A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singapur

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: leszekno »

Ja również chciałbym potwierdzić, że utwór ten na Liście Trójki ZAWSZE był sygnowany nazwą MAJKA MAGDA PATRYCJA!!!

Jako dodakowy dowód przypomnę, że inny utwór z tej samej sesji, "Raczej", który gościł na Radiowej Piosence Tygodnia w Programie I również był sygnowany jako MAJKA MAGDA PATRYCJA.

Nie był to więc pomysł "Trójki" na nazwę wykonawcy, a prawdopodobnie nazwa "zespołu"który w 1985 roku nagrywał te piosenki, wymyślona być może przez samą Majkę Jeżowską.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Skany z "Gazety Młodych"

Post autor: djjack »

Dysponuję dwoma wycinkami z "Gazety Młodych" z czerwca 1985 r.
Obrazek Obrazek
Może dwa załączone skany pomogą rozstrzygnąć dylemat...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10244
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: JaceK »

To wszystko jest w bazie. Tylko niektórych razi wystawienie na widok publiczny wersji oficjalnej, a nie LPTrójkowej.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Skany z "Gazety Młodych"

Post autor: marekjarek5 »

djjack pisze:Dysponuję dwoma wycinkami z "Gazety Młodych" z czerwca 1985 r.
Obrazek Obrazek
Może dwa załączone skany pomogą rozstrzygnąć dylemat...
Temat, jak dla mnie, został rozstrzygnięty. Absolutnie. Duże brawa za te wycinki.
To była wtedy szersza historia, te nagrania z dzieciakami, np dyskoteka Pana Jacka (Cygana) ale to temat na inne forum.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: bobby-x »

Niekoniecznie został rozstrzygnięty ponieważ wydania gazetowe zawierały błędy. W pierwszym skanie jest Majka, Magda i Patrycja a w drugim Majka, Magda, Patrycja. Ja mam Majka, Magda i Patrycja. Dzięki za skany, dzięki Kubie, Robercikowi i Leszkowi za głos w tej sprawie. Chyba nadal spora część słuchaczy i forowiczów nie rozumie czym była i jest Lista Przebojów Programu Trzeciego i czym się różni od, jak to ku3a napisał, "ogólnoświatowego spisu singli, które czasem trafiały na listę Trójki".

Jacku piszesz o wersji archiwum gdzie będą komentarze, na razie niewidoczne. Czy nowsza wersja na pierwszym miejscu będzie stawiała zapisy z LP3 czy jednak jak to piszesz "oficjalne", co to znaczy oficjalne? to zapisy trójkowe nie są oficjalne? To jakie są? Moim zdaniem zapisy Trójkowe są oficjalne a gdzie można znaleźć dany utwór i pod jakim tytułem to już wskazówka w komentarzu dla młodszych słuchaczy jak ku3a :mrgreen: . Czy jak wpiszę oficjalny tytuł z listy "Can't You Feel It" to wyskoczy mi Foster?, czy te komentarze będzie można filtrować i jak wpiszę zapis singlowy "Winter Games" (który będzie umieszczony w komentarzu!!!) to też wyskoczy Foster? Na razie w bazie alp3.pl jest odwrotnie.

Kolejny niepoprawny zapis w bazie to: Cliff Richard & the Young Ones feat. Hank Marvin
W listach UK i US zapis w 1986 roku był taki: Cliff Richard & the Young Ones
natomiast na singlu zapis: Comic Relief presents Cliff Richards & the Young Ones feat. Hank Marvin
Tu wykonałeś Jacku sałatkę włosko-francuską bo w bazie ani to nie jest zapis singlowy, ani listowy tylko jakiś wymyślony twór.

Czy jak Adela pojawi się za trzy lata na oficjalnej składance z wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi z Bonda i będzie tam zapis "007 Skyfall Bond" to też forum będzie chciało aby zmienić tytuł z tego co był na liście ze "Skyfall" na dłuższy. Tu piję np. do Rock'n'rollowcy - Róże Europy.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: jotem3 »

Witajcie,
w temacie A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ. Wywołałem do tablicy Majkę Jeżowską. Oto jaką otrzymałem odpowiedź:
"Witam, naturalnie utwór "A ja wolę moja mamę" należy przypisać Majce Jeżowskiej. Dziewczynki robiły tylko chórek: Magda i Kasia Fronczewskie oraz Patrycja Grzymałkiewicz dziś wokalistka znana jako Pati Yang. Nie wiem kto oznaczył w ten sposób to nagranie, ale to błąd. Ta wersja piosenki jest zresztą na pierwszym winylu z moimi piosenkami dla dzieci pt. A ja wolę moją mamę. Dziś śpiewam tę piosenkę w zupełnie nowej wersji... Pozdrawiam"

Jasne jest to co napisała Majka. Ale wg mnie należy pozostawić zapis Trójkowy, mimo, że błędny. W uwagach powinna znaleźć się stosowna informacja.
bobby dziesiąty pisze:Czy jak Adela pojawi się za trzy lata na oficjalnej składance z wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi z Bonda i będzie tam zapis "007 Skyfall Bond" to też forum będzie chciało aby zmienić tytuł z tego co był na liście ze "Skyfall" na dłuższy. Tu piję np. do Rock'n'rollowcy - Róże Europy.
Może jest późno i nie kumam tego co napisałeś, a chodzi o ostatnie zdanie. Przecież na Liście miał miejsce utwór MŁODE KOTY NOSZĄ WYKROCHMALONE KOŁNIERZYKI i taki tytuł powinien widnieć w archiwum. A nie Rock'n'rollowcy, jak widnieje na późniejszych wydawnictwach. Tak więc wydłużenie tytułu piosenki Róż uważam za jak najbardziej na miejscu!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: bobby-x »

O tym właśnie pisałem "Młode koty noszą wykrochmalone kołnierzyki" a w opisach powinno być że tę samą wersję znajdziemy pod tytułem Rock'n'rollowcy na płycie winylowej lub CD . Tylko co wtedy jeśli wersja na płycie jest inną aranżacją niż ta co była na liście? Czy wtedy powinien być zapis wersję podobną znajdziemy na płycie xxx.
ODPOWIEDZ