Nowości TFP #2

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #2

Post autor: kajman »

4989341 pisze: pt cze 26, 2020 11:50 am 10,0 Edyta Bartosiewicz - BRAWO, SYZYF!
Według mnie to kompletnie niesportowe zagranie. I tak zamiast świetnej Edyty w zestawie zjawia się słabiutkie Plateau. Na szczęście przeszły trzy bardzo dobre utwory.
temik3
Posty: 17510
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #2

Post autor: temik3 »

kajman pisze: pt cze 26, 2020 5:40 pm Według mnie to kompletnie niesportowe zagranie. I tak zamiast świetnej Edyty w zestawie zjawia się słabiutkie Plateau. Na szczęście przeszły trzy bardzo dobre utwory.
No moim zdaniem też uważam, że to nie fair, tą piątką by weszła. No ale jeśli ktoś uważa, że doda nowy utwór do zestawu tej wykonawczyni kosztem tego to jego sprawa. Ma takie prawo, tylko niepotrzebnie się robi to w taki sposób. No ale, każdy ma swój styl oceniania. A Plateau to aż takie słabiutkie nie jest.
gaja6
Posty: 1232
Rejestracja: wt lip 21, 2009 9:37 pm

Re: Nowości TFP #2

Post autor: gaja6 »

VILKI pisze: pt cze 26, 2020 3:16 pm
gaja6 pisze: pt cze 26, 2020 10:15 am 1. 10 pkt Kasia Kowalska - TAM GDZIE NIE SIĘGA BÓL
chciałabyś :lol:
Wywołana do tablicy przez Ciebie (i temika) odpowiadam: Chciałabym, ale nie dam co najwyżej 8 pkt w następny chyba piątek. Ale odpowiadając na tą dziesiątkę to tylko Kasia na nią zasłużyła, resztę oceniam zdecydowanie niżej. Przyjęłam zasadę, że niżej pułapu 10 pkt. nie zejdę.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6675
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nowości TFP #2

Post autor: 4989341 »

gaja6 pisze: pt cze 26, 2020 5:58 pm
VILKI pisze: pt cze 26, 2020 3:16 pm
gaja6 pisze: pt cze 26, 2020 10:15 am 1. 10 pkt Kasia Kowalska - TAM GDZIE NIE SIĘGA BÓL
chciałabyś :lol:
Wywołana do tablicy przez Ciebie (i temika) odpowiadam: Chciałabym, ale nie dam co najwyżej 8 pkt w następny chyba piątek. Ale odpowiadając na tą dziesiątkę to tylko Kasia na nią zasłużyła, resztę oceniam zdecydowanie niżej. Przyjęłam zasadę, że niżej pułapu 10 pkt. nie zejdę.
chłopakom chodziło, że można artystom przyznać tutaj max. 5 pkt. (za 1 miejsce)
10,0 to może być ocena :mrgreen:
kajman pisze: pt cze 26, 2020 5:40 pm
4989341 pisze: pt cze 26, 2020 11:50 am 10,0 Edyta Bartosiewicz - BRAWO, SYZYF!
Według mnie to kompletnie niesportowe zagranie. I tak zamiast świetnej Edyty w zestawie zjawia się słabiutkie Plateau. Na szczęście przeszły trzy bardzo dobre utwory.
słucham? pozwól, że sam będę przyznawał swoje punkty i swoje noty.
po prostu nie chcę teraz syzyfa w zestawie, bo i tak na niego bym nie głosował.
należało przekonać do swojej propozycji innych, wtedy może by się udało.
czekam na oficjalny kolejny singiel z premierą teledysku.
a dałem piosence ocenę 10,0 do podsumowania średniej. tydzień temu tego nie robiłem, ale skoro Sundrajta to liczy to wróciłem do tej tradycji

ocena 10,0 dla Edyta nie była równoważna z 5pkt przecież
w tym tygodniu kilka piosenek dostało ode mnie 10,0 :mrgreen:

i tak, zgadzam się, że Plateau to słabizna :lol: ale co ja jeden mogę...
kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #2

Post autor: kajman »

4989341 pisze: pt cze 26, 2020 6:41 pm ocena 10,0 dla Edyta nie była równoważna z 5pkt przecież
Gdybyś dał ją pod piątym miejscem to by mnie to nie raziło, ale dałeś przed pierwszym i w tym momencie wygląda to tak, jakby była najlepszym według Ciebie utworem w tym zestawie.
4989341 pisze: pt cze 26, 2020 6:41 pm 10,0 to może być ocena
Dla mnie to było oczywiste.
TStudent
Posty: 11732
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #2

Post autor: TStudent »

