XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
majja
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 15, 2008 11:24 pm

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: majja »

Podbijm pytanie - czy ktoś wie, do kiedo można głosować? Dzisiaj było mówione ciut po 19., ale nie usłyszałam. :/
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: tadzio3 »

malik pisze: Tadziu, ale nie można pisać, że "coś tam" nie ma szans. To słuchacze zdecydują, kto ma szansę, a kto nie.
Oczywiście że tak. Ja też jestem słuchaczem :)
Ale powiem Ci, ze byłbym w stanie postawić duże pieniądze i wskazać ze 300 utworów które na 100% nie pojawią się w najlepszej setce.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Gary »

tadzio3 pisze:
malik pisze: Tadziu, ale nie można pisać, że "coś tam" nie ma szans. To słuchacze zdecydują, kto ma szansę, a kto nie.
Oczywiście że tak. Ja też jestem słuchaczem :)
Ale powiem Ci, ze byłbym w stanie postawić duże pieniądze i wskazać ze 300 utworów które na 100% nie pojawią się w najlepszej setce.
Ja nawet więcej, ale to nie zmienia faktu, że dla danej jednostki może być ważne oddanie głosu nawet jeśli to będzie jedyny głos na tą piosenkę. :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze:Ja nawet więcej
Ja też, ale im więcej, tym za mniejsze pieniądze :wink:
Ale rodzi się pytanie. Skoro możemy takie utwory z łatwością wskazać, to po co one tam są :roll: Chyba tylko dla, że tak się wyrażę "poprawności muzycznej"
Gary pisze: ale to nie zmienia faktu, że dla danej jednostki może być ważne oddanie głosu nawet jeśli to będzie jedyny głos na tą piosenkę. :)
Oczywiście, że może, ale też taki top polega na tym, że w propozycjach powinny znajdować się utwory, które mają chociaż cień szansy na to by piosenka weszła do top 100, inaczej mówiąc ma jakieś poparcie słuchaczy Trójki. Do osobistych piosenek wszech czasów robimy własne topy.
Każdy oprócz jakiegos procentu piosenek powszechnie znanych i lubianych (na które zagłosuje) ma też swoje osobiste, które nie zawsze są tak znane i lubiane przez zesze ludzi. Trójkowy top (jak i inne listy przebojów) są niestety, czy stety nastawione na piosenki w jakiś sposób popularne i lubiane.
Może w cotygodniowej liscie jakieś utwory mogą sie wypromować, ale już do ścisłej setki topu wszech czasów trafiają utowry, które mają już swoją historię, renomę, wagę, w kazdym razie coś znaczą w powszechnej świadomoci.
Oczywiście mi nie przeszkadza iż w propozycjach jest aż tyle utworów (czasem tylko niektóre mnie zniesmaczają), ale "napastowanie" Piotrków o to by jakiś tam kawałek "spod ziemi" (lecz bardzo znaczący dla danej osoby) był wpisany do zestawu troche mija sie z celem. Ja czasem staram się powstrzymywać i niektórych utworów nie proponuję nawet, bo wiem, że są raczej tylko "moje", mało znane bez żadnych szans na top. W swoich propozycjach, jakie wysyłałem do Piotra Barona ważnym czynnikiem była też w jakiś sposób obiektywna ocena powszechnej ważności i tego, czy utwór jest znany.
To tyle :)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bobby-x »

tadzio3 pisze:Każdy oprócz jakiegos procentu piosenek powszechnie znanych i lubianych (na które zagłosuje) ma też swoje osobiste, które nie zawsze są tak znane i lubiane przez zesze ludzi.
Ja też mam takich kilka w moim top twenty wszech czasów, chyba ! zupełnie nieznane przez rzesze ludzi np.:

HUSH! - wykonuje CHÓR POLITECHNIKI LUBELSKIEJ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PANAVEROS BY ESTEFAN? DE SAN LUKAT? - IAN DAVIS? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (pisownia z nasłuchu bo do tej pory nie wiem jak naprawdę wygląda pisownia tego utworu a wykonawcę nagrałem w latach 90-tych? z telewizji). Pan Ian to niesamowity wirtuoz gitary klasycznej a co wyprawia z gryfem - miodzio, miodzio, miodzio. Te tylko dwie minuty dwadzieścia sekund wstrząsnęło kiedyś moim życiem.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Gary »

ksch pisze:Po pierwszym odrzucie pozostało mi 209 propozycji. I co? Viva La Vida wydaje mi się na pewno bardziej sensowna niż... Sex On Fire. Ale to jeszcze nic - w zestawie pojawia się I'm Outta Time, które jest w poczekalni... drugi tydzień! :shock:
Ja byłem mniej surowy i po pierwszym przestudiowaniu zestawu i jednocześnie skreślaniu poszczególnych piosenek zostało mi już tylko 801 utworów. :lol:
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bear »

