25 PŁYT NA 25-LECIE LISTY

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

25 PŁYT NA 25-LECIE LISTY

Post autor: jaszczomp »

Dla mnie bomba! Tylko mam dwie obawy: 1. że pierwszy numer darmowy będzie trudno dostać 2. że następne będą ciut za drogie

Tekst za wirtualnemedia.pl:

Nowa kolekcja "Dziennika"
02.11.2006

We wtorek 7 listopada debiutuje na rynku wspólna kolekcja Dziennika i radiowej Trójki.
Kolekcja, która została przygotowana z okazji 25-lecia Listy Przebojów Trójki, składa się z 25 książeczek, obrazujących 25 kolejnych lat w Polsce, Europie i na świecie. Książeczki zawierają informacje i zdjęcia mówiące o wydarzeniach w danym roku w różnych dziedzinach życia (w polityce, w społeczeństwie, w kulturze). Wszystkie książeczki otwierają i zamykają teksty Marka Niedźwieckiego. Każdej z nich towarzyszy płyta z największymi przebojami muzycznymi z danego roku. Wszystkie piosenki znajdujące się na płytach, były notowane na najwyższych miejscach w Liście Przebojów Trójki.
"Bardzo się cieszę, że powstała taka kolekcja. Traktuję ją szczególnie, ponieważ wiąże się ona z 25-ta rocznicą Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego, kultowego programu muzycznego Trójki" - mówi Krzysztof Skowroński, Dyrektor radiowej Trójki.
"Poprzez naszą kolekcję chcieliśmy przypomnieć ostatnie ćwierćwiecze, zobrazować bogactwo przemian nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poza tym jestem przekonany, że Przebojowa Kolekcja Dziennika i radiowej Trójki zostanie przyjęta z sentymentem przez wszystkich, którzy 25, 15 i 5 lat temu zasiadali w przed radioodbiornikami" - dodaje Maciej Lipski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Axel Springer Polska.
Pierwsza płyta to najsłynniejsze piosenki z 1982 roku, między innymi: Maanam "O! Nie rób tyle hałasu", Republika "Telefony", Jean Michel Jarre "Souvenir Of China". Będzie ona bezpłatnym dodatkiem do wtorkowego wydania Dziennika.
Kolekcja 25-ciu płyt została przygotowana przez firmę TMM Polska/Planeta Marketing. Kampanię reklamową przygotowała agencja reklamowa PZL. Za zakup mediów do kampanii odpowiada dom mediowy MediaCom.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: 25 PŁYT NA 25-LECIE LISTY

Post autor: stavanger »

jaszczomp pisze:Dla mnie bomba! Tylko mam dwie obawy: 1. że pierwszy numer darmowy będzie trudno dostać 2. że następne będą ciut za drogie
Ad1) Można spróbować dzień wcześniej (poniedziałek) zamówić sobie w jakimś saloniku prasowym, żeby nam jeden egzemplarz z płytą odłożyli.

Ad2) Zobaczymy, mam nadzieję że nie wywindują ceny w granicach 30 zł. :? . Optymalnie to by było 15 zł.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

"Souvenir of China" to nie był czasem rok 1983? Jakoś tak mi się bardziej kojarzy...
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

pbd2 pisze:"Souvenir of China" to nie był czasem rok 1983? Jakoś tak mi się bardziej kojarzy...
"Souvenir of China" debiutował na liście w ostatnim notowaniu 1982 roku.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

Zgadza się.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Ja postaram się kupić wszystkie płytki. Dla mnie nieważne czy będą kosztowały 15, 30 czy .... Zastanawiam się czy będzie to reedycja płyt ktore juz były wydane ale chyba nie bo na pierwszej było 18 utworow a Marek wspomnial cos o 14 kawałkach.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Nie będzie to zupełna powtórka tego co już było wdane na płytach, ale w dużej mierze będzie się dublowało. Bardziej będzie to miało formę promocji, a zatem będą tam popularne piosenki, żadnych unikalnych smaczków. Ale najbardziej mnie uciezyło to, że dziś w audycji Pan Marek powiedział, że na tych płytach będą nagrane fragmenty dźwiękowe jego głosu z dawnych lat. Tego nie mogę się doczekać, bo będę to w końcu miał na płycie. I can't wait it :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Trzeba się będzie ładnie uśmiechnąć do znajomej kioskarki , żeby odłożyła na boczek "ten bezcenny towar". 30, 50, 100 zł - a jakie to ma znaczenie?

