom. 5 lat to bardzo dużo, a część wykonawców, którzy mieli już top, nie wyda więcej płyt - bo nie istnieją.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: barb42 »

konwicki1980 pisze: Z upływem lat będzie bowiem przybywać osób, które chciałyby wziąć udział w topie, który już był, bo 5-8 lat temu nie było ich na forum.
Dziękuję, bo należę do takich osób. Z drugiej strony rozumiem doświadczonych stażem użytkowników, że nie chcą drugi raz topu tego samego wykonawcy.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kamil_snk »

barb42 pisze:
konwicki1980 pisze: Z upływem lat będzie bowiem przybywać osób, które chciałyby wziąć udział w topie, który już był, bo 5-8 lat temu nie było ich na forum.
Dziękuję, bo należę do takich osób. Z drugiej strony rozumiem doświadczonych stażem użytkowników, że nie chcą drugi raz topu tego samego wykonawcy.
Również chętnie bym się dołączył do tej zabawy, ale właśnie chciałbym zacząć od czegoś mi bliższego. A topy choćby Myslovitz czy Metalliki już były (a na In Extremo nie ma szans ;)). Nasunęła mi się myśl, że może by topy organizować naprzemiennie? Jeden (dwa) nowy i jeden "powtórkowy"? Lub po prostu dopuścić do głosowania również wykonawców, którzy już byli - jeśli nikt nie będzie chciał ponownie ich topu, to po prostu odpadną w głosowaniu. Oczywiście niech obowiązuje ustalony limit 5 lat, choć co do płyt to bym dyskutował. Nie tylko ze wględu na to, że niektóre zespoły już nie istnieją, nie wszyscy wydają płyty często, choć są aktywni.

PS - są jakieś ograniczenia (poza wyżej dyskutowanym) co do wykonawców, których możemy zgłaszać? Jeśli nie, oto moje głosy:

1. Coma
2. Rammstein
3. Iron Maiden
4. T. Love
5. Budka Suflera
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Tomekk »

1. T.Love
2. Whitney Houston
3. Phil Collins
4. Roxette
5. Oasis
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Przejrzałem tamtą dyskusję i była tam mowa o trzech płytach, co do których jakoś specjalnych zastrzeżeń nie zauważyłem (pomijam głosy przeciwko ponownym topom przynajmniej przez czas jakiś). Padła też propozycja, żeby dodatkowo dodać warunek o 5 latach i nikt tego nie zakwestionował. Oba te warunki zostały też wymienione w PT 8 i też (chyba że coś przeoczyłem) sprzeciwu nie było.
Ja cały czas widzę mnóstwo nowych topów, które warto przeprowadzić, a dotyczą wykonawców znanych i uznanych, takich, którzy zapisali się złotymi głoskami w historii LP3 i takich, których w ogóle na niej nie było. Nie wszystkich lubię, ale uznaję potrzebę tych topów.
Wydaje mi się więc, że warunek 5 lat i 3 płyty jest to sensowne ograniczenie. Można wprowadzić jeszcze alternatywną możliwość czyli 10 lat od ostatniego topu niezależnie od ilości wydanych płyt.
Awatar użytkownika
Lemmy
Posty: 1220
Rejestracja: pt mar 08, 2013 11:13 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: jakiegoś czasu

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Lemmy »

1. The Smashing Pumpkins
2. Queens of the Stone Age
3. Iron Maiden
4. Jimi Hendrix Experience
5. Armia

Stwierdziłem, że będę mierzył bardziej siły na zamiary, i wybrałem zespoły, które mają choćby minimalne szanse na top ;).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze: Oba te warunki zostały też wymienione w PT 8 i też (chyba że coś przeoczyłem) sprzeciwu nie było.
No głos sprzeciwu pojawił się zaraz po Twoim poście tam... :wink:
Jednej rzeczy nie rozumiem. Przecież ponowny top mógłby być dopiero, gdy wygrałby w plebiscycie. A skoro duża część głosujących chciałaby takiej powtórki, to po co wprowadzać dodatkowe ograniczenia? Pytam tylko teoretycznie, bo na razie nie widzę potrzeby głosowania na wykonawców, którzy byli (aczkolwiek top King Crimson mnie bardzo kusi).
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Ale z tamtej dyskusji wynika, że jednak większość jest za tym, żeby wprowadzić ograniczenia. Więc przedyskutujmy to jeszcze tutaj.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19652
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: jollyroger72 »