Gary pisze:Ja byłem mniej surowy i po pierwszym przestudiowaniu zestawu i jednocześnie skreślaniu poszczególnych piosenek zostało mi już tylko 801 utworów. :lol:
ja z zestawu wyselekcjonowałem 495piosenek, a jeszcze do tego dojdzie grubo ponad setka utworów których w zestawie nie ma na potrzeby prywatnego topu... ból głowy szykuje się kosmiczny :wink:
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: ku3a »

spoko, jakby co, to na forum mamy etatowych farmaceutów :mrgreen:
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: kajman »

Nie wiem, czy nie jest już za późno, ale wysłałem na podany na stronie 5 wątku adres mail następującej treści:
Przyznam się że lista utworów, które moim zdaniem powinny się zjawić w tym zestawie, a ich tam nie znalazłem jest bardzo długa (jeszcze dłuższa lista utworów genialnych, których jednak bym nie umieścił, bo są niestety mniej znane). Jednakże jest sześć utworów, których brak odczuwam bardzo boleśnie, bo uważam, że zasłużyły sobie na znalezienie się w tym zestawie (szcególnie że 2 z nich tam były i ku mojemu niepomiernemu zdziwieniu zostały usunięte):
REPUBLIKA - MOJA KREW
Jeden z największych przebojów i chyba najbardziej pełen dramatyzmu ich utwór.
PERFECT - NIEWIELE CI MOGĘ DAĆ - PERFECT
SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ - MAANAM
Obydwa utwory należą do zdecydowanie największych przebojów tych zespołów i zarazem bez problemu można je zaliczyć do największych przebojów roku 1981. Na pewno przyczyniły się w bardzo wielkim stopniu do wielkiej popularności wykonawców.
SUZANNE - LEONARD COHEN
To były czasy, kiedy Cohen był jednym z najbardziej kultowych autorów i zarazem wykonawców (szczególnie w kręgach inteligencji). A najważniejszymi wtedy jego utworami był właśnie ten i Famous blue raincoat (sporo osób znało polskie tłumaczenia textów tych utworów na pamięć).
Wśród utworów, które wypadły sporo mnie zaskoczyło, a absolutnie najbardziej te dwa:
IF YOU WANT MY LOVE - Cheap Trick
Piosenka legenda LP3 w wykonaniu mało niestety znanego w Polsce zespołu.
CALLING YOU - Jewetta Steele
Przecudowna, pełna dramatyzmu ballada z bardzo popularnego (wtedy) filmu Bagdad Cafe.

Napisałem także sprostowanie.
Niniejszym przepraszam za dwa błędy w poprzednim mailu. Po pierwsze zgubiłem I'M przed CALLING YOU, a po drugie moja bibliotekarska dusza nie zaiważyła, że IF YOU WANT MY LOVE jest (dlatego, że znajduje się przed If I...).
:oops: (buźka tylko tutaj)
Ostatnio zmieniony pn lis 17, 2008 7:16 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: kajman »

bear pisze:ja z zestawu wyselekcjonowałem 495piosenek, a jeszcze do tego dojdzie grubo ponad setka utworów których w zestawie nie ma na potrzeby prywatnego topu... ból głowy szykuje się kosmiczny :wink:
Zaskoczyły mnie podane przez Ciebie proporcje. Top wszechczasów to jedno, ale do prywatnego topu to spodziewałbym się znacznie więcej piosenek własnych. Przejrzałem swój ostatni top i na 222 piosenek tylko 33 są w tutejszym zestawie do głosowania.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bear »

kajman pisze:
bear pisze:Zaskoczyły mnie podane przez Ciebie proporcje. Top wszechczasów to jedno, ale do prywatnego topu to spodziewałbym się znacznie więcej piosenek własnych. Przejrzałem swój ostatni top i na 222 piosenek tylko 33 są w tutejszym zestawie do głosowania.
te 495to liczba utworów przy których postawiłem sobie znaczki, codziennie ta lista się uszczupla. Natomiast jeśli chodzi o moje propozycje własne to wybieram tylko te rzeczy absolutnie dla mnie ważne i w moim przekonaniu genialne, w tej chwili jest ich już prawie 200. A swój top planuję właśnie na 200pozycji, więc sam jestem ciekaw jak się to wszystko wymiesza i jakie będą proporcje.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Gary »

bear pisze:
Gary pisze:Ja byłem mniej surowy i po pierwszym przestudiowaniu zestawu i jednocześnie skreślaniu poszczególnych piosenek zostało mi już tylko 801 utworów. :lol:
ja z zestawu wyselekcjonowałem 495piosenek, a jeszcze do tego dojdzie grubo ponad setka utworów których w zestawie nie ma na potrzeby prywatnego topu... ból głowy szykuje się kosmiczny :wink:
Ja też zamierzam dorzucić później jeszcze "swoje" i może dzięki temu w końcu uda mi się stworzyć top 1000, który od kilku lat planuję. :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bobby-x »