Apropo wspomnień. W kwietniu '82 byłem 11-letnim smarkiem bez muzycznych zainteresowań. Zbierało się wtedy znaczki i grało do póznej nocy w "nogę". Czasy były niespokojne , więc wysłużony IRYS odbierający tylko jedynkę i fale średnie (pr. IV) służył głównie do nasłuchiwania wiadomości zza Wielkiej Wody. Nigdy nie zapomnę jak biegaliśmy po kuchni z anteną w kształcie rozciągniętej sprężyny szukając "słyszalności". O Liście Pr. 3 nie miałem wtedy bladego pojęcia , dopiero troszkę pózniej poznałem człowieka , który mnie oświecił. Cóż , tych 4-ch pierwszych lat bez Listy nikt mi już nie zwróci ... Szkoda ...
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

Fanatyk pisze:W kwietniu '82 byłem 11-letnim smarkiem
Ja byłem 10-letnim. Już szykuję miejsce na półce na 25 płyt (fajnie by było, żeby książeczki też miały ciekawą treść)
JC pisze:Ale najbardziej mnie uciezyło to, że dziś w audycji Pan Marek powiedział, że na tych płytach będą nagrane fragmenty dźwiękowe jego głosu z dawnych lat. Tego nie mogę się doczekać, bo będę to w końcu miał na płycie. I can't wait it
Pomyślałem sobie, że super by było, żeby takie fragmenty i ciekawostki też się na tych płytach znalazły. I właśnie słucham nagrań wczorajszej listy "by Grycek" i słyszę, że to będzie. Zapowiada się ciekawe wydawnictwo - świetna pamiątka.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

JC pisze:Nie będzie to zupełna powtórka tego co już było wdane na płytach, ale w dużej mierze będzie się dublowało. Bardziej będzie to miało formę promocji, a zatem będą tam popularne piosenki, żadnych unikalnych smaczków. Ale najbardziej mnie uciezyło to, że dziś w audycji Pan Marek powiedział, że na tych płytach będą nagrane fragmenty dźwiękowe jego głosu z dawnych lat. Tego nie mogę się doczekać, bo będę to w końcu miał na płycie. I can't wait it :D
mi równiez bardzo podoba sie pomysł z fragmentami lp3. W reklamówce w tv, wygląda to obiecująco. już zacząłem podchody pod zaklepanie sobie DZIENNIKA. lepiej mieć np. 3 szt, niz żadnej :-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

i nadszedł ten wiekopomny dzień Wtorek 7 listopada A.D. 2006. Czy wszystkie znajome Panie i Panowie z kiosków zmobilizowani? Ależ co za głupie pytanie!

Jest pierwsza płyta z kolekcji "25 płyt na 25 lecie listy". Twarda, solidna okładka (ale czy będzie dobrze stała na półce?), ładnie wydana, środek 24 strony full kolor, jak dla kolekcjonerów listy musi się znaleźć w każdym domu. Ale wystarczy tych pochwał, bo trzeba też coś pokrytykować.

Niedźwiedź wspominał, że będą fragmenty "mówione" z list. Po 14 utworze niestety niczego dalej nie ma. Szkoda, ponieważ pewnie wszyscy liczyli na podróż sentymetalną. Moim zdaniem jeśli takie fragmenty miały by być umieszczane to dobrze by było aby każdy z nich był w "odpowiednim" roku.

