Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Oj, żeby to się nie skończyło zesłaniem do archiwum "w ramach racjonalizacji zatrudnienia" ;-)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5200
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: konwicki1980 »

Prawdziwą odwagą byłoby zagranie wiadomego utworu Kazika... :)
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Podejrzewam, że jeśli w ogóle, to zdecyduje się na to tylko ktoś, kto podjął decyzję o odejściu. I na koniec audycji, żeby jej nie przerwali. O ile w ogóle możliwości odtwarzania pliku z tym utworem w PR centrala po prostu technicznie nie zablokowała.
kajman
Posty: 64345
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

krzychu78 pisze: pt sie 21, 2020 2:11 pm"Idź precz"
Czyli to w zasadzie to, co zaśpiewała Kamińska Strzyczkowskiemu, Olszańskiemu i Zozuniowi. Pewnie wkrótce znów zaśpiewa, a właściwie wynajęty przez nią chórek.
konwicki1980 pisze: pt sie 21, 2020 1:54 pm Ja tam lubię jedno i drugie, choć raczej Chopina
No ja wolę Męskie, szczególnie jakby konkurencją miał być ten Chopin. I może Strauss, tylko nie wiem, o którym mowa, a tego spoza rodziny lubię.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

"Świat pęka i znika, już stało się to wszystko, co złe..."
kajman
Posty: 64345
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: pt sie 21, 2020 7:08 am Tak się nie mówi "do widzenia" - CZAS OŁOWIU...
Sorry za offtop, ale gryzło mnie w jakim utworze był ten text wcześniej i w końcu rozgryzłem, to 2+1 - Odpłyniesz wielkim autem.
krzychu78
Posty: 3725
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

no trzeba przyznać dobry jazz teraz leci
kajman
Posty: 64345
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Ja gdybym słuchał Trójki to zrezygnowałbym z tego, niezależnie co by leciało.
gioconda2
Posty: 5804
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

Kajmanie to też właśnie to robię. Dzień bez radia i pewnie będą kolejne takie dni. Sprawdzam tylko na stronie internetowej kto jest na antenie.
kajman
Posty: 64345
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Ja nie twierdzę, że Ty. Ale jeżeli ktoś pisze, że leci dobry jazz, to raczej go słucha.
trójkowicz
Posty: 56
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: roku 1995
Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków!

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: trójkowicz »

Tylko dla wyjaśnienia: audycja Margana została nagrana wcześniej, o czym sam dał znać na swoim FB.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Nigdy nie byłem specjalnym fanem jazzu, a tu najpierw red. Margański, a teraz trzy godziny (!!!) kręcenia się wokół festiwalu jazzowego w Poznaniu. Czyli razem cztery godziny jazzu! Ratunku!!! :-D

Dobra Zmiana wie, że jej nie lubię, i postanowiła mnie od dziś torturować tym czymś, co zostało po Trójce???
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5200
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: konwicki1980 »

trójkowicz pisze: pt sie 21, 2020 4:26 pm Tylko dla wyjaśnienia: audycja Margana została nagrana wcześniej, o czym sam dał znać na swoim FB.
Ten pewnie podpadł, bo razem z Olszańskim jakiś czas temu zaprezentowali na FB Trójki okładkę z "gołą babą" :D
gioconda2
Posty: 5804
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

