Gabinet Cieni - muzyczne propozycje Forowiczów

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

TStudent
Posty: 11727
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: TStudent »

Gdyby więcej młodzieży włączało lp3, taki Szampan mógłby mieć rację bytu. :D
I piszę to ja, który Szampana nie znosi.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Miszon »

Jak nie będzie Szampana na Liście, to nie będzie młodzieży, proste.

Kawałek jest z jednej strony strasznie głupi (tekstowo głównie, o ile Sochacka ma poziom liceum, to tu jest późna podstawówka), z drugiej MEGA przebojowy (ma genialny refren), z trzeciej strasznie mało oryginalny, z czwartej maniera wokalna w stylu Sarsy irytuje.
Ale w ostatecznym rozrachunku właśnie mną zawładnął, choć nie ma ku temu jak widać żadnych podstaw, to się mu nie oparłem ;). Choć z racji na jego wtórność pewnie szybko się znudzi, już dziś czyli jakoś po 5 dniach zaczął mnie męczyć.

Ale tak czy inaczej w zestawie powinien być. To nie jest tak, że ona idzie w klimaty nietrójkowe, z tego co się na szybko zorientowałem ma taki jeden typowo radiowy numer, reszta to takie trochę nudy w klimacie tamtego singla.
Jakoś dawniej pop miał rację bytu na LPP3, dziś jeśli jest coś popularne to znajduje się w zestawie tylko przypadkiem (czasem zanim stanie się popularne, jak Gotye, co dało mu zresztą taki wynik na Liście, bo nagle był tu numer na czasie). I nie mówię tu o latach '80, kiedy Lista była bardzo popowa i na czasie (z małą poprawką, że wtedy popem był także rock, który od kilkunastu lat zszedł już do alternatywy). Ale najbardziej śmieszy jak ktoś gra cały czas mniej więcej to samo, lecz gdy stanie się popularny, to LPP3 już nie chce go w zestawie. Takie "na złość babci odmrożę sobie uszy" .
Są wyjatki, najbardziej niezrozumiały jest Podsiadło, cały czas nie wiem jakim cudem Lista nigdy się na niego nie obraziła że to komercja.
TStudent
Posty: 11727
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: TStudent »

Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm Kawałek jest z jednej strony strasznie głupi (tekstowo głównie, o ile Sochacka ma poziom liceum, to tu jest późna podstawówka)
Tu pełna zgoda. Większość tekstów sanah do mnie nie przemawia. Może nie przesadzałbym z podstawówką, ale tekst jest dziwny.
Pytanie czy ja stworzyłbym lepszy. Bo to zależy... :P
Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm Jakoś dawniej pop miał rację bytu na LPP3, dziś jeśli jest coś popularne to znajduje się w zestawie tylko przypadkiem (czasem zanim stanie się popularne, jak Gotye, co dało mu zresztą taki wynik na Liście, bo nagle był tu numer na czasie).
Mogę tu przytoczyć kilka przykładów z ostatnich lat co do "zanim stanie się popularne".
* Początek
* Daria: Szarówka ztcw przebiła się do Eski, a dopiero Hej hej do RMF. Ale najpierw z obiema piosenkami była w Trójce. ;)

Może koniec offtopu? ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Miszon »

No ale to nie są przykłady na to, że coś było najpierw w RMF, a potem w Trójce, tylko odwrotnie, a takie przypadki jak pisałem się zdarzają.
temik3
Posty: 17478
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: temik3 »