Gdyby przyjąć te 2 warunki (minimum 5 lat + 3 płyty), to na powtórny Top Edyty Bartosiewicz co niektórzy mogliby się nie doczekać, gdyby ta pani tak "często" wydawała kolejne albumy.
To tylko moja luźna uwaga. Dostosuję się do woli większości.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Dlatego też proponuję alternatywę: 10 lat niezależnie od ilości płyt.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

chyba napiszę dla jasności. zwróciłem na uwagę na Obywatela, ale to nie jest równoznaczne z tym, że jestem przeciw.
wręcz przeciwnie :-P
jakiś czas temu myślałem inaczej... ale teraz jestem za mniejszymi ograniczeniami i nie widzę przeszkód, że jeśli teraz kilka osób stwierdzi, że przydałby się to tego czy innego wykonawcy powtórzyć, to proszę bardzo. okres 10 lat jest ZDECYDOWANIE za długi! pięć, a nawet trzy styknęłoby. bez dodatkowych ograniczeń.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

A ja myślę, że najlepiej byłoby nie mieszać i nie wrzucać do jednego worka topów wynkonaców którzy nie byli topowani i powtórkowych. To znaczy wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby topy powtórkowe i bieżące odbywały się w tym samym czasie równolegle. Jeden plebiscyt topowy starcza prawie na rok. W ramach tego plebiscytu topujemy 5 wykonawców. W tym samym czasie równolegle możnaby zrobić topy 2 wykonawców którzy wcześniej byli topowani. Czas na top powtórkowy to byłoby 5 miesięcy ze względu na to, że chętni uczestnicy musieli by sobie jakoś zaplanować czas jeśli chcieli by też wziąść udział we wszystkich topach bieżących. Ale umówmy się, forowiczów którzy nie odpuszczają żadnego topu jest niewielu. Na myśl przychodzą mi Yacy i Kajman, a oni z kolei nie mielu by żadnego problemu z topami powtórkowymi bo już raz je układali i teraz musieli by je jedynie odświeżyć i zaktualizować. Dla mnie jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo bardzo dobrze rozumiem stanowisko Kajmana, który uważa, że jest jesze wielu wykonawców którzy zasługują na top i stanowisko nowych forowiczów, do których też się zaliczam i którzy chcieliby wziąść udział w topach wykonawców którzy już byli.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11826
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: adameria »

kajman pisze:Ja cały czas widzę mnóstwo nowych topów, które warto przeprowadzić, a dotyczą wykonawców znanych i uznanych, takich, którzy zapisali się złotymi głoskami w historii LP3 i takich, których w ogóle na niej nie było. Nie wszystkich lubię, ale uznaję potrzebę tych topów.
Dlatego uważam, że obecne reguły głosowania są beznadziejne. Pisałem kiedyś o dwuetapowości - luźnych propozycjach i potem ścisłym głosowaniu.
Efekt jest taki, że potem są pretensje, że przechodzą tacy wykonawcy jak TPN25 i Arka Noego (kajman? Jeśli to nie Ty, to przepraszam. Wiem, że protesty były, bojkot chyba też.)
Dodatkowo dochodzi do tego fakt, czy ktoś jest w stanie poprowadzić dany Top i kto nań zagłosuje.
Ostatni rok pokazał to, co pokazał i kurczowe trzymanie się reguł, bo ktoś je kilka lat temu ustalił i one są najlepsze... no cóż.
Kiedyś też ludzie kupowali wyłącznie winyle, a o CD nikt nie marzył.
Reguła 5 lat jest faktycznie krzywdząca dla młodszych forowiczów (a w tym wypadku, do takich się zaliczam), połączenie tego z 3 płytami daje dodatkowe ograniczenie, bo znam wielu cennych wykonawców, którzy w całej swojej karierze mieli mniej płyt...
Ponieważ nic się nie zmienia, a ja nauczyłem się jak tutaj głosować, dlatego sobie poczekam
i bezczelnie zagłosuję prawie w ostatnim momencie, żeby mieć jakikolwiek wpływ na głosowanie.
Brutalna prawda, ale może jak się napisze tak wprost, to ktoś coś przemyśli.
Powtarzam: obecny system głosowania według mnie jest beznadziejny i welu uznanych wykonawców kajmana, których listy nigdy nie poznamy, bo nie można nic proponować, bo nie ma dwóch etapów, nie będzie toppowanych wcale. A może o to chodzi? Nie wiem... :know:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Neo01 »

