Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10733
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

kajman pisze: pn lis 06, 2023 6:56 pm Ale że szefowa robi takie numery kiedy jest na wylocie. Chce się podlizać?
Ale z tego co widzę to chyba było jeszcze przed wyborami.
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Większość tak, ale nie mam pewności czy wszystko. Chyba że jest to stary artykuł.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Ona raczej zawsze robiła takie numery, powiedziałbym że po prostu trzyma się swojego stylu.
temik3
Posty: 17478
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: pn lis 06, 2023 6:56 pm Ale że szefowa robi takie numery kiedy jest na wylocie. Chce się podlizać?
To było przed wyborami i podobnie jak cała jej partia czuła się w miarę bezpiecznie jeszcze. A ten email to pewnie z troską o bezpieczeństwo Polski :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2023 10:49 am przez temik3, łącznie zmieniany 1 raz.
temik3
Posty: 17478
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: pn lis 06, 2023 9:08 pm To zależy jak zdefiniować "długo". Wg mnie minimum do końca 2024.
Wydaje mi się, że aż tak daleko jej "zaufanie" nie sięga. Myślę, że koniec pierwszego kwartału. W każdym bądź razie oby jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 566
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

:lol: Jak nie będzie powrotu lp3 z namaszczonym prezenterem to nie ma sensu przeprowadzać zmian :mrgreen: :lol: :wink:
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Trójka to nie tylko LP3.
temik3
Posty: 17478
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: czw lis 09, 2023 12:34 am Trójka to nie tylko LP3.
Oczywiście, że nie LP3, ale wiele audycji tam wcale nie jest złych i nie ma potrzeby ich zmieniać. Bardzo rzadko przełączam na 3, ale jak już włączyłem to nie zdarzyło mi się bym muzycznie nie był zadowolony. Co do pozamuzycznych to pewnie jak piszesz, tam trzeba zmian.
Konrad pisze: śr lis 08, 2023 8:36 pm :lol: Jak nie będzie powrotu lp3 z namaszczonym prezenterem to nie ma sensu przeprowadzać zmian :mrgreen: :lol: :wink:
Marzenie ściętej głowy? Oby Twoje marzenia miały jakieś oparcie. I stały się faktem.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8892
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

temik3 pisze: czw lis 09, 2023 11:38 am
Oczywiście, że nie LP3, ale wiele audycji tam wcale nie jest złych i nie ma potrzeby ich zmieniać. Bardzo rzadko przełączam na 3, ale jak już włączyłem to nie zdarzyło mi się bym muzycznie nie był zadowolony. Co do pozamuzycznych to pewnie jak piszesz, tam trzeba zmian.
zgadzam się w 100%. napisałbym więcej nawet ale pewnie zostałbym tu zlinczowany :wink:
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

temik3 pisze: czw lis 09, 2023 11:38 am Co do pozamuzycznych to pewnie jak piszesz, tam trzeba zmian.
No mi raczej o pozamuzyczne chodziło.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 566
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

VILKI pisze: czw lis 09, 2023 2:39 pm zgadzam się w 100%. napisałbym więcej nawet ale pewnie zostałbym tu zlinczowany :wink:
Mimo przesłanek o ewentualnym linczu czy mógłbyś rozwinąć tę myśl? Jestem bardzo ciekawy najróżniejszych opinii w tym zakresie
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8892
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

reportaże i w ogóle dziennikarstwo leży tam. świetnym przykładem był ostatnio kilkuminutowy "wywód" jednego z dziennikarzy na temat zespołu Fleetwood Mac (wychwalanie świetnego wokalisty jakim jest Stevie Nicks :STOP: ). myślałem że to przejęzyczenie ale okazało się że nie! nawet napisałem maila temu redaktorowi że przydałoby się podszkolić "muzycznie" :lol: a on mi na to że... przed Trójką pracował w radiu Wawa gdzie grano TYLKO polskie piosenki :roll: . natomiast muzycznie obecna trójka gra naprawdę bardzo dobrze. w takim Zdo3 np aż roi się od nowych piosenek z listy (pamiętam jak słuchałem ostatni raz tej audycji prowadzonej przez Kubę S. to najnowszym utworem który był grany to był Michael Buble sprzed prawie... 20 lat!)..
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19783
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

VILKI pisze: czw lis 09, 2023 9:18 pm natomiast muzycznie obecna trójka gra naprawdę bardzo dobrze.
Co prawda słucham (na przemian z Radiem Wrocław) tylko pomiędzy 6 a 7 i 15 a 16 w dni robocze, ale potwierdzam :wink:
Jest lepiej niż kiedyś...
AlekOb
Posty: 2970
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

Coś w tym jest. Dobrze się sprawdza jako radio towarzyszące do dłuższych jazd samochodem, przynajmniej moi rodzice tak robią ;)
VILKI pisze: czw lis 09, 2023 9:18 pm pamiętam jak słuchałem ostatni raz tej audycji prowadzonej przez Kubę S. to najnowszym utworem który był grany to był Michael Buble sprzed prawie... 20 lat!)..
To akurat taki "kubulkowy" styl i jego "sztrucle" :)
thestranglers
Posty: 663
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: thestranglers »

Ja z kolei słucham porannego pasma i jest źle. Powtarzające się utwory i zero nowości.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9813
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

VILKI pisze: czw lis 09, 2023 9:18 pm (pamiętam jak słuchałem ostatni raz tej audycji prowadzonej przez Kubę S. to najnowszym utworem który był grany to był Michael Buble sprzed prawie... 20 lat!)..
No ale to jest akurat niepowtarzalny styl tej audycji z piosenkami sprzed lat :-) Za to bardzo lubię tę audycję. To przecież nie znaczy, że całe 357 gra starocia.

