Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
kajman pisze:Piotr Banach: w Heyu (do [sic!]), jako Banach oraz na puk, puk (tutaj nie mam pewności).
no i Indios Bravos. :-)
Tak, wiem o tym, ale powyżej napisałem, że koncentruję się na Top30 LP3.
TomaszBr pisze:
kajman pisze:Marcin Macuk: Hey na Mtv unplugged, w Pogodno, w The Days oraz u Nosowskiej na UniSexBluesie i Osieckiej.
I u Brodzi na "Znam cię na pamięć". A u Nosowskiej komponował też "O papierkach".
Do papierków dotarłem, ale tutaj zajmuję się tylko muzykami grającymi w konkretnych utworach. Natomiast dzięki za Brodkę. Zaraz sobie dopiszę.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: TomaszBr »

Aha, jeszcze jedno. Nie wiem, nie jestem znawcą Heya, może już wcześniej gdzieś miałeś wpisanych, ale Wikipedia mówi, że grają tam jeszcze Robert Ligiewicz (na perkusji) i Piotr Krawczyk (na gitarze)... Zresztą z Twojego zestawu też mi coś perkusisty brakowało.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

No tak, mój błąd wcześniej. W informacji ogólnej nie podałem, że oprócz stałego członkostwa zespołu muszą jeszcze podłączyć się do jakiegoś wykonawcy na LP3 choćby do 1 utworu. Takich stałych członków byłoby za dużo. Mam ich skatalogowanych lecz myślę, że podawanie zaśmiecałoby ten temat, który i tak zanosi się na spory. Nie podaję także sprawdzonych przeze mnie wykonawców oczywistych czyli takich, którzy albo nagrywali tylko pod swoją nazwą (np. Madonna) albo pod nazwą i w dobrze znanym zespole macierzystym (jak Sting).

A teraz kolejna porcja:
Artur Rojek: jako on, także w kooperacji z Nosowską & Grabażem oraz gościnnie u Smolika i Pustek no i oczywiście w Myslovitzu i Lennym Valentino.
Maciej Cieślak: Ścianka, Lenny Valentino i w Mieć czy być Myslovitza.
Mietall Waluś: Lenny Valentino oraz Negatyw
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Tym razem tylko jedna osoba:
Edyta Bartosiewicz: solo oraz z Krawczykiem, z Kazikiem w Pokojach, z Różami w Jedwabiu i dwukrotnie z Heyem w Nadziei.
No i jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia: czy śpiewa w pierwszych dwóch utworach Variusa na liście. Ja ani Dream time song ani Blind fate nie pamiętam, ale może ktoś kojarzy. Na płycie jest w każdym razie wymieniona.

No i taka uwaga: przy wielu płytach w wiki nie ma żadnej informacji o płycie, a przynajmniej o tym, kto grał. Tak jest w przypadku Katie poza Piece, bo tam jest wszystko ładnie podane.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: TomaszBr »

Przy Varius to nie wiem, ale śpiewała bodajże też z Agressivą 69. I z Firebirds, ale tamten kawałek nie trafił chyba na Listę.

EDIT: Tak, archiwum mówi że nagrała "Egoistów" z Agressiva 69 (doszło do pierwszego), a z Firebirds nie weszło na Listę.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Piotr Banach - płyta "puk puk" owszem tak
Nosowska z Kobranocką 1 kawałek. Udzielała się też u nich Bartosiewicz, ale na LP3 chyba tego nigdzie nie słychać (Niech popłyną łzy w ogóle nie znam takiego kawałka).

Bartosiewicz - chórki na płycie Cyan Closterkellera, ale trzeba by się przysłuchać, czy w kawałkach, które były na Liście ją słychać. Podobnie z płytą Kolory Firebirds (w Harrym chyba jej nie ma. A 24 zachody słońca nie pamiętam).
Ostatnio zmieniony sob lip 09, 2011 11:12 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

TomaszBr pisze:Przy Varius to nie wiem, ale śpiewała bodajże też z Agressivą 69.
Mam w bazie, ale przeoczyłem przy przepisywaniu.
Miszon pisze:Piotr Banach - płyta "puk puk" owszem tak
Wielkie dzięki! A czy może wiesz, kto się tam jeszcze udzielał?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Banach, Macuk, Smolik (ten będzie miał całą masę nagrań, od Wilków po Krawczyka. Dodatkowo "Ja sowa" Heya było kilkukrotnie zagrane w wersji z płyty "Live!" i on tam grał na klawiszach), Nosowska grali na puk.puk.

