Plebiscyt topowy 9

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

konwicki1980 pisze:A ja uważam, że równie nie fair jest przedłużanie. Nie fair wobec tych, którzy wyrobili się w czasie.
Trochę jakby stwierdzić, że równie nie fair jest jak autobus odjedzie 5 minut wcześniej niż w rozkładzie co 5 minut później. :wink:
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:ktoś może chcieć czekać do końca, żeby móc ustawić wyniki częściowo pod siebie
Ano właśnie. Przyznam szczerze, że od dawna chodzi mi po głowie taka myśl, aby w taki dość perfidny sposób obnażyć niedoskonałości obecnego systemu głosowania (i jednocześnie dać do zrozumienia, że wprowadzenie tajności głosowania lub/i przejście na system dwurundowy wydają się potrzebą chwili).

Sprawa wygląda tak, że...
Jakiś czas temu na własny użytek podliczyłem sobie dotychczasowe głosy (a potem tylko je uaktualniałem) i wychodzi mi na to, że aktualnie drugie miejsce zajmuje wykonawca, w którego topie chętnie wziąłbym udział. Ale ponieważ przewiduję, że na dokładne przesłuchiwanie jego dyskografii (która jest dość obszerna) i ustalanie kolejności będę miał czas nie prędzej, niż w marcu (a byłoby bardzo szkoda, gdybym z powodu braku czasu musiał ten top odpuścić) to na rękę by mi było, aby wyprzedził go w klasyfikacji ktoś, kogo nie lubię i czyj top dobrze byłoby w końcu zorganizować, aby "zaspokoić" jego fanów i żeby w przyszłych plebiscytach już się nie pojawiał. Teoretycznie tajnie oddawane głosy mogą sprawić, iż moje wyliczenia wezmą w łeb, ale w praktyce jest to bardzo mało prawdopodobne (bo zakładam, że piątka kajmana nie będzie się za bardzo różniła od tej ubiegłorocznej).

A ponadto widzę, że przynajmniej trzech wykonawców, na których chciałbym zagłosować, do tej pory ani razu nie pojawiło się w dotychczasowych typach (a więc gdybym ich wskazał, to i tak nic by to nie dało - no chyba, że wyśrubowanie rekordu liczby zgłaszanych wykonawców). Czyli koniec końców wychodzi na to, że gdybym "normalnie" zagłosował, to... dla trzech podmiotów wykonawczych byłyby to jedyne punkty, czwartemu i tak nic by to nie dało, a piąty dzięki mnie mógłby umocnić się na drugim miejscu, na skutek czego jego top byłby organizowany już niebawem i najpewniej nie mógłbym w nim wziąć udziału :roll:

Tak więc mam jeszcze niecałą godzinę na podjęcie decyzji, czy zagłosuję w sposób wypaczony, czy... nie zagłosuję w ogóle :?
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

gżegoż pisze:Tak więc mam jeszcze niecałą godzinę na podjęcie decyzji, czy zagłosuję w sposób wypaczony, czy... nie zagłosuję w ogóle
Zagłosuj w sposób wypaczony. Skoro obecny system stwarza takie możliwości to wykorzystaj je tak aby dla Ciebie było najlepiej.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: temik3 »

A skąd wiesz gżegożu, że takich jak Ty nie ma jeszcze kilku, sam zagłosowałem wcześniej, bo nie mam zamiaru komukolwiek pomagać. Sam mogłem poczekać do ostatniej chwili, zmobilizować gaję i przesłać typy o 22, tylko po co? Jeśli inni swe typy wysyłają odpowiednio wcześnie to nie mają zamiaru kalkulować. Ale wiele racji masz, bo gdyby robić tajne głosowania to na pewno nie było by podejrzeń, choć ja nikogo o to nie podejrzewam, ale jak piszesz są pewne możliwości i niedociągnięcia systemu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15310
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Miszon »

Wielkie mi oszustwo. Kilka miesięcy w tą czy w tą. Nie wybieramy osłów na 4 lata przecież.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: gżegoż »

Geephard pisze:Zagłosuj w sposób wypaczony. Skoro obecny system stwarza takie możliwości to wykorzystaj je tak aby dla Ciebie było najlepiej.
OK, proszę bardzo.

