Nasi kandydaci do zestawu

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Miszon »

A jeszcze dopiszę:
Digit-All-Love - jest podwójny singiel: PO CO SIĘ BUDZĄ PRAGNIENIA SZALONE / FLESH. CHyba ten drugi kawałek bardziej pasuje na Listę.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Artur »

1981 pisze:A ja chciałbym, by w zestawie pojawił się zespół Hurts z piosenką "Wonderful Life"... Byłby przebój na lp3!
popieram
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Arkano »

Zachwycająca Alicia Keys "Empire State of Mind (Part II) Broken Down" do posłuchania

Przypadkowo właśnie na nią trafiłem. Na singlu wyszła w lutym, tymczasem w lutym do zestawu do głosowania na LP3 dodano duet Alicii z Beyonce. :?
Wypada zacytować klasyka: Nie idźmy tą drogą!
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Gary »

Scorpions wydało pożegnalny album. Promuje go utwór „The Good Die Young” z gościnnym udziałem Tarja Turunen (ex-Nightwish). Można by go kopsnąć do zestawu. Ewentualnie "Lorelei" - moim zdaniem najlepszy na płycie. :wink:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Artur »

Arkano pisze:Zachwycająca Alicia Keys "Empire State of Mind (Part II) Broken Down"
w pełni się z kolegą zgadzam, najlepsza Alicia jaką słyszałem, jest też wersja z Jay-Z. na mojej prywatnej liście dotarła na sam szczyt
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Robinson »

Skoro będzie teraz dwóch prowadzących, to może będzie 2 razy większa szansa na dodawanie "naszych" utworów do zestawu?
Nie sądzicie, że można by spróbować znowu wybrać kilka naszych propozycji i przedstawić je Niedźwiedziowi i Balonikowi?
Jeśli akcja by się powiodła, to można by ją organizować na przykład raz na 2 miesiące, żeby zbyt często nie zawracać im głowy naszym "widzimisię". :)
Awatar użytkownika
KonradKombajn
Posty: 577
Rejestracja: pt sty 01, 2010 4:51 pm
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: KonradKombajn »

ja jestem bardzo za tym, aby pojawil sie jakis utwor Them Crooked Valtures. moze byc singiel - "New Fang"...
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: PS »

Marek Piekarczyk - NIE ZAWRÓCĘ (w oryginale: Polanie)
- kawałek dobrego uczciwego rocka!

http://www.youtube.com/watch?v=NYb-wVdmXmU
- video nagrane na Syberii.
Awatar użytkownika
anowika
Posty: 1500
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:44 pm

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: anowika »

dzisiaj, to jest 08-04-2010 Pan Piotr w TuBaronie na pożegnanie taki oto wynalazek zaprezentował: Florence And The Machine - Addicted to Love. Na taką Florence, jak wejdzie do zestawu, oddam głos obiema łapkami :) i jeszcze ... Robert Francis - absolutnie wszystko z płyty Before Nightfall, akurat to co jest w zestawie (Junebug) jest...jakby to napisać...jak dla mnie oczywiście...nie tak reprezentatywne dla tej płyty, jak jej pozostała zawartość. Zapomniałabym... i jeszcze Bryan Adams (coś dawno tego Drwala z Kanady nie widziałam w zestawie) - You've Been a Friend to Me :mrgreen: (oj, coś teraz widzę, że to tak jakoś pozaregulaminowo w tym wątku się produkuję, ale cóż wiosna, alergyja i zawsze można zrzucić na antyhistaminy 8) )
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: PS »

Blur - FOOL'S DAY

http://www.nme.com/news/blur/50704
http://www.cgm.pl/aktualnosci.php?news_ID=8169

"Out of bed
Lord, it was a plane crash
But I'm sure that I was dreaming..."
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Zawiesina »

Ze swojej strony proponuję dwie piosenki:

Gogol Bordello - PALA TUTE (http://www.youtube.com/watch?v=PDTH1-2W2tQ)
Singiel promujący najnowszy album zespołu, który w ostatnim czasie zyskał w Polsce grupę wiernych fanów (w tym mnie), zwłaszcza po dwóch świetnych grudniowych koncertów w Warszawie i Krakowie.

