Nagrane notowania archiwalne

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: LP3 notowanie 212

Post autor: PS »

To jest to niesławne :) notowanie, w którym "Naj story" strąciła ze szczytu "Brothers In Arms". Prawdę mówiąc, gdyby Marek nie powtarzał tej historii w późniejszych latach, to nawet bym nie pamiętał, że taka była sekwencja zdarzeń. Po prostu prędzej czy później all things must spaść.

Bardziej emblematycznym (choć nie tak nośnym jako dykteryjka) momentem tego notowania wydaje misie (teraz po latach) debiut "Broken Heroes" na Liście dokładnie w chwili kiedy zespół Saxon grał koncert pół kilometra od budynku Trójki.

Obejrzałem rewelacyjne (naprawdę) video "Hunting High and Low" i próbuję odszukać je w pamięci z tamtych czasów... Nie było go w Przebojach Dwójki a Wzrockowa jeszcze nie nadawała...

A ten film z Limahlem w roli detektywa to chyba w końcu nie powstał... :know:
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: JC »

Ciekawe jest, że z tego nagrania notowania 212 wynika, że na liście piosenka A-ha "Love is Reason" była w wersji Early Mix, a nie w wersji albumowej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15312
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze: śr sty 31, 2024 11:38 pm obecnie to jest problem z tymi dżinglami bo za każdy fragmencik trzeba płacić tantiemy, nie wiem czy jakie są zasady czy fragmencik to też jak za cały utwór? Po prostu wtedy Marek robił to pół legalnie albo właściwie nielegalnie więc mogło być i 30 dźingli w jednej liście.
z punktu widzenia Polski było to legalne, bo nie było u nas prawa autorskiego.
thestranglers
Posty: 653
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: thestranglers »

Słucham sobie teraz tego ostatniego notowania. Ten Bajm to niezła zrzynka z Fade to Grey.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: Yacy »

500 Lista Przebojów Programu Trzeciego (20.09.1991 r.) - AI remastered

ktoś słuchał?
o tym notowaniu powiedział kolega i
w ciągu kilku dni pewnie posłuchamy.

notowanie zremasterowane z wykorzystaniem AI :shock:
przy okazji lekko ocenzurowane ;-)

poniżej krótki opis "jak to się robi":
@rzadkiewrzutki pisze: To jest praca chyba dla specyficznych ludzi - bardzo cierpliwych, zdetrminowanych i wytrwałych. Obecnie, gdy moje zasoby list na taśmach uległy wyczerpaniu, poszukuję ich w różnych miejscach w Internecie. W tym przypadku lista została złożona z elementów pobranych we fragmentach z dwóch źródeł - Chomika i Archiwum Internetu. Zostały wykorzystane 2 odrębne płatne aplikacje sztucznej inteligencji - jedna do obróbki, a druga do oddzielenia podkładu muzycznego od głosu Pana Marka (w przypadku ocenzurowanego Prince'a - technologia wykorzystana przez Beatlesów do odtworzenia nagrania "Now And Then"). Montaż można zrobić w jeszcze innej aplikacji zainstalowanej bezpośrednio na komputerze. Jest to bardzo czasochłonne i wymaga niezłej organizacji czasu, aby to w ogóle wykonać...
https://www.youtube.com/watch?v=NZ70qx-GGBE
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

Ten kolega, od remasteringów, to trochę chyba nie pamięta co to są prawa autorskie itp. Coś mi się wydaje, że nie powinien pisać na kanale YouTube z którego nie zahasłowanego chomika ma te nagrania. Bo zaraz dopieprzy się ktoś i chomik "ff..." zostanie zablokowany.
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: gioconda2 »

I tuż przed podium porada sercowa niczym z "Kącika Marii" :mrgreen:
Tydzień wcześniej rozpoczęła się moja przygoda z Listą. Niespodziewanie jeden z moich braci (lekko starszy) odkrył Listę, odkrył Papa Dance na Liście. I sprzedał to mi. Od tego notowania przepadłam. I przepadałam co tydzień. Gdyby Papa Dance nie wskoczył na szczyt, mogłabym znielubić LP3, nie zaskoczyć na lata. Także nie żałujcie tak DS :nie:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19657
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: wt kwie 16, 2024 9:19 pm Także nie żałujcie tak DS :nie:
Żałujemy Ciebie. Że "przepadłaś" :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