Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Wczoraj był tak samo krótki reportaż o dziecku, które belgijski sąd przyznał ojcu (Marokańczykowi z ichnim obywatelstwem, który przed śmiercią matki dziecka w ogóle się tym dzieckiem nie zainteresował, a wcześniej traktował rodzinę tak czule, że matka uciekła z córką do Polski). Przedstawiono racje tylko jednej strony, a część informacji dopowiedział już po reportażu prowadzący ze studia. W starej Trójce przynajmniej puszczonoby taśmę z próbami skontaktowania się autora/ki z tym Belgiem lub jego prawnikiem, albo wykorzystanoby w tym celu i tak przecież siedzącą na stałe w Brukseli korespondentkę "unijną".
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

8azyliszek pisze: pt sie 28, 2020 4:33 pm Jak tak mają wyglądać te nowe reportaże w Trójce, to tylko siąść i płakać. Materiał o podatku cukrowym w piątek zaraz po 16.00 nie trwał nawet 5 minut. A w nim przytoczono dwie wypowiedzi idiotek, które się cieszą, że ceny słodkich napojów wzrosną, oraz Sadowskiego, który mówi, że potrzebna jest edukacja, którą rząd zaniedbał, a zamiast podatku powinna wzrosnąć składka zdrowotna tym co niezdrowo się odżywiają. A zaraz potem pani doktor mówi że to tylko parę groszy (wcale nie) i że to dla naszego zdrowia. Czyli i tak i tak mamy przestać jeść cukier, albo płacić o wiele więcej. Nowa Trójka wszystko chwali i mówi jak rząd, że to dla naszego dobra. Tuba propagandowa rządu. Tego się nie da już słuchać, nawet ironicznie jak Polskiego Radia 24.

W starej Trójce redaktor by wytkną, że rząd powinien wprowadzić nowe normy produkcji żywności, żeby producenci nie walili tyle cukru do wszystkiego. Że to oburzające jest, że po tym jak opodatkowali paliwo, alkohol i tytoń, teraz dodatkowy podatek jest narzucany na cukier. Że ministrowie też nie ćwiczą, tylko wszędzie się limuzynami wożą (za nasze). Że jak rząd się martwi o nasze zdrowie, to niech w ogóle zakaże produkcji tych produktów. Bo co to za logika - nie jedz tego bo ci szkodzi. Ale jak zapłacisz dużo więcej, to możesz. To rozbój a nie podatek. RIP Trójka.
No niezupełnie - o wiele jest sensowniej jest obciążyć produkty nazwijmy to, uzależniające, wysokim podatkiem niż ich zabronić. Nałogowcom i tak nie pomoże, ale przynajmniej zasilą budżet państwa. Delegalizacja oznaczałaby powstanie czarnego rynku poza kontrolą.
Z tym, że co do meritum oczywiście zgadzam się - nie o promocję zdrowia tu chodzi.
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: mikrobi »

A tak z ciekawości - czy p. Ewa Dudzińska ostała się ze swoimi materiałami?
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Tego to nie wiem.
Za to właśnie się dowiedziałem, że minister Gliński "żąda wyjaśnień" od Niuni:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... zyczkowski
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

pbd2 pisze: pt sie 28, 2020 7:10 pm Tego to nie wiem.
Za to właśnie się dowiedziałem, że minister Gliński "żąda wyjaśnień" od Niuni:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... zyczkowski
..."Minister kultury, który sprawuje nadzór właścicielski, w trosce o słuchalność oraz wyniki ekonomiczne spółki zwrócił się do zarządu Polskiego Radia o złożenie wyjaśnień dotyczących sytuacji związanej ze zmianami personalnymi i programowymi w Programie Trzecim". - Wyraził przy tym zaniepokojenie spadkiem słuchalności audycji i programów realizowanych ze środków publicznych oraz oczekiwanie, że zarząd niezwłocznie podejmie kroki zmierzające do poprawy wyników spółki - stwierdziło MKiDN

> a niunia odpisze zapewne: Szanowny Panie Ministrze, od teraz, jako że to już nasze radio, niech Pan sobie nie zawraca głowy wynikami, bo przecież nam wszystkim nie o nie chodzi, oraz, że odbędę szereg rozmów z moim szefem Panem Czabańskim, aby zadzwonił gdzie trzeba w sprawie szerszego otwarcia worka z pieniędzmi, wyniki spółki ulegną wówczas gigantycznej poprawie a i nam będzie żyło się dostatniej...
kajman
Posty: 64549
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Zażądał, Kamińska wyjaśni i będzie w porządku (dla nich).
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Doggg »

Czy Premier Gliński, tak zupełnie przy okazji, mógłby zażądać wyjaśnień od dr Kamińskiej (zwanej w tej dyskusji niunią), dlaczego, kiedy ona była Redaktor Naczelną Jedynki, wyniki spadły do tak niskiego poziomu, jakiego nie notowano od początku badania słuchalności radia w Polsce?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15368
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Miszon »

Przyznam że ja nie włączyłem ani na minutę od kilku tygodni.