Wygodnie jest korzystać z tej strony: http://www.archiwumrocka.art.pl/plyty/n ... k-puk.html
Tylko, że niestety przy gościach nie zawsze pisze, na jakim kawałku byli.
Ostatnio zmieniony sob lip 09, 2011 11:22 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

grają tam jeszcze Robert Ligiewicz (na perkusji) i Piotr Krawczyk (na gitarze)
Paweł, a nie Piotr.
Ligiewicz poza Heyem się chyba nigdzie nie udziela (owszem przed Heyem, ale na listę raczej nie trafił).

a Krawczyk będzie poza Heyem (od płyty sic), także:
- Houk - Extrapan
- Nosowska - Zoil, Gdy rozum śpi, Nasz truskawa, Keskese, Electrified, Tfu

Z Heyem jeszcze Czesław Śpiewa na płycie MTV Unplugged (na akordeonie rzecz jasna).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

kajman pisze: Maciej Cieślak: Ścianka, Lenny Valentino i w Mieć czy być Myslovitza.
i u Maryli Rodowicz (Jest cudnie, Nie liczy się nic) ;-) , Lachowicz grał też z Rodowicz, ale nie wiem, czy słychać to na LP3 było
Lewa strona literki M - gościnnie w singlu (bo produkował tę płytę)
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Dzięki za wszxystkie informacje, szczególnie za tą o
Żeby jeszcze była taka strona doptycząca muzyki anglosaskiej...
Smolika zostawiłem na później, pojawi się przy Smoliku, podobnie jak Peszek przy Peszek itd. Ale zawsze jestem wdzięczny za wszystkie informacje. Dopiszę te wszystkie informacje, a przede wszystkim zweryfikuję poprzednich wykonawców na podanej przez Ciebie stronie.
Cieślaka u Rodowicz i Kombajnu dodam sobie, Krawczykowi Houka też. Natomiast u Nosowskiej go mam, ale nie podaję tutaj, bo nigdzie nie grał od pierwszej do ostatniej płyty.
Czesława na MTV mam, ale czeka na swoją kolej. Smolik także, ale informacja o Krawczyku bardzo mi się przyda (rozumiem, że chodzi o to, że grał w tym jego nagraniu z Edytą).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Żeby jeszcze była taka strona doptycząca muzyki anglosaskiej...
spróbuj musicbrainz.org albo discogs.org
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

rozumiem, że chodzi o to, że grał w tym jego nagraniu z Edytą
tego nie jestem pewien. ale był producentem, niewykluczone że udzielał sięna klawiszach.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: słoik »

Miszon pisze:
Żeby jeszcze była taka strona doptycząca muzyki anglosaskiej...
spróbuj musicbrainz.org albo discogs.org
I jeszcze allmusic.com, używam jej do Anielskiego Orszaku; Mann twierdzi, że są wszechwiedzący. Najbardziej pomocny jest dział "credits".
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Miszon pisze:spróbuj musicbrainz.org albo discogs.org
Spróbuję.
słoik pisze:I jeszcze allmusic.com, używam jej do Anielskiego Orszaku; Mann twierdzi, że są wszechwiedzący. Najbardziej pomocny jest dział "credits".
Świetna strona i często z niej korzystam, ale jakoś nie doszukałem się tam składów muzyków na płytach.

Teraz kilka zmian, kilka niejasności i kilka nowości:
Janusz Zdunek: ubyły mu piosenki z Autora, za to do sprawdzenia utwory z Derwisza Maanamu (a z tej płyty na LP3 było 7 :shock: utworów).
Litza: z tego co doczytałem to jeszcze w Halo Budzyńskiego.
Edyta Bartosiewicz: na pewno w Więc mi Kobranocki, ze znakiem zapytania w Polskim Humanu i utworach Firebirds
Adam Swędera: Buldog i trzy pierwsze płyty Róż (przy okazji skąd się wziął utwór Późne wieczory, bo go nigdzie nie znalazłem).
Przy okazji nagłówkowałem się co to ci Rock'n'rollowcy w archiwum u Jacka. No ale doszedłem, że to nagranie, które na liście funkcjonowało jako Młode koty noszą wykrochmalone kołnierzyki.
Sebastian Mnich: Totentanz i KSU na Kto cię.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Co do Bartosiewicz to poprzednio przeoczyłem, że jest podana w składzie na Ku nieboskłonom, co oznacza, że mogła robić chorki w Hipisówce. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć?

Teraz kolejna porcja (część powinna być wcześniej, ale się zapodziała, świeży jest tylko KŚ):
Chris Martin: Coldlay, All Stars z Bono i Edgem oraz All good u Nelly Furtado.
John Frusciante: w RHChP (oprócz Friends i Rollercoaster), jako on sam i w Saw something Gahana.
Krzysztof Ścierański: u Bartosiewicz w Goodbye, Grechuty z Myslovitzem, Obywatela G.C (poza Ja Kain i nie wiem czy w Zasypiasz), Kapitana Nemo w Idę wciąż, na płycie Wilki oraz z Sygitowiczem jako Krzysiek i Rysiek.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: abd3mz »

Przyszło mi do głowy, że później fajnie byłoby to podpiąć pod Archiwum LP3, ale to już sprawa JacKa czy i jak to zrobić. :)
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:Przyszło mi do głowy, że później fajnie byłoby to podpiąć pod Archiwum LP3, ale to już sprawa JacKa czy i jak to zrobić. :)
Też myślałem o tym, żeby zwrócić się do Jacka, ale myślę, że to dopiero wtedy, kiedy będę bardziej zaawansowany.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

