nasz Top Guns N'Roses

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

Mam przyjemność poprowadzić kolejny forumowy top. Tym razem jest to top najlepszych utworów Guns N'Roses.

Na początek podstawowe zasady:
- głosujemy na 20 utworów i 5 płyt studyjnych, nie składanek. Głosujemy na utwory, nie na konkretne wykonania.
- 15.06, w poniedziałek, będzie trzecia rocznica koncertu grupy w Polsce i ten dzień wybrałem na zakończenie naszego topu. Głosujemy do 15.06, do godziny 22.00. Termin NIE będzie przedłużany, jest wystarczająco dużo czasu. Jak ktoś chce, może założyć, że termin jest do 08.06 i po prośbach tych którzy się nie wyrobili jest przedłużony do 15.06. Proszę sobie odpowiednio zaplanować zapoznanie się z twórczością, tak by zdążyć na czas.

Przypomnę, że dyskografia zespołu obejmuje płyty:
- 1987: Appetite for Destruction
- 1988: G N' R Lies
- 1991: Use Your Illusion I
- 1991: Use Your Illusion II
- 1993: The Spaghetti Incident?
- 2008: Chinese Democracy

Nie głosujemy na płyty:
- 1999: Live Era: '87–'93
- 1998: Use Your Illusion
- 2004: Greatest Hits

Utwory wykonywane przez Guns N'Roses, które nie znalazły się na żadnej ich płycie:
- Sympathy For The Devil
- Shadow Of Your Love
- Whole Lotta Rosie
- Oh My God
(jeśli coś pominąłem, proszę o uzupełnienie)

To chyba tyle spraw organizacyjnych na początek. Życzę wielu godzin delektowania się muzyką Guns N'Roses i zadowolenia z kształtu ułożonych przez Was prywatnych topów :-).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

ku3a pisze:głosujemy na 5 płyt studyjnych
Przypomnę, że dyskografia zespołu obejmuje płyty:
- 1987: Appetite for Destruction
- 1988: G N' R Lies
- 1991: Use Your Illusion I
- 1991: Use Your Illusion II
- 1993: The Spaghetti Incident?
- 2008: Chinese Democracy
To może będziemy głosować na 6 płyt?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: Miszon »

Jak ktoś chce, może założyć, że termin jest do 08.06 i po prośbach tych którzy się nie wyrobili jest przedłużony do 15.06.
Heh, dobre :D.
Nie wiem, czy jest jakaś różnica między obiema "Use your illussion" - może jako jedną potraktować?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: Yacy »

to są zupełnie inne płyty. Fakt, ze wydane tego samego dnia, ale jako dwie płyt, a nie jako album dwupłytyowy... Ja na winylu mam "I", a "II" na czarnej płyci jakoś nigdy się nie dorobiłem i ... juz chyba tego nie zrobię ;-)

a pomysł Kajmana z głosem na 6 płyt wydaje się rozsądny ;-) ja jestem "za"!!!
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

"Use Your Illusion" to zdecydowanie 2 różne płyty.

ja jestem za głosowaniem na 5 płyt. głosując na 5 i tak pokazujemy co jest na 6. miejscu ;-).
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: dominik_fi »

A co z płytą z '86 - Live ?!*@ Like a Suicide
http://pl.wikipedia.org/wiki/Live_%3F!*@_Like_a_Suicide
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

Nie do końca. Bo głosując na 6 płyt można oddać głos tylko na 5 i wtedy ta szósta będzie miała 0 p. a nie 1. :wink:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

dominik_fi pisze:A co z płytą z '86 - Live ?!*@ Like a Suicide
http://pl.wikipedia.org/wiki/Live_%3F!*@_Like_a_Suicide
to jest EP, a nie pełen album. te 4 nagrania znalazły się potem razem z 4 innymi na płycie "G N' R Lies".
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: Gary »

