Top Toola

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Top Toola

Post autor: Grycek »

Obrazek
Czas na top jednego z najdziwniejszych zespołów świata. Zespół pomijany w popularnych stacjach radiowych zdobywa pierwsze miejsca na liście sprzedaży albumów w kilkunastu krajach. Zespół grający metal z domieszką rocka progresywnego.

Zasady:
  • głosujemy na 20 utworów
  • głosujemy na 5 albumów
  • głosujemy na 5 teledysków (dla mnie teledyski Toola są integralną częścią jego twórczości)
  • punktacja =: 1 m.- 20 pkt, 20 m. - 1 pkt
  • można głosować na mniej utworów
  • Ostateczny termin oddawania głosów upływa w dniu 30 września 2011 r. godz. 20:00
Albumy:
Opiate (1992)
Undertow (1993)
Ænima (1996)
Salival (2000)
Lateralus (2001)
10,000 Days (2006)

Teledyski:
Hush
Sober
Prison Sex
Stinkfist
Ænema
Schism
Parabola
Vicarious
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Top Toola

Post autor: Kertoip »

czyli że EP-kę "Opiate" i koncertówkę "Salival" zaliczamy jako pełnoprawne albumy? okej, mi tam pasuje :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Toola

Post autor: Grycek »

Kertoip pisze:czyli że EP-kę "Opiate" i koncertówkę "Salival" zaliczamy jako pełnoprawne albumy? okej, mi tam pasuje :)
Niech się jeszcze inni wypowiedzą. Dla mnie to są pełnoprawne albumy.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Grycek pisze:
Kertoip pisze:czyli że EP-kę "Opiate" i koncertówkę "Salival" zaliczamy jako pełnoprawne albumy? okej, mi tam pasuje :)
Niech się jeszcze inni wypowiedzą. Dla mnie to są pełnoprawne albumy.
Z zasad jakie przyjmowaliśmy wcześniej to chyba nie powinniśmy ich brać pod uwagę. Moim zdaniem można byłoby zrobić wyjątek w przypadku gdyby na tych płytach nie było żadnych utworów pojawiających się na LP.
Przy okazji pytanie. Czy zespół nagrał jakieś utwory, które nie pojawiły się na żadnym z tych wydawnictw? Jeżeli tak to poprosiłbym o informacje jakie i gdzie zostały umieszczone.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Toola

Post autor: Grycek »

kajman pisze:Z zasad jakie przyjmowaliśmy wcześniej to chyba nie powinniśmy ich brać pod uwagę. Moim zdaniem można byłoby zrobić wyjątek w przypadku gdyby na tych płytach nie było żadnych utworów pojawiających się na LP.
Na Opiate nie ma żadnego utworu, który pojawiłby się na LP. Na Salivalu są trzy utwory koncertowe, które pochodzą z innych płyt.
kajman pisze:Przy okazji pytanie. Czy zespół nagrał jakieś utwory, które nie pojawiły się na żadnym z tych wydawnictw? Jeżeli tak to poprosiłbym o informacje jakie i gdzie zostały umieszczone.
Oficjalnie nie ma takich utworów. Jest parę bootlegów, ale ich nie będziemy rozważać.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Top Toola

Post autor: Nivo »

A parę dni temu się zastanawiałem czy kiedyś będzie jeden z tych naprawdę Topów. Czuję się zobowiązany zagłosować.
Z pytań technicznych:
Jak traktować Part of Me na Salivalu? Jako osobny numer?
Jak traktować Wings For Mary?
Jak to jest dokładnie z Opium for Breakfast?

Poza tym warto przytoczyć coś o... być może nowym albumie prosto ze strony Toolband.com
All right, moving forward. No matter how many new TOOL tunes are currently complete, I will personally guarantee that the new CD will be released on MAY 22, 2012 (or MAY 15, 2012). And unlike that old f**k rattling the shingles with his cauliflower and mini-Cheddars flatulence, my calculation is not based on some preposterous coded Biblical numerology. Instead, it comes from a credible source who, himself, obtained the information via trance-contact (which was written down on a scratch pad) from an interplanetary avatar (and sector commander) named ZEMKLA JR. from the city of Farlon on the planet Selo (in the Bernard’s Star System).

