Top Marillion

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Top Marillion

Post autor: bear »

Obrazek

Mam zaszczyt i niekłamaną przyjemność zaprosić Państwa na top jednego z najważniejszych zespołów mojego życia.

Ja wiem że jest wielu, dla których Marillion to tylko Fish, i że są oni raczej niereformowalni :wink: Ale może warto wyzbyć się uprzedzeń i dać szansę Hogarthowi? Oni naprawdę później też nagrali mnóstwo wspaniałej muzyki :P

Można wskazywać swoje ulubione wersje (na płytach zremasterowanych sporo jest wszelakich wersji demo, alternate mix itp.) ale punkty będą wędrowały na konto wersji właściwej.

Jeśli chodzi o zasady to nic nowego nie wymyślę: głosujemy na 20 utworów i 5 płyt studyjnych.
Termin: 30 maja, godz.22.00

W razie wątpliwości - pytać :)

Albumy studyjne:
Script For A Jester's Tear (1983)
Fugazi (1984)
Misplaced Childchood (1985)
Clutching At Straws (1987)
Seasons End (1989)
Holidays In Eden (1991)
Brave (1994)
Afraid Of Sunlight (1995)
This Strange Engine (1997)
Radiation (1998)
marillion.com (1999)
Anoraknofobia (2001)
Marbles (2004)
Somewhere Else (2007)
Happiness Is The Road (2008)

Komplikacje z utworami premierowymi:
B'Sides Themselves (1988)
A Singles Collection (1992)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Top Marillion

Post autor: krzysiek83 »

Ale jazda! Weź to człowieku i przesłuchaj :lol: :shock: ilości hurtowe ;)
kajman
Posty: 64257
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Marillion

Post autor: kajman »

A czy można prosić o jakiś spis utworów premierowych nie znajdujących się na płytach studyjnych?
1. Na kompilacjach (a przynajmniej na tej pierwszej) spora część utworów to inne wersje utworów z płyt.
2. Są także utwory nie zamieszczone na ich płytach studyjnych (np. na akustycznej z 2009 jest jedna nowinka).
3. Nie wiem jak z koncertowymi. Nawet nie próbowałem się za to brać.
O ile się nie mylę, to istnieją także wydawnictwa nieoficjalne. Jak je traktujemy? Zależnie od odpowiedzi mogą być dalsze pytania.
A jeżeli chodzi o Fisha i Hogartha to po przesłuchaniu płyt studyjnych z bonusami (także wersji późniejszej) to na chwilę obecną w top70 (bo tyle przeszło dalej) jest ok. 30 Fishów, ale już w top30 wygrywa on 18:12. No ale to dopiero dwa przesłuchania i sporo może się zmienić.
Do krzyśka83. Mój top70 to ponad 7 godzin muzyki (no ale 5 ostatnich już w kolejności ustawiłem, więc zostało mi trochę mniej słuchania).
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 10:21 am przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Yacy »

bear pisze: Ale może warto wyzbyć się uprzedzeń i dać szansę Hogarthowi? Oni naprawdę później też nagrali mnóstwo wspaniałej muzyki :P
ja się wyzbyłem uprzedzeń rok temu przed koncertem :-) A do topu przesłuchałem wszystkie płyty ze Stevem i do finału przeszło 19 utworów. I teraz je porównam z całym dorobkiem Fisha w Marillion i zobaczymy co wyjdzie :-)
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Marillion

Post autor: bear »

kajmanie, co wydawnictw nieoficjalnych, świątecznych, bootlegów itp. to jest taki ogrom ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Marillion ) , że ja znam tylko może raptem 3-4 takie wydawnictwa. Uważam, że materiału z płyt studyjnych jest tak wiele, że nie powinniśmy sobie zaprzątać tym głowy (ale jeśli ktoś uważa inaczej to można dyskutować).
Spis utworów z komplikacji i koncertówek których nie ma na studyjnych płytach postaram się opracować i zamieścić wieczorem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15313
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Miszon »

A ja już:

1. Angelina
2. Beautiful
3. This is the 21st cenry century
4. (tu zapomniałem, także proszę o możliwość dopisania jak mi się przypomni)

Dzięki Gryckowi i jego Między Dźwiękami doszły miejsca 1 i 3 ;-) .
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 10:31 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Top Marillion

Post autor: Kertoip »

krzysiek83 pisze:Ale jazda! Weź to człowieku i przesłuchaj :lol: :shock: ilości hurtowe ;)
no muzyki od groma :D może dam radę.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Marillion