Hura! :D
ku3a pisze:Utwory wykonywane przez Guns N'Roses, które nie znalazły się na żadnej ich płycie:
A dema niewydane też mogą być? Np. cover Stonesów "Jumpin' Jack Flash".
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

a skąd to?
ja byłbym za tym, żeby tylko wydane rzeczy brać pod uwagę, ale tutaj nie będę się mocno upierać, więc jak ktoś poda argumenty, które będą przekonywujące... ;-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

jeszcze jedna, chyba bardzo ważna sprawa :-) - proponuję, by obydwie wersje "Don't Cry" podciągnąć pod jeden twór :-).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

ku3a pisze:jeszcze jedna, chyba bardzo ważna sprawa :-) - proponuję, by obydwie wersje "Don't Cry" podciągnąć pod jeden twór :-).
A co z You're crazy? Jeszcze nie słuchałem, więc nawet nie wiem czy to ten sam utwór, ale natknąłem się na niego i na Apetycie i na kłamstwach.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

również proponuję traktować jak jedno, z ew. dopiskiem którą wersję bardziej się lubi.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: Miszon »

W zasadzie to chyba mogę zagłosować. Może coś dopiszę, ale chyba więcej utworów nie znam za bardzo/nie pamiętam. A te nowe są OK, ale jakoś głupio na nie głosować.

1. November rain
2. Welcome to the jungle
3. Sweet child o'mine
4. Don't cry
...
11. Knockin' on heaven's door
12. Yesterdays (czy jakoś tak)
13. Sympathy for the devil
(to z "Wywiadu z wampirem"... jakoś teraz nie pamiętam tytułu (chociaż słowa tak). Może później sobie przypomnę) dzięki za przypomnienie
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 11:36 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:12. Yesterday (czy jakoś tak)
"Yesterdays"
Miszon pisze:13. to z "Wywiadu z wampirem"... jakoś teraz nie pamiętam tytułu (chociaż słowa tak). Może później sobie przypomnę
"Sympathy For The Devil" ;-)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

ku3a pisze:również proponuję traktować jak jedno, z ew. dopiskiem którą wersję bardziej się lubi.
Przyznam się, że po przesłuchaniu jestem skłonny się kłócić. Jak przy Don't cry'u to wersje brzmią prawie identycznie (chyba że zdobyłem jakąś fałszywkę) to wersje You're crazy są tak od siebie odmienne, że gdybym nie wiedział to bym nie wpadł, że to jeden utwór.
I jeszcze jedno? Czy wchodzą w rachubę wszystkie nagrania z oficjalnych płyt? Chodzi mi o Escape to Paris (B-side od Sympathy...) oraz It's alright z Live Ery?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

ku3a pisze:
Miszon pisze:13. to z "Wywiadu z wampirem"... jakoś teraz nie pamiętam tytułu (chociaż słowa tak). Może później sobie przypomnę
"Sympathy For The Devil" ;-)
Przyznam się, że tu musiała zajść jakaś pomyłka, bo nie chce mi się wierzyć, żeby Miszon nie rozpoznał tego utworu (szczególnie że nie jest to szczególnie twórczo zrobiony cover).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: Miszon »

Nie, to nie pomyłka.
Ja go rozpoznałem (w głowie go odtworzyłem, nawet ze słowami ;) ), ale po prostu zapomniałem tytułu. Zresztą - dla mnie to nie jest cover, bo wersję oryginalną usłyszałem min. 5 lat później.
Mam zmienić i wpisać prawidłowe nazwy, czy dla potomnych zostawić tak jak jest?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Przyznam się, że po przesłuchaniu jestem skłonny się kłócić. Jak przy Don't cry'u to wersje brzmią prawie identycznie (chyba że zdobyłem jakąś fałszywkę) to wersje You're crazy są tak od siebie odmienne, że gdybym nie wiedział to bym nie wpadł, że to jeden utwór.
a co na to inni?
na razie jeden głos za jedną opcją, jeden za drugą ;-).
kajman pisze:I jeszcze jedno? Czy wchodzą w rachubę wszystkie nagrania z oficjalnych płyt? Chodzi mi o Escape to Paris (B-side od Sympathy...) oraz It's alright z Live Ery?
wszystkie
Miszon pisze:Mam zmienić i wpisać prawidłowe nazwy, czy dla potomnych zostawić tak jak jest?
dopisz please prawidłowe, a z boku zostaw tak jak jest :-)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