Thus having been contacted, SEMKLA JR. traveled to the earth in a vortex device (equipped with “anti-God controls”) that he called “an extra Gamma-traversing spheroid” (whose sighting was officially listed by a general at Luke Air Force Base as “a supersonic flight of Canadian geese.”) After first warning of the dangers of indole poisons (pork, spinach, bleached flour, etc.), and demonstrating the amazing power of a Temkla pencil, Zemkla (who resembled a “Missouri Mexican wearing what looked like an astral tennis outfit, and was accompanied by beautiful women who appeared like they just stepped out of a Greek painting”), revealed the all-important date, afterwards uttering “Ino Pazis Gnurum.” Go ahead and listen to the alzur agents if you want (wearing their black dunce caps), but I’ll bet anyone a crystal glass of Plobium and 100 green trading disks that the date is correct. Feel free to spread the word anyway you want: Billboards, posters, digital bus displays, or smoke signal apps on your iPhone…
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Grycek pisze:
kajman pisze:Przy okazji pytanie. Czy zespół nagrał jakieś utwory, które nie pojawiły się na żadnym z tych wydawnictw? Jeżeli tak to poprosiłbym o informacje jakie i gdzie zostały umieszczone.
Oficjalnie nie ma takich utworów. Jest parę bootlegów, ale ich nie będziemy rozważać.
No to chyba powinna być decyzja głosującego.
A na tej demówce są tylko utwory z późniejszych longplayów?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Top Toola

Post autor: Nivo »

Grycek pisze:
Kertoip pisze:czyli że EP-kę "Opiate" i koncertówkę "Salival" zaliczamy jako pełnoprawne albumy? okej, mi tam pasuje :)
Niech się jeszcze inni wypowiedzą. Dla mnie to są pełnoprawne albumy.
To SĄ pełnoprawne albumy. Tool to jest z tych zespołów, w których kategorie nie działają. Mówić o Salivalu "koncertówka" to jak upierać się, że zachodzi GCH. Nie przymierzając, bo to może nie być najszczęśliwsze porównanie.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Toola

Post autor: Grycek »

Nivo pisze:Jak traktować Part of Me na Salivalu? Jako osobny numer?
Nie pamiętam, czy w poprzednich topach pozwalano na rozróżnianie wersji utworu.
Nivo pisze:Jak traktować Wings For Mary?
Osobny utwór.
Nivo pisze:Jak to jest dokładnie z Opium for Breakfast?
Ja bym uznał.

kajman pisze:No to chyba powinna być decyzja głosującego.
A na tej demówce są tylko utwory z późniejszych longplayów?
Na demówce są tylko utwory, które później ukazały się na EPce i LP. Jeśli komuś bardzo zależy na jakiś niepublikowanych utworach, to jest parę koncertowych nagrań:
http://tooleye.republika.pl/muzyka.html
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Nivo pisze:to jak upierać się, że zachodzi GCH.
A co to jest GCH?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Top Toola

Post autor: Nivo »

Uogólniona hipoteza continuum.
Grycek pisze: Nivo napisał:Jak traktować Wings For Mary?

Osobny utwór.
Tzn.? Pytałem o zestawienie Wings for Mary pt1, Wings for Mary pt2 i Wings for Mary sklejone z Viginiti Tres. Traktować to jako 3 osobne utwory? Czy wersji sklejonej, ponieważ nie została wydana na żadnym lp (chociaż to filozofia znowu) nie traktować w ogóle?
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Toola

Post autor: Grycek »

Nivo pisze:Uogólniona hipoteza continuum.
Grycek pisze: Nivo napisał:Jak traktować Wings For Mary?