Post autor: bear »

Nagrania niedostępne na płytach studyjnych:

B'Sides Themselves (1988)

Grendel;
Charting The Single;*
Market Square Heroes;*
Three Boats Down From Candy;
Cinderella Search; *
Lady Nina; *
Freaks; **
Tux On;
Margaret (live)

* - wydane też na koncertowej płycie Real To Real/Brief Encounter (1984)
** - dostępne też na koncertowej płycieThe Thieving Magpie (La Gazza Ladra) (1988)

A Singles Collection (1992)
I Will Walk On Water;
Sympathy

Less Is More (2009)
It's Not Your Fault

The Thieving Magpie (La Gazza Ladra) (1988) - Live
Intro - La Gazza Ladra

Anorak In The UK Live (2002)
Mad

możliwe, że coś przeoczyłem, więc gdyby ktoś zauważył jakiś błąd niech da znać.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8834
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Top Marillion

Post autor: VILKI »

no to niech będę pierwszy! moje zestawienie Marillionu wygląda tak...
top płyt...

1. Clutching at straws.
2. Holidays in Eden.
3. Misplaced childhood.
4. Fugazi.
5. Marbles.
5. Brave.

no nie umiem się zdecydować! ...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8834
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Top Marillion

Post autor: VILKI »

top utworów....

1. Beautiful.
2. Lavender.
3. White russian.
4. Incommunicado.
5. Cover my eyes.
6. Kayleight.
7. Sugar mice.
8. No one can.
9. Don't hurt yourself.
10. Assassing.
11. This is the 21st century.
12. You're gone.
13. Whatever is wrong with you.
14. Alone again in the lap of luxury.
15. Punch and Judy.
16. Dry land.
17. Sympathy.
18. Deserve.
19. Between you and me.
20. Great escape.

a zaraz za dwudziechą:
Hollow man
80 days

i wcale nie uważam że Marillion po Fishu się skończył!
dzięki...Witek
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Yacy »

VILKI pisze:no to niech będę pierwszy!
oj chyba nie :-)
Miszon sześć dni temu pisze:A ja już:
:P

a z płytami to będziesz musiał pewnie rozstrzygnąć, bo liczy się 5 miejsc... Ja tez mam problem z 5 miejscem...Taki, że z Fishem nagrali tylko 4 i będę musiał wykombinować coś na to miejsce :mrgreen:
kajman
Posty: 64257
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Marillion

Post autor: kajman »

Yacy pisze:a z płytami to będziesz musiał pewnie rozstrzygnąć, bo liczy się 5 miejsc... Ja tez mam problem z 5 miejscem...Taki, że z Fishem nagrali tylko 4 i będę musiał wykombinować coś na to miejsce :mrgreen:
Zawsze możesz zrobić wakat. A ja mam piąte miejsce pewne i jest nie aż tak dużo gorsze od fishowych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Yacy »

wakat? nie... do tego 5 miejsca tak naprawdę mam 3-4 kandydatów. Pewnie na coś się zdecyduję ;-) Właściwie to - po spojrzeniu w zapiski - mam nawet Steveowego pewniaka! Całkiem zapomniałem! ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15313
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Miszon »

Dobra nie wiem co to było to czwarte. Coś z tej płyty, co mi się spodobała (ale nie pamiętam która to była :-P ).
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Marillion

Post autor: bear »

może Grycek Ci przypomni jaki to utwór, gdy powróci z koncertu zespołu w którym występuje jeden z członków Marillion :wink:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Marillion

Post autor: Grycek »

Miszon pisze:Dobra nie wiem co to było to czwarte. Coś z tej płyty, co mi się spodobała (ale nie pamiętam która to była :-P ).
Wróciłem z koncertu zespołu w którym występuje jeden z członków Marillion. Wydaje mi się, że ten utwór, to Map Of The World. Sprawdź sobie.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Top Marillion

Post autor: saferłel »

Pomimo dobrej znajomości dyskografii Marillion (nie znam tylko kilkunastu b-sidów) nie jestem pewien czy wyrobię się do 30 maja. Na razie mam na głowie swój prywatny top pewnego wykonawcy, a poza tym powtórka tak obszernej dyskografii oraz jej precyzyjne sklasyfikowanie nie jest kwestią 2-3 dni. Może warto przedłużyć termin?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Yacy »

saferłel pisze:(...) powtórka tak obszernej dyskografii oraz jej precyzyjne sklasyfikowanie nie jest kwestią 2-3 dni. Może warto przedłużyć termin?
przecież do 30 maja są równo 22 dni!!! Chociaż ja też jestem jeszcze daleko, dlaeko... Ale dla chcącego... ;-)
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Top Marillion