Poza tym dla mnie najważniejsze w radiu jest to co MIĘDZY piosenkami, szczególnie dziś, kiedy można sobie w necie znaleźć dowolną muzykę.
Ale kiedyś też: gdyby nie Niedźwiecki i jego sposób prowadzenia Listy, to nie byłaby ona taką legendą.
Więc niespecjalnie mnie interesuje, jak zapowiadają że będą grali dużo muzyki rockowej a zero popu. To żadna informacja, poza taką że szukają nadal słuchaczy +40.
kajman
Posty: 64549
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Pytanie pojawiło mi się w głowie: Co oni rozumieją pod pojęciem pop? Bo może utożsamiają go ze skrajnie komercyjnym mainstreamem.
TStudent
Posty: 11741
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: TStudent »

No dokładnie. Natomiast nie miałbym nic przeciwko i prawdopodobnie tak będzie, że będą grali także alternatywę, coś jak Program alternatywny tylko już niestety bez Szydłowskiej, Gacek, Stelmiego, Gila.
kajman
Posty: 64549
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: kajman »

Ja się zupełnie nie upieram przy tak zwanej alternatywie. Ale ja i tak nie słucham.
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Darekfz111 »

To co teraz robią z trojka to są sprawdzone metody kurskiego z tvp. Zrobić czystkę, będzie chwiła hałasu, który należy przeczekać i robić dalej swoją tubę propagandową. W tvp zadziałało idealnie.

A cytat z lichockiej, że wtedy kurskiego zdymisjonowali bo była taka potrzeba ale jest super prezesem wiec go powołali ponownie, zupełnie dyskwalifikuje ta pseudo klasę polityczną.

No i Adriana zrobili w ci***la bo jak podpisał ustawę to pokazali gdzie go maja. Prezydenta wszystkich Polaków.

Niunia, jako ślepy i zwyczajnie durny wykonawca poleceń jest nie do ruszenia. Za Niemca tez tak było, że im glupszy tym był łatwiej sterowalny i się piął po szczeblach kariery.
Historia lubi się powtarzać.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: prz_rulez »

Ja Trójki nie włączyłem od czasu listy z Kazikiem. Es tut mir leid.
O reszcie się wypowiem za jakiś czas, chwilowo mam napięty grafik.
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Darekfz111 pisze: sob sie 29, 2020 10:59 am ślepy i zwyczajnie durny wykonawca poleceń jest nie do ruszenia
A nawet jak się znalazł taki, którego społeczeństwo mogło się (być może ostatni raz na ładnych parę kadencji) legalnie pozbyć, to społeczeństwo wybrało go na następne pięć lat... :-/
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Kiedyś z ciekawości włączyłam archiwalne nagrania z TV Republika, gdzie gościem była dr niunia. Ekspert żaden...aż się dziwię dlaczego ją zapraszano? Dla efektów wizualnych?
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

Efekty, o to chodziło! Ten wzrok jaszczurki, te kurze pazurki... :-D
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

ależ rymy jaszczurki- pazurki :wink:
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

...ta minka jak modliszka, te oczka bazyliszka... :-D :-D :-D

Więcej nie będę, bo dobrozmianowcy nie mają poczucia humoru i jeszcze mi przyślą jakiś pozew o znieważenie Zarządu PR :-D
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

A poza tym myślę, że skoro dyrektor Narkiewicz-Jodko potwierdził informację, to niestety już można to wywiesić:



*********************************************************************************************************************************************

W dniu 27 sierpnia 2020 roku, po nagłej i ciężkiej chorobie, w wyniku działań władz Polskiego Radia i dyrekcji Programu Trzeciego Polskiego Radia

zmarła, przeżywszy lat 38


Ś.P.

LISTA PRZEBOJÓW PROGRAMU TRZECIEGO

1982 - 2020

zasłużona audycja radiowa

pozostająca od dnia 16 maja 2020 roku w stanie śpiączki farmakologicznej.




O czym z głębokim żalem zawiadamiają

słuchaczki i słuchacze Programu Trzeciego Polskiego Radia

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&



:-( :-( :-(
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2020 1:52 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Mocny przekaz, a do mnie to ciągle nie dociera :nie: , stosuję mechanizm wyparcia
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: pbd2 »

To się powinno drukować i wieszać na wszystkich drzewach "na Myślywieckej przy Czerniakoskej, jak w Łazienkoskie się jedzie...". A drzew tam duuuuuuuużo...
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Tylko oby tych drzew później nie wycieli :STOP:
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1877
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: Kruklanki »

https://teleshow.wp.pl/marek-niedzwieck ... 608218753a

Cyt:
Słucha pan Trójki?
Nie.
Pan nie wróci do Trójki?
Nigdy.
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: gioconda2 »

Wyczytałam jeszcze, że ob. Marek N. nie słucha Kodyma! No jak to tak? Chodzi po radiach, promuje książkę, wszędzie dają mu kawę i zapraszają do współpracy? Mieliśmy rację, że tą LP3 zdjęliśmy z anteny, a płyty pójdą na przemiał za niesubordynację. Agnieszka K. vel Niunia
TStudent
Posty: 11741
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Dyskusja po 15.05.2020 & LP3 the end. & "Quo vadis Trójko?"

Post autor: TStudent »

gioconda2 pisze: ndz sie 30, 2020 5:25 pm Wyczytałam jeszcze, że ob. Marek N. nie słucha Kodyma! No jak to tak? Chodzi po radiach, promuje książkę, wszędzie dają mu kawę i zapraszają do współpracy? Mieliśmy rację, że tą LP3 zdjęliśmy z anteny, a płyty pójdą na przemiał za niesubordynację. Agnieszka K. vel Niunia
Ciekawe czy Kodym słuchał Niedźwiedzia ;) a swoją drogą gratuluję 500. posta ;)
Kruklanki pisze: ndz sie 30, 2020 5:16 pm Cyt:
Słucha pan Trójki?
Nie.
Pan nie wróci do Trójki?
Nigdy.
On już nic nie musi. Czytałeś chociaż "DyrdyMarki"? Swoją drogą jest na to osobny wątek, ale polecam tę książkę ;)
ODPOWIEDZ