Czego jeszcze brakuje (tak bardzo pobieżnie):

A SORTA FAIRYTALE - TORI AMOS (36 tyg w LP3 w podstawowym zestawie, jako jedna z nielicznych piosenek załapała się do setki wszech czasów podsumowania lp3 między 1000 a 1200 notowaniem)
SAN DAMIANO - SAL SOLO (nie ma, chyba że mam omamy???)
CRYING - AEROSMITH (AMAZING jest, hmm)
I DON'T WANT TO MISS A THING - AEROSMITH (toć to z Armageddona)
EVERYBODY NEEDS SOMEBODY TO LOVE - THE BLUES BROTHERS (też filmowo)
STAY - SHAKESPEARS' SISTER (gdzieś w nazwie zespołu jest chyba apostrof ???)
THESE BOOTS ARE MADE FOR WALKIN' - NANCY SINATRA
RUNAWAY - DEL SHANNON
CATCH THE WIND - DONOVAN
ROBIN (THE HOODED MAN) - CLANNAD
SENZA UNA DONNA - ZUCCHERO & PAUL YOUNG
ALL YOU ZOMBIES - THE HOOTERS
ALL I HAVE TO IS DREAM - THE EVERLY BROTHERS
CHIRPY CHIRPY CHEEP CHEEP - MIDDLE OF THE ROAD
SOLEY SOLEY - MIDDLE OF THE ROAD
PEGGY SUE - BUDDY HOLLY
LET'S DANCE - CHRIS MONTEZ
LET'S TALK ABOUT SEX - SALT-N-PEPA
SEALED WITH A KISS - BRIAN HYLAND
SEALED WITH A KISS - JASON DONOVAN
ONLY YOU - YAZOO :cry: :cry: :cry:
NOBODY'S DIARY - YAZOO :cry: :cry: :cry:
SILENCE IS GOLDEN - TREMELOES (jak tu milczeć :mrgreen: )

jeszcze jeden utwór bym dodał, najczęściej przerabiany na świecie, to nie Imagine, to nie Beatlesi tylko Amazing Grace - ale mam problem bo podoba mi się 39 wykonań tego utworu :mrgreen: , może tak:

AMAZING GRACE - JUDY COLLINS (nie ma tej Pani w zestawie) a w jej wykonaniu utwór był na 5. miejscu w UK aż 7 razy powracał na listę, łącznie był 67 tygodni w zestawie UK, lepszy był tylko Sinatra z My Way 124 tygodnie, a trzeci w długości przebywania był 59 tygodni Relax - Frankie Goes To Hollywood

AMAZING GRACE też kapitalne wykonanie ROCKAPELLA

u mnie na osobistej liście wszech czasów jeszcze kategoria "dla dzieci": DON'T DILLY DALLY ON THE WAY - MUPPETS feat. FRANK OZ as MISS PIGGY, FOZZIE BEAR, JIM HENSON as KERMIT THE FROG :mrgreen: a na końcu utworu: What it was the Muppet? pamiętacie :lol:

ale całą zabawę w TOP to chyba trzeba zacząć sprawdzać od stycznia od literki A do Z czego jeszcze brakuje tu Trójkowego, Przebojowego...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: tadzio3 »

bobby-x pisze:
A SORTA FAIRYTALE - TORI AMOS
Jakoś kilka lat temu pamietam jak pan Marek obiecywał, że wstawi ją do zestawu. Troche dziwi brak tej piosenki, bo to najwięszy jej przebój (w Trójce przynajmniej) i w moim odczucieu najlepszy jej kawałek
bobby-x pisze: CRYING - AEROSMITH
I DON'T WANT TO MISS A THING - AEROSMITH
EVERYBODY NEEDS SOMEBODY TO LOVE - THE BLUES BROTHERS
RUNAWAY - DEL SHANNON
SENZA UNA DONNA - ZUCCHERO & PAUL YOUNG
LET'S DANCE - CHRIS MONTEZ
Moze niektórych nie kojarzę, ale te rzeczywiście utwory - standardy. Szczególnie Aerosmith. BYłem niemal pewny, ze zostały dodane.
bobby-x pisze: ale całą zabawę w TOP to chyba trzeba zacząć sprawdzać od stycznia od literki A do Z czego jeszcze brakuje tu Trójkowego, Przebojowego...
Masz rację. Ja proponuję mozolną i szczerą zabawę przez cały rok, w której wybierzemy tych najważniejszych nieobecnych i podrzucimy Panom Piotrom pod koniec przyszłego roku. Zapewne znajdą sie jeszcze takie utwory, które zostały niesłusznie pominięte.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Miszon »

