A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singapur

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singapur

Post autor: bobby-x »

Kolejny kwiatek w bazie Jacka. Skąd się wzięła Majka Jeżowska skoro na wydrukach jest Majka, Magda, Patrycja. Tak zajrzałem do bazy bo znalazłem fragmencik zapowiedzi Niedźwiedzia właśnie tego utworu, jest tak samo jak w wydrukach. Pogubiłeś się Jacku w tej całej bazie coraz mniej przypominającej Listę Przebojów Programu Trzeciego.
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 11:31 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: VILKI »

skoro tak to należy jeszcze dodać do tej ekipy Jasia, Wojtka, Kasię, Jarka, Roberta i małego Piotrusia :)
http://www.discogs.com/viewimages?release=1219062
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: jollyroger72 »

A ja się podpisuję w 100% pod wypowiedzią Bobby'ego. Tak właśnie było.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: marekjarek5 »

VILKI pisze:skoro tak to należy jeszcze dodać do tej ekipy Jasia, Wojtka, Kasię, Jarka, Roberta i małego Piotrusia :)
http://www.discogs.com/viewimages?release=1219062
:lol:
Głosami męskimi wspomagają, Jacek Cygan i Mietek Szcześniak :lol: :lol:
Proponuję jeszcze dopisać do wykonawców Rafała Paczkowskiego, który to nagrał, i pewnie też coś zanucił , a może i w chórku zaśpiewał, lub też coś zagrał, co często czynił, a czym na ogól nie pisano na okładkach płyt.
Gwoli prawdy MAJKA kiedyś nazywała się MARIA, ale to ogólnie znany fakt......
Nie dajmy się zwariować.
Na labelu winyla napisano, że śpiewa Majka Jeżowska z dziećmi. :lol:
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 12:59 am przez marekjarek5, łącznie zmieniany 1 raz.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:Pogubiłeś się Jacku w tej całej bazie coraz mniej przypominającej Listę Przebojów Programu Trzeciego.
Być może... a Ty względnie szybko reagujesz. Ten zapis funkcjonuje już ładnych kilka lat, więc skoro ja się gubię, to Tobie trzeba pogratulować refleksu. Nie wiem kto zasugerował zmianę (może jej wcale nie było!?) -- ale niejednokrotnie piszecie, że na liście były czasem 'tytuły robocze'. Może gdzieś widniał taki zapis? W końcu to z płyty sądecczanki, Majki Jeżowskiej.

I nie maluj mi ponownie facjaty w czarnych kolorach, bo jak jesteś proszony o pomoc, to jakoś ciężko widać entuzjazm. Wytykać błędy... owszem. Ale proszę: zaproponuj poprawną wersję, a taka będzie wpisana.

Na wątłej jakości dowód niech posłuży: yutub — i kilka innych miejsc w sieci. Wszędzie jest Jeżowska. I po to jest tracklista, żeby można było porównać, jak było na liście na ówczesne czasy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: Yacy »

uwaga na tracklistę bo tam jest ... Majk :-P
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: piotreklp3 »

marekjarek5 pisze:i Mietek Szcześniak :lol: :lol:
a właściwie Szczęśniak :idea:
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: JaceK »

Ma ktoś jeszcze coś merytorycznego do wrzucenia? Bo nie wiem czy zostawić tą Jeżowską i mieć rozterki nad poprawnością ogródka coraz mniej przypominającego LP3, czy wrócić do 'poprawności politycznej' i zastanawiać się, czemu nikt poprawnie nie może zidentyfikować tego utworu? (oprócz tych co to wszystko najlepiej o Liście wiedzą)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: Yacy »

Majka, Magda, Patrycja
zdecydowanie tak powinno być. wydaje mi się, że track lista jest tu wystarczającym potwierdzeniem. zresztą z nasłuchu również pamiętam tylko i wyłącznie taką zapowiedź.
oczywiście powiązanie z Majką Jeżowską.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: JaceK »

w komentarzu (aktualnie niewidoczny) jest wpisane:
Utwór z 1985 r. wykonywany był przez tercet Majka, Magda i Patrycja. Wydany został na płycie ,,A Ja Wolę Moją Mamę'', sygnowanym nazwiskiem: Majka Jeżowska.
Czy to za mało?

PS. Odpowiem tak: podobnie jak w przypadku KOMBI/KOMBII taka zmiana w tej wersji archiwum nie jest możliwa. Zostawiam to na kolejne upgrade całej aplikacji. Mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć: będzie Pan zadowolony...
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: marekjarek5 »

Yacy pisze:Majka, Magda, Patrycja
zdecydowanie tak powinno być.
E tam.