A jeszcze w czwartek obaj panowie Michałowie świetnie się bawili przed mikrofonem i był to naprawdę fajny duet również dla słuchaczy. Byle do 13 wszystko wydawało się ok, a o 14 wypowiedzenie dla Kuby i piękny świat runął.
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Staram się patrzeć na sprawę chłodno.
Rozumiałbym taką akcję pod koniec maja, kiedy większość zespołu złożyła wypowiedzenia, zostały niedobitki i cała antena była właściwie do dyspozycji. Zawsze można było powiedzieć :"myśmy nikogo nie wyrzucali,ale tak się złożyło". Wówczas jednak zdecydowano się na kilka kroków wstecz.
Teraz natomiast zrobiono ruch, gdy zespół był w miarę zorganizowany, pracował - oczywiście były liczne głosy, że Trójka bez Kaczkowskiego, Manna i Niedźwieckiego to półprodukt, ale wydawało się, że sprawa jest już właściwie zamknięta i Program III w tej postaci będzie tolerowany - a tu jak widać okazało, się, że z osobami rządzącymi w kraju i w mediach jest jak z tym skorpionem z bajki, co to gryzie na środku jeziora zabijając siebie i inne zwierzę.
Redaktor Strzyczkowski (znamienne - w mediach kojarzonych z PiS - Jakub, w pozostałych - Kuba) akurat idealnie nadawał się na szefa Trójki, miał swój romans z TVP w czasach prezesury Wildsteina i Urbanskiego (zarzucano mu wtedy lekką stronniczość na rzecz PiS) unikał deklaracji politycznych, wszystkie telefony przyjmował jak leci i ogólnie mógł być idealnym alibi czy też listkiem figowym.
Mam jednak wrażenie, ze obecna władza potrzebuje już nie umiarkowanych sojuszników ale oddanych żołnierzy. Co widać choćby po nominacji na ministra SZ. Oraz, że nie widzi potrzeby umizgiwania się do dotychczasowego targetu trójkoweog, bo wie, że ten każdą wielkoduszność odbierze jako słabość.
Ciekawe jak się zachowają prawicowi publicyści, którzy takie historie jak ta przeżyli i nie raz (1996 - zdjęcie Pulsu dnia w TPV, 2012- pacyfikacja Rzeczpospolitej i Uważam Rze). Czy będzie tylko Schadenfraude czy jednak jakaś forma zawodowej solidarności? W końcu nie wszyscy są fanatykami po obu stronach.
I kolejny wniosek - na dłuższą metę nic trwałego na państwowym (czyli cudzym) stworzyć się nie da, przynajmniej jeśli chodzi o media. Na prywatnym o tyle, że wiadomo kto jest właścicielem i na ogół jest pewna wspólnota poglądów. W tym sensie szkoda tych ludzi, którzy przez kilka lat pokazywali dużą klasę (w mediach komercyjnych np. normą są głupie chichoty) i kulturę słowa. Bo merytorycznie wolę się nie wypowiadać, akurat muzycznie nie wszystko mi w tamtej Trójce się podobało (np. irytyowała mnie promocja Natalii Przybysz, żeby było jasne nie z powodu jej słynnego coming outu, bo irytowała mnie już dużo wcześniej) - znam też osoby, które z założenia nie lubą audycji gadanych a radio włączają głownie dla muzyki. I nawiasem mówiąc w tej nowej Trójce (która jak dla mnie będzie obciążona grzechem pierworodnym i ludzką krzywda) ta muzyka może być całkiem OK (to nie jest tak, że albo Męskie Granie albo Zenek).
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Doggg »

mikrobi pisze: pt sie 21, 2020 6:06 pm ...znam też osoby, które z założenia nie lubą audycji gadanych a radio włączają głownie dla muzyki. I nawiasem mówiąc w tej nowej Trójce (która jak dla mnie będzie obciążona grzechem pierworodnym i ludzką krzywda) ta muzyka może być całkiem OK (to nie jest tak, że albo Męskie Granie albo Zenek).
mikrobi: to nie jest takie proste, aby nagle zmienić target stacji i liczyć że wzrośnie słuchalność... "Muzyka może być całkiem ok" to znaczy jaka? Trójkowa light? Trójkowa hard? Trójkowa classic? Trójkowa Adult contemporary music? Radio robi się pod target, muzykę także - wiadomo. Moim zdaniem, jeśli będą zmiany (a przecież mają być) to muzycznie nowa trujka ma słabe szanse konkurować z pozostałymi stacjami, licząc że poprawi sobie słuchalność. Przewiduję spory chaos w tych zmianach, bo wiadomo kto będzie za nie odpowiadał. Jeśli faktycznie celują w 20 proc. udziału, to właśnie Zenek! Mamy już państwową, ogólnopolską telewizję z disco polo, to pora na ogólnopolskie radio. Dudowy target będzie zachwycony.
obywatelmd
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 12, 2020 2:51 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 roku

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obywatelmd »

Również Piotr Baron wypada z ramówki, za to od 19:00 posłuchamy jazzu
krzychu78
Posty: 3725
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

obywatelmd pisze: pt sie 21, 2020 6:41 pm Również Piotr Baron wypada z ramówki, za to od 19:00 posłuchamy jazzu
chodzi Ci o ten koncert? ma być na stronie trójki a nie na antenie :know:
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

