Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1296
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Może powinno się poddać taki pomysł pod rozwagę przyszłej ekipie? Oni są w ogóle teraz dostępni mailowo w jakikolwiek sposób (bo jak napisałem kilka tygodni temu na adres radiowy do jednej z osób jeszcze pracujących w Trójce, to przyszła zwrotka, że list nie dotarł do adresata)?

A tymczasem u mnie w uszach playlista za rok 2015 i "Gorzki płacz" nieszczęsnego Kazika... Jak go lubię, to już zawsze będzie mi się kojarzył z jednym z najbardziej niesympatycznych momentów w historii mojego słuchania radia...
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5928
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

Rzeczywiście po wczorajszym "bum", dziś raptem 40% tej kwoty udało się uzbierać. Przy takim spadku przestaje to widzieć tak optymistycznie. I troszkę przykre, że większość wspierających wybrała najniższą kwotę. Za 10 zł to trudno na mieście znaleźć piwo, a co mówić o utrzymaniu stacji..

A pan Kydryński trochę nie rozumiem..Przecież wiadomo, że im chodziło głównie na pozyskaniu pana Marka. A on, po tym jak redakcja zachowała się w maju nie mógł ich wystawić.
pbd2
Posty: 1296
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

W sumie to ten podział RNŚ-357 to z grubsza podział na "słownych" i "muzycznych". Z grubsza, bo oczywiście są takie przypadki jak Kydryński w RNŚ czy Obszańska w 357. Ale jednak to do 357 chce przejść trzon dawnej redakcji muzycznej. RNŚ niestety ma tę przewagę, że jest mimowolnie lub celowo sprofilowane politycznie (red. Jethon jest szefową Koduj24.pl i choćby nie chciała, jest traktowana jako dziennikarka opozycyjna), co zapewne ma wpływ na obecność iluś tam bardziej hojnych darczyńców. A apolityczne radio słowno-muzyczne bazujące tylko na nostalgii i pozytywnych skojarzeń? No cóż, żaden z możnych tego świata chcących "żeby było tak jak było" dużymi pieniędzmi na to nie sypnie.
Oczywiście sytuacja może się odwrócić, jeśli PiS pójdzie kursem na wzmacnianie autorytaryzmu i zacznie otwarcie szykanować media opozycyjne - wtedy może się okazać, że np. 357 będzie łatwiej o koncesję na FM niż RNŚ (lub zacznie się utrudnianie jethonowcom działalności internetowej, a 357 zostanie zostawione w spokoju jako niegroźne politycznie).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 6:46 pm Niesamowite! Pierwszy raz mówimy zgodnym tonem i bez zgrzytów :D Wspólny projekt jednoczy :mrgreen: Nazwa jest oczywista - Lista Przebojów Radia 357.
Pierwszy raz z ilu razy? Trzech, czterech?, chyba nie mieliśmy okazji pogaworzyć na forum lub poza nim.
No widzisz, ja czasem potrafię być nie-skorpionem, nie-potworem 😇😇😇.


p.s. Skorpiony czasem da się lubić.
gioconda2
Posty: 5826
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

mateusz15 pisze: wt paź 06, 2020 7:01 pm Rzeczywiście po wczorajszym "bum", dziś raptem 40% tej kwoty udało się uzbierać. Przy takim spadku przestaje to widzieć tak optymistycznie. I troszkę przykre, że większość wspierających wybrała najniższą kwotę. Za 10 zł to trudno na mieście znaleźć piwo, a co mówić o utrzymaniu stacji..
Kuba potrafi wyciągnąć z ludzi miliony, uzbierają na 1 miesiąc, a później Kuba przed mikrofon i licytacja, aukcja czy co tam wymyśli, nie traćmy dobrego ducha, nie każdy tak od razu siada i przelewy wysyła, ja jeszcze nie usiadłam, ale do końca tygodnia usiądę, a takich jak ja jest zapewne sporo
gioconda2
Posty: 5826
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

bobby-x pisze: wt paź 06, 2020 9:00 pm
gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 6:46 pm Niesamowite! Pierwszy raz mówimy zgodnym tonem i bez zgrzytów :D Wspólny projekt jednoczy :mrgreen: Nazwa jest oczywista - Lista Przebojów Radia 357.
Pierwszy raz z ilu razy? Trzech, czterech?, chyba nie mieliśmy okazji pogaworzyć na forum lub poza nim.
No widzisz, ja czasem potrafię być nie-skorpionem, nie-potworem 😇😇😇.


p.s. Skorpiony czasem da się lubić.
I właśnie te 3-4 odbierałam jako wbijanie złośliwych skorpionich igieł, a na temat skorpionów to przy innej okazji, bo nas tu za off top wyrzucą :wink:
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Radio 357