bobby-x pisze:Czego jeszcze brakuje (tak bardzo pobieżnie):

CRYING - AEROSMITH (AMAZING jest, hmm)
EVERYBODY NEEDS SOMEBODY TO LOVE - THE BLUES BROTHERS (też filmowo)
THESE BOOTS ARE MADE FOR WALKIN' - NANCY SINATRA
RUNAWAY - DEL SHANNON
CATCH THE WIND - DONOVAN
ROBIN (THE HOODED MAN) - CLANNAD
PEGGY SUE - BUDDY HOLLY
LET'S DANCE - CHRIS MONTEZ
ONLY YOU - YAZOO :cry: :cry: :cry:

jeszcze jeden utwór bym dodał, najczęściej przerabiany na świecie, to nie Imagine, to nie Beatlesi tylko Amazing Grace - ale mam problem bo podoba mi się 39 wykonań tego utworu :mrgreen: , może tak:
O te na pewno powinny być. Co do Amazing Grace - no to własnie jest ten problem, że nie wiadomo, co tu wybrać :roll: .
Co do Tori - to chyba w zeszłym roku to było w zestawie. Ale że nie ma teraz to raczej dla mnie rybka, bo jakoś specjalnie nie tęsknię. Te Tori któe są jak najbardziej mi odpowiadają, a ich liczba chyba odpowiednia.
Salt'n'pepa i Donovana (Jasona) to jednak bym sobie darował (szczególnie jego, chociaż jak miałem 9-10 lat to uwielbiałem, podobnie Kylie Minogue zresztą ;) ).
A w kwestii Robina - to dziwne, bo pamiętam że jak ruszyła cała "machina" TOpowa, to w pierwszym tygodniu prezentacji utworów w TuBaronie puszczono właśnie ten kawałek. Dlatego sądziłem że jest w zestawie :roll: .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Yacy »

Na forum.lpmn.pl Robinson poprosił, a ela wkleiła różnice dotyczące tego co jest w Topie RZP, a nie ma w Topie PR3

Właściwie większość nie ma raczej szans na znalezienie się w Trójkowym Topie. Ale na czerwono pozwoliłem sobie zaznaczyć to co moim zdaniem znaleźć się powinno ;-)
ela na http://www.froum.lpmn.pl pisze:Piosenki z popozycji do TOPu RZP, których nie ma w zestawieniu "trójki" (uwaga - jest to zestawienie z soboty/niedzieli; jeżeli w trójce lista jeszcze nie jest zamknięta - mogą być różnice).

2+1 - Chodź, pomaluj mój świat
2+1 - Winda do nieba
2+1 - Wstawaj szkoda dnia
ABBA - SOS
ABBA - The Day Before You Came
ABC - Asfaltowe łąki
ADRIANO CELENTANO - Azzurro
ALBERT HAMMOND - It Never Rains In Southern California
ALIBABKI - Kwiat jednej nocy
ANDREW GOLD - Lonely Boy
ANDRZEJ DĄBROWSKI - Zielono mi
ANDRZEJ I ELIZA - Czas relaksu
ANDY WILIAMS - Speak Softly Love
ANITA BAKER - Sweet Love
ANNA JANTAR - Tyle słońca w całym mieście
ANNA JANTAR & BUDKA SUFLERA - Nic nie może wiecznie trwać
ANNIE LENNOX - Why
ARETHA FRANKLIN - You Make Me Feel Like A Natural Woman
B.J. THOMAS - Raindrops Keep Falling On My Head
BACHMAN TURNER OVERDRIVE - You Ain't Seen Nothing Yet
BAJM - Płomień z nieba
BAND AID - Do They Know It's Christmas
BEMIBEK - Podaruj mi trochę słońca
BILL WITHERS & GROVER WASHINGTON JR. - Just The Two Of Us
BILLY PAUL - Me & Mrs. Jones
BLONDIE - Heart Of Glass
BLOOD SWEAT & TEARS - Lucretia McEvil
BOB DYLAN - Lay Lady Lay
BOBBY VINTON - My Melody Of Love
BOGUSŁAW MEC - Jej portret
BONEY M - Daddy Cool
BONEY M - Rivers Of Babylon
BONEY M - Sunny
BONNIE TYLER - It's A Heartache
BRUCE HORNSBY & THE RANGE - The Way It Is
BUDKA SUFLERA - Jest taki smotny dom
CANDY DULFER & DAVID A.STEWART - Lily Was Here
CARL DOUGLAS - Kung Fu Fighting
CARLY SIMON - Youre So Vain
CAROLE KING - It's Too Late
CHARLES AZNAVOUR - Isabele
CHER - Gypsies, Trammps & Thieves
CHIC - Le Freak
CHRIS DEBURGH - Lady In Red
CHRISTIE - Yellow River
CHRISTOPHER CROSS - Ride Like The Wind
CLIFF RICHARD - The Young Ones
CROSBY, STILLS, NASH & YOUNG - Ohio
CYNDI LAUPER - Time After Time
CYNDI LAUPER - True Colors