1. Dead Can Dance (bo ich nie lubię, więc zróbcie sobie ich top, by za rok już ich nie było)
2. Archive (jako prezent urodzinowy dla neon.ki, bo wczoraj nie byłem na forum i nie mogłem złożyć życzeń, a bez moich wypaczonych głosów ich topu mogłoby nie być)
3. Camel (bo i tak wygra, więc co mi tam)
4. Buldog (w „normalnym” głosowaniu miałby pierwsze miejsce, więc niech się chociaż symbolicznie pojawi)
5. Iron Maiden (wiele osób pragnie ich topu, więc niech się odbędzie, jako trzeci w kolejności)

Tak więc o ile się nie pomyliłem w liczeniu albo tajne głosy nie zmienią kolejności, to „mój” wykonawca zajmie bezpieczne czwarte miejsce (a więc jego top się odbędzie, ale nie przesadnie wcześnie).
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: piotr1990 »

gżegoż pisze:OK, proszę bardzo.
:shock:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19651
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: jollyroger72 »

Ale kombinujesz, gżegoż... Nie szkoda Ci na to czasu?
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: gżegoż »

jollyroger72 pisze:Ale kombinujesz, gżegoż... Nie szkoda Ci na to czasu?
Nie. Może dzięki temu zwrócę uwagę na niedoskonałość obecnego systemu i skłonię do dyskusji, która mogłaby się przyczynić do wprowadzenia zmian w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Argumenty gżegoża dosłownie mnie POwaliły. :roll: Ale i tak jego rozumowanie było częściowo błędne, choć nie zdradzę, dlaczego, by zniechęcić do jeszcze większych kombinacji w przyszłości. Każdy system ma swoje zalety i wady. Przy głosowaniu tajnym nic nie stoi na przeszkodzie, by kilka osób zmówiło się i zagłosowało na tych samych wykonawców. Więc najlepiej głosować od razu i mieć spokój. Takie jest moje zdanie.