Generalnie zgadzam się z Adamem i jestem za 2-etapowością. Co do terminu karencji, to wydaje mi się że 5 lat i 2 płyty by wystarczyło. Ale zdaje się że jak na razie nikt nie widzi potrzeby powtórek (patrząc po głosach).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: neon.ka »

adameria pisze:Ponieważ nic się nie zmienia, a ja nauczyłem się jak tutaj głosować, dlatego sobie poczekam i bezczelnie zagłosuję prawie w ostatnim momencie, żeby mieć jakikolwiek wpływ na głosowanie.
Brutalna prawda, ale może jak się napisze tak wprost, to ktoś coś przemyśli.
Dla mnie to co piszesz potwierdza tylko to, o czym pisałam też już wiele razy, i teraz znów powtórzę [za co mogę być przez niektórych zjechana ;-) ], a mianowicie, że głosowanie powinno być tajne.
A ponieważ nie mam nic przeciw dwuetapowości, widziałabym to tak, że w pierwszym etapie każdy mógłby zaproponować kilka [do ustalenia] propozycji z możliwością uargumentowania i zachęcenia, a w drugim ze wszystkich propozycji głosowałoby się na np. 5, tak jak teraz, ale już tajnie.
adameria pisze:Reguła 5 lat jest faktycznie krzywdząca dla młodszych forowiczów (a w tym wypadku, do takich się zaliczam), połączenie tego z 3 płytami daje dodatkowe ograniczenie, bo znam wielu cennych wykonawców, którzy w całej swojej karierze mieli mniej płyt...
Są też tacy wykonawcy, którzy już nigdy nie nagrają nowych płyt i oni nie mieliby w ogóle szansy na powtórkę, więc tu jakoś trzeba by to jakoś rozgraniczyć.
Ja jestem bardziej otwarta na wykonawców, którzy jeszcze topów nie mieli, ale propozycja Geepharda wydaje się ciekawa.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

nie pamiętam czy zajmowałem zdecydowane zdanie wcześniej, ale czytając to co napisali Geephard, adameria i neon.ka, zdecydowanie przychylam się do dwuetapowego rozstrzygania plebiscytów! można tylko żałować, że nie było to poruszone przed tym plebiscytem...
proponowanie powiedzmy po trzech unikalnych wykonawców w pierwszym i głosowanie na pięciu w drugim etapie byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.

z tym, że (umiarkowanie, ale jednak ) będę się upierał przy jawnym, a przynajmniej mieszanym głosowaniu w drugim etapie :-) tak mam i nic na to nie poradzę.

a co do topów wykonawców, którzy już byli.
ja nie brałem udziału w topie Placebo, ale po dwóch latach przesłuchałem ich twórczość i wkleiłem swoje głosy. każdy kto był zainteresowany mógł zobaczyć co mi się podoba, a ja zerknąłem jak moje głosy wpłynęłyby na wyniki. i mi to wystarczyło. :-)
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=145924#p145924

ale rozumiem młodszych stażem użytkowników, którzy chcieliby brać udział w ogólnoforumowych i ja na pewno nie będę przeciwny powtórnym topom. :-)
ODPOWIEDZ