CZERWONE GITARY - Historia jednej znajomości
CZERWONE GITARY - Kwiaty we włosach
CZERWONE GITARY - Płoną góry, płoną lasy
CZESŁAW NIEMEN - Jednego serca
DAAB - W moim ogrodzie
DALIDA - Gigi LAmoroso
DALIDA & ALAIN DELON - Paroles, Paroles
DARYL HALL & JOHN OATES - Maneater
DEMIS ROUSSOS - Goodbye My Love, Goodbye
DIANA ROSS - Upside Down
DIANA ROSS & LIONEL RICHIE - Endless Love
DONNA SUMMER - Love To Love You Baby
DZAMBLE - Wymyśliłem ciebie
DZEM - Dzień, w którym pękło niebo
EDITH PIAF - Milord
EDYTA GEPPERT - Jaka róża taki cierń
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA - Telephone Line
ENGELBERT HUMPERDINCK - The Last Dance
ERIC CARMEN - All By Myself
EROS RAMAZZOTTI - Se bastasse una bella canzone
EWA BEM - Żyj kolorowo
FLASH & THE PAN - Lights In The Night
FLEETWOOD MAC - Dreams
FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF - Klub wesołego szampana
FRANCE GALL - Ella, elle la
FRANKIE VALLI - My Eyes Adored You
FREE - All Right Now
FRIDA - I Know Theres Something Going On
GILBERT BECAUD - Nathalie
GILBERT O'SULLIVAN - Alone Again
GLORIA GAYNOR - I Will Survive
GOLDEN EARRING - Radar Love
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - Czas nas uczy pogody nie mogę teraz sprawdzić, ale wydawało misie, że to yło...
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - Za szybą
GRUPA I - Radość o poranku
HALINA FRACKOWIAK - Bawimy się w życie
HALINA FRACKOWIAK & ABC - Za mną nie ogladaj się
HANNA BANASZAK - Samba przed rozstaniem
HOT CHOCOLATE - You Sexy Thing
IKE & TINA TURNER - Nutbush City Limits
IRENA JAROCKA - Motylem jestem
IRENA SANTOR - Powrócisz tu
ISAAC HAYES - Shaft
IZABELA TROJANOWSKA - Tyle samo prawd ile kłamstw
JACQUES BREL - Ne me quitte pas
JAMES TAYLOR - Youve Got A Friend
JEANNETTE - Porque te vas
JEFFERSON AIRPLANE - Somebody To Love
JENNIFER RUSH - The Power Of Love
JETHRO TULL - Lifes A Long Song
JETHRO TULL - Thick As A Brick
JIM CROCE - Time In A Bottle
JOAN JETT & THE BLACKHEARTS - I Love Rock & Roll
JOHN PAUL YOUNG - Love Is In The Air
JOHN WAITE - Missing You
JOHNNY HATES JAZZ - Shattered Dreams
JOURNEY - Separate Ways
JULIO IGLESIAS & WILLIE NELSON - To All The Girls I Loved Before
K.D.LANG - Constant Craving
KC& THE SUNSHINE BAND - Thats The Way I Like It
KENNY LOGGINS - Footloose
KENNY ROGERS - Lucille
KIM WILDE - You Keep Me Hanging On
KLAN - Epidemia euforii
KOMBI - Słodkiego, miłego życia
KOOL & THE GANG - Cherish
KRYSTYNA PROŃKO - Jesteś lekiem na całe zło
KRYSTYNA PROŃKO - Niech moje serce kołysze ciebie do snu
KRZYSZTOF KLENCZON & TRZY KORONY - Port
LABELLE - Lady Marmalade
LES CRANE - Desiderata
LIMAHL - The Neverending Story
LIZA MINNELLI - Cabaret
LOBO - Id Love You To Want Me
LOVE UNLIMITED ORCHESTRA - Loves Theme
MAGDA UMER - Koncert jesienny
MALCOLM MCLAREN & CATHERINE DENEVUE - Paris Paris
MARVIN GAYE - Sexual Healing
MARY HOPKIN - Those Were The Days
MIDGE URE - If I Was
MIKE & THE MECHANICS - Living Years
MIKE & THE MECHANICS - Over My Shoulder
MORRIS ALBERT - Feelings
MUD - Show Me Youre A Woman
MUD - Tiger Feet
MURRAY HEAD - One Night In Bangkok
NEIL DIAMOND - Song Song Blue
NEIL YOUNG - Heart Of Gold
NENA - 99 Luftbalons
NENEH CHERRY & YOUSSOU NDOUR - 7 Seconds