Post autor: saferłel »

Zdaję sobie sprawę, że to dwadzieścia dwa dni, ale nie zmienia to mojego podejścia do tej sprawy. Ja mogę chcieć, a i tak niewiele to da :(
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Marillion

Post autor: bear »

rozkład topów jest znany nie od wczoraj, kto chciał ten mógł sobie tak zaplanować najbliższe "muzyczne" miesiące w ten sposób by spokojnie się ze wszystkim wyrobić. Uważam że nie powinno być żadnych przedłużeń i opóźnień.
Wiem że to mało czasu i że materiału jest dużo, ale podobnie jest i było w większości przypadków.
A jeśli ktoś nie bardzo przepada za Marillion to przecież nie musi katować się wszystkimi albumami, może zagłosować tylko na to co zna i lubi. To przecież częsta praktyka przy różnych topach (ja np. zrobiłem tak przy Maanamie).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Marillion

Post autor: neon.ka »

bear pisze:A jeśli ktoś nie bardzo przepada za Marillion to przecież nie musi katować się wszystkimi albumami, może zagłosować tylko na to co zna i lubi. To przecież częsta praktyka przy różnych topach (ja np. zrobiłem tak przy Maanamie).
Chociaż ja akurat nie bardzo to lubię, bo często wtedy przepadają różne perełki, które na nieszczęście nie były singlami danego wykonawcy... [prowadziłam dotąd tylko jeden top i był to top Myslovitz, ale mam głębokie przekonanie, że kilka dziesiątek wyglądałaby inaczej, gdyby opierały się nie tylko na singlach... :-( ]. Dla mnie to jest taka trochę nieuczciwość wobec zespołu, którego top się w danym momencie odbywa. No ale wiem, że to niby tylko zabawa. ;-)
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Marillion

Post autor: bear »

neon.ka pisze:No ale wiem, że to niby tylko zabawa :wink:
mniej więcej tak miałem zakończyć poprzedni post, ale się wstrzymałem :wink:
ja podchodzę do tego z dystansem, przypuszczam że moje ulubione nagrania Marillion nie mają szans na walkę o czołowe miejsca, ale to nie zabierze mi radości z poprowadzenia tego topu :) wiadomo, że w takich zabawach na ogół wygrywają najbardziej znane przeboje, taka już kolej rzeczy :)
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Top Marillion

Post autor: saferłel »

neon.ka pisze:Dla mnie to jest taka trochę nieuczciwość wobec zespołu, którego top się w danym momencie odbywa.
Też czasami mam takie myśli.

Rozumiem, że to tylko zabawa, ale akurat ja biorę udział w topie, by przy okazji zabawy ustalić też w jakiś sposób hierarchie nagrań danego artysty. W przypadku Marillion jest to dla mnie szczególnie ważne, bo są jednym z bardziej lubianych przeze mnie zespołów, pewnie najlepszym w swojej wąskiej lidze. Może niektórzy nie będą mieli problemu z wyrobieniem się, bo pójdą drogą przedstawioną przez neon.ke (pięć singli na krzyż i załatwione), ale ja do nich się nie zaliczam. Co by nie było - podejmuję się zrobienia top. Odkąd tylko biorę udział w trójkowych topach, to zawsze mobilizowały mnie one do pobawienia się kolejnością piosenek danego artysty. Nie zdążę, trudno, ale kiedyś tam wyniki wkleję na pewno :)
kajman
Posty: 64257
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Marillion

Post autor: kajman »

A propos nagrań nie znajdujących się na pierwszych wersjach płyt to jeszcze jest trochę nagrań na późniejscych wersjach Clutching, Season's, Holiday's, Brave i Afraid (w sumie 23 nagrania). Nota bene większość podanych przez Ciebie znajduje się na późniejszych wersjach Script, Fugazi i Misplaced.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Marillion

Post autor: Yacy »

ja korzystam z rozszerzonych wersji płyt z Fishem, ze Stevem ograniczyłem się do wersji podstawowych ;-) wiem - jestem monotematyczny :-P
ODPOWIEDZ