Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 568
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

Na obsadę trzech rozgłośni to ludzi nie starczy z jednej frakcji ;)
TStudent
Posty: 11730
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Kiedyś na bank połączą siły, nie będzie rady. To zapewne nie będzie to samo, co w 2019 albo i w 2015, ale ci młodsi to na pewno się kiedyś złączą.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10733
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Jakiej znowu frakcji??
Na bank połączą siły? No nie wydaje mi się. Wiesz ilu dziennikarzy jest w każdej z tych rozgłośni? Pomijając już fakt, że wielu z nich na pewno nie zamierza nigdzie się wybierać.
Ewentualnie RNŚ nie przetrwa, póki co trzyma się na Mannie, Waglach i kilku bardziej rozpoznawalnych nazwiskach, a jak będzie w przyszłości czas pokaże (myślę, że jednak mogą przetrwać).
Kopytko
Posty: 61
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kopytko »

Średni wiek obecnego Patrona RNŚ i 357 to 50 lat. Jeśli obecnie rodzi się mało dzieci i młodych słuchaczy nie będzie przebywać (idzie w zastraszającym tempie niż demograficzny) przyszłość stacji okołotrójkowych czeka podobna do sytuacji z wypłatą emerytury z ZUSu. Zastępowalność młodego pokolenia słuchaczy-patrona - na 3 wspierających finansowo słuchaczy będzie w przyszłości pojawiał się 1 nowy. Pewnie mało kto myśli o radiu za 40 lat. Gusowskie tabele wskazują, że przeciętnie żyjemy do 79. roku życia. Za 29 lat większości obecnych 50-letnich Patronów już nie będzie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9815
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Kopytko pisze: ndz maja 05, 2024 8:31 am Średni wiek obecnego Patrona RNŚ i 357 to 50 lat.
Skąd takie informacje?
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 568
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki to są osobowości radiowe i gwiazdy z czasów gdy było tylko radio, a potem telewizja. Były tylko stacje państwowe i nie było nic innego i siłą rzeczy tacy prezenterzy mieli większe oddziaływanie na młodych ludzi niż dziś. No i tych młodych ludzi było znacznie więcej. Sama muzyka była znaczniej mniej dostępna. Dziś ci ludzie maja 50 lat plus młodych ludzi jest mniej i mało kto kojarzy panią Budkę, panów Grudniewskiego i Cichońskiego. Bo też ta mniejsza liczba młodych osób w tej chwili ma wiele większy wachlarz rozrywek. Pojawiły się serwisy streamingowe i muzyka jest prawie wszędzie. Nowych osobowości gwiazd radiowych wzorem trzech wymienionych powyższych już nie będzie. Wniosek jest prosty radio jest chyba skazane na niebyt w przyszłości, a przynajmniej te składkowe. I jeszcze taka mała dygresja ja oczywiście lubię pana Marka, lubię LP3 jako taką, ale gdy byłem nastolatkiem i świadomie zacząłem notować listę Trójki w sierpniu 1992 roku miałem w domu już MTV i telewizor z telegazetą dzięki czemu mogłem śledzić na bieżąco Histlist UK TOP40, US top20 i inne z różnych krajów. Więc te nowości z tych list zawsze potem trafiały do Trójki i pan Marek i LP3 spełniał funkcję dodatkową a nie jak przypadku starszych kolegów z forum jedyną w kwestii poznawania muzyki.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10229
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Konrad pisze: ndz maja 05, 2024 10:29 pm I jeszcze taka mała dygresja ja oczywiście lubię pana Marka, lubię LP3 jako taką, ale gdy byłem nastolatkiem i świadomie zacząłem notować listę Trójki w sierpniu 1992 roku miałem w domu już MTV i telewizor z telegazetą dzięki czemu mogłem śledzić na bieżąco Histlist UK TOP40, US top20 i inne z różnych krajów. Więc te nowości z tych list zawsze potem trafiały do Trójki i pan Marek i LP3 spełniał funkcję dodatkową a nie jak przypadku starszych kolegów z forum jedyną w kwestii poznawania muzyki.
Wiesz, tak mniej więcej od czasu kiedy powstała RMFka, Trójka zaczęła tracić. Przez te wszystkie lata nie było dyrektora muzycznego, który by ogarniał inne główne stacje radiowe i choćby listy przebojów które wymieniłeś. I tym sposobem Trójka poszła w niszę, zamiast być stacją wiodącą.
maxim
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 09, 2024 11:33 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1999
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: maxim »

Zawsze konkurencja też szuka czegoś innego, tym samym podbiera część słuchaczy do siebie.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10229
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Wiesz słucham RMFki i bardzo inteligentnie i sprytnie podebrali słuchaczy trójkowych. Sam zresztą się do tych podebranych zaliczam. W marcową niedzielę wracając w okolic Żywca włączyłem trójkę, właśnie trójkę i po 5 min przełączyłem na rmf. No nie dało się słuchać audycji dla dzieciaków, ja potrzebuję w samochodzie muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej. No dobra włączyłem później, też były same smuty. Znowu rmf, dopiero około 14-15 zrobiło się ciekawie bo były jakieś młode nowe zespoły zaproszone. Patrzę na jutrzejszą ramówkę, no tak już to wywalili. Znalazłem na 3dktr, 24 marca , niedz, "Spotkania Trzeciego Stopnia" to było fajne ale przecież trzeba zmienić ramówkę bo nie może przecież nic zostać po Kamińskiej.
ODPOWIEDZ