4989341 pisze: pt cze 26, 2020 6:41 pmi tak, zgadzam się, że Plateau to słabizna :lol:
Wcale nie. ;) Właśnie to jeden z dziesięciu utworów, który jest bądź był bądź daję szansę na moją listę. Ale akurat tak się trafło, że to jest ostatni z tych dziesięciu utworów, bo rzeczywiście kilka drobiazgów mnie razi i przez to tylko ocena 9, ale generalnie utwór podoba mi się. ;)
4989341 pisze: pt cze 26, 2020 6:41 pm ale co ja jeden mogę...
+1 ;)
aha i wybacz brak jakiegokolwiek punktu dla Ellie Goulding, ale po prostu znalazłem kilka jeszcze lepszych utworów. Ta pani nagrała akurat jeden z najlepszych kawałków w karierze, o wiele lepszy od Close To Me, a słabszy jedynie od Lights, Burn i Anything.
temik3
Posty: 17510
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Nowości TFP #2

Post autor: temik3 »

4989341 pisze: pt cze 26, 2020 6:41 pm
chłopakom chodziło, że można artystom przyznać tutaj max. 5 pkt. (za 1 miejsce)
10,0 to może być ocena :mrgreen:
Ale Bożena o tym napisała. Mianowicie że przyznaje 10 pkt, jako nota za utwór a pięć punktów oczywiście to max w TN. A o ośmiu punktach pisała, że da 8 punktów w przyszłym notowaniu być może. :D
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6588
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #2

Post autor: Sundrajta »

gioconda2 pisze: pt lip 03, 2020 1:15 am Ograniczam się do top5, bo w ubiegłym tygodniu średniej z wyborów szczegółowych nie policzono, to zabrakło mi motywacji by każdej propozycji wystawić konkretną ocenę.
Nie możesz mi tego zrobić, zwłaszcza że:
gioconda2 pisze: śr cze 24, 2020 10:14 pm W tym tygodniu pozwolę sobie na słowo komentarza dotyczące skrajnych biegunów w moich wyborach.
(...)
... Tak pięknie potrafisz przedstawić swoje emocje muzyczne! A ja właśnie najbardziej cenię tych forumowiczów, którzy do gołych ocen potrafią też dorzucić coś od siebie... 8)
A szczególnie byłoby mi smutno, bo jesteś nową "oceniaczką" :mrgreen: i nie chciałbym żebyś tak od razu (oczywiście przeze mnie) się do tego zniechęciła.

I faktycznie to moja wina, że pojawiło się takie opóźnienie, ale ciągle miałem coś ważniejszego do zrobienia. :wink:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wygrywa Kasia Kowalska (ale tylko dzięki dziesiątce od gai6, czyli jej jedynej tutaj ocenie) przed FET-em oraz Joe Bonamassą.
Jako ciekawostkę dodam, że dwie piosenki, które są tu w czołowej dziesiątce (i to pod jej koniec), w głównym głosowaniu się nie przebiły, to rzecz jasna nasze gwiazdy Kazik i Edyta B. Za to wyraźnie odstają, te które z tamtego zwycięskiego grona wypadły czyli Scorpions na 16-tym i J. Righton tutaj na 23-tym! I jeszcze jedna ciekawostka, otóż w obu podsumowaniach na jedenastym znalazł się Farben Lehre. :twisted:
Na końcu stawki znalazły się Surf Mesa & Emilee, a także Mortas obie z identyczną średnią.

01. [6,79] Kasia Kowalska – TAM GDZIE NIE SIĘGA BÓL
02. [6,73] Fisz Emade Tworzywo – MÓJ KRAJ ZNIKA
03. [6,65] Joe Bonamassa – WHEN ONE DOOR OPENS
04. [5,90] Natalia Kukulska – CZUŁE STRUNY [Polonez As-dur]
05. [5,86] Cigarettes after Sex – YOU'RE ALL I WANT
06. [5,85] Plateau – WIOSNA W KORONIE
07. [5,75] Nena – LICHT

-----------------------------------------------------------
08. [5,45] Edyta Bartosiewicz – BRAWO, SYZYF!
09. [5,05] Alice Cooper – DON'T GIVE UP
10. [5,05] Kazik – NOŻE I PISTOLETY
11. [4,90] Farben Lehre – DEJA VU
12. [4,80] Eivor – PATIENCE
13. [4,65] Master Men – CZARNE CHMURY
14. [4,60] Blackbird & Crow – A POX ON YOU
[4,50] Miles Davis feat. Medina Johnson – PARADISE

---------------------------------------------------------------------------------------------
15. [4,35] Cindy Blackman Santana & Carlos Santana – IMAGINE (SONGAID)
16. [4,25] Scorpions – SIGN OF HOPE
17. [4,00] Heilung – SVANRAND
18. [3,95] Ellie Goulding – POWER
19. [3,85] Asaf Avidan – LOST HORSE
20. [3,80] Reese Wynans & Friends & Keb' Mo' – I'VE GOT A RIGHT TO BE BLUE
21. [3,60] Montaigne – DON'T BREAK ME