Obrazek
Obrazek
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: ku3a »

niestety wtedy jeszcze Listy nie słuchałem, ale jedno wiem i jestem tego pewien - to jest Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego, a nie ogólnoświatowy spis utworów, które przypadkiem były na tej samej liście przebojów.
więc zapis powinien być taki jak był na Liście, a nie jak jest na jakichś płytach.
howgh!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:niestety wtedy jeszcze Listy nie słuchałem, ale jedno wiem i jestem tego pewien - to jest Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego, a nie ogólnoświatowy spis utworów, które przypadkiem były na tej samej liście przebojów.
więc zapis powinien być taki jak był na Liście, a nie jak jest na jakichś płytach.
howgh!
Nic dodać, nic ująć. Święte słowa.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: marekjarek5 »

ku3a pisze:niestety wtedy jeszcze Listy nie słuchałem, ale jedno wiem i jestem tego pewien - to jest Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego, a nie ogólnoświatowy spis utworów, które przypadkiem były na tej samej liście przebojów.
więc zapis powinien być taki jak był na Liście, a nie jak jest na jakichś płytach.
howgh!
Co to znaczy, że zapis powinien być taki jaki był na liście? Taki jak wtedy prowadzący zapowiadał piosenkę, czy taki jak publikowano notowanie w prasie? Czasem się to różniło, a czasem nie.
Jeśli nie przekonuje cię fakt, jak kto nagranie wtedy wydano na płycie, ale wydano długo po tym jak piosenka gościła na LPP3, to ja poproszę o dowody w postaci, zapowiedzi prowadzącego, lub publikowanych w ówczesnej prasie notowań LPP3. Inaczej to jest rozmowa o niczym.
Z tym pierwszym może być problem, z tym drugi niekoniecznie. Poszukaj gdzie wtedy publikowano notowania tej listy, najlepiej wszystkie z notowaniem tej piosenki, nie ma ich dużo, w jakim czasopiśmie, ja postaram się odszukać i będzie wiadomo jak wtedy ta piosenka funkcjonowała w zapisie notowań.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:(...) to jest Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego, a nie ogólnoświatowy spis utworów, które przypadkiem były na tej samej liście przebojów. więc zapis powinien być taki jak był na Liście, a nie jak jest na jakichś płytach. howgh!
Chyba że jest to Kazik Staszewski vel. Kazik to można zmienić: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=256409#p256409. Przestaję was rozumieć.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: jollyroger72 »

Markujarku5! Mało mnie obchodzi zapis na płycie! Sam wiesz i napisałeś to, że płyta wydana była sporo później niż utwór chodził w LP3. Niedźwiedź jako wykonawcę podawał: "Majka, Magda i Patrycja". Pamięć mam dobrą. A jak chcesz dowodów na papierze, to weź się w garść i SAM sobie poszukaj starych notowań w prasie. Wiesz kiedy utwór przebywał na liście, więc... do dzieła!!! Ja takich dowodów nie potrzebuję.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: jollyroger72 »

JaceK pisze:Chyba że jest to Kazik Staszewski vel. Kazik to można zmienić: viewtopic.php?p=256409#p256409. Przestaję was rozumieć.
:?: Uważam, że tutaj też nie ma o czym dyskutować: Kazik - Singapur. Tak było na Liście Trójki. (Sorry, że w tym wątku, ale marekjarek5 rozsierdził mnie trochę :evil: i piszę z rozpędu)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: ku3a »

Z "Singapurem" musiałem się pomylić. Choć tak naprawdę pomyłka nastąpiła przy tworzeniu okładki singla, bo płyta długogrająca była sygnowana nazwą "Kazik Staszewski". Zresztą podobnie jak przy okazji płyty "Silny Kazik pod wezwaniem" - powinna być sygnowana nazwą "Kazik Staszewski", a nie "Kazik" i sam Kazik później przyznał się, że przeoczył to gdzieś po drodze, umknęło mu. Pewnie z singlem "Singapur" było podobnie. No ale trudno, tak było, niech będzie. Nie mam akurat tego singla i nie mogłem wtedy sprawdzić na półce.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: JaceK »

Napiszę w takim razie na zakończenie, a w zasadzie powtórzę, tylko wyraźnie: Podobnie jak w przypadku KOMBI/KOMBII taka zmiana w tej wersji archiwum nie jest możliwa. Zostawiam to na kolejne upgrade całej aplikacji. Mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć: będzie Pan zadowolony...