Michał to czy ten utwór trafi do zestawu czy nie to już nie mamy na to wpływu, mnie akurat ten utwór nie ziębi nie grzeje, bardziej wolałbym aby go w zestawie nie było. To tylko moja opinia, bo nie głosowałbym na niego to mi niepotrzebny :D . Patrząc jednak z perspektywy ogólnie listy to czasem coś innego mozna wrzucić w zestaw. Czy to coś zrobi jakąś karierę czy nie to już sprawa drugorzędna. Gdyby tylko redaktorzy zechcieli usuwać z zestawu utwory, które po choćby 10 tygodniach nie zaliczyły debiutu w Poczekalni to wtedy była by wieksza możliwość dodawania takich ewenementów. Swoją drogą ile było w ostatnim czasie utworów innych trójkowych wykonawców, których single nie pojawiły się w zestawie? Wymienię choćby ostatnią płytę SzPala i single z nowej, utwory Kobranocki i wiele innych.
Miszon pisze: śr kwie 08, 2020 8:25 am No ale to nie są przykłady na to, że coś było najpierw w RMF, a potem w Trójce, tylko odwrotnie, a takie przypadki jak pisałem się zdarzają.
Czy Trójka patrzy na to co grają w RMF? Raczej dostają single i albo je grają albo nie, albo dodają do zestawu albo nie. Czasem pewnie wrzucą coś co jakiś zaprzyjaźniony kolega podpowie :D i tyle. I wydaje mi się, że RMF i Trójka grają sporo tych samych utworów, a kto co szybciej zagra to też znaczenia nie ma. Zresztą Twoje czy innych pisanie to i tak nikt w Trójce nie bierze pod uwagę niestety. :(
A tak wczoraj sobie przeglądałem portale i Nasza piękna Pani Minister pytana o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, zapytała czy naród wie, że z wprowadzeniem tego stanu wiążą się kolejne obostrzenia? I dodała zamkniemy radia, fora internetowe, wprowadzimy wojsko na ulice itd. I teraz Ja się pytam czy ta Pani Nas straszy czy nie wie co można czego nie musi się robić w czasie tego stanu? Więc pijmy szampana póki jest. :D :D :D I słuchajmy tego co Nam Trójka zagra póki jest :D :D :D
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: kajman »

Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm Jak nie będzie Szampana na Liście, to nie będzie młodzieży, proste.
Tylko jak będzie młodzież, której podoba się Szampan, to taka lista niewiele będzie miała wspólnego z obecną LP3. Będziemy mieli kolejną listę na modłę tych z rozgłośni komercyjnych, a reszta starych słuchaczy się wykruszy (tylko czy napływ młodych zrekompensuje ilościowo te straty?).
Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm To nie jest tak, że ona idzie w klimaty nietrójkowe
Na pewno Szampan to nie są klimaty trójkowe, a utwór, który był w zestawie może też nie do końca, ale jednak zdecydowanie bardziej.
Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm Lista była bardzo popowa
Czy ja wiem, czy była aż tak bardziej popowa (a jeżeli już była to także kwestia tego, na co głosują słuchacze, bo zestaw do głosowania jest znacznie bardziej popowy niż to, co się przebija, tzn, że słuchacze raczej wolą mniej popową, a przynajmniej mniej komercyjną część zestawu, szczególnie jeżeli chodzi o utwory zagraniczne)? Komercyjny pop owego czasu miał równie mocno pod górkę jak teraz. Mnóstwo topowych wówczas wykonawców jakoś nigdy się w trójce nie pojawiła. Musiałbym kiedyś sporządzić sobie taką listę i ją zapisać, bo tak z głowy to mogę rzucić kilku wykonawców (nie siedziałem wówczas w takiej muzyce, więc wielu nazw(isk) nie pamiętam): Bad Boys Blue, Modern Talking, Kylie Minogue, Sabrina, The Kelly Family.
Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm gdy stanie się popularny, to LPP3 już nie chce go w zestawie
Wielu z tych artystów początkowo ma jakieś muzyczne ambicje, a w momencie uzyskania popularności całkowicie je zatraca. I nic dziwnego, że się w zestawie nie pojawia.
Miszon pisze: wt kwie 07, 2020 11:16 pm najbardziej niezrozumiały jest Podsiadło
Nie jestem wielbicielem Podsiadły, ale jednak Szampan jest zdecydowanie bardziej komercyjny niż jego nagrania i dlatego Trójka go gra.
I jeszcze takie spostrzeżenie. Jeżeli artysta z trójkowym (przynajmniej mniej więcej) repertuarem się nie przebija, to czemu go wrzucać z nietrójkowym. Podsiadło zawsze był na pograniczu i zawsze był w Trójce wysoko. Dlatego jest grany.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9813
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze: śr kwie 08, 2020 10:17 am Na pewno Szampan to nie są klimaty trójkowe, a utwór, który był w zestawie może też nie do końca, ale jednak zdecydowanie bardziej.
Teraz w zasadzie ciężko jest stwierdzić jaki to jest ten "klimat trójkowy". W moim odczuciu piosenki w stylu jaki wykonuje Sanah można było niejednokrotnie na liście spotkać.
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: kajman »