Osobny utwór.
Tzn.? Pytałem o zestawienie Wings for Mary pt1, Wings for Mary pt2 i Wings for Mary sklejone z Viginiti Tres. Traktować to jako 3 osobne utwory? Czy wersji sklejonej, ponieważ nie została wydana na żadnym lp (chociaż to filozofia znowu) nie traktować w ogóle?
Wings for Mary pt1, Wings for Mary pt2 uznajemy jako dwa osobne utwory, a Wings for Mary sklejone z Viginiti Tres nie uznajemy (w sumie taka kombinacja nie ma żadnego oficjalnego tytułu).
detektyw
Posty: 1608
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:38 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Top Toola

Post autor: detektyw »

płyty:
1. Lateralus
2. Undertow
3. 10,000 Days
4. Ænima
5. Opiate

teledyski:
1. Sober
2. Prison Sex
3. Stinkfist
4. Ænema
5. Schism
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Top Toola

Post autor: krzysiek83 »

Dałoby radę przedłużyć? Z tydzień powiedzmy? Bo do 30 ja zdążę ale byłoby to głosowanie "po łebkach" a jednak ich twórczość wymaga skupienia i czasu.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Toola

Post autor: Grycek »

krzysiek83 pisze:Dałoby radę przedłużyć? Z tydzień powiedzmy? Bo do 30 ja zdążę ale byłoby to głosowanie "po łebkach" a jednak ich twórczość wymaga skupienia i czasu.
Jestem za. Przedłużam do 07.10.11 (mam nadzieję, że będę miał wtedy internet).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Grycek pisze:
krzysiek83 pisze:Dałoby radę przedłużyć? Z tydzień powiedzmy? Bo do 30 ja zdążę ale byłoby to głosowanie "po łebkach" a jednak ich twórczość wymaga skupienia i czasu.
Jestem za. Przedłużam do 07.10.11 (mam nadzieję, że będę miał wtedy internet).
Szkoda, że dopiero dzisiaj ta wiadomość się pojawiła, bo ja cały dzień lece po Toolu. W zasadzie miejsca 13-29 mam obsadzone, a pierwszy tuzin w przybliżeniu. No ale top płyt mogę już wrzucić:

1. 10000 days
2.
3. Lateralus
4.
5.

6. Aenima
7. Undertow
8.
9. Opiate

nkl Salival

Aenima i następne chyba za wysoko, ale niech im będzie. Salival nieklasyfikowany za 40% starego materiału. Pewnie inaczej zepchnąłby utwory od 6 w dół jeszcze miejsce niżej (może nawet dwa).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Toola

Post autor: Yacy »

uff... udało mi się dopchać przez ten tool. tłum chciałem napisać ... :shock:

No nic ktoś musi zacząć, bo zdaje się utworów jeszcze nikt nie wkleił. To chociaż przez moment mój faworyt będzie liderem :-P Pewnie niedługo...

utwory:

1. Undertow
2. Sober
3. Right in Two

4. Schism
5. Forty Six & 2
6. Bottom
7. Rosetta Stoned
8. Wings for Marie (Pt 1)
9. 10,000 Days (Wings Pt 2)
10. Disposition
11. The Pot
12. Lost Keys (Blame Hofmann)
13. Vicarious
14. Ticks & Leeches
15. L.A.M.C.
16. The Patient
17. Parabola
18. Triad
19. Jimmy
20. H.


płyty:
1. Undertow (1993)
2. 10,000 Days (2006)
3. Lateralus (2001)
4. Ænima (1996)
5. Salival (2000)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

No to mamy 11/20.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Toola

Post autor: Yacy »

pewnie to najwyższa nasza zgodność :-P ale to dlatego, że ... nie bardzo jest z czego wybierać ;-) przed topem myślałem, że oni mają więcej płyt na koncie. Tak naprawdę z płyt znałem tylko Undertow i 10,000 Days.
Jeśli chodzi o utwory to myslałem, że nr 3 postraszy pewniaka do miejsca nr 1. A tu niespodziewanie pojawił się nr 2 i mało brakowało aby został numerem 1. :-)

Ciekawe co będzie kto będzie bohaterem kolejnego topu ..?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Top Toola

Post autor: Nivo »

Nawet nie myślałem, że to będzie takie proste. Z drugiej strony to zespół, który znam chyba najlepiej, słucham regularnie od 7 czy 8 lat i podobnej klasy mistrzów jeszcze nie usłyszałem.