Doggg pisze: pt sie 21, 2020 6:30 pm
mikrobi pisze: pt sie 21, 2020 6:06 pm ...znam też osoby, które z założenia nie lubą audycji gadanych a radio włączają głownie dla muzyki. I nawiasem mówiąc w tej nowej Trójce (która jak dla mnie będzie obciążona grzechem pierworodnym i ludzką krzywda) ta muzyka może być całkiem OK (to nie jest tak, że albo Męskie Granie albo Zenek).
mikrobi: to nie jest takie proste, aby nagle zmienić target stacji i liczyć że wzrośnie słuchalność... "Muzyka może być całkiem ok" to znaczy jaka? Trójkowa light? Trójkowa hard? Trójkowa classic? Trójkowa Adult contemporary music? Radio robi się pod target, muzykę także - wiadomo. Moim zdaniem, jeśli będą zmiany (a przecież mają być) to muzycznie nowa trujka ma słabe szanse konkurować z pozostałymi stacjami, licząc że poprawi sobie słuchalność. Przewiduję spory chaos w tych zmianach, bo wiadomo kto będzie za nie odpowiadał. Jeśli faktycznie celują w 20 proc. udziału, to właśnie Zenek! Mamy już państwową, ogólnopolską telewizję z disco polo, to pora na ogólnopolskie radio. Dudowy target będzie zachwycony.
Nie jestem jakimś znawcą muzyki rozrywkowej. Ale ostatnio miałem okazję słuchać stacji koemrcyjnych i tak
-RMF FM , zarówno utwory całkiem znośne jak i te mniej. Akurat ostatnio oglądam filmiki red. Tomkowicza i wydaje mi się, że jego gust nie odbiega od trójkowego (choć pewnie M. N. wściekłby się po wypowiedzi, że ToTo to utwór kojarzony z dwoma przebojami Rosana i Africa)
-RMF Max - miałem okazję słuchać parę lat temu i to akurat był koszmar
-Zet, zdecydowanie nie (Sarsa, Węgrowska, Enej itp.)
-Złote Przeboje (ostatnio słucham pół godziny rano i po południu), oczywiście utwory sprzed roku 2010, ale większość z nich mi odpowiada. Spoza listy czy topu to właściwie zanotowałem dwa - Fancy Flames of love (ale moim zdaniem to bardzo fajny utwór, to że miał bana na LP3 to było nieporozumienie) i Ania Wyszkoni. No i całkiem przyswajalnie prezentują muzykę rozrywkową
-Puls "muzyka z nutą nostalgii", też dla mnie OK.
Żadna z tych stacji nie gra Zenka (choć w Radiu Puls akurat trafił się Janusz Laskowski). Oczywiście poza wiadomą reklamą.
Natomiast prezenterzy - niektórzy infantylni, niektórzy całkiem inteligentni.
Tak w sumie to mi się skojarzyło, że przecież bana w Trójce miał Rafał Brzozowski, a pamiętam jak W. Mann był jurorem w takim programie SuperStarcie (nieudolna podróbka Twoja twarz brzmi znajomo) i mocno tegoż Rafała komplementował. Bo że chwalił Nataszę Urbanską (jakby nie było żona dobrego znajomego) to rozumem. A równocześnie przejechał się po raczej lubianej w trójce Monice Borzym. Z tym, że taka była formuła programu a sam p. Wojciech powiedział po nim, że kończy przygodę z telewizją.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

krzychu78 pisze: pt sie 21, 2020 6:46 pm chodzi Ci o ten koncert? ma być na stronie trójki a nie na antenie :know:
Ufff... Siedem godzin jazzu to już byłoby przegięcie! :-D
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

kajman pisze: pt sie 21, 2020 7:59 am
bidżys pisze: pt sie 21, 2020 7:22 am Wtedy chcieli stracić władzę?
Odpowiem Twoimi słowami:
bidżys pisze: pt sie 21, 2020 7:22 amTeraz są już przygotowani.
Nie na wszystko można się przygotować. Co innego bunt załogi (kwestia techniczna - wiemy co będzie i jesteśmy przygotowani), a co innego walka frakcji i rosnące animozje plus zmieniające się okoliczności przyrody.
pbd2 pisze: pt sie 21, 2020 9:41 am Tak można by było powiedzieć o normalnym demokratycznym rządzie w normalnej demokracji. Tylko że to nie jest normalny demokratyczny rząd, a my nie żyjemy już w liberalnej demokracji, tylko w systemie hybrydowym. To prawda, że - w przeciwieństwie do sytuacji tureckiej, rosyjskiej czy nawet węgierskiej - nadal mamy w nim więcej elementów demokratycznych niż autorytarnych (są silne wolne media, nadal w miarę uczciwe wybory, wolny internet - nas tu przecież też nikt nie ściga za wyrażanie ostrej krytyki postępowania obozu rządzącego), ale... to się zaraz może skończyć. Po ostatnim wyjazdowym zjeździe dobrozmianowych posłów zwolennicy przykręcania śruby otwarcie mówili, że Naczelnik jest bliżej ich pomysłów, niż "gołębi" od Gowina, że od jesieni "będzie się działo", a "ciepłej wody w kranie na pewno nie będzie". W Trójce już nie ma. I się dzieje... :-(
Czyli co, dociągną do końca drugiej kadencji i może jeszcze 3 będzie? :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

Ciekawe, czy za chwilę usłyszymy Piotra Barona i jak się odniesie do obecnej sytuacji w sstacji radiowej...
krzychu78
Posty: 3725
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

no i jest Pan Piotr
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

Sytuacja zaczyna być coraz bardziej dziwna.
grzes208
Posty: 54
Rejestracja: wt paź 26, 2010 9:28 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 745
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: grzes208 »

Ktoś wie, co się dzieje na Myśliwieckiej teraz?
Zablokowany