NILSSON - Without You
OLIVIA NEWTON JOHN & JOHN TRAVOLTA - Summer Nights
OLIVIA NEWTON JOHN & JOHN TRAVOLTA - Youre The One That I Want
OSMONDS - Crazy Horses
OTIS REDDING - Sitting On The Dock Of The Bay
PAUL YOUNG - Everytime You Walk Away
PET SHOP BOYS - Its A Sin

PET SHOP BOYS - West End Girls
PETER FRAMPTON - Show Me The Way
PIOTR SZCZEPANIK - Kochać
PIOTR SZCZEPANIK - Zółte kalendarze
POINTER SISTERS - Im So Excites
REZERWAT - Zaopiekuj się mną
RICHARD MARX - Right Here Waiting

RINGO STARR - It Dont Come Easy
ROGER WATERS - The Pros & Cons of Hitchhiking
ROXY MUSIC - Avalon
ROXY MUSIC - Virginia Plane
SALVATORE ADAMO - Tombe la neige
SBB - Z których krwi krew moja z miłości jestem
SHAKIN STEVENS - Cry Just A Little Bit
SKALDOWIE - Medytacje wiejskiego listonosza
SKALDOWIE & ŁUCJA PRUS - W zółtych płomieniach liści
SLADE - Cum On Feel The Noize
SLADE - Far Far Away
SMOKIE - I'll Meet You At Midnight
STEELY DAN - Do It Again
SURVIVOR - Eye Of The Tiger
SUZI QUATRO - Devil Gate Drive
SUZI QUATRO & CHRIS NORMAN - Stumbling In
SWEET - Blockbuster
SWEET - Fox On The Run
TEN YEARS AFTER - Love Like A Man
TERRY JACKS - If You Go Away
TERRY JACKS - Seasons In The Sun
THE BOOMTOWN RATS - I Don't Like Mondays
THE CARPENTERS - Close To You
THE CHRISTIANS - Words
THE COMMODORES - Easy
THE DOOBIE BROTHERS - Listen To The Music
THE DOOBIE BROTHERS - Long Train Running
THE HOLLIES - The Air That I Breathe
THE MANHATTAN TRANSFER - Chanson DAmour
THE PRETENDERS - Dont Get Me Wrong
THE RIGHTEOUS BROTHERS - Unchained Melody
THE SUPREMS - Baby Love
TOM JONES - Delilah
TONY ORLANDO & DAWN - Tie A Yellow Ribbon Round The Old Oak Tree
TRIO - Da Da Da
UNIVERSE - Mr.Lennon

URIAH HEEP - Lady In Black
VILLAGE PEOPLE - Y.M.C.A.
VOX - Szcześliwej drogi już czas
WOJCIECH MŁYNARSKI - Jesteśmy na wczasach
YAZOO - Happy People
ZAGER & EVANS - In The Year 2525
ZUCCHERO & RANDY CRAWFORD - Diamante

RZP: STEPPENWOLF - Born To Be Wild ; trójka: The Cult - Born To Be Wild
RZP: GREG LAKE - Cest La Vie ; trójka: Emerson, Lake & Palmer - C'est la vie
wiele z nich jest bardzo trójkowych np. Yazoo, M. Ure, Pet Shop Boys i in. Nie mogę teraz zajrzeć do zestawu, ale wręcz nie chce misie wierzyć, że nie ma ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ czy IT'S A SIN... Sam za nimi nie przepadam, ale obiektywnie powinny znaleźć się w propozycjach...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:
bobby-x pisze:CATCH THE WIND - DONOVAN
Salt'n'pepa i Donovana (Jasona) to jednak bym sobie darował (szczególnie jego, chociaż jak miałem 9-10 lat to uwielbiałem, podobnie Kylie Minogue zresztą ;) ).
http://en.wikipedia.org/wiki/Donovan
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Miszon »