Najpierw głos tajny:
kajman pisze:Jak napisałem wcześniej głosuję tajnie.
1. Kate Bush
2. Skaldowie
3. Tadeusz Woźniak
4. Carlos Santana
5. Katie Melua
Oto wyniki plebiscytu topowego 9:
1. 31 10 1 Camel
2. 26 7 1 Dead Can Dance
3. 25 9 1 Iron Maiden
4. 24 7 1 T. Love
5. 23 7 2 Roxette
6. 23 6 1 Archive
-----------------------------------------------
7. 18 6 1 Raz, Dwa, Trzy
7. 18 6 1 Armia
9. 17 5 1 Phil Collins
10. 15 4 1 Grzegorz Turnau
10. 15 4 1 Gary Moore
12. 14 4 2 Turbo
13. 13 4 2 Whitney Houston
14. 12 4 1 Kate Bush
15. 12 4 2 David Bowie
16. 11 4 1 Katie Melua
17. 11 3 1 Tadeusz Woźniak
18. 10 4 3 Lombard
19. 10 3 1 Coma
19. 10 3 1 TSA
19. 10 3 1 Aerosmith
22. 10 2 1 The Offspring
23. 9 2 1 Bon Jovi
24. 8 4 3 Oasis
25. 8 3 2 Skaldowie
26. 8 2 1 Blur
26. 8 2 1 Faith No More
28. 7 4 3 Budka Suflera
29. 7 3 3 Yes
30. 7 2 2 Voo Voo
30. 7 2 2 Alice In Chains
30. 7 2 2 Mike Oldfield
33. 6 2 1 Renata Przemyk
33. 6 2 1 Sinead O'Connor
33. 6 2 1 AC/DC
36. 6 2 2 Jean Michel Jarre
36. 6 2 2 a-ha
36. 6 2 2 Nick Cave And The Bad Seeds
39. 5 2 3 Pet Shop Boys
40. 5 1 1 Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach
40. 5 1 1 Eva Cassidy
40. 5 1 1 ABBA
40. 5 1 1 The Smashing Pumpkins
40. 5 1 1 Dido
40. 5 1 1 Ultravox
40. 5 1 1 Wilki
40. 5 1 1 The National
48. 4 3 4 INXS
49. 4 2 3 Jethro Tull
50. 4 1 2 Riverside
50. 4 1 2 The Moody Blues
50. 4 1 2 Enya
50. 4 1 2 Bajm
50. 4 1 2 Urszula
50. 4 1 2 Klincz
50. 4 1 2 The Animals
50. 4 1 2 Queens of the Stone Age
50. 4 1 2 Robert Gawliński
50. 4 1 2 Apocalyptica
50. 4 1 2 Rammstein
61. 3 2 4 Rush
61. 3 2 4 Happysad
63. 3 1 3 Steven Wilson
63. 3 1 3 Bob Dylan
63. 3 1 3 Simon & Garfunkel
63. 3 1 3 George Michael
63. 3 1 3 Obywatel G.C.
63. 3 1 3 Flash And The Pan
63. 3 1 3 Massive Attack
63. 3 1 3 Kings of Leon
63. 3 1 3 Van Halen
72. 2 2 5 Judas Priest
73. 2 1 4 Maryla Rodowicz
73. 2 1 4 Rainbow
73. 2 1 4 Sztywny Pal Azji
73. 2 1 4 Portishead
73. 2 1 4 Formacja Nieżywych Schabuff
73. 2 1 4 Dezerter
73. 2 1 4 Carlos Santana
73. 2 1 4 De Mono
73. 2 1 4 Jimi Hendrix Experience
73. 2 1 4 Buldog
83. 1 1 5 New Order
83. 1 1 5 Anathema
83. 1 1 5 Electric Light Orchestra
83. 1 1 5 Steve Hackett
83. 1 1 5 Stevie Wonder
83. 1 1 5 Uriah Heep
83. 1 1 5 The Stranglers
83. 1 1 5 Joy Division
83. 1 1 5 Bee Gees
83. 1 1 5 Lao Che
83. 1 1 5 Zacier
83. 1 1 5 Beirut

42 osoby zagłosowały na 94 wykonawców

Potencjalni prowadzący Topów:
Camel - konwicki1980
Dead Can Dance - Robert
Iron Maiden - piotr1990
T.Love - Neo01 (patrząc na logikę powinien być piotrek2000) :D
Roxette (nikt nie dał na miejscu 1.!) - Yacy
Archive - neon.ka

Czekam na sugestie dotyczące długości topu Camela i tego, kiedy powinien się on zacząć. Od razu i tak się nie da, bo po pierwsze, nie ma chyba takiego zwyczaju, a po drugie jeszcze nie skończyłem go przygotowywać.

No i czekam na odpowiedzi potencjalnych prowadzących, czy dadzą radę i chcą się bawić w prowadzenie.

Wszystkim głosującym dziękuję za udział.
Ostatnio zmieniony sob lis 23, 2013 11:15 pm przez konwicki1980, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19651
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: jollyroger72 »

gżegoż pisze:Nie. Może dzięki temu zwrócę uwagę na niedoskonałość obecnego systemu i skłonię do dyskusji, która mogłaby się przyczynić do wprowadzenia zmian w przyszłym roku.
Ale po co kombinować? Żaden system nigdy nie będzie doskonały, więc szkoda czasu. Zresztą, ktoś kiedyś napisał przy okazji poprzedniego plebiscytu, że to tylko zabawa. A jak zabawa to zabawa a nie sejm i zmiana ustaw. Ale to tylko moje zdanie. A głosować wolę jawnie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

już wyniki? miało być do północy...