Co do Trójki to nie grają źle, muzycznie jest w porządku. Niestety często ci prowadzący tacy bez charyzmy, niezapamiętywalni. No i kontekst polityczny, który na ten moment psuje cały obraz Trójki. Pomijając fakt czystek z ostatnich 8 lat powoduje, że ciężko jest słuchać mając w pamięci to co się stało.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8892
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

początek lat 90tych w Zdo3 to większość utworów to były nowości + piosenki z poczekalni aktualnej listy. i to była prawdziwe promowanie do lp3...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9813
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

To prawda, tak wtedy było. No ale teraz Zapraszamy do Trójki czy Popołudniówka nie służy do tego. Są inne audycje.
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

tadzio3 pisze: pt lis 10, 2023 4:20 pm Niestety często ci prowadzący tacy bez charyzmy, niezapamiętywalni.
Bo w radiu niekomercyjnym, jeśli ono ma trzymać jakiś poziom, wymiana pokoleniowa musi się odbywać stopniowo, tak, żeby młodsi mogli podpatrywać starszych i się od nich uczyć i warsztatu, i stylu charakterystycznego dla stacji. I pod koniec "starej" Trójki próbowano to robić, pojawiły się nowe głosy i było widać, że starają się naśladować starą gwardię. Bo mieli kogo (a część się przyznawała, że w domu słuchano Trójki i w ogóle korzystano z mediów publicznych, a nie komercyjnych). Po czym 2020 wykorzystano pretekst i zrobiono czystkę totalną, zrównano wszystko z ziemią i zaczęto od nowa. Ba! - zatrudniono ludzi, którzy się chwalili, że wcześniej w ogóle Trójki nie słuchali!
Więcej rozumu mieli komuniści, którzy w 1982 roku zostawili w Trójce sporo ludzi sprzed stanu wojennego - właśnie po to, żeby nowi mieli kogo podpatrywać, żeby nie zerwać ciągłości nie tylko instytucjonalnej, ale także mentalnej i zawodowej.
Tyle że komuniści rozumieli, że potrzebne są im media "nieortodoksyjne", skierowane do grupy szerszej niż sami tylko zwolennicy władzy, taki wentyl bezpieczeństwa połączony z nienachalną funkcją propagandową. Kaczyści tego nie rozumieli i stworzyli potwora medialnego kompletnie niestrawnego dla słuchaczy spoza bańki pisowskiej. Na nieszczęście dla Trójki, ale może na szczęście dla tego kraju, bo tak zepsuli media publiczne przy jednoczesnym ich zideologizowaniu, że pozostali przy nich tylko ich wyborcy. Od pewnego momentu do nikogo innego ta propaganda już nie trafiała, to było przekonywanie przekonanych przy jednoczesnym zrażaniu do siebie obojętnych - i dzięki temu nie poszerzyli elektoratu, obojętnych skłonili do pójścia na wybory i głosowania na opozycję, i dlatego tracą władzę. Oby zaraz po ich odejściu z rządu Niunia straciła władzę w radiu!
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 566
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

pbd2 chyba przeceniasz możliwości propagandowe serwisów informacyjnych Trójki. Dziś każdy słucha swojej bańki medialnej. Faktycznie mogli "przeczekać" Kazika i już. Lista by trwała, tyle, że Bartasowi nie zaliczono kilkuset głosów, a Kazikowi jedynie kilkadziesiąt. Gdyby faktycznie był jakiś regulamin, w którym byłby zapis, że pan Marek ma ostateczny głos decydujący o kolejności utworów nie byłoby tych konferencji wszystkich i tp i td.
mario85832719
Posty: 532
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mario85832719 »

Konrad pisze: sob lis 25, 2023 12:09 am Gdyby faktycznie był jakiś regulamin, w którym byłby zapis, że pan Marek ma ostateczny głos decydujący o kolejności utworów nie byłoby tych konferencji wszystkich i tp i td.
W pierwszej reakcji przerażonych Kaczystów na pojawienie się piosenki Kazika na liście chodziło o to, żeby ta piosenka w ogóle zniknęła z listy. Że niby pojawiła się na liście nie wiadomo skąd, że złamano jakiś regulamin... Dopiero jak wybuchnął ogólnopolski skandal po unieważnieniu listy, po oskarżeniach o prewencyjną cenzurę zmieniono powód unieważnienia listy, że niby tylko nie powinien ten utwór zdobyć pierwszego miejsca, a kolejne. A głównym powodem było tylko i wyłącznie pojawienie się tej piosenki na liście.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

Jak donoszą WirtualneMedia, obecny dyrektor PR3 zdjął audycję Michała Margańskiego z anteny bo puścił stary Miszmasz z czasów, gdy dyrektorką Trójki była Magda Jethon.
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/t ... ki-audycja
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

Najlepszy komentarz pod artykułem:
"Opozycjonista last minute". 😛
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Hahaha, dobre.

PS. Fragment z listą dziwnych chorób mnie rozwalił, płakałem ze śmiechu podobnie jak Baron :lol: :mrgreen: .
temik3
Posty: 17478
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

https://www.press.pl/tresc/79561,tomasz ... Vzv4nkoZG0

Jakieś próby powrotu starej trójki są prowadzone. Zobaczymy co z tego wyniknie.
ODPOWIEDZ