Jest błąd w pisowni piątego utworu! To skandal !!! Przy takim kolekcjonerskim wydawnictwie KOREKTA do cholery powinna być zrobiona !!! Jeśli Marek nawet się pomylił i źle podał do wydawcy to ktoś powinien jednak dokonać korekty. Singiel był zatytuowany ROSANNA a nie ROSANA.

Pani Kim Wilde wydała singiel VIEW FROM A BRIDGE a nie VIEW FROM THE BRIDGE. Chyba, że na płycie długogrającej było THE.

Jeszcze jedna rzecz. Skoro na tylnej okładce piszemy JON & VANGELIS to dlaczego na 24 stronie jest JON ANDERSON & VANGELIS. Niby to prawie jest to samo ale czy prawie nie robi wielkiej różnicy...

Utwór ósmy jest na okładce "51 (LIVE)" a na 24 stronie "51". To w końcu jest w wersji LIVE czy nie. Dopiero wiem po przesłuchaniu płyty.

Utwór jedenasty. Kapela TRIO. Na okładce brak podtytułu a na stronie 24 jeśli taki podtytuł podajemy to chyba należałoby go umieścić w nawiasie, prawda ??? Zresztą chyba ten podtytuł można było sobie darować bo w liście podtytułu nie było ani na singlu wydanym w Anglii w 82 roku przez Mobile Suit Corporation (wiem, wiem, że to kapela niemiecka).

Pomimo tych wpadek, dla kolekcjonera wydawnictwo jest warte grzechu a przy następnych "latach" warte kilkudziesięciu? polskich PLN-ów. Ciekawe tylko ile będą kosztowały następne płytki? Czy 30-50 zł czy więcej ???

pozdrower bobby
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4975
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

19,90 plus cena Dziennika, ależ ta płyta pachnie
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Następne błędy. Tym razem odnośnie czasu (pomijam te poniżej 6 sek):

3 utwór - na 24 str 3:36 a na CD 4:27
7 utwór - na 24 str 4:46 a na CD 4:02
8 utwór - na 24 str 5:10 a na CD 7:12

No to chyba nieźle zjechałem to wydawnictwo. Czy ktoś coś jeszcze pokrytykuje ????
Piszcie swoje uwagi jak i pochwały. Jestem ciekaw jak się Wam podoba pierwsza płyta z kolekcji.
bobby
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

bobby-x pisze:Singiel był zatytuowany ROSANNA a nie ROSANA.
No tak, takich błędów nie powinno być.
bobby-x pisze:Pani Kim Wilde wydała singiel VIEW FROM A BRIDGE a nie VIEW FROM THE BRIDGE. Chyba, że na płycie długogrającej było THE.
W archiwum akurat jest przez THE.
bobby-x pisze:Czy wszystkie znajome Panie i Panowie z kiosków zmobilizowani?
Nie wiem jak u Was, ale u mnie o 9 już nie było żadnych egzemplarzy (poza tymi odłożonymi oczywiście :wink: )


Z czasami też lekkie przegięcie :?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Marek wspominał kiedyś w radio, że pracuje w Trójce od 5 kwietnia 1982 roku. Na piątej stronie jest napisane ETAT W TRÓJCE OD 1 KWIETNIA. Hmm, to sam juz nie wiem, która data jest poprawna. Czy ktoś może ze słuchaczy wie ???
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Może od 1 IV miał umowę o pracę, a 5 IV pierwszy raz "przemówił"?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yest, yest, yest!
Plytka juz jest u mnie. Na poczatku zrobilo sie goraco, bo w trzech pierwszych kioskach w ktorych pytalem, dziennika juz nie mieli. Nie zamawialem wczesniej, bo w okolicy tyle kioskow, ze pomyslalem, ze nie trzeba. W koncu pomyslalem, ze dla spokoju wstapie jeszcze do Zabki, choc tam nie spodziewalem sie za bardzo zastac gazety. No ale zawsze trzeba sprobowac - byla, ostatni egzemplarz :-). A potem na przystanek (spoznilem sie z rezultacie do pracy, ale co tam, jeszcze zdaze zdazyc ;-) ). Wchodze do pracy, chce wyjac sniadanie - dobra, serek jest, ale gdzie sa... kurrrrrde, z przejecia zapomnialem kupic kajzerek, a przeciez codziennie kupuje kolo przystanku :-P.
Jeszcze nie sluchalem, wiec na razie nie opisze wrazen muzycznych. Po obiedzie jest moja kolej na puszczanie muzyki w pokoju, wiec do 14.00 musze wytrzymac. Oczywiscie zgadzam sie, ze te wszystkie bledy ktore wymienil Bobby sa absolutnie niedopuszczalne. Poza tym za duzo utworow pokrywa sie z plytami Pomatonu. Co do daty rozpoczecia pracy, to moze byc tak jak napisal Robinson. Ja mialem podobnie - w papierach jest, ze zaczalem 01.05, a tak naprawde przyszedlem 06.05 po dlugim weekendzie i wyjezdzie mojej firmy.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