Buldog - DO GENERAŁÓW (http://www.youtube.com/watch?v=MiJ6MFk4kfU)
Można powiedzieć, że to sequel piosenki "Do prostego człowieka" zespołu Akurat. Znów Tuwim, znów Tomasz Kłaptocz, tylko teraz zespół inny. Piosenka promuje nowy album "Chrystus Miasta", który właśnie się ukazuje.
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: PS »

Awatar użytkownika
mr.pusiak
Posty: 1597
Rejestracja: wt gru 23, 2003 2:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1993
Lokalizacja: Dynów

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: mr.pusiak »

Guns N'Roses - Sorry
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: ku3a »

UWAGA!
Wczoraj w czasie zlotu spotkaliśmy się m.in. z Markiem Niedźwieckim i Mariuszem Owczarkiem. Wśród wielu poruszonych tematów był między innymi ten dotyczący forumowych propozycji do zestawu. Udało nam się dojść do porozumienia i wygląda na to, że teraz wszystko powinno pod tym względem działać lepiej i sprawniej niż poprzednio! :-) Jest też duża nadzieja na to, że efekty będą również bardziej widoczne.
Wobec tego oficjalnie ogłaszam, że wracamy do tematu. Co 2 tygodnie będziemy przekazywać zespołowi Listy płytę z większą niż poprzednio liczbą naszych propozycji. Najpierw każdy chętny będzie zgłaszał dwie swoje propozycje, potem będzie tydzień na głosowanie, a piosenki z największą liczbą głosów zostaną przekazane do Trójki :-).
Wkrótce szczegóły dotyczące całej procedury.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: abd3mz »

Szczegóły ode mnie, bo ja uznałem że za długo już się obijam na forum i fajnie byłoby się ponownie czymś zająć. :-)
Teraz ja prowadzę temat 'Naszych kandydatów do zestawu'. :-)
Po rozmowach powstał obraz tego jak to ma wyglądać. Na niego składają się takie rzeczy, które już są pewne, ale są też takie nad którymi można dyskutować. Dodatkowo jest jedna kwestia, którą trzeba ustalić i mamy na to tydzień. Dajemy sobie 8 tygodni na sprawdzenia jak działają te zasady.
Do rzeczy.

Regulamin 1.0:
1. Temat podzieliliśmy na dwie tury: turę zgłaszania propozycji i turę głosowania.
Tura zgłaszania propozycji
2. Każdy zarejestrowany forowicz może zgłosić w jednej turze dwie piosenki podając je w formacie: Tytuł - Wykonawca
2.1. Turę rozpoczyna prowadzący odpowiednim postem, w którym znajduje się link do zasad i daty.
2.2. Utwory zgłoszone nie mogą pochodzić z płyt wydanych wcześniej niż rok od momentu rozpoczęcia tury. [uwaga! co do dnia!]
2.3. Nie można ponownie zgłaszać utworów, które wygrały. Wygranym jest każdy utwór, który został na płycie przekazany do Trójki.
2.4. Tura na zgłaszanie utworów trwa od momentu wysłania postu otwierającego do wtorku do 21:00
2.5. Na swoim chomiku utworzyłem odpowiedni folder, z którego pobieranie plików przez cały okres trwania zabawy będzie darmowe. Dzięki temu każdy będzie mógł się zapoznać z zestawem propozycji. Będą tam też foldery, które będą miały taką nazwę jak data zakończenia zgłaszania propozycji. W nich do ustalonego terminu [najczęściej do wtorku do 21:00] trzeba umieścić zgłoszony utwór w formacie mp3 w jakości minimum 192 kbps. [uwaga! nazwa pliku jak w punkcie 2]
2.6. Prowadzący jak najszybciej ogłasza na forum listę wszystkich utworów w kolejności alfabetycznej.
2.7. W przypadku niezastosowania się do powyższych zasad utwór, którego to dotyczy może nie być brany pod uwagę. To w interesie zgłaszającego utwór jest, żeby jego propozycja była brana pod uwagę. Prowadzący informację o tym, które utwory nie spełniają kryteriów, może podać dopiero przy publikowaniu listy.

