Top Stinga

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:
kajman pisze:Ale nagrania z koncertów mogą być jak najbardziej.
No cóż, bezsens goni bezsens na tym forum.
A gdzie tu widzisz bezsens? To może dopuśćmy do topu płyt składanki, EP-ki i single? Przecież nagrania z tych nośników też są dopuszczane w topie. Zostały przyjęte zasady, które wydają mi się precyzyjne i logiczne. Tak że ja mam wątpliwości do ostatniego albumu Stinga, bo nie wiem ile utworów z płyty jest autocowerami.
Neo01 pisze:Moim zdaniem o tym, czy płyta koncertowa może być dopuszczona do "konkursu", powinno decydować to, czy znajduje się na niej jakiś premierowy materiał, czy też nie.
Moim zdaniem należy dopuścić płytę koncertową, jeżeli znajduje się na niej praktycznie w całości nowy materiał. Tylko wtedy nie można byłoby dopuścić płyty studyjnej z powtórką znacznej części tego materiału.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Wnioskuję o wyłączenie płyty Symphonicities z topu płyt ze względu na zbyt dużą ilość materiału powtórkowego umieszczonego wcześniej na oficjalnych LP artysty. Jest ich co najmniej pięć, co moim zdanie powinno tą płytę dyskwalifikować (na podobnej zasadzie co albumy koncertowe czy składanki z nowymi utworami).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: konwicki1980 »

Gdy omawia się dyskografie np. w "Teraz Rocku", to płyty koncertowe są omawiane razem z płytami studyjnymi. A składanki czy inne rarytasy osobno na samym końcu. Nie istnieje dla mnie żadne logiczne wytłumaczenie, dlaczego mamy dyskwalifikować płyty koncertowe, a tym bardziej takie, że kiedyś ktoś tak ustalił.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Wnioskuję o wyłączenie płyty Symphonicities z topu płyt
gdyby to było przed rozpoczęciem Topu to bym się pod wnioskiem podpisał. ale nie teraz.
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Top Stinga

Post autor: ku3a »

Dobra, płyty mogę podać już teraz:

1. Brand New Day (1999)
2. Ten Summoner's Tales (1993)
3. Mercury Falling (1996)
4. …Nothing Like the Sun (1987)
5. The Soul Cages (1991)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Top Stinga

Post autor: Neo01 »

kajman pisze:Wnioskuję o wyłączenie płyty Symphonicities z topu płyt ze względu na zbyt dużą ilość materiału powtórkowego umieszczonego wcześniej na oficjalnych LP artysty.
Mnie od początku zdziwiło branie tego albumu po uwagę - toż to same odgrzewańce, nagrane z orkiestrą, czyli wykonanie koncertowe. Ale skoro została dopuszczona, to niech już se będzie :)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Top Stinga

Post autor: krzysiek83 »

Ja nawet nie zauważyłem. Śmieszne to. Ale nie sądzę żeby osiągnęła sukces w głosowaniu. Źle by to świadczyło o dorobku artysty jeśli kotlety byłyby wyżej od oryginalnych nagrań.
Nie sądzę żebyśmy zasady organizowania topów mieli zmienić podczas trwania jednego z nich.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15311
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Miszon »

Płyty:

Płyty:

