Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9965
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

2h temu, na fejsie, Obszańska wraca do Trójki.
Adameria napisał komentarz "357 to taka poczekalnia?"
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5193
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

Pewnie dawno to było dogadane, ale trzeba było jakiś czas zachować pozory, żeby nie było mowy o rozbiorze 357. Swoją drogą ten ruch był absolutnie do przewidzenia.
TStudent
Posty: 11687
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

To za chwilę, 3, 5, 7 start na Myśliwiecką: Łukawski, Stelmach, Budka i wielu innych. Może Niedźwiedź przejdzie po prostu na zasłużoną emeryturę albo i też coś tam niecoś w Trójce weźmie. Moim zdaniem los LPT jest przesądzony, tylko wszystko w swoim czasie, a LP3 nie wróci.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Krzysiek1996 pisze: pt mar 29, 2024 9:34 pm A Kodymowski jakoś cichaczem wycięty czy jeszcze się jakimś cudem uchował?
Zdziwiłbym się. Nie jest z ich stada. Na dodatek pojawia się w Republice (nie z audycją muzyczną).
TStudent pisze: sob mar 30, 2024 10:31 am To za chwilę, 3, 5, 7 start na Myśliwiecką: Łukawski, Stelmach, Budka i wielu innych. Może Niedźwiedź przejdzie po prostu na zasłużoną emeryturę albo i też coś tam niecoś w Trójce weźmie. Moim zdaniem los LPT jest przesądzony, tylko wszystko w swoim czasie, a LP3 nie wróci.
A za kilka lat zmieni się władza i... co? "U drzwi Twoich stoję Panie.." ? :) Moim zdaniem rozparcelowanie 357 to byłaby głupota, ale nasz naród nią stoi, więc szanse są spore.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9965
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

bidżys pisze: sob mar 30, 2024 11:02 am A za kilka lat zmieni się władza i... co? "U drzwi Twoich stoję Panie.." ? :) Moim zdaniem rozparcelowanie 357 to byłaby głupota, ale nasz naród nią stoi, więc szanse są spore.
+1
czyku
Posty: 1063
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 8:51 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: czyku »

konwicki1980 pisze: sob mar 30, 2024 1:03 pm Artykuł na rocznicę:
https://wyborcza.pl/alehistoria/7,12168 ... c-czy.html
Artykuł Głuchowskiego, znanego plagiatora, który ostatnio skompromitował się tekstem o Kanale Zero. Szkoda tego czytać.
thestranglers
Posty: 653
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: thestranglers »

Nie rozumiem podejścia, że nie wolno kontynuować tradycji LP3. Mimo całego szacunku dla Marka to nazwa audycji nie należała do niego, więc można było od razu wszystko kropka w kropkę powtórzyć i słuchacz nie byłby pokrzywdzony. Niestety, wymyślanie na siłę nowej formuły tak się kończy - nie ma nic.
Kopytko
Posty: 52
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kopytko »

W takim razie zacząć od Listy 3.0 na nowych zasadach lub dać przegląd list przebojów ze świata i nowości.
LP3 od notowania 2000 uważam za bzdurny pomysł. Radio bez listy może istnieć. W wielu stacjach zlikwidowano i dalej nadają.
Kopytko
Posty: 52
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kopytko »

PRESS podaje, że lista zostaje i ma ją prowadzić Tomek Żąda.
https://www.press.pl/tresc/81162,trojka ... go-trojki_
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

On był cały czas w Trójce? Audycja, w której słuchacze zamawiali piosenki (najpierw on prowadził, później jakaś kobieta) chyba już nie istnieje?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5193
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