-------------------------------------------------
22. [3,40] Dominika Kowalik – GUZIKI
23. [3,36] James Righton – START
24. [2,65] Paweł Domagała – POPATRZ NA MNIE
25. [2,45] Surf Mesa feat. Emilee – ILY (I LOVE YOU BABY)
26. [2,45] Mortas – TO NIE MY


Po kres skrajności sięgnęły: "Power" (1/3), "When One Door Opens" oraz "Brawo, Syzyf!" (obie po 2/1), "Imagine (SongAid)" (1/2), "Deja Vu", "Patience", "Svanrand", "Lost Horse", "Don't Break Me", "Czarne chmury", "Mój kraj znika" i "Licht" (wszystkie osiem po 1/1). A końcowy bilans dziesiątek i zer wyniósł 19/36, czyli te pierwsze stanowią porządne 34,5% ogółu.
Najbardziej zadowolona wydaje się być gioconda2 gdyż jej średnia w odniesieniu do pierwszego notowania wzrosła o 0,74 pkt. za to najbardziej niezadowolonym okazał się konwicki1980, bo znowuż jego średnia obniżyła się o 0,65. A do tego również gioconda2 była najbliżej ŚWO, ponieważ tę przebiła tylko o 8 setnych.
Zabrakło ocen od majstra i (w dużej części) od miszonego, a do oceniania powrócił nasz prowadzący 4989341.

frekwencja wyniosła 10 osób (-2) [ średnia wszystkich ocen ^ 4,64 pkt. (-0,19) ]
gioconda2
Posty: 5817
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #2

Post autor: gioconda2 »

Sundrajta pisze: pn lip 06, 2020 7:10 pm Nie możesz mi tego zrobić, zwłaszcza że:
... Tak pięknie potrafisz przedstawić swoje emocje muzyczne!

Dziękuję za piękne słowa! Chyba jesteś (lub powinieneś zostać) mówcą motywacyjnym :lol: Moja motywacja wzrosła o 500 % i jak jeszcze zdążę do piątku do 12 to uszereguję i ocenię nowości zgłoszone w tym tygodniu. A do tej pory nie miałam doświadczeń w wyrażaniu muzycznych emocji. Zazwyczaj to było lakoniczne stwierdzenie, że coś się komuś podoba lub nie. I na tle starych forumowych wyjadaczy czuję się zakompleksioną debiutantką :oops:

Najbardziej zadowolona wydaje się być gioconda2 gdyż jej średnia w odniesieniu do pierwszego notowania wzrosła o 0,74 pkt. za to najbardziej niezadowolonym okazał się konwicki1980, bo znowuż jego średnia obniżyła się o 0,65. A do tego również gioconda2 była najbliżej ŚWO, ponieważ tę przebiła tylko o 8 setnych.
Zadowolona oczywiście jestem, bo nie miałam świadomości, że to tak przechodzi z tygodnia na tydzień i coś wzrasta, coś spada :mrgreen: Muszę sobie przypomnieć całą wiedzę ze statystyki, by bardziej poczuć ten wynik i by zadowolenie wzrosło o kolejne 500% :wink: .

A szczególnie cieszy zbliżenie do ŚWO. Mogę zatem iść do Familiady :lol:? Kiedyś brałam udział w badaniach, gdzie trzeba było odpowiadać tak, jak odpowiedziałaby większość. I dobrze mi poszło, czyli potrafiłam wyczuć trendy grupy. Czyli jestem (w tym notowaniu) trendem średniej, choć moje oceny były moimi indywidualnymi. Od 30 lat podoba mi się zasada złotego środka głoszona przez Mistrza Arystotelesa, więc...
gioconda2
Posty: 5817
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #2

Post autor: gioconda2 »

Oczywiście coś znowu mi źle wyszło z przycinaniem cytatów :know:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6588
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nowości TFP #2

Post autor: Sundrajta »

Z czasem sobie zaczniesz znacznie lepiej radzić i z cytatami (po prostu należy najpierw włączać podgląd, żeby zobaczyć czy wszystko jest OK).
gioconda2 pisze: pn lip 06, 2020 8:43 pm Dziękuję za piękne słowa! Chyba jesteś (lub powinieneś zostać) mówcą motywacyjnym Moja motywacja wzrosła o 500 % i jak jeszcze zdążę do piątku do 12 to uszereguję i ocenię nowości zgłoszone w tym tygodniu. A do tej pory nie miałam doświadczeń w wyrażaniu muzycznych emocji. Zazwyczaj to było lakoniczne stwierdzenie, że coś się komuś podoba lub nie. I na tle starych forumowych wyjadaczy czuję się zakompleksioną debiutantką
Nie ma za co. 8)
Od tego trochę tu jestem i cieszę się, że aż o tyle podniosłem Twoją motywację. I tym samym również czuję się zobligowany do szybszego działania, no może nie aż o 500% ale prawie...
ODPOWIEDZ