No to tym razem spora porcja:
Michael Jackson: we wszystkich nagraniach z własnych płyt, w The Jacksons, w duetach z Dianą Ross i Paulem McCartneyem, w USA for Africa oraz gościnnie u Donny Summer w State of independence, Rockwell w Somebody's watching me i The Simpsons w Do the bartman.
Jackson jest znakomicie rozpisany singiel po singlu do History, bo tam już tylko w niektórych i brak sensownych informacji o This is it.
Rafał Olbrychski (wcześniej mi się zapodział): jako on i w Reds.
Artur Rojek: w Myslovitz, w Lenny valentino, solo i w kooperacji z Nosowską & Grabażem, u Smolika i Pustek.
Grzegorz Ciechowski: w Rebublice, jako Obywatel GC i Grzegorz z Ciechowa, z Manamem w Ty - nie ty, u Gawlińskiego w Nie pokonasz miłości, przypuszczalnie w Siłaczu Rozynka i być może w Jako mąż i nie mąż Atrakcyjnego.
Sławomir Ciesielski: w Republice, Operze, na pierwszej płycie Kobranocki (może także na gorycz w chlebie) oraz u Gawlińskiego w Nie pokonasz miłości.
Anna Maria Jopek: solo i w duetach z Jeremim, Tito, Patem, Muńkiem, Michałem, w tercecie z Dorotą i Piaskiem, w Mojej broni Voo Voo, Starteście T-Raperów, Błogosławieństwach i u Sweet Noise.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

A ja z uporem godnym lepszej sprawy wrzucam kolejną porcję. Będzie monotematycznie.
Jan Borysewicz: w Lady Pank, jako Jan Bo, w duecie z Kukizem, na płycie Obywatel G.C., na Układach Izabeli Trojanowskiej, z Budką Suflera w Teraz rób, Kto zrobił, Bez satysfakcji i Nic nie może, u Edyty Bartosiewicz w Goodbye, Majki w A ja wolę, Jajco w Autobusie i Urszuli w Fatamorganie, Bogach i Woodstocku no i w Naszym Wspólnym, no i jeszcze jest podany na Fotonessie, ale nie wiem czy we wszystkich utworach.
Janusz Panasewicz: w Lady Pank za wyjątkiem Małej lady, z Prońko i w Naszym Wspólnym.
Edmund Stasiak: w Lady Pank od minus 10 do płyty LP3, w Emigrantach i w Naszym Wspólnym.
Wojciech Bruślik: jako Jajco, w Małej lady i na Układach Izy.
kirkub

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kirkub »

kajman pisze:Tym razem tylko jedna osoba:
Edyta Bartosiewicz: solo oraz z Krawczykiem, z Kazikiem w Pokojach, z Różami w Jedwabiu i dwukrotnie z Heyem w Nadziei.
No i jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia: czy śpiewa w pierwszych dwóch utworach Variusa na liście. Ja ani Dream time song ani Blind fate nie pamiętam, ale może ktoś kojarzy. Na płycie jest w każdym razie wymieniona.
Lepiej pozno niz wcale? Spiewala na "Memphis", ale tego na liscie nie bylo. Na "Blind Fate" i "Dream Time Song" (moje ulubione VM) nie ma damskich chorkow.
http://www.edytabartosiewicz.pl/NAGRANIA/INNE.HTM
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: słoik »

Borysewicz jeszcze we "Wciąż bardzieh obcy" z Piaskiem.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

kirkub pisze:Lepiej pozno niz wcale? Spiewala na "Memphis", ale tego na liscie nie bylo. Na "Blind Fate" i "Dream Time Song" (moje ulubione VM) nie ma damskich chorkow.
Oczywiście. Wielkie dzięki! :D Czyli Variusa wykreślam u siebie, Humana i jedną Kobranockę też i wygląda na to, że Firebirdsy pozostaną, chociaż nie mam pewności czy np. Harry nie jest to jakaś wcześniejsza wersja.
słoik pisze:Borysewicz jeszcze we "Wciąż bardzieh obcy" z Piaskiem.
Dzięki! Jak już gdzieś napisałem z powodu obszerności materiału przynajmniej na razie odpuszczam sobie utwory, które nie weszły do top30. A WBO doszedł do 34 miejsca.
Miszon, dzięki za adresy. Wprawdzie pracuję na discogs.com, a nie org, ale jest to bardzo przydatna strona także dla polskich wykonawców (szczególnie spoza kręgu rocka).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15336
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Borysewicza sprawdź, gdzie był u Skubikowskiego. Bo na pewno grał z nim.
kajman
Posty: 64327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Dzięki! Pobieżnie przeglądałem, ale wyglądało mi, że razem nigdy w top30 nie byli, ale jeszcze sprawdzę.
ODPOWIEDZ