Był, był, często widziałem jego rolki z wywiadami na stories na Facebooku. Po odejściu tylu osób mógł w końcu rozwinąć skrzydła, jakby to nie zabrzmiało 😛
mikrobi
Posty: 792
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Kilka uwag moich:
-media publiczne (nie tylko radio) stały się politycznym łupem, co oznacza, że pracujący w nich ludzie mają wzglednie wygodne posady na 4-8 lat a potem po zmianie władzy przychodzi nowa miotła i zapewne wrócą ci, którzy przy okazji ostatniej zmiany władzy zostali wymieceni. Może (po 8 latach patologicznych rządów PiS w mediach publicznych i siłowym przejęciu tychże mediów przez nową ekipę rządzącą) czas po prostu się z tym pogodzić
-co do zmian w samej 3 - myślę, że ci, któzy chcieli wrócić wrócili (i pewnie stanie się z nimi to, co napisałem punkt wyzej). Te najbardziej znane nazwiska z tamtej 3 raczej zostaną odpowiednio w RNŚ czy 357, bo prawodpodobnie zdają sobie sprawę, że lepsze włąsne medium niż niepewna acz atrakcyjna ciepła posada w mediach tzw. publicznych (A faktycznie rządowych).
-z drugiej strony może czas spojrzeć z dystansu i uznać, że ani przejęce 3 (któe zresztą dokonywało się na raty i dużo ostrożniej niż teraz) nie było jakimś barbarzyństwem, morderstwem etc. ale naturalnym procesem, przyznaję w złym stylu przeprowadzonym. To znaczy dla mnie np. czymś poniżej krytyki było to jak potraktowano Marka Niedźwieckiego, który - niezalżnie od kontrowersji związanych z liczeniem głosów na LP3 a takowe były - wykonał dla Polskiego Radia kawał dobrej roboty. I to, że o odejściu Piotra Kaczkowskiegon na stronie PR napsiano jedne zdanie. Ale z drugiej strony - jak teraz potraktowano Beatę Michniewicz? To w ogóle ciekawe, że Michniewicz, która zaangażowana w PRL była dużo bardziej niż Niedźwiecki (np. członkostwo w PZPR) została na czas PiS-owskiej "smuty" (być może za cenę jakiegoś kompromisu moralnego). To z jednej strony pokazuje obłudę tamtej ekipy - jak jesteś nasz, twoja przeszłość nie ma znaczenia, jak nie chcesz być z nami albo nam nie pasujesz, zrobimy z ciebie komunistyczny złóg. Ale także iście "bolszewickie" podejście nowej - każdy kto się ostał w mediach publicznych do końća to musi być PiS-owiec.
-ostatnia uwaga taka bardziej polityczna - nie rozumiem dlaczego Lisicki i Semka w 3 to był skandal a Renata Grochal i Jarosław Kuźniar już nie. Na innym forum dowiedziałem się, że tylko goście i komentatorzy winni być zaangażowani politycznie a nie prowadzący. Teraz przychodzi dwoje prowadzących spoza 3, o dość wyrazistych poglądach i jak rozumiem to nie przeszkadza. Więc może problemem jest nie wyrazistość poglądów, ale ich treść. Bo jeżeli większość targetu zgadza się z poglądem p. Grochal, że dopuszczalność aborcji na życzenie to warunek sine qua non przynależności Polski do kultury Zachodu oraz, że wszyscy cy, któzy są przeciwko okrywają się hańbą - to faktycznie rozumiem. Tylko wtedy całą ta otoczka nie ma sensu.
-jakakolwiek kontynuacja LP3- z lat 1982-2020 nie ma sensu. To znaczy można ogłosić notowanie 1999, do zestawu wrzucić wiadomą piosenkę Kazika (która teraz, gdy odwaga staniałą może nawet długo się utrzymać w zestaiweniu), ale ...to nie ma sensu. Ten projekt otrzymałśmiertelny cios, gdy dyrektor (mniejsza o nazwisko) unieważnił notowanie 1998. I wskrzeszanie go (a tu faktycznie bez błogosławieństwa MN czy choćby PB byłoby ciężko)
niczemu by już nie służyło.
-kończąc - myślę, że trochę żal dawnej 3z tym nieco snobistycznym, ale w gruncie rzeczy akceptowalnym klimatem. Ale ona musiałą upaść i chyba z perspektywy czasu dziwne jest to, że tak długo trwała.
Pozdrawiam, może rozwinę później.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: drwycior »

Bo Semka dyszał, chrząkał, chrumkał i pluł w mikrofon a Kuźniar był serwisowcem w 3 jeszcze chyba za dyrektury PK - tu mamy jasność, pozostała dwójka...hm... ten... Lisicki...on intonował jak ksiądz, a Grochal już pracowała kiedyś w radiu... O! ;))
A tak bardziej na poważnie, tutaj wszelkie spojrzenia z dystansem oraz "symetryczne" pytania to jak grochem o ścianę ;) tak misie wydaje przynajmniej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22036
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Mariusz Owczarek po północy to trudno nie włączyć Trójki.
W tym czasie akurat w 357 nie ma nic konkurencyjnego, więc...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10726
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Pozwolę sobie wstawić tekst podsumowujący zmiany w ramówce:
https://informacje.pl/zmiany-w-radiowej ... QWhawlwKr6
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9786
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Świetny tekst! :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10726
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Dzięki tadziu :)
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 550
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