Zdarzały się. Madonny sprzed kilku lat, Kaczka w sosie, może coś z Eilish (swoją drogą zaskakują mnie jej tak dobre notowania).
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6666
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: 4989341 »

Urszula – Od piątku do poniedziałku / https://www.youtube.com/watch?v=QiS-7ghmX20
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19783
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: jollyroger72 »

Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6666
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: 4989341 »

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22063
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Yacy »

z tych dzisiejszych propozycji widziałbym w zestawie tylko tę ostatnią.
Urszula może by i uszła, ale Budka to jakieś nieporozumienie...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19783
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: czw kwie 09, 2020 8:17 pm ale Budka to jakieś nieporozumienie...
Jest więcej nieporozumień na Liście, więc... :wink:

Steven Wilson - Personal Shopper
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: kajman »

Tego Wilsona też uznałbym za nieporozumienie, gdyby się pojawił. Straszne dicho.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19783
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw kwie 09, 2020 11:03 pm Tego Wilsona też uznałbym za nieporozumienie, gdyby się pojawił. Straszne dicho.
Ale przynajmniej nowość. A nie odgrzewane kotlety. No i przyjemnie się słucha 😀
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: kajman »

No akurat mi nieprzyjemnie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22063
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Yacy »

to może jeszcze takie utwór związany z tym co mamy dookoła. nie wiem czy nie jest najlepszy z tej "okazji"

Roby Facchinetti - Rinascerò, Rinascerai https://www.youtube.com/watch?v=D5DhJS5hGWc

wideo bardzo wruszające...
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: ADDY »

kajman pisze: czw kwie 09, 2020 4:42 pm Zdarzały się. Madonny sprzed kilku lat, Kaczka w sosie, może coś z Eilish (swoją drogą zaskakują mnie jej tak dobre notowania).
Eilish, z tego co wymieniłeś, według mnie jest już najbliżej pewnego poziomu przyzwoitości, dziewczyna ma sporą wrażliwość muzyczną, a to że jej piosenki są dostosowywane do obecnych trendów... no cóż... ja jakoś się nie bulwersuje widząc Billy na liście. Nie byłem też zaskoczony jak Madonna z „Sorry” i „Hang Up” w 2006 dochodziła do szczytów listy, nawet patrząc na genialne wówczas piosenki z którymi rywalizowała.
Z szampanem jest mi naprawdę trudno, komercja wyłapała szybko i dlatego jest to tak popularne. Ale ciężko mi ocenić czy to jest naprawdę tak tragiczne. Sannah zupełnie nieznana mi dziewczyna, pojawiła się nie wiem skąd. Muzycznie, sama produkcja świetna, Kuba Galinski to produkował, znowu gość zupełnie nieznany. Ociera się to o lekki kicz, akordy proste, elektronika taka „modna”, tekst to już w ogóle lepiej pominąć. Ale jakiś klimat to ma, poza tym fajny jest wokal.
jedrzej2012
Posty: 2470
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: jedrzej2012 »