Nie chodziło mi o Donovana, tylko o Jasona Donovana. To chyba jasne. Trudno żebym razem z Kylie lubił tego starszego.


edit:

Jako że dziś w TuBaronie padła informacja, że po południu Piotr Stelmach dopisze ostatnie propozycje, to postanowiłem rzutem na taśmę wysmażyć taką oto dziesiątkę:
- Edmund Fetting - Ballada z serialu "Czterej pancerni i pies" (zdaje się, że tytuł jest właśnie taki. W każdym razie w napisach w filmie piszą: "balladę wykonuje...")
- Jerzy Matuszkiewicz - Stawka większa niż życie (temat)
- Przemysław Gintrowski - Zmiennicy - co prawda w serialu były aż 3 wersje, ale różniły się tylko 2 linijkami tekstu i nieco inną aranżacją
- Ennio Morricone - Gabriel's oboe
- Waldemar Kazanecki - Noce i dnie (walc) - może być wersja śpiewana, wtedy jako wykonawca Halina Kunicka

To była część "filmowa", a teraz część "coverowa". Wszystkie te utwory są już w zestawie, ale w innych wersjach (w jednym przypadku w oryginale, w pozostałych są tylko covery wrzucone do zestawu):

- Steppen Wolf - Born to be wild
- Dee Clark - I fought the law
- Harry Nilsson - Without you
- TOOL - No quarter

No i na deser:
- Jane's Addiction - Three days

Sądzę, że większość z tych powyższych rzeczy spełnia wymóg przebojowości, część trójkowości, a raczej wszystkie wielkości.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: tadzio3 »

ANNA JANTAR & BUDKA SUFLERA - Nic nie może wiecznie trwać - to zdaje mi się od kilku ładnych lat jest w zestawie Trójkowym.

Nie oglądąłem jeszcze zestawu w Złotych Przebojach, ale jak widzę te róznice, to rzeczywiście sporo świetnych kawałków zostało pominiętych.
Z tego zestawu mi najbardziej brakuje na LP3:
BUDKA SUFLERA - Jest taki smotny dom
CANDY DULFER & DAVID A.STEWART - Lily Was Here
CHRIS DEBURGH - Lady In Red
CYNDI LAUPER - Time After Time
CZERWONE GITARY - Kwiaty we włosach
DAAB - W moim ogrodzie
JOAN JETT & THE BLACKHEARTS - I Love Rock & Roll
KOMBI - Słodkiego, miłego życia
PET SHOP BOYS - Its A Sin
PIOTR SZCZEPANIK - Kochać
THE RIGHTEOUS BROTHERS - Unchained Melody
SKALDOWIE & ŁUCJA PRUS - W zółtych płomieniach liści
THE CHRISTIANS - Words
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 11:35 am przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Yacy »

jeśli chodzi o Anne Jantar to nie ma nic! Może i kiedyś coś było - obecnie nie...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Gary »

W porównaniu do TRZP brakuje mi najbardziej:


ABBA - The Day Before You Came
ABC - Asfaltowe łąki
ALIBABKI - Kwiat jednej nocy
ANNA JANTAR & BUDKA SUFLERA - Nic nie może wiecznie trwać
BAND AID - Do They Know It's Christmas
BUDKA SUFLERA - Jest taki smotny dom :!:
CZERWONE GITARY - Historia jednej znajomości
CZERWONE GITARY - Kwiaty we włosach
CZERWONE GITARY - Płoną góry, płoną lasy
CZESŁAW NIEMEN - Jednego serca
DAAB - W moim ogrodzie
DARYL HALL & JOHN OATES - Maneater
DZEM - Dzień, w którym pękło niebo
EDYTA GEPPERT - Jaka róża taki cierń
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA - Telephone Line
FREE - All Right Now :!:
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - Czas nas uczy pogody
GRUPA I - Radość o poranku
NILSSON - Without You :!: (zdecydowanie lepsze od wersji M. Carrey)
PAUL YOUNG - Everytime You Walk Away
PET SHOP BOYS - Its A Sin
REZERWAT - Zaopiekuj się mną
SKALDOWIE & ŁUCJA PRUS - W zółtych płomieniach liści :!:
THE BOOMTOWN RATS - I Don't Like Mondays (naprawdę tego w trójce nie ma? :shock: )
THE CHRISTIANS - Words
THE RIGHTEOUS BROTHERS - Unchained Melody :!:
VOX - Szcześliwej drogi już czas