0. Bring on the Night - absolutna RE-WE-LA-CJA! No i to skojarzenie: tak jak Sting zamknął The Police i z jazzmanami nagrał swój debiut rok wcześniej (a potem koncertowo z nimi zagrał. Polecam faktycznie dokument o tym koncercie!), tak też Grzegorz Ciechowski zamknął Republikę i nagrał z jazzmanami swój debiut. Aczkolwiek muza zupełnie inna w obu przypadkach (i zespół i solo).
1. Ten Summoner's Tales - masa hiciorów. I jeszcze to wspomnienie, że pożyczyłem koleżance, w której się kochałem. Ale potem jej to wyznałem w dość specyficzny sposób (mówiąc, że jej nienawidzę ;-) ), przez co się pokłóciliśmy i kaseta do mnie nie wróciła (tak jak Gold Ballads Scorpionsów)
2. The Soul Cages - żałuję tylko, że nie znałem tej płyty wcześniej. Chyba okładka odstraszała mnie od kupienia. Bo przez to nie mam za bardzo skojarzeń i stosunku emocjonalnego. Tak to pewnie byłby nr 1
3. The Dream of the Blue Turtles - i tu właśnie ten komentarz o przejściu z The Police na jazzmanów powinien się znaleźć. Tyle że w wersji live to zabrzmiało szczególnie dobitnie
4. Mercury Falling - mój pierwszy kontakt z płytą Stinga. Kupiłem jak usłyszałem pewnego razu na LPP3 I Was Brought to My Senses w wersji płytowej. Która mnie powaliła! Płytę słuchałem tak często i tak dużo, że po trzech tygodniach zadziwiłem koleżankę, ponieważ znałem ją dosłownie na pamięć, potrafiąc zaśpiewać wszystkie kawałki z pamięci, a nawet pamiętając gdzie jest wstawka instrumentalna (i jaka). A teksty śledziłem w wielu miejscach ze słownikiem, co pozwoliło mi poznać kilka nowych słów (jak to często bywało w tekstach Stinga). O - pierwsze 3 z brzegu: veil, fiend, thoroughbred. I dzięki niej bardzo polubiłem Kenny'ego Kirklanda (aczkolwiek jego najlepsze występy jeszcze miałem poznać), a także niesamowicie mieszającego Vinniego Colaiutę (który, choć niespecjalnie pochlebnie wypowiada się o współpracy ze Stingiem, zrobił przecież z nim świetne rzeczy. I te jego łamane rytmy po prostu cudo!). Właściwie to mogłaby być moja ulubiona płyta Stinga, ale bardziej cenię jednak te wyżej. A najbardziej boli to, że odrzuty z niej powalają i nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego to właśnie one poszły do odrzutu. OK - Sting zazdrościł Millerowi takiego cudeńka jak Kołysanka dla Strachliwego Dziecka. Ale czy to powód, żeby się mścić w ten sposób, żeby nie poświęcić 3 minutek na płycie? Nie mogłem mu tego darować od momentu, jak usłyszałem te odrzuty w Markomanii latem 1996 (czy 1997?)
5. …Nothing Like the Sun - taki etap przejściowy między debiutem, a kolejnymi płytami. Nierówna rzecz, kilka cudownych rzeczy, ale kilka średniawych.
6. Brand New Day - pół płyty na tak, pół na nie, plus zawód że już wychodzi z jazzu i ostatecznie wyszło poza piątką.
7. Acoustic Live in Newcastle
Ostatnio zmieniony ndz lut 17, 2013 11:20 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Neo01 pisze:Mnie od początku zdziwiło branie tego albumu po uwagę - toż to same odgrzewańce, nagrane z orkiestrą, czyli wykonanie koncertowe. Ale skoro została dopuszczona, to niech już se będzie :)
To że nagrane z orkiestrą nie oznacza, że jest to płyta koncertowa.
Odgrzewańce mogą jak najbardziej być, jeżeli pochodzą z dorobku innych artystów. A z tego co znałem, to dwa utwory z niczym mi się nie kojarzyły, a cztery to nagrania Police podejrzewałem, że nagrań Stinga nie ma tam prawie wcale (czytałem, że jest EINY) więc nie protestowałem wcześniej. Szkoda, że byłem tak leniwy i nie chciało mi się sprawdzać. Ja w każdym razie płyty brał pod uwagę nie będę, a trochę szkoda, bo u mnie pewnie by w top5 była. I jest raczej pewne, że jedno z nagrań z tej płyty trafi u mnie do top10.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Robercie, na soundtracku z Living sea jest 13 utworów. Rozumiem, że opuściłeś Fragile i Mad, ale czemu także Why should? Czyżby to jakaś powtórka?
I jeszcze jedno: czy utwory z The Journey and the Labyrinth, CD (poza tymi, które były na Songs from) pojawiły się gdzieś jeszcze?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Top Stinga

Post autor: Robert »