Post autor: airborn »

mateusz15 pisze: wt paź 06, 2020 7:01 pm Z grubsza, bo oczywiście są takie przypadki jak Kydryński w RNŚ czy Obszańska w 357. Ale jednak to do 357 chce przejść trzon dawnej redakcji muzycznej.
Bardzo z grubsza. Borowiecka, Olszański, Kłosińska, o Łukawskim czy Strzyczkowskim nie mówiąc. A z drugiej strony, z redakcji "słownej" w RNŚ są tak naprawdę tylko Sosnowski i Nogaś. To kompletnie nie ta oś podziału.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Radio 357

Post autor: Nicoletta »

Radia RNŚ nigdy nie słuchałam , znam tylko z Waszych postów, ale wg mnie to radio i jego członkowie byli bardzo politycznie i w dodatku jednostronnie ukierunkowani. To już na samym starcie ich dyskredytuje, bo Trójki i listy słuchali ludzie o przeróżnym światopoglądzie. MN z tego co mi wiadomo póki co jakoś się nie stawiał po żadnej stronie barykady, podstawą odejścia była sama afera z piosenką, nie jej treść czy przesłanie. Jeśli 357 będzie potrafiło zachować tę apolityczność i skupić się tylko na muzyce to będzie dobrze: nie wyobrażam sobie 1.01. Bez Topu.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: wt paź 06, 2020 9:24 pm Radia RNŚ nigdy nie słuchałam , znam tylko z Waszych postów, ale wg mnie to radio i jego członkowie byli bardzo politycznie i w dodatku jednostronnie ukierunkowani.
Ja radia słucham jakoś dla muzyki a nie dla polityki. Gdybym patrzył na to drugie , to nigdy nie powinienem słuchać Trójki a tym bardziej PRL-owskiej Listy i agenta Niedźwieckiego. Szkoda, że tak "rozgraniczasz" dobrą muzykę i dobrych redaktorów.


Nicoletta pisze: wt paź 06, 2020 9:24 pm Jeśli 357 będzie potrafiło zachować tę apolityczność i skupić się tylko na muzyce to będzie dobrze
A jeśli nie?
Nicoletta pisze: wt paź 06, 2020 9:24 pm nie wyobrażam sobie 1.01. Bez Topu.
Przyzwyczajaj się, że końcówka grudnia i 1.01 będzie zawsze inny od 2021 r.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 9:19 pm I właśnie te 3-4 odbierałam jako wbijanie złośliwych skorpionich igieł
Poważnie, to świnia ze mnie.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 569
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

W kwestii kontynuacji listy od notowania 1999 na antenie nowego radia mam kilka przemyśleń. Otóż Lista jest jakby listą Programu III, ale już dawno stała się instytucją samą w sobie. Będąc młodziakiem nie wierzyłem w ogóle, że kiedyś ją zawieszą. W tym kontekście mogłaby być kontynuowana od tego notowania…. , ale według prawa lista jest czy była listą i marką Polskiego Radia jednak. Gdyby tylko Pan Marek miał wyłączne prawa do audycji jako autor odchodząc mógłby to kontynuować. Kontynuowanie na antenie innego internetowego radia to już jednak mniejszy udział głosujących. Będą słuchać i glosować jedynie ci najwierniejsi. Lista już w Trójce przechodziła wszak kryzys. Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić do wyników podobnych do LPMN w RZP. Poza tym już widzę nagłówki w TVP info o zawłaszczaniu tradycji i uwłaszczaniu się na tradycji i tp i td. Choć jeśli w Trójce listy i tak nie będzie…. Jest jeszcze jedna bardzo istotna kwestia. Czas. Od 15 maja jest prawie 5 miesięcy a do czasu uruchomienia radia jeszcze więcej i „ten Kazik” powypadał już z większości waszych prywatnych list więc musiałoby być to glosowanie „a na złość odmrożę sobie uszy…” . Reszta utworów z zestawienia też straciła na aktualności, więc kontynuacja starej listy wydaje się być „infantylnym pomysłem”. Wątpię, żeby Panu Markowi chciało się takie rzeczy robić i w sumie po co?

