notowanie 934/935

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

notowanie 934/935

Post autor: JaceK »

Notowanie 934/935 figuruje w naszym Archiwum z datą 24.14.1999 (Wigilia) -- dodatkowo w moich materiałach roboczych mam adnotację, że ta data jest wątpliwa. Obecne archiwum na stronach Trójki podaje datę 31.12.1999 oraz... wcześniejsze notowanie z dnia 26.12.1999 (Podsumowanie roku 1999) okraszone sygnaturą 933a...

Coś mi się wydaje, że wczesniej tego nie było, ale pewności 100% nie mam -- czy ktoś może potwierdzić prawidłowość daty notowania 934/935 (nikt do tej pory nie zgłaszał błędu!)? Czy można wytłumaczyć jakąś dziwną zmianę numeracji w Podsumowaniu 1999? A może ktoś dysponuje wydrukami tych notowań z poprzedniej wersji archiwum Trójkowego?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Notowanie 933 - 17 XII 1999 - 19.05-22.00
Podsumowanie 1999 (w wersji antenowej bez numeru) - 26 XII 1999 - 19.05-22.00
Notowanie 934/935 - 31 XII 1999 - 19.05-22.00

A na trójkowych stronach niech sobie piszą co chcą.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Fanatyk pisze:A na trójkowych stronach niech sobie piszą co chcą.
,,Wężykiem, Jasiu... wężykiem...!'' A poza tym -- wielkie dzięki! mam przynajmniej potwierdzenie daty notowania 934/935.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

A mnie to nie chcial uwierzyc! ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Nie śledziłem dat w Twoim archiwum więc nie wiem jak to wygląda ale powinno się zawsze podawać datę emisji a nie datę podliczenia głosów.

Marek czasem na stronach internetowych podawał tak (w tych bardzo starych szatach graficznych):

notowanie 951 z dnia 21 kwietnia 2000 roku na antenie 24 kwietnia 2000. Moim zdaniem zawsze powinna być podana data emisji.

bobby
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:(...) notowanie 951 z dnia 21 kwietnia 2000 roku na antenie 24 kwietnia 2000. Moim zdaniem zawsze powinna być podana data emisji.
a to masz na podstawie jakiegoś nagrania? zrzutu ekranowego ,,starego'' archiwum Trójki? czy osobistych notatek...

Ja swoje watpliwości co do 934/935 mam najprawdopodobniej po tym co widniało na ich stronach... ale teraz tego nie widać, więc nie dam sobie głowy urżnąć. Chyba że własnoręcznie i w zgoła odmienny :lol: sposób...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

na podstawie zwyklego wydruku ze strony internetowej ale nie obecnej ani poprzedniej (nie tej z czarnym literami co obowiązywała do końca 2006 roku) tylko na bieząco drukowane z internetu z tygodnia na tydzień czyli to było pewnie gdzieś w 2000 lub 2001 roku (czasem drukowałem z lekkim poslizgiem).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

czyli jest szansa uzyskać od ciebie kopię tych wydruków :D tak z okresu 750-950... czy pozostawisz ten rarytas li-tylko dla siebie? :(
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

niestety Jacku tu Ciebie zmartwię. Nie ma żadnych szans abym to skserował, zeskanował czy jakkolwiek inaczej ponieważ jest tego kilkaset stron a mnie ciągle brakuje czasu na wszystko. Na forum bywam coraz rzadziej a niedługo pewnie w ogole tu przestanę bywać z powyzszego powodu. Teraz konsultuję atlas Warszawy ze ścieżkami rowerowymi, potem mapę mojego parku, potem zabieram sie za stronę internetową pttk-u, potem za moja stronę firmową a potem śniegi stopnieją i przyjdzie 2007 - wyruszam w las na rower i na szlaki.
bobby
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