Już jestem :) Już odpowiadam :)
konwicki1980 pisze:Ale no cóż, koncertówki są niemile widziane tutaj podobno...
No cóż... Kiedyś tam przyjęto pewne zasady i ograniczenia, i trzeba to respektować... Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko "koncertówkom", nawet przy Topie Madonny, który prowadziłem początkowo "nieświadomy" :) "na moją logikę" ich nie wykluczyłem :) Luz :)
Płyta "Symphonicities". Miałem lekki (a tylko lekki :) ) dylemat co zrobić z tą płytą. Jak wyjaśnił już kajman
kajman pisze: to że nagrane z orkiestrą nie oznacza, że jest to płyta koncertowa
, potraktowałem album na zasadzie płyty studyjnej. A skoro "nie koncertowej" to nie chciałem robić ingerencji i "wycinanki" jak w składankach, EP-kach czy innych kompilacjach. Powtórkowe utwory ujęte są informacyjnie, ale płyta jako całość jest "święta", bo sytuacja nie jest często spotykana :) Zresztą myślę, że z tą płytą nie będzie problemu :)
kajman pisze:Robercie, na soundtracku z Living sea jest 13 utworów. Rozumiem, że opuściłeś Fragile i Mad, ale czemu także Why should? Czyżby to jakaś powtórka?
Why Should I Cry For Youpojawiło się wcześniej na The Soul Cages z 1991 roku.
kajman pisze:I jeszcze jedno: czy utwory z The Journey and the Labyrinth, CD (poza tymi, które były na Songs from) pojawiły się gdzieś jeszcze?
Raczej nie, w każdym razie nie natknąłem się na taką informację...
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Robert pisze:
kajman pisze:Robercie, na soundtracku z Living sea jest 13 utworów. Rozumiem, że opuściłeś Fragile i Mad, ale czemu także Why should? Czyżby to jakaś powtórka?
1. Why Should I Cry For Youpojawiło się wcześniej na The Soul Cages z 1991 roku.
kajman pisze:I jeszcze jedno: czy utwory z The Journey and the Labyrinth, CD (poza tymi, które były na Songs from) pojawiły się gdzieś jeszcze?
2. Raczej nie, w każdym razie nie natknąłem się na taką informację...
1. Znalazłem w końcu, ale wyszukiwarka słowa should nie traktuje poważnie i nic z nim nie znalazła.
2. Ale chyba w zestawieniu ich nie ująłeś.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Top Stinga

Post autor: Robert »

kajman pisze:2. Ale chyba w zestawieniu ich nie ująłeś.
W zestawieniu nie ująłem utworów z materiałów obrazkowych czyli DVD i Video wydawnictwa. Z "The Journey and the Labyrinth" pozostał z CD "Hellhound on My Trail" nie pojawiający się gdzie indziej. Resztę materiału DVD, bo chyba te utwory masz na myśli, świadomie pominąłem. Wydawało mi się, że branie ich pod uwagę jest trochę bez sensu i obowiązuje sam materiał dźwiękowy, nie wizualny. Ale oczywiście jeśli jest chęć oddania na nie głosów to jak najbardziej je policzę.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Mi się rzucił w oczy właśnie Hellhound on My Trail, a tego nigdzie u Ciebie nie zauważyłem. Pozostałych utworów z CD nie sprawdzałem, część nie rzuciła mi się w oczy, ale też ich nie szukałem.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: konwicki1980 »

Moje propozycje:
1. Russians
2. Fortress Around Your Heart
3. Moon Over Bourbon Street
4. Mad About You
5. Shape Of My Heart
6. I Burn For You (live)
7. Little Wing
8. Saint Agnes And The Burning Train
9. Bring On The Night / When The World Is Running Down (Live)
10. Gabriel's Message (wersja z "Russians")
11. Valparaiso
12. Desert Rose
13. Soul Cake
14. All This Time
15. Love Is The Seventh Wave
16. Children's Crusade
17. Englishman In New York
18. They Dance Alone (Cueca Solo)
19. We Work The Black Seam
20. Love Is Stronger Then Justice (The Munificent Seven)
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Top Stinga