Gwoli sprawiedliwości, to tam tych braków jest zdecydowanie więcej. :wink:


EDITH PIAF - Milord - to na 100 % jest w trójkowym zestawie.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bear »

Yacy pisze:
ABC - Asfaltowe łąki
ANDRZEJ DĄBROWSKI - Zielono mi
ANDRZEJ I ELIZA - Czas relaksu
ANNA JANTAR - Tyle słońca w całym mieście
ANNA JANTAR & BUDKA SUFLERA - Nic nie może wiecznie trwać
BLONDIE - Heart Of Glass
BOB DYLAN - Lay Lady Lay
BOGUSŁAW MEC - Jej portret
BUDKA SUFLERA - Jest taki smotny dom
CHRIS DEBURGH - Lady In Red
CZERWONE GITARY - Historia jednej znajomości
CZERWONE GITARY - Kwiaty we włosach
CZERWONE GITARY - Płoną góry, płoną lasy
CZESŁAW NIEMEN - Jednego serca
DAAB - W moim ogrodzie
DZAMBLE - Wymyśliłem ciebie
DZEM - Dzień, w którym pękło niebo
EDITH PIAF - Milord
EWA BEM - Żyj kolorowo
FREE - All Right Now
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - Czas nas uczy pogody nie mogę teraz sprawdzić, ale wydawało misie, że to yło...
JEFFERSON AIRPLANE - Somebody To Love
JENNIFER RUSH - The Power Of Love
JETHRO TULL - Lifes A Long Song
JETHRO TULL - Thick As A Brick
KLAN - Epidemia euforii
KRZYSZTOF KLENCZON & TRZY KORONY - Port
MAGDA UMER - Koncert jesienny
MALCOLM MCLAREN & CATHERINE DENEVUE - Paris Paris
MURRAY HEAD - One Night In Bangkok
REZERWAT - Zaopiekuj się mną
RICHARD MARX - Right Here Waiting

ROXY MUSIC - Avalon
SBB - Z których krwi krew moja z miłości jestem
SKALDOWIE & ŁUCJA PRUS - W zółtych płomieniach liści
TEN YEARS AFTER - Love Like A Man
URIAH HEEP - Lady In Black
WOJCIECH MŁYNARSKI - Jesteśmy na wczasach
mi natomiast najbardziej w trójkowym zestawie brakuje wyżej wymienionych utworów (choć uczciwie przyznaję że lwiej części z pozostałych nie znam lub po prostu nie kojarzę).
Co zaś tyczy się różnic- uważam że system głosowania w RZP jest dużo bardziej przejrzysty. Oczywiście, jest tam dużo mniej piosenek, ale ustalenie kolejności alfabetycznej wg wykonawców a nie tytułów jest chyba lepszym rozwiązaniem. Nie każdy przecież kto głosuje w Trójce ma czas na szczegółową analizę całego zestawu, wielu na pewno głosuje na żywioł, i przykładowo jeśli ktoś chce przeznaczyć jeden głos na Pink Floyd to zostawi go przy literce "A" i 'Another brick in the wall", a do "S" i "Shine on you crazy daimond" już nie wszyscy mogą dotrwać...
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3256
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: Arkano »

Nawet nie będę wskazywał nic z tej listy różnic, bo jest na niej tyle rzeczy dobrych i b. dobrych, że z samej tej listy można by ułożyć niezły top, którego wysłuchanie byłoby dla mnie prawdziwą przyjemnością.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: tsch »

Faktycznie, aż dziwne, że w Trójkowym zestawie nie ma większości z wymienionych. Choć chyba bardziej podoba mi się "Wymyśliłem ciebie" w wersji innego, młodego, polskiego zespołu - choć po angielsku ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XV Top Wszechczasów-Głosowanie

Post autor: bobby-x »

Myślę, że dopiski do tego Topu trzeba sobie darować a zacząć pracę nad polskim topem. Literek w alfabecie jest ze 26 więc połowa tygodni roku. Po dwie literki na tydzień (A,B... Y, Z) zejdzie się 13 tygodni, wypadną Święta, więc jak zaczniemy za tydzień to skończymy podawać propozycje mniej więcej pod koniec lutego. Wtedy Radio Piotrków powinno uruchomić już zestaw i zostają dwa miesiace na głosowanie marzec i kwiecień bo Top chyba na początku maja, jest mało czasu !!!
ODPOWIEDZ