Jeszcze jedna kwestia budzi moje obawy czy na pewno da się stworzyć projekt nowego radia w oparciu o stare sentymenty bądź co bądź coraz bardziej topniejącej grupy fanów i to jeszcze w sytuacji równoległego istnienia RNŚ
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Konrad pisze: wt paź 06, 2020 9:58 pm W kwestii kontynuacji listy od notowania 1999 na antenie nowego radia mam kilka przemyśleń.
Konradzie, napisałem to przewrotnie bo w to nie wierzę.
gioconda2
Posty: 5826
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

Konrad pisze: wt paź 06, 2020 9:58 pm Czas. Od 15 maja jest prawie 5 miesięcy a do czasu uruchomienia radia jeszcze więcej i „ten Kazik” powypadał już z większości waszych prywatnych list więc musiałoby być to glosowanie „a na złość odmrożę sobie uszy…” . Reszta utworów z zestawienia też straciła na aktualności, więc kontynuacja starej listy wydaje się być „infantylnym pomysłem”.
Punktem startowym może być nasza TFP. Przejeliśmy przecież zestaw z not. 1998 w miarę na bieżąco (2 tyg. opóźnienia) i ciągle głosujemy, uaktualniamy. Wiem, że 40 osób to nie jest porywająca liczebnie grupa i mogą być zarzuty o znikomą reprezentatywność, choć moim zdaniem przekrój wiekowy mamy odpowiedni, jesteśmy z różnych regionów, wsi oraz małych i dużych miast, nie wiem tylko czy rozkład płci by się zgadzał w odniesieniu do słuchaczy LP3, bo u nas więcej panów...
TStudent
Posty: 11733
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

+1.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22087
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 10:13 pm Punktem startowym może być nasza TFP.
takich list jest w necie więcej. ;-)
na jednej z nich jeszcze niedawno wygrywał Kazik z TYM utworem...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

@Doggg
W RNŚ też największy pik był pierwszego dnia, potem słabło przez kolejne 3-4 tygodnie, aż do piku od 16 maja :mrgreen: RNŚ do 13 maja (mniej więcej po miesiącu) miało ok 18 tys. patronów przy puli 512 tys zł. Tymczasem pik zw. z 16 maja sprawił, że ok. 20 maja było 21 tys. patronów i 1 mln 45 tys. zł.
Biorąc pod uwagę zakładany termin startu 357, tj. końcówka tego roku (za 2 m-ce) myślę, że uzbierają te 500 tys. zł. Dzisiaj cały czas utrzymuje się trend przemodelowania wpłat w RNŚ, czyli zmniejszenie wpłat po 33, 50 i 100 zł, na rzecz 10 i 20 zł. Poza tym dochodzą nowi patroni. Stąd wniosek, że trójkowi słuchacze (i nie tylko) w większości nastawiają się wspierać obie stacje. Takie głosy można tez wyczytać z fejsbukowych fanpagów, czy innych forów.

Także kasa by uruchomić radio może nie być problemem dla 357, przynajmniej na początku. Problemem będzie raczej dla wielu osób z tej ekipy zmiana mentalnego podejścia do słuchaczy, bo jednak to są już inni słuchacze, mimo tego, że słuchali także tych samych osób w Trójce. Dostrzegam to inne podejście słuchaczy (już od lat), przy okazji innych stacji internetowych, że to już jest inny poziom oczekiwań, a co za tym idzie większa kapryśność, także finansowa ;)
gioconda2
Posty: 5826
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

Yacy pisze: wt paź 06, 2020 10:36 pm
gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 10:13 pm Punktem startowym może być nasza TFP.
takich list jest w necie więcej. ;-)
na jednej z nich jeszcze niedawno wygrywał Kazik z TYM utworem...
ale nasza jest Trójkowa FP, czyli mamy prawo przekazać ciągłość z Trójki do 357 :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5928
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 9:17 pm Kuba potrafi wyciągnąć z ludzi miliony, uzbierają na 1 miesiąc, a później Kuba przed mikrofon i licytacja, aukcja czy co tam wymyśli, nie traćmy dobrego ducha, nie każdy tak od razu siada i przelewy wysyła, ja jeszcze nie usiadłam, ale do końca tygodnia usiądę, a takich jak ja jest zapewne sporo
mimo wszystko funkcjonowanie w eterze na FM jest dużo łatwiejsze niż w sieci. Ale mam nadzieję, że takich ludzi jak Ty jest dużo więcej!