01. Lateralus
02. No Quarter
03. Parabola
04. Disposition
05. You Lied
06. Eulogy
07. 10.000 Days
08. Stinkfist
09. The Grudge
10. The Patient
11. Part of Me
12. Wings for Marie
13. Schism
14. Forty six & 2
15. Right in Two
16. Intolerance
17. Rosetta Stoned
18. Ticks & Leeches
19. Ænema
20. Triad

i zaraz potem Jerk-off, The Pot, Sober, Flood i inne.
Wyszło mi, że "najgorszy" utwór Toola to Swamp Song/Jimmy, a jednocześnie spokojnie wskoczyłyby do mojej 10 na LP3.

płyty
1. Lateralus
2. Ænima
3. Salival
4. 10.000 Days
5. Undertow
6. Opiate
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Tutaj 10/20 czyli też nieźle. Może tym razem moje ulubione utwory nie będą na samym końcu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Toola

Post autor: Miszon »

Płyty:

1. Lateralus

3. 10 000 days

Bardzo cenię i lubię Toola, ale że nie mam nastroju na słuchanie ich muzyki w tej chwili, to Top Utworów odpuszczam. Znam bardzo dobrze 2 płyty (bo mam) i jedną kilka kawałków (Salival), pozostałe słuchałem gdzieś ze 2-3 razy, ale nie zainteresowały mnie na tyle, aby kupić i nie kojarzę konkretnych tytułów. I w ogóle zresztą - nie czuje się na siłach ułożyć kolejność. Chyba że musiałbym dać 1-3 utwory.
Ostatnio zmieniony ndz paź 02, 2011 11:39 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Toola

Post autor: kajman »

Do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowało się 35 utworów, z których przedstawiam 30. Przewaga dwóch ostatnich płyt jest ogromna, a z nich 10000 days prezentuje się zdecydowanie lepiej (i z każdym przesłuchaniem przewaga rośnie, więc może dobrze, że na tylu skończyłem). Czołówka jest rewelacyjna i z tego względu ten top tworzyło mi się najprzyjemniej od dłuższego czasu.
1. Right In Two T
2. Intension T
3. 10,000 Days (Wings Pt 2) T
4. Wings For Marie (Pt 1) T
5. Lost Keys (Blame Hofmann) T
6. Parabol L
7. Jambi T
8. Reflection L
9. Rosetta Stoned T
10. The Grudge L
11. Schism L
12. Triad L
13. Disgustipated U
14. Third Eye A
15. The Pot T
16. Merkaba S
17. The Patient L
18. Lateralus L
19. Ticks & Leeches L
20. Faaip De Oiad L

21. Disposition L
22. Aenema A
23. No Quarter S
24. Pushit A
25. Flood U
26. Vicarious T
27. Parabola L
28. You Lied S
29. Part Of Me O
30. Viginti Tres T
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Top Toola

Post autor: Neo01 »

Dziwny zespół, dziwne nagrania. Niektóre fantastyczne, niektóre mocno denerwujące. Płyta "Opiate" zdecydowanie najsłabsza, nie znalazłem na niej nic ciekawego ("Hush" mógłby być niezły, gdyby nie fałsze wokalisty). "Latersalus" znałem praktycznie od czasu wydania i była to dla mnie zawsze jedna z ważniejszych płyt, natomiast "10,000 Days" zyskuje w miarę słuchania - nie jest to płyta łatwa, na pewno trzeba do niej dojrzeć i wyniki mogłyby się nieco zmienić w przyszłości. Na dziś jednak podoba mi się 19 nagrań zespołu, a kolejność jest następująca:

Utwory:
1. Schizm
2. Vicarious
3. Aenema
4. Parabola
5. Right In Two
6. The Patient
7. The Grudge
8. Lateralus
9. 10,000 Days (Wings, Pt.2)
10. Jambi
11. No Quarter
12. Sober
13. Maynard's Dick
14. Rosetta Stoned
15. Parabol
16. Jimmy
17. Undertow
18. The Pot
19. --
20. Flood

Albumy:
1. Lateralus
2. 10,000 Days
3.
4.
5. Undertow
---
6. Salival
7. Aenema
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Top Toola

Post autor: Aro »

Na razie wrzucę albumy , gdzie przewaga pierwszej dwójki jest ogromna i bezdyskusyjna.

1. 10.000 Days
2. Lateralus

3. Ænima
4. Undertow
5. Salival
6. Opiate
ODPOWIEDZ