Ja ostatnio zachwycam się "Blinding Lights" The Weeknd. Najlepszy utwór na świecie. Teledysk niezły. Facet jest Afrokanadyjczykiem, bo ma etiopskie pochodzenie. Aż trudno uwierzyć, ale on ma typ głosu jak np. Bruce Dickinson z Iron Maiden. Tyle, że delikatniejszy tenor. Fajny jest ten koronawirusowy Gadowski "W domu siedź". Dziś słuchałem PiKa, a tam 130 tygodni "Torture" Jacksonów i nagły awans z 23. na 9. miejsce. Powrót do top 10 jak się okazało po 58 tygodniach przerwy! Savage i jego "I love you" wymieniło się z Bon Jovim i znowu jest nr 1. To jego 6. wygrana, a na 3. miejscu ostatnia dotąd Daria tak jak w LP3, tyle, że był to awans o 10. Jest także nowa Alanis, stara Alanis wypadła gdy okazało się, że to Savage na 1. miejsce wskoczył po debiucie na 26. Lider LP3, ostatni Rojek w PiKu dziś spadł o 10 miejsc z 7. na 17. Szkoda mi Domagały i jego "Ja tak umiem", za to u mnie wchodzi do top 10. Sanah w PiKu dziś debiut na 15., a w RMF-ie ostatnio 5. zwycięstwo w Wielki Czwartek miała. Tak naprawdę to Zuzia Jurczak. U mnie wchodzi nowa Szroeder, która 20 kwietnia skończy już 25 lat. Cigarettes After Sex w PiKu w 2 tygodnie traci 21 miejsc, 6, 20., dziś 27. Remake Ricka Astleya prawie na koniec spadł, wersja pianoforte. Słabo także Tacher i nieistniejący już młody duet Ziela. Za to mocny awans chyba osłuchanego już "Orphans" Coldplay. A nowy The Weeknd mocny awans "In your eyes". Prawie w top 20 zadebiutowali Deep Purple. U mnie mimo, że istnieją ponad pół wieku to Gillan też ma dobre wyniki, nawet z The Javelins 2 lata temu 14. miejsce w podsumowaniu roku miał. Daria w Grudziądzu w innym terminie, ale z tych na których byłem np. Sarsa potrafi zaskoczyć. Shanguy nawet od kiedy ma dziewczynę jest jeszcze lepszy. Polecam Wam Open Blues "By się śmiać", toruńska fajna grupa, dziś lekki spadek w PiKu. Trochę w stylu Dżemu, ale tekst jak znalazł. Za to np. Piotr Cugowski wszedł tam nagle z 3. "10" do top 10.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6666
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: 4989341 »

Kelly Clarkson - I Dare You / https://www.youtube.com/watch?v=FfWomPGz0IU
OneRepublic - Better Days / https://www.youtube.com/watch?v=fnHlRQZZbbY
Foster The People - It's Ok To Be Human / https://www.youtube.com/watch?v=8eEQxbH8tOs
Evanescence - The Chain / https://www.youtube.com/watch?v=M2kgcpZX42w
Sam Smith & Demi Lovato - I’m Ready / https://www.youtube.com/watch?v=glD1M418bC0
Sanah - Melodia / https://www.youtube.com/watch?v=pxikqLzKZDY
Natalia Przybysz - Kochamy Się Źle / https://www.youtube.com/watch?v=-QmeOQbyqyc
Daria Zawiałow - Helsinki / https://www.youtube.com/watch?v=OShhyXZZle8

Darię poproszę za kilka tygodni...
TStudent
Posty: 11727
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: TStudent »

Evanescence już była. :)
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1542
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Dx2 »

Witam,

Real Lies – Boss Trick

Pozdrawiam
Dx2
jedrzej2012
Posty: 2470
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: jedrzej2012 »

Deep Purple - Whoosh
Open Blues - By się śmiać
The Weeknd - In your eyes oraz Blinding Lights. Mój nr 1, a także m.in. w Niemczech i na świecie.
Lao Che - Zbieg z krainy dreszczowców
Tacher - Bruce Wayne
The Jacksons - Torture
Maciej Balcar - Struś. Takie mam propozycje.
Ze światowych np. jeszcze Tones And I - Never seen the rain.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: Miszon »

kajman pisze: czw kwie 09, 2020 4:42 pm Zdarzały się. Madonny sprzed kilku lat, Kaczka w sosie, może coś z Eilish (swoją drogą zaskakują mnie jej tak dobre notowania).
Nie wiem co Eilish robi w tym towarzystwie, przecież to wręcz antypop, mocna alternatywa, rzekłbym że coś dla kajmana ;) . A na pewno bardzo trójkowe, takie własnie "antykomercyjne". Dość trudna muzyka, nie dla każdego, może się nie podobać, ale trudno nie docenic.

Ode mnie kolejna propozycja:

Quebonafide feat. Mata - Aspartam
https://youtu.be/suFt6lPb3i8
kajman
Posty: 64407
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Gabinet Cieni czyli nasze propozycje do zestawu

Post autor: kajman »

Nie słyszę w tym nic alternatywnego. Taki sam mainstream jak wiele innych. No i jak na moje to zdecydowanie pop, bo na pewno nie rock albo jazz ani też klasyka.
Miszon pisze: ndz kwie 19, 2020 8:55 am rzekłbym że coś dla kajmana
Takie prymitywne? Z takim dyskotekowym rytmem? (pomijam tutaj utwór z Bonda).
ODPOWIEDZ