A to ja Cię pocieszę... pomogę Ci w sporządzeniu kopii! cokolwiek by to miało znaczyć -- ten wąski fragment historii listy stanowi pewien dopełniający element. Jeśli jesteś w jego posiadaniu, Ludzkość będzie Ci wdzięczna za udostępnienie ;) Gdyby tak jeszcze ktoś odszukał jakichś śldów dokumentujących wydania 570--685... byłby niemal komplet.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Piotr pisze:A mnie to nie chcial uwierzyc! ;)
Uwierzył... ale wolał(em) się upewnić.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:A to ja Cię pocieszę... pomogę Ci w sporządzeniu kopii!
Nie wiem Jacku czy te kopie są aż takie ważne dla Ludzkości ponieważ też zawierają błędy. Ważniejsze moim zdaniem będzie drugie wydanie książki, zredagowane przez słuchaczy, zapis pozycji według wersji z nasłuchu i po perypetiach z wydawcami może pojawi się na przełomie kwietnia i maja tego roku. Na pewno będzie o 100% lepsza niż pierwsza część.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Wynika Jacku z Twoich postów w tym temacie, że notowania od około 950 do bieżących posiadasz. To czemu w notowaniu 1077 jest błąd i brakuje utworu Dilemma ???? na pozycji 46 !!! Przebieg utworu: 46 (1077), 46 (1078), 39 (1079) .... itd. Zastanawiam sie tylko po co ja to piszę jak w moje dane nie wierzysz, w Leszka z Poznania też nie (nie uwzględniłeś wszystkich jego uwag) i nawet szukasz potwierdzeń wiadomości Piotrowych. Tutaj to zupełnie jestem w szoku bo Piotr, jak zauważyłem, posiada potężną wiedzę w temacie listy i notowań.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

JaceK pisze:
Piotr pisze:A mnie to nie chcial uwierzyc! ;)
Uwierzył... ale wolał(em) się upewnić.
Zartowalem. Faktem jest, ze czasami zrodla (rozne) podaja rozne dane i czasami trzeba to potwierdzic, jesli sie ma samemu watpliwosci.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:(...) Zastanawiam sie tylko po co ja to piszę jak w moje dane nie wierzysz, w Leszka z Poznania też nie (nie uwzględniłeś wszystkich jego uwag) i nawet szukasz potwierdzeń wiadomości Piotrowych. Tutaj to zupełnie jestem w szoku bo Piotr, jak zauważyłem, posiada potężną wiedzę w temacie listy i notowań.
Tak... a czy to źle?

Mówisz o poprawkach zgłoszonych w poście brakujące pozycje... — dlaczego uważasz że zlekcewarzyłem te poprawki! Te które były bezdyskusyjne wprowadziłem od ręki (np. not 175). Co do pozostałych — szukałem potwierdzenia. I tak: 60, 160, 175, 298, 537, 538, 546 zostały potwierdzone. Pozostałe (226, 272, 298, 319, 354, 453, 506, 560) nadal są niejasne, gdyż posiadana źródła nie potwierdzają tego co Leszek zanotował ,,z nasłuchu''. Zwłaszcza, że i tutaj ma on wątliwości... 272 prowadził Piotr Majewski (potwierdził to również grzegost).

Bez znieczulenia/Kradniesz mi moją duszę też było już wyjaśniane. I tyle razy już mówiłem, że aktualne Archiwum pozostanie w takiej formie jak jest, a wszystkie poprawki wprowadzam do nowej wersji... Ty jednak lubisz mi przypominać, żem ułomny... choć tego wcale nie ukrywam.

W temacie ,,utworu Dilemma'' odpowiedź dam w poniedziałek, bo nie mam pod ręka wszystkich materiałów.
Ważniejsze moim zdaniem będzie drugie wydanie książki, zredagowane przez słuchaczy, zapis pozycji według wersji z nasłuchu i po perypetiach z wydawcami może pojawi się na przełomie kwietnia i maja tego roku. Na pewno będzie o 100% lepsza niż pierwsza część.
Krótko mówiąc — na razie jesteś zajęty współredagowaniem, i mam Ci duperelami nie zawracać głowy. W porządku. Ale jak się odrobisz... to się grzecznie przypomnę.

P.S. A poza tym zaczęliśmy dyskutować off-topic. trzeba założyć osobny wątek, albo się przenieść do http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=768
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

JaceK pisze: P.S. A poza tym zaczęliśmy dyskutować off-topic. trzeba założyć osobny wątek, albo się przenieść do http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=768
No to już się tam wpisałem w tej kwestii.
ODPOWIEDZ