Dzisiaj przesłuchałem 80 utworów i ustawiłem w kolejności. 13 utworów spodobało mi się szczególnie w tym 4 z U2 (a tylko 1 z U1) i 3 z C (porównałem z topem Miszona i mamy 3 wspólne :D ). Tymczasowa kolejność płyt to C, U2, U1, A, S i G i sądzę że zamienić się mogą co najwyżej miejsce 1 z 2 i 4 z 5.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: dominik_fi »

ku3a pisze:
kajman pisze:Przyznam się, że po przesłuchaniu jestem skłonny się kłócić. Jak przy Don't cry'u to wersje brzmią prawie identycznie (chyba że zdobyłem jakąś fałszywkę) to wersje You're crazy są tak od siebie odmienne, że gdybym nie wiedział to bym nie wpadł, że to jeden utwór.
a co na to inni?
na razie jeden głos za jedną opcją, jeden za drugą ;-).
Po pierwszym przesłuchaniu mogę powiedzieć, że wersja alternatywna Don't cry'u muzykę ma identyczną to prawda, ale ten tekst sprawia, że nie jest już ten sam utwór. Gdyby ta piosenka miała tylko ten alternatywny tekst to nie była by tak dobra i zauważona. Dlatego jestem za głosowaniem na 2 wersje. Wszystko co wydano w dwuch wersjach powinno być rozpatrywane osobno.

Co do płyt to jestem za głosowaniem na 6.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: ku3a »

właściwie moje pytanie dotyczyło tylko "You're Crazy" ;-)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: abd3mz »

W sprawie liczby płyt nie mam zdania. Jak będzie głosowanie na 5 płyt to będzie widać, co jest na szóstym, a jak na 6 to będzie jeszcze lepiej widać. ;-)
dominik_fi pisze:Wszystko co wydano w dwuch wersjach powinno być rozpatrywane osobno.
Zdecydowanie się nie zgadzam. Posiadam kilka utworów Marka Grechuty, które różnią się drobiazgami, np. występuje dwóch perkusistów zamiast trzech albo dodatkowo pojawiają się skrzypce. Przecież takie zmiany mają większy wpływ na kształt muzyki niż zmienione słowa.

Don't Cry zdecydowanie łącznie traktowane. A You're Crazy... Jeszcze się waham... Chociaż słyszę podobieństwo to jedna wersja podoba misie zdecydowanie bardziej.

PS. dwóch... proszę dbajmy o poprawność...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
dominik_fi pisze:Wszystko co wydano w dwuch wersjach powinno być rozpatrywane osobno.
Zdecydowanie się nie zgadzam. Posiadam kilka utworów Marka Grechuty, które różnią się drobiazgami, np. występuje dwóch perkusistów zamiast trzech albo dodatkowo pojawiają się skrzypce. Przecież takie zmiany mają większy wpływ na kształt muzyki niż zmienione słowa.
Don't Cry zdecydowanie łącznie traktowane. A You're Crazy... Jeszcze się waham... Chociaż słyszę podobieństwo to jedna wersja podoba misie zdecydowanie bardziej.
PS. dwóch... proszę dbajmy o poprawność...
No w przypadku You're crazy też jedna wersja podoba mi się znacznie bardziej i prawie na pewno będzie w moim top20. Dla mnie określenie słyszę podobieństwo powinno jednoznacznie przesądzać na korzyść traktowania osobno. Uważam że razem należy traktować, kiedy w tym miejscu pojawia się text: od razu słychać, że to jeden utwór. Zastanawiam się czy jak dojdziemy do topu Grechuty nie będziemy chcieli traktować Korowodu z Marek Grechuta Anawa i Korowodu z Korowodu jako ten sam utwór. Ja też tam słyszę podobieństwo.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: nasz Top Guns N'Roses

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:Zastanawiam się czy jak dojdziemy do topu Grechuty nie będziemy chcieli traktować Korowodu z Marek Grechuta Anawa i Korowodu z Korowodu jako ten sam utwór. Ja też tam słyszę podobieństwo.
Nie będziemy. No sorry, ale porównywanie Korowodów z You're Crazy to chyba lekka przesada...
ODPOWIEDZ