Trzy topy rewelacyjne!
Dwa topy fajne
I jeden, dzięki któremu poznam to co "powinno się" znać :-)

Oczywiście chętnie policzę Roxettowy top. :-)

A co do Camela. 15 płyt, ze 150-160 utworów... dwa miesiące? do końca stycznia?
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Oto wyniki plebiscytu topowego 9
Być może wcale nie ostateczne.
gżegoż pisze:OK, proszę bardzo.
Cholera, gdybyś dał Archive na pierwszym to i tak top T.Love (który przy uwzględnieniu mojej propozycji będzie pewnie tak gdzieś w marcu i kwietniu, bez uwzględnienia tak gdzieś w maju i czerwcu) i tak byłby czwarty, a udałoby się uniknąć topu Roxette.
gżegoż pisze:Może dzięki temu zwrócę uwagę na niedoskonałość obecnego systemu i skłonię do dyskusji, która mogłaby się przyczynić do wprowadzenia zmian w przyszłym roku.
Ale dyskusja już była. Top tajny nie ma zwolenników (a szkoda że w krzyżowym tak mało osób głosuje tajnie), a system dwurundowy jeżeli w pierwszej rundzie nie ograniczy się do dwóch podmiotów i nie będzie tajny grozi szaleństwem w drugim etapie, a nawet jeżeli będzie tak jak pisałem powyżej to w drugiej rundzie przekręty i tak mogą być.
Yacy pisze:A co do Camela. 15 płyt, ze 150-160 utworów... dwa miesiące? do końca stycznia?
To byłby dobry pomysł, jeżeli tak gdzieś od 10 stycznia ruszymy z topem DCD.
I jeszcze pytanie do konwickiego1980: czy jesteś tylko potencjalny czy prowadzisz? I czy ruszysz jutro?
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: piotr1990 »

Wyniki dużo bardziej mi odpowiadają niż z poprzedniego plebiscytu :).

Co do topu Camela to uważam tak jak Yacy, że dwa miesiące powinny wystarczyć.

Co do Iron Maiden. Niech Robinson się wypowie czy chciałby prowadzić - też dał na pierwszym. Mogę poprowadzić top, ale też mogę oddać prowadzenie.
Ostatnio zmieniony sob lis 23, 2013 11:48 pm przez piotr1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15310
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Miszon »

Idealnie że teraz Camel, bo nie będzie mi zaburzał okołoświątecznego słuchania Topu i przygotowań do kolejnej części własnego :-) .
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:I jeszcze pytanie do konwickiego1980: czy jesteś tylko potencjalny czy prowadzisz? I czy ruszysz jutro?
No raczej wypada mi nie być "potencjalnym". A czy dotychczas był zwyczaj rozpoczynania topu, gdy trwa Nasza Lista? A poza tym robienie "na zakładkę" końca poprzedniego topu i początku następnego wydaje mi się nienajlepszym pomysłem.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Nie było zwyczaju, ale uważam, że warto byłoby go wprowadzić. W tej chwili raczej nikt wielogodzinnych przesłuchań do kolejnych głosowań robił nie będzie.
A robienie topów na zakładkę jest o tyle sensowne, że bez nich pewnie następny plebiscyt topowy będziemy robili w 2015 roku. A tak jest szansa do września z wszystkim się ogarnąć.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć przesłuchania kolejnego wykonawcy przed rozpoczęciem oficjalnego głosowania.
Prawie wszystkie nagrania Camela zgromadziłem już w chomiku:
http://chomikuj.pl/piotr_torun
Więc można po odpaleniu Wikipedii zorientować się, na które płyty można głosować i zaczynać przesłuchania.
Co nagle, to po diable, jak mówi przysłowie. Wolę przygotować ten top porządnie niż zaczynać na chybcika.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Yacy »