Stan na 6.10 godz. 23:07
6002 patronów
149 906 zł miesięcznie
151 123 zł łącznie

Stelmach liczył że będzie 160k do północy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

Doggg pisze: wt paź 06, 2020 3:44 pm Pod koniec roku najpewniej dojdzie Balonik, natomiast jest wysoce prawdopodobne, że Tomek Żąda zostanie w starej Trójce....
Dzisiaj ktoś wrzucił odnośnik do jakiegoś lokalnego źródła (Katowice?), chyba w którymś z 2 wątków dot. Trójki, gdzie przytoczono świeżą rozmowę z Balonikiem i jego reakcja na Radio 357. Stwierdził, że chyba będzie musiał podjąć jakąś decyzję, ale zostaje do końca roku gdzie jest. Jeśli podejmie decyzję to w nowym roku i raczej od 1 stycznia.
http://sdrp.katowice.pl/2020/10/05/piot ... s-decyzje/

Jeszcze odnosząc się do kwestii startu, czyli uruchomienia 357. Jethon bodajże w maju ogłosiła, że zaczynają z zakupami i urządzaniem lokalu planując start na koniec czerwca. Ostatecznie przesunęli na 10 lipca z powodu Covidu. Tak więc zakładając, że 357 uzbiera pulę na uruchomienie radia (500 tys. zł) trzeba jeszcze doliczyć czas na zorganizowanie się (zakupy, lokal, infrastruktura itp.). Stąd nie bardzo widzę tego startu pod koniec tego roku z radiem, bo w zasadzie już w październiku musieliby mieć zakładaną kwotę aby przez listopad i część grudnia ostro działać organizacyjnie. Nie widać realnego bodźca, który by spowodował jakiś znaczący pik wpływów.
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2020 11:32 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 2 razy.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Radio 357

Post autor: airborn »

Mnie jednak zdumiewa w kontekście tego co działo się w Trójce stawianie podziału między "muzyką" a "polityką". Przypominam że koniec Trójki nastąpił, bo niewłaściwy utwór wygrał Listę Przebojów.

Nie wyobrażałem sobie Trójki bez jakościowego słowa: bez publicystyki kulturalnej, reportaży, wywiadów. Bardzo chciałbym żeby to było w 357. I nie wyobrażam sobie, żeby Łukawski w poranku rozmawiał ze słuchaczami tylko o ptaszkach i kwiatkach, a nie o tym, co słuchaczy obchodzi. Oczywiście - pewien rodzaj publicystyki politycznej jest zbędny i z chęcią obyłbym się bez "Za a nawet przeciw". Ale gdyby rozmowy z politykami prowadził ktoś na poziomie Zaborskiego? Czemu nie?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

Stan na koniec 06.10.
6035 patronów
150 801 zł miesięcznie
152 018 zł łącznie
Średnia wpłata na poziomie 24,99 zł
kajman
Posty: 64485
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 10:45 pm ale nasza jest Trójkowa FP
Która w sporym stopniu odjechała od klimatów trójkowych. Co przejdzie wśród forumowiczów nie przejdzie wśród słuchaczy 357 (przynajmniej takie mam wrażenie).
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Radio 357

Post autor: Nicoletta »

bobby-x pisze: wt paź 06, 2020 9:40 pm Ja radia słucham jakoś dla muzyki a nie dla polityki.
No ja nie potrafię udawać, że redaktor oprócz puszczania muzyki wcale nie dodaje zabarwionych politycznie komentarzy.
Mnie to przeszkadza.
A jeśli nie?
To nie będę słuchać. Chciaż właściwie ja poza listą i czasem Ukf to Trójki nie słuchałam, moje radio to Dwójka jednak.
gioconda2
Posty: 5826
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

kajman pisze: śr paź 07, 2020 7:31 am
gioconda2 pisze: wt paź 06, 2020 10:45 pm ale nasza jest Trójkowa FP
Która w sporym stopniu odjechała od klimatów trójkowych. Co przejdzie wśród forumowiczów nie przejdzie wśród słuchaczy 357 (przynajmniej takie mam wrażenie).
A ja myślę, że przejdzie. A opieram to na swoim przykładzie. Jako słuchacz LP3 nie za bardzo poszukujący muzyki "na własną rękę", zdający się na panów redaktorów, na początku faktycznie byłam zdziwiona niektórymi propozycjami zgłaszanymi na TFP. A teraz uważam to za atut, bo bardziej mnie otworzyło na większą różnorodność muzyczną, niż była serwowana w LP3. U mnie przeszło i oceniam to na plus, zatem (może niesłusznie dokonuję mechanizmu przeniesienia) u innych też by przeszło.
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio 357

Post autor: mikrobi »

No tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zakładał, że cała ekipa w proporcji 1 do 1 zorganizuje się pod innym szyldem. To, że są dwie zgrane grupy (plus kilka wolnych elektronów) to i tak duży sukces.
Mam też wrażenie, że wszyscy - po doświadczeniach w publicznym medium - chcą mieć poczucie bycia u siebie. A prywatny sponsor takiego poczucia nie daje.
Jest jednak zasada, że ten, kto płaci, ten wymaga. I lepiej żeby to byli odbiorcy, którzy w zamian za regularny datek otrzymują to, czego oczekują.
ODPOWIEDZ