Post autor: ku3a »

1. Brand New Day
2. All For Love
3. Fragile
4. Desert Rose
5. Shape Of My Heart
6. If I Ever Lose My Faith In You
7. A Thousand Years
8. It's Probably Me
9. Mad About You
10. Fields Of Gold
11. Englishman In New York
12. Let Your Soul Be Your Pilot
13. Moon Over Bourbon Street
14. I Was Brought To My Senses
15. All This Time
16. When We Dance
17. After the Rain Has Fallen
18. Fill Her Up
19. I'm So Happy I Can't Stop Crying
20. If You Love Somebody Set Them Free
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15311
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Miszon »

Tak coś czułem miejsce 1 :-).
Widzę też, że lubisz country Stinga.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Yacy »

a ja się spodziewałem w "20" Until ...
albo się przeliczyłem albo pomyliłem ;-)
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Top Stinga

Post autor: ku3a »

jeszcze przed ostatnim przesłucham było na bodajże 19. miejscu. ostatecznie wylądowało na 21. ...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Yacy »

czyli o jeden odsłuch za dużo ... :-P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11826
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: adameria »

Dobra, koniec zabawy, bo i tak więcej nic nie wymyślę.
Kapitalny Artysta, z którym wiążą się również emocje, takie jak np. zakończenie naszej weselnej kasety wideło utworem, który mam na 1 miejscu.
...albo niezapomniany koncert w Warszawie, to było chyba na Służewcu, a może na stadionie Gwardii, w każdym razie promocja
płyty "Mercury Falling". Kilkugodzinne opóźnienie (supportem była Beverly Craven, a może mi się pomieszało całkiem),
bo ponoć jakiś mecz mistrzostw oglądał, potem deszcz, ba - ulewa... no i moment kiedy gruchnął pierwszy utwór z płyty (u mnie na 5 miejscu)...

Płyty:

1. …Nothing Like the Sun (1987)
2. The Soul Cages (1991)
3. Mercury Falling (1996)
4. Ten Summoner's Tales (1993)
5. Brand New Day (1999)

6. The Dream of the Blue Turtles (1985)

Utwory:
1. Fragile
2. They Dance Alone
3. Fields Of Gold

4. Shape Of My Heart
5. The Hounds Of Winter
6. Mad About You
7. Englishman In New York
8. All This Time
9. When The Angels Fall
10. Saint Agnes And The Burning Train


11. Desert Rose
12. A Thousand Years
13. Seven Days
14. Until
15. Islands Of Souls
16. Children's Crusade
17. Russians
18. Brand New Day
19. I Hung My Head
20. When We Dance

21. Why Should I Cry For You
22. It's Propably Me
23. The Lazarus Heart
24. The Soul Cages
25. Be Still My Beating Heart
26. Every Little Thing She Does Is Magic (Symphonicities)
27. Moon Over Burbon Street
28. Let You Soul Be Your Pilot
29. Sister Moon
30. Soul Cake

31. If I Ever Lose My Faith With You
32. The Secret Marriage
33. Stolen Car
Awatar użytkownika
Jopkolog
Posty: 741
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 2:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: Jopkolog »

Oj, niełatwą rzeczą było przygotowanie tego TOPU. Z ilu piosenek musiałem zrezygnować! Ile wątpliwości pojawiało się przy ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności! W końcu jednak się zdecydowałem i oto efekt moich wyborów.

Tutaj przedstawiam tylko samo zestawienie, zapraszam jednak wszystkich na mojego bloga, gdzie każdy z utworów został przez mnie opatrzony krótkim komentarzem. Znajdzie się tam trochę stingologicznych ciekawostek :) Zapraszam TUTAJ

Dodam jeszcze tylko, że właściwie trzy pierwsze miejsca są dla mnie równorzędne i - gdyby była taka możliwość - zajmowałyby wspólnie pierwsze miejsce.

