Porąbany konkurs z XV zlotu

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: LLucky »

Na XV zlocie znalazła się chwila przerwy, w której umieściłem mój improwizowany porąbany konkurs, o tyle bardziej improwizowany i porąbany, że ja sam zapomniałem spisać przed wyjazdem poprawne odpowiedzi i musieliśmy je ustalać na miejscu (i powinienem za to jeszcze raz wszystkich uczestników przeprosić, bo okazało się, że jedna tych ustalonych odpowiedzi była błędna, a jeden ze zgadujących zespołów podał poprawną odpowiedź). :?

Na czym polegał konkurs? W gruncie rzeczy był prosty, a nawet bardzo prosty: odtwarzałem 30-sekundowe fragmenty utworów, a trzeba było zgadnąć ich wykonawcę i tytuł (za każde po jednym punkcie). Co więcej, były to dokładnie te same fragmenty, które są opublikowane na stronie Listy Przebojów. Dla ułatwienia dodam jeszcze, że wszystkie z tych utworów (z wyjątkiem przykładowego) były w tym roku w podstawowym zestawieniu LP3. Proste? Proste.

To gdzie to porąbanie? Jest proste i skuteczne - fragmenty są odwrócone w czasie.

Czy to dużo zmienia? Teoretycznie tak, ale uczestnicy konkursu mieli okazję przekonać się, że nie taki diabeł straszny, a strach ma wielkie oczy. Teraz mogą to zrobić także ci, którzy nie mogli przyjechać na zlot.

I tak dla przykładu fragment A odtworzony wstecz brzmi tak, podczas gdy normalnie brzmi tak i jest to oczywiście Birdy w jej wersji "Terrible Love". Pozostałe utwory zostawiam na kilka lub kilkanaście dni jako zagadkę-zabawkę dla forowiczów (w zależności od tego, jak długo zechcecie się pobawić - dajcie znać, kiedy już będziecie mieli dość). Oto one:
fragment B
fragment C
fragment D
fragment E
fragment F
fragment G
fragment H
fragment I

Razem 8 piosenek, do zdobycia 16 punktów, ale nie będę nagradzał podawanych tu odpowiedzi - zrobienie tego konkursu w wersji pozazlotowej daje uczestnikom możliwość korzystania z pomocy, jakich zlotowicze nie mieli. Potraktujcie to po prostu jako możliwość sprawdzenia się. Dla podsycenia chęci rywalizacji podam jeszcze wyniki ze zlotu:
leszekno Dekodi - 16 pkt (chłopaki, zaliczam Wam ten jeden przekreślony tytuł zakładając, że skreśliliście go dopiero podczas podawania wyników)
jollyroger72 wwas - 14 pkt
Gary kajman - 13 pkt
uzi ku3a - 12 pkt
falcoeagle atram842 - 11 pkt
Neo01 - 9 pkt
Martyr Yacy - 8 pkt

Jak widać wszyscy zdobyli przynajmniej połowę możliwych punktów.
Wniosek: chyba nie było takie straszne, jak mogło się wydawać. :)
Drugi wniosek: zawsze rozsadzać leszkano i Dekodiego do różnych drużyn. ;)

Życzę miłego słuchania! :lol:

P.S. Jak się okazało żaden z przesłuchiwanych fragmentów nie zawiera ukrytych treści satanistycznych. ;)
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: kamil_snk »

Genialne! :D W ułatwionej wersji (odsłuchiwałem po 2-3 razy), myślę, że znacząco nie odbiegam od reszty ;) Typy zapisałem, poczekam na prawidłowe odpowiedzi.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: miszony »

LLucky fajny pomysł. Sprawdziłem swoją wiedzę i chyba jest nieżle / poza literką F/ Podobnie jak poprzednik, czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: TomaszBr »

Ja też się wypróbowałem, tylko w F coś świta ale nie mam pomysłu, poza tym jestem raczej pewien swoich typów ;) Odsłuchiwałem bez oszustw po jednym razie, bez żadnych pomocy :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: Neo01 »

A o której godzinie? ;)
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: LLucky »

Wygląda na to, że wszyscy zainteresowani zgadywaniem już to zrobili, więc najwyższa pora na ujawnienie odpowiedzi. Oto one:

fragment B - Luxtorpeda "Gimli"
fragment C - Maria Peszek "Ludzie Psy"
fragment D - Electric Light Orchestra "Point Of No Return"
fragment E - ZZ Top "Chartreuse"
fragment F - Rush "The Wreckers" (a nie "Headlong Flight" - tu jeszcze raz przepraszam wszystkich zlotowiczów za brak przygotowania - tak naprawdę planowałem ten konkurs na następny dzień i mógłbym upewnić się co do poprawności odpowiedzi, ale uznałem, że damy radę jeszcze tego samego wieczoru)
fragment G - Nick Cave and The Bad Seeds "Jubilee Street"
fragment H - Lao Che "Dym"
fragment I - Anathema "The Gathering Of The Clouds"

Dziękuję jeszcze raz za udział! :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: Miszon »

4 tych numerów pewnie bym nawet od przodu miał problem ze zgadnięciem ;-) .
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: kamil_snk »

Jeśli dopuszczalne byłyby literówki - 10 pkt. Jeśli nie - punkt mniej. Ale odsłuchiwałem po kilka razy, więc miałem łatwiej ;). Rush kompletnie nie poznałem, a Nicka Cave'a pomyliłem z Knopflerem :oops:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Porąbany konkurs z XV zlotu

Post autor: Neo01 »

Zupełnie nie wiem jak to się stało, że w 1 z numerów (chyba Rush) zupełnie wyraźnie słyszałem Florkę :shock: :P
ODPOWIEDZ