I zamykam temat, bo ponoszą nas emocje, a argumenty merytoryczne schodzą na dalszy plan.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:Markujarku5! Mało mnie obchodzi zapis na płycie! Sam wiesz i napisałeś to, że płyta wydana była sporo później niż utwór chodził w LP3. Niedźwiedź jako wykonawcę podawał: "Majka, Magda i Patrycja". Pamięć mam dobrą. A jak chcesz dowodów na papierze, to weź się w garść i SAM sobie poszukaj starych notowań w prasie. Wiesz kiedy utwór przebywał na liście, więc... do dzieła!!! Ja takich dowodów nie potrzebuję.
Może i tak było, że Niedźwiecki tak tą piosenkę zapowiadał, a może nie było. Może zapowiadał ją, raz tak, a innym razem inaczej? No właśnie.
Swoją drogą, dlaczego skrócił listę wykonawców? Reszta wykonawców mniej ważna? Nieważna? ;-)
Nie uwierzę, jak nie usłyszę. ;-)
Poszukałbym, ale nie wiem gdzie w okresie czerwiec, lipiec sierpień roku 1985, publikowano notowania tej listy?

Dal mnie ta piosenka pozostanie piosenką Majki Jeżowskiej, ale ciekawi mnie jak to faktycznie było.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:Być może... a Ty względnie szybko reagujesz. Ten zapis funkcjonuje już ładnych kilka lat, więc skoro ja się gubię, to Tobie trzeba pogratulować refleksu.
Rozumiem, że skoro BŁĄD funkcjonuje kilka lat w bazie może ponad 5 , 7 , 8 lat to staje się prawdą? To samo z największymi skokami na liście :D Kilku starych forowiczów!!! już nie reaguje na to co się dzieje w tej bazie bo stwierdzili, że nie warto a ich nicków nie wymienię bo nie mam takiego upoważnienia.
Ty też względnie szybko reagujesz bo jak dałem Ci ze 2-3 lata temu 120-150 skanów brakujących notowań do 740 czy 770 notowania to też nie możesz ich umieścić? Aaaaa rozszerzenie Ci nie pasuje, sorki zapomniałem, zwracam Honor.
ku3a pisze:niestety wtedy jeszcze Listy nie słuchałem, ale jedno wiem i jestem tego pewien - to jest Archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego, a nie ogólnoświatowy spis utworów, które przypadkiem były na tej samej liście przebojów.
więc zapis powinien być taki jak był na Liście, a nie jak jest na jakichś płytach.
howgh!
Dzięki Kubo, jollyrogerku i yacemu za głos. Myślałem, że to będzie samotne kopanie się z Jackiem.
JaceK pisze:Napiszę w takim razie na zakończenie, a w zasadzie powtórzę, tylko wyraźnie: Podobnie jak w przypadku KOMBI/KOMBII taka zmiana w tej wersji archiwum nie jest możliwa. Zostawiam to na kolejne upgrade całej aplikacji. Mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć: będzie Pan zadowolony...

I zamykam temat, bo ponoszą nas emocje, a argumenty merytoryczne schodzą na dalszy plan.
No tak, zawsze można się łatwo wykręcić.
marekjarek5 pisze: to ja poproszę o dowody w postaci, zapowiedzi prowadzącego, lub publikowanych w ówczesnej prasie notowań LPP3. Inaczej to jest rozmowa o niczym.
Z tym pierwszym może być problem, z tym drugi niekoniecznie.
To pierwsze da się wrzucić na sierściucha, potrzebuję z tydzień czasu. To drugie chyba jeszcze zdecydowanie w Gazecie Młodych, Sztandar Młodych 89-90, broszurka Lista 90-91, od 92 Expresiak, Glob 24 od 91? jakoś tak to było "zaprasowane" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2012 11:40 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:Dzięki Kubo, jollyrogerku i yacemu za głos. Myślałem, że to będzie samotne kopanie się z Jackiem.
ja z nikim kopać się nie mam zamiaru :-). to co napisałem w tym momencie bardziej odnosiło się do tego co napisał kolega marekjarek5 :-). moje zdanie w kwestii zapisów w Archiwum jest niezmienne od lat i myślę, że je akurat JaceK dobrze zna ;-).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: JaceK »

Bobby... nie 2-3 lata, tylko w ubiegłym roku. To ja dłużej żebrałem o ten materiał. Czekam nadal na obiecany ciąg dalszy, żeby całość ogarnąć i uaktualnić. Poza 100 reszty nadal nie ma! I widzę, że nie będzie... szkoda.