A oto i top:

1. Desert Rose
2. Mad About You
3. Moonlight
4. Fields Of Gold
5. Englishman In New York
6. All This Time
7. Fragile
8. January Stars
9. I Was Brought To My Senses
10. Every Little Thing She Does Is Magic
11. Why Should I Cry For You?
12. Stolen Car (Take Me Dancing)
13. Beneath A Desert Moon
14. Untill…
15. When We Dance
16. Soul Cake
17. My Funny Friend And Me
18. They Dance Alone (Cueca Solo)
19. Russians
20. A Thousand Years

No i jeszcze top płyt:

1. …Nothing Like The Sun
2. The Soul Cages
3. Ten Summoner’s Tales
4. Mercury Falling
5. Brand New Day
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Top Stinga

Post autor: barb42 »

Albumy:
1. …Nothing Like the Sun
2. The Dream of the Blue Turtles
3. Ten Summoner's Tales
4. The Soul Cages
5. Brand New Day

Utwory:
1. Be still my beating heart
2. Moon over Bourbon Street
3. Fragile
4. Straight to My Heart
5. Love Is the Seventh Wave
6. Let Your Soul Be Your Pilot
7. Brand New Day
8. If You Love Somebody Set Them Free
9. Every Little Thing She Does Is Magic
10. Englishman in New York
11. It's Probably Me
12. Sister Moon
13. Mad About You
14. Children's Crusade
15. Desert Rose
16. Soul Cake
17. When we dance
18. Send your love
19. Tea in the Sahara
20. All This Time
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top Stinga

Post autor: drwycior »

Witam,
no wychodzi jednak na to że Sting będzie jednak kwietniowy, a nie marcowy (trochę szkoda;) z uwagi na Święta. Tzn. wyniki Topu w kwietniu 4.,5.kwietnia na antenie ;)
Top Niedźwiedzia - dla mnie wielkie zaskoczenie Stolen Car i I Was Brought To My Senses bardzo wysoko.
Mój argument przeciwko płytom koncertowym i remixowym, jest taki, że jeżeli brać je pod uwagę, to brać również nagrania z tych płyt pod uwagę (bo dlaczego nie, jeśli płyty się traktuje jako osobny "byt" twórczy, to pojedyncze nagrania koncertowe też) i wtedy jeżeli artysta wyda 3 płyty koncertowe, to np. mój top mógłby wyglądać tak:
1. Fragile - live 1987
2. Fragile - live 1993
3. Fragile - live 2001
4. Fragile

To jest bez sensu, tak teoretycznie może być i żeby tego uniknąć, powinno się oceniać w tych topach twórczość, a nie wykonanie.
Czyli główny argument, oceniamy twórczość a nie wykonanie.
Oczywiście że te wersje koncertowe też są w jakimś sensie twórcze, ale wtórnie twórcze, czyli są w najlepszym przypadku improwizacją pierwowzoru, i to nie powinno być brane pod uwagę, właśnie dlatego że wtedy top utwórów mógłby wyglądać tak jak wyżej.

Narazie nie mogę podać swoich wyników, bo będzie strasznie ciężko to ułożyć ;).
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Stinga

Post autor: kajman »

Policzyłem sobie tymczasowe bo po ich oglądzie wydawało mi się, że będą bardzo różne od moich (bo jednak powinienem się wyrobić). No i wygląda na to, że z obecnego top20 tylko 5 (z top10 natomiast 2) znalazło się u mnie w top50, a z kolei na 11 utworów z mojego top20 (w tym 2 z mojego obecnego podium) nikt do tej pory nie głosował. Jeżeli moje głosy by się nie zmieniły, to wrzucając je teraz zwiększyłbym pulę utworów, na które głosujemy do 81. Ciekawe czy przekroczymy 100 utworów, na które oddamy/liśmy głosy.
Swoją drogą dwóch utworów ze ścisłej czołówki kompletnie nie kojarzę (chociaż wiem, że je znam i nawet przesłuchiwałem do tego topu - jednak kompletnie nie wbiły mi się w pamięć).
Żaden utwór do tej pory nie pojawił się u wszystkich głosujących, więc ja nie będę pierwszym, który na nie nie zagłosuję. Natomiast przerwę jedną z dwóch serii w płytach.
ODPOWIEDZ