Krzysiek1996 pisze: pt mar 29, 2024 9:34 pm Dobrze mu tak.
Czyli należy się kierować zasadą TKM? Mnie Tomasz Miara jako prowadzący nie przeszkadza, kojarzy mi się z Zetką i już. Gdyby inaczej napisać regulamin tej listy, zrobić TOP50 a nie tam 20 to i Miara by pociągnął to dalej. Obecnie lista jest nudna, ma za dużo piosenek z wysokim stażem, ale takie są skutki zniszczenia LP3. Gdyby kierownictwo w maju 20 było bardziej roztropne nie doszłoby do tego wszystkiego.
kajman
Posty: 64257
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Nie pisz, że wtedy nie było utworów z dużym stażem. Może nie tak dużym, ale trochę ich było.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 550
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

kajman pisze: czw kwie 04, 2024 5:18 pm Nie pisz, że wtedy nie było utworów z dużym stażem. Może nie tak dużym, ale trochę ich było.
Owszem były, ale to był Wersal w porównaniu z tym co jest dziś. Nieszczęsna Kaśka ponad 100, Bartas 70+, Gabriel 60+ Riverside dobijający do 60 to nieco za dużo.
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

Neo01 pisze: śr kwie 03, 2024 3:15 pm Pozwolę sobie wstawić tekst podsumowujący zmiany w ramówce:
https://informacje.pl/zmiany-w-radiowej ... QWhawlwKr6
Można jeszcze odnotować, że do Trójki wrócił metal, konkretnie program Ciężko na sercu z wtorku na środę od północy do drugiej. https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... a-godz-005
Kompletnie przez przypadek udało mi się trafić na audycję
Rozpoczęło się od utworu Running Wild, który to utwór był jinglem metalowej audycji w Trójce w latach 80-tych (ja jej nie pamiętam)
Później była relacja z Inferno Metal Festival, w Oslo i który to prowadzący audycję odwiedził.
Było o norweskim black metalu ale był też np. Arthur Brown czy Me And That Man, dużo ciekawych pogawędek muzycznych i okołomuzycznych
rzadko już dzisiaj słucham radia w skupieniu, ale tu mnie przytrzymało przez długi czas, bardzo fajnie się słuchało
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19661
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: czw kwie 04, 2024 11:25 pm Rozpoczęło się od utworu Running Wild, który to utwór był jinglem metalowej audycji w Trójce w latach 80-tych (ja jej nie pamiętam)
Utwór zespołu Running Wild - DIABOLIC FORCE był dżinglem audycji "Muzyka Młodych", ale nadawanej w Programie 2 Polskiego Radia w latach 80-tych :)
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

a rzeczywiście, pomyliłem, zresztą sam Szubrycht też o tym wspomina na początku audycji
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15313
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

santosz pisze: czw kwie 04, 2024 11:25 pm
Neo01 pisze: śr kwie 03, 2024 3:15 pm Pozwolę sobie wstawić tekst podsumowujący zmiany w ramówce:
https://informacje.pl/zmiany-w-radiowej ... QWhawlwKr6
Można jeszcze odnotować, że do Trójki wrócił metal, konkretnie program Ciężko na sercu z wtorku na środę od północy do drugiej. https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... a-godz-005
Kompletnie przez przypadek udało mi się trafić na audycję
Rozpoczęło się od utworu Running Wild, który to utwór był jinglem metalowej audycji w Trójce w latach 80-tych (ja jej nie pamiętam)
Później była relacja z Inferno Metal Festival, w Oslo i który to prowadzący audycję odwiedził.
Było o norweskim black metalu ale był też np. Arthur Brown czy Me And That Man, dużo ciekawych pogawędek muzycznych i okołomuzycznych
rzadko już dzisiaj słucham radia w skupieniu, ale tu mnie przytrzymało przez długi czas, bardzo fajnie się słuchało
Zaciekawiłeś mnie. Nie słuchałem, ale skojarzyła mi się audycja Ciężki Wtorek z Radiostacji/Radia Bis, prowadzona przez DJ Anzelmo. Leciała zdaje się w identycznych godzinach.
ODPOWIEDZ