kajman pisze:To byłby dobry pomysł, jeżeli tak gdzieś od 10 stycznia ruszymy z topem DCD.
kajman przystopuj ciut :-)
zdaje się, że jak na razie obowiązuje zasada, że kolejny top zaczyna się gdy poprzedni się skończy...
a czemu mamy zdanrzać do września? i co złego jest w 2015 roku?
(nie musisz odpowiadać, bo Twoje zdanie znam :-P )
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19651
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:kajman przystopuj ciut :-)
zdaje się, że jak na razie obowiązuje zasada, że kolejny top zaczyna się gdy poprzedni się skończy...
a czemu mamy zdanrzać do września? i co złego jest w 2015 roku?
Popieram zdanie Yacego, choć nie będę się upierał, bo dwa pierwsze topy omijam... Na Ironów zdążę się przygotować nawet w styczniu :wink:
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Początkowo topy odbywały się w tempie ponad 10 na rok, ostatnio strasznie się ślamazarzą. Nie wszystkich interesują wszystkie. Sądzę, że dwa miesiące wystarczą na kamel, miesiąc z małym hakiem na DCD, niecałe dwa na Ironów itd. Co szkodzi otworzyć DCD 20 dni wcześniej, to samo z Ironami i w ten sposób niektórzy dostaną więcej czasu. Dla mnie problemem najczęściej nie jest odsłuch, lecz wyszukiwanie spisu wszystkich utworów. I jeżeli wypadnie mi w jakimś okresie spiętrzenie, to mając więcej czasu łatwiej sobie poradzę z wyrobieniem na czas.
Zgłaszałem propozycję robienia topów na zakładkę w innym wątku, a tam tylko wypowiedzi pozytywne się pojawiły. Wprawdzie tylko dwie, ale sprzeciwów tam nie dostrzegłem.
Awatar użytkownika
Lemmy
Posty: 1220
Rejestracja: pt mar 08, 2013 11:13 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: jakiegoś czasu

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Lemmy »

jollyroger72 pisze:
Yacy pisze:kajman przystopuj ciut :-)
zdaje się, że jak na razie obowiązuje zasada, że kolejny top zaczyna się gdy poprzedni się skończy...
a czemu mamy zdanrzać do września? i co złego jest w 2015 roku?
Popieram zdanie Yacego, choć nie będę się upierał, bo dwa pierwsze topy omijam... Na Ironów zdążę się przygotować nawet w styczniu :wink:
No ja niestety całkowicie wypadam z topowej maszyny. Pierwszych dwóch wykonawców mnie nie przekonuje, a - tak orientacyjnie wyliczyłem - Maideni będą toppowani w kwietniu/maju, co jest dla mnie momentem na plebiscyt, hm, conajmniej newralgicznym.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19651
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: jollyroger72 »

Kajman, idąc za tokiem twego myślenia, proponuję, by otworzyć od razu 6 topów - z terminem zakończenia Camela na koniec stycznia, DCD - na połowę marca, IM - na połowę maja itd.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15310
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Miszon »

Lemmy - ale możesz sobie zatopować Ajronów w czasie kiedy będą trwały te 2 nieinteresujące cię Topy i dopiero wtedy wkleić wyniki. Ja tak zrobię z DCD i jeszcze z czymś pewnie, czego będę słuchał na topie Ajronów.
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2013 12:05 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lemmy
Posty: 1220
Rejestracja: pt mar 08, 2013 11:13 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: jakiegoś czasu

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Lemmy »

Miszon pisze:Lemmy - ale możesz sobie zatopować Ajronów w czasie kiedy będą trwały te 2 nieinteresujące cię Topy i dopiero wtedy wkleić wyniki. Ja tak zrobię z DCD i jeszcze z czymś pewnie.
Teoretycznie jest to myśl. Tylko nie wiem, jak mi to wyjdzie w praktyce, bo już jestem w trakcie przesłuchań do jednego topu, nie wiem, a - co za tym idzie - kiedy zabiorę się za Maidenów.
ODPOWIEDZ