Warto jeszcze dodać sugestie. Na razie nie są to zasady, ale przynajmniej część z nich może się nimi stać.
Dobrze by było kierować się pewnymi kryteriami w przypadku doboru utworów. Raczej nie ma szans na dodanie do zestawu utworów:
- nietrójkowych
- z płyt, które już były reprezentowane na Liście przynajmniej dwoma utworami
- wykonawców, którzy w tej chwili mają utwór w Top50 LP3
Przypomnijmy sobie jakie były założenia składania naszych propozycji. Oprócz wykonawców, którzy mieli na liście większe i mniejsze sukcesy, a teraz mimo że nagrali coś nowego, to nie ma ich w zestawie, miały być to nasze wynalazki. :-)

Tura głosowania
3. Po ogłoszeniu listy propozycji każdy zarejestrowany forowicz może zagłosować, wybierając 5 najlepszych utworów z zestawu i układając je w kolejności od najlepszego do najgorszego. Jeżeli kolejność nie jest zaprezentowana w sposób oczywisty, lepsze miejsce ma utwór znajdujący się wizualnie wyżej.
3.1. Punktacja: 1 miejsce - 5 punktów, 2 m. - 4 pkt, 3 m. - 3 pkt, 4 m. - 2 pkt, 5 m. - 1 pkt.
3.2. Głosujemy do wtorku do 21:00
3.3. Wygrywa pierwszych 8 utworów.
3.4. O miejscu w podsumowaniu wszystkich głosów decydują w kolejności: punkty, liczba głosujących, najwyższe miejsce, kolejne najwyższe miejsce itd., prowadzący.
3.5. Osoby, które zgłosiły zwycięską ósemkę, dostarczają następujące dane do środy do godziny 21:00:
Tytuł - Wykonawca (czas)
[muzyka: Imię Nazwisko, słowa: Imię Nazwisko]
Wydawca, Rok


Te dane mogą też oczywiście podać inne osoby, którym zależy na tym, by dany zwycięski utwór znalazł się na naszej płytce. Jeżeli jednak nie będzie tych danych, to piosenka wypada i szansę dostaje kolejna.

3.6. Po tym terminie ku3a [p. 3.5] informuje, że utwory zostały nagrane, a także - jeśli takie były - o problemach.
4. W szczególnych przypadkach niektóre punkty regulaminu mogą ulec zmianie.

Przeczytałem cały wątek i starałem się odnieść do wszystkich aspektów, które poruszaliśmy.
ku3a - daj znać czy czegoś nie pomieszałem.

Potrzebujemy ustalić jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Na forum mamy różne zabawy. W niektórych z nich głosujemy jawnie, a w innych nie. Zgłaszanie kandydatów to nie taka zwykła zabawa, więc tym bardziej warto się zastanowić czy będziemy drugą turę, czyli turę głosowania przeprowadzać jawnie czy nie, np. wysyłając głosy na maila. Mamy czas na zastanowienie do końca I tury, czyli tym razem wyjątkowo do środy do 22.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: abd3mz »

Lista zwycięskich utworów:

I tura:

miejsce punkty tytuł liczba osób pkt
01 32 Taką wodą być - Happysad osób: 9 5 5 4 4 4 4 4 1 1
02 31 Scarborough Fair - My Dying Bride osób: 9 5 5 5 4 4 3 3 1 1
03 28 Yellow Raven - Pain of Salvation osób: 9 5 5 4 3 3 3 3 1 1
04 26 Come On Get High - Archive osób: 7 5 5 5 4 3 3 1
05 18 Młyny Boże - Stare Dobre Małżeństwo osób: 7 4 3 3 3 3 1 1
06 17 Zanosi się na noc - Elżbieta Adamiak osób: 6 5 5 3 2 1 1
07 17 Spinning in Daffodils - Them Crooked Vultures osób: 6 5 4 3 2 2 1
08 17 Lorelei - Scorpions osób: 6 4 4 3 2 2 2