stavanger pisze:
bobby-x pisze:Pani Kim Wilde wydała singiel VIEW FROM A BRIDGE a nie VIEW FROM THE BRIDGE. Chyba, że na płycie długogrającej było THE.
Ale powinna byc: View from a Bridge
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ahoj!

Oczywiście wtapiam się w tłumek zachwyconych liściarzy. Owszem, taka płyta to rarytas, ale moje oczekiwania były większe...To co w tej chwili mam w głowie:

1) Niestety. Wydawnictwo jest marną kalką tego co robiła Gazeta Wyborcza z kolekcją muzyki poważnej (świetne wydanie edytorkie) oraz z kolekcją "Baw się razem z nami". Duzy minus dla "Dziennika"

2) Objętośc. Tylko 24 strony w tym tylko 4 o Liście i muzyce. Chojnacki/Mann/Wasowski na omówienie samych tylko piosenek poświecili 14 stron!!!

3) Cena. 19.90. Dośc wysoka. Kolekcja Chonackiego/Manna/Wasowskiego była o 2 zł tańsza a o muzyce powaznej aż o 4zł.

4)Porównuję sobie z kolekcją Pomatonu. Tam było 18 utworów. To co się powtarza to:
* Maanam
* Cheap Trick
* Perfect
* Trio
* Oddział Zamknięty
* oraz The Stranglers i Republika - ale w innych nagraniach

O plusach nie będe się rozpisywał. Jest ich wiele.

Do nasłuchania
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

stavanger pisze: Nie wiem jak u Was, ale u mnie o 9 już nie było żadnych egzemplarzy (poza tymi odłożonymi oczywiście
ja nie znalazłem juz przed 7. byłem w czterech miejscach, więcej nie mogłem - praca. Ale ... mam dwa egzemplarze, które poslucham dopiero w sobote bo kupione zostały przez rodzinkę! zresztą sa juz chętni na drugi egz.

to szkoda że nie ma fragmentów audycji :-(
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Artur pisze:19,90 plus cena Dziennika, ależ ta płyta pachnie
Ile płaciliście? :shock:
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

JaceK pisze:
Artur pisze:19,90 plus cena Dziennika, ależ ta płyta pachnie
Ile płaciliście? :shock:
1,5zł następne płyty będą po 19,90 plus cena dziennika, czyli w sumie 21,40zł.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Spojrzcie, koniki kupuja juz nie tylko bilety na mecze, koncerty itp. Teraz zajmuja sie tez prasa: Allegro
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

pozazdrościć! ja biegałem od ósmej rano. byłem chyba w 20 kioskach dzisiaj. wszędzie usłyszałem 'nie' lub 'nie ma'. ehh... poczułem się jak w latach 80tych, nie myślałem, że ludzie się tak na to rzucą :/
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Nic sie nie martw od nastepnego numeru bedzie mozna nabyc wydawnictwo bez wiekszego problemu
ODPOWIEDZ