Koniec dyskusji! Nie mam zamiaru prostować Twoich oszczerstw. I nie mam zamiaru kopać się... Przepraszam za zatruwanie eteru.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: marekjarek5 »

To pierwsze da się wrzucić na sierściucha, potrzebuję z tydzień czasu. To drugie chyba jeszcze zdecydowanie w Gazecie Młodych, Sztandar Młodych 89-90, broszurka Lista 90-91, od 92 Expresiak, Glob 24 od 91? jakoś tak to było "zaprasowane"
To ja będę czekał na to pierwsze.

Co do drugiego. to na pewno, na początku, notowania były drukowane w Gazecie Młodych. Czy wszystkie i do kiedy, to można by ustalić, a w zasadzie to można by cyknąć fotki lub zrobić skany, bo cała ostatnia strona Gazety Młodych jest ciekawa, a czasem nie tylko ostatnia strona, bo informacje muzyczne pojawiały się również na innych stronach. W pewnym momencie Gazeta Młodych miała własną listę przebojów i z tego co pamiętam nie zawsze publikowała notowania LPP3, albo publikowała je nie regularnie, było to w latach 1984 i 1985.
Może kiedyś to wszystko zeskanuję, jak będę miał na to fundusze i wolny czas, bo format strony jest duży i trzeba by robić dużo skanów, a fotki całości strony z racji marnego druku nie będą wyglądały za ciekawie. Może, kiedyś, bo jakoś mi motywacji do tego brak, to masa pracy.

Nie pamiętam czy jakiś inne czasopismo, w tamtym czasie, lata 1982-1989, dalsze lata mnie interesują dużo mniej, lub w ogóle, również publikowało notowanie LPP3. Może Zarzewie? Może Sztandar Młodych? Pytam, bo taka informacja jest bezcenna, grzebanie na piechotę w stosie tej makulatury z PRL-u to jak szukanie igły w stogu siana. ;-)

"Broszurka Lista 90-91" - a co to takiego?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: A ja wolę moją mamę - Majka, Magda, Patrycja/Kazik-Singa

Post autor: Robert »

bobby-x pisze:Kilku starych forowiczów!!! już nie reaguje na to co się dzieje w tej bazie bo stwierdzili, że nie warto a ich nicków nie wymienię bo nie mam takiego upoważnienia.
Mój możesz wymienić :)
Najlepsza z istniejących baz funkcjonowała chyba gdzieś do 1380 notowania, bo taki skan mam ostatni. Bez udziwnień, pstrokacizny, nowych, modnych, opisowych technologii, przeinaczeń, albumowych czy singlowych spisów tytułów i nie wiadomo czego jeszcze więcej...
Prosta, czytelna, przejrzysta, choć z błędnymi, oczywistymi w porównaniu z dzisiejszymi zapisami prowadzących, godzin emisji, pozycji czy literówek... Teraz powstaje "poczwarka", która rzeczywiście coraz mniej zaczyna mieć wspólnego z Listą Przebojów Programu Trzeciego.
marekjarek5 pisze:Co to znaczy, że zapis powinien być taki jaki był na liście? Taki jak wtedy prowadzący zapowiadał piosenkę, czy taki jak publikowano notowanie w prasie?
Może lepiej pozostań przy swoich archiwach prasowych... Nasłuchowcy i ci, którzy od dawna uważnie słuchają co mówią prowadzący na antenie i archiwizują na bieżąco na papierze będą robić swoje...
marekjarek5 pisze:A jak chcesz dowodów na papierze, to weź się w garść i SAM sobie poszukaj starych notowań w prasie.
Dokładnie...
Yacy pisze:Majka, Magda, Patrycja
zdecydowanie tak powinno być. wydaje mi się, że track lista jest tu wystarczającym potwierdzeniem. zresztą z nasłuchu również pamiętam tylko i wyłącznie taką zapowiedź.
oczywiście powiązanie z Majką Jeżowską.
Było mówione Jacku przede wszystkim, ale też pisane i drukowane (wszystkie, ówczesne zapisy gazetowe tego utworu)
Ten i dziesiątki innych tytułów...
ODPOWIEDZ