II tura

miejsce punkty tytuł pkt od osób
01 39 Mój Bóg - Ira osób: 10 5 5 5 5 4 4 4 3 3 1
02 33 So Far From The Clyde - Mark Knopfler osób: 11 5 5 5 4 4 3 2 2 1 1 1
03 32 Small Mountain - Midlake osób: 9 5 5 4 4 3 3 3 3 2
04 31 A Song For A Son - The Smashing Pumpkins osób: 11 5 5 5 4 3 2 2 2 1 1 1
05 31 I Drive The Hearse - Porcupine Tree osób: 11 5 5 4 3 3 3 3 2 1 1 1
06 29 Gorączka w Muszynie - Sami o Sobie osób: 8 5 5 4 4 4 3 3 1
07 28 Na progu życia - Turbo osób: 10 4 4 4 4 3 3 2 2 1 1
08 22 I'm Slowly Turning Into You - The White Stripes osób: 9 5 5 3 2 2 2 1 1 1


trafiły do zestawu:
z I tury:
08 17 Lorelei - Scorpions osób: 6 4 4 3 2 2 2
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 12:37 pm przez abd3mz, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: abd3mz »

Czas rozpocząć pierwszą turę.
Każdy może zgłosić 2 utwory, które spełniają zasady, a następnie wrzucić je do odpowiedniego folderu.
hasło to mój nick.

Wyjątkowo tym razem można zgłaszać utwory do środy do 22:00
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: mateusz15 »

Super, że coś rusza. :) Ale nie podoba mi się podpunkt:
abd3mz pisze: 2.2. Utwory zgłoszone nie mogą pochodzić z płyt wydanych wcześniej niż rok od momentu rozpoczęcia tury. [uwaga! co do dnia!]
bo chciałem zgłosić "Białą flagę" Lipali, ale album został wydany 27 marca 2009 :(
No nic to, trzeba się porządnie zastanowić, a że teraz nie ma czasu to liczę na Waszą inwencję i chętnie sobie pogłosuję.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:ku3a - daj znać czy czegoś nie pomieszałem.
chyba jest wszystko o czym rozmawialiśmy, a poza tym wszystko bardzo czytelnie opisane.

od siebie tylko pragnąłbym podkreślić, że dane zwycięskich utworów, czyli:
Tytuł - Wykonawca (czas)
[muzyka: Imię Nazwisko, słowa: Imię Nazwisko]
Wydawca, Rok

powinny być podane dokładnie w takim formacie, to znaczy chodzi nie tylko o ten zestaw informacji, ale również o wygląd, czyli wszystkie nawiasy, znaki przestankowe, podział na linie.
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 802
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 1:40 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Yoda »

abd3mz pisze:Raczej nie ma szans na dodanie do zestawu utworów:
- nietrójkowych
Czyli bardziej konkretnie jakich?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Robinson »

Yoda pisze:Czyli bardziej konkretnie jakich?
Shazza?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: abd3mz »

mateusz15 pisze:bo chciałem zgłosić "Białą flagę" Lipali, ale album został wydany 27 marca 2009 :(
zawsze będzie tak, że ktoś nie będzie mógł czegoś zgłosić, bo zabraknie miesiąca, tygodnia, a nawet dnia, ale jakaś granica musi być. zdradzę, że wstępnie zakładaliśmy sporo krócej.
Robinson pisze:
Yoda pisze:Czyli bardziej konkretnie jakich?
Shazza?
;-)
myślę, że zarówno 'Nie mogę cię zapomnieć' Chylińskiej, jak i jakiegoś 30-minutowy jazz jest poza trójkowością. oczywiście to jest uproszczenie i dlatego znajduje się w sugestiach, a nie zasadach. to, że my lubimy jakiś utwór nie znaczy, że nadaje się na Listę.

przypominam, że musimy ustalić czy głosujemy jawnie czy nie.
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 802
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 1:40 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Yoda »

Nie, Shazzy nie zaproponuję :wink:

Moje propozycje są takie:

Departer - Katatonia
Spinning in Daffodils - Them Crooked Vultures

Pliki prześlę jutro

EDIT: Nie zauważyłem tej ostatniej informacji. No ja jestem za jawnym w takim razie :wink:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Robinson »

Trzeba też ustalić, oprócz kwestii jawności, także to, czy można głosować na utwory zgłoszone przez siebie.
Jeśli tak, to czy jest to obwarowane dodatkowymi warunkami (np. takim warunkiem, że ilość punktów dla nieswoich utworów musi być większa niż dla swoich).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasi kandydaci do zestawu

Post autor: Gary »

Moje propozycje:

Yellow Raven - Pain of Salvation
Lorelei - Scorpions


Jestem za głosowaniem tajnym. Na własne propozycje wolno głosować? :)
ODPOWIEDZ