THE WATERBOYS - Is She Conscious?

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

THE WATERBOYS - Is She Conscious?

Post autor: danco28 »

Przy okazji tego utworu zaistniał również utwór "My Love Is My Rock in the Weary Land", który w ogóle nie jest odnotowany w archiwum. (?)

Skomplikowany przypadek, bo jeszcze w poczekalni do pewnego momentu fukcjonawał tylko "Is She Conscious?" (debiut w poczekalni w notowaniu 979). W kolejnych, czyli 980, 981, 982, 983 funkcjonuje samodzielnie, aż nagle w notowaniu 984 (w poczekalni) zostaje dopisany właśnie "My Love Is My Rock in the Weary Land" (tak przynajmniej podaje książka o lp3) - i tak oba już te nagrania wędrują do podstawowego zestawienia (notowanie podwójne 987/988).

Ja szczerze mówiąc to bardzo słabo pamiętam na liście "Is She Conscious?", za to bardzo dobrze pamiętam ten drugi, brakujący właśnie w archiwum "My Love Is My Rock in the Weary Land", bo to właśnie ten utwór mam nagrany na kasecie z 987/988 notowania. Oba utwory były w podstawowym zestawieniu tylko 4 tygodnie i były prawdopodobnie grane wymiennie, więc mógł ten pierwszy kawałek umknąć mojej uwadze, a bardziej prawdopodobnym wydaje mi się problem z poprawnym zapisem przeze mnie tego tytułu ze słuchu ("Is She Conscious?"), więc pozostawałem tylko przy zapisywaniu sobie "My Love Is My Rock...".

W książce o lp3 jest jeszcze dziwnie odnotowane, że z kolei w notowaniu 990 (podstawowe zestawienie) nagle znika utwór "Is She Conscious?" i zostaje tylko "My Love Is My Rock in the Weary Land".

Także mocno zakręcony przypadek. Współczuję Jackowi, jeśli kompletnie nie pamięta tych obu nagrań, no ale jakoś to należałoby uwzględnić w archiwum. Mnie właściwie zależy tylko na podstawowym zestawieniu, gdzie widziałbym zapis:

THE WATERBOYS - Is She Conscious? / My Love Is My Rock in the Weary Land

Ale mam mętlik w głowie, po tym co napisałem powyżej. Ktoś zrozumiał o co chodzi? Obrazek
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: THE WATERBOYS - Is She Conscious?

Post autor: słoik »

Już ten temat poruszaliśmu kilka razy, takich przypadków było więcej, np. jeszcze "History" i "Ghosts" Jacksona. Jakby pogrzebać głębiej w tym dziale to jest tu taki wątek gdzieś pdd tytułem "Głosowanie łączone" czy jakoś podobnie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10244
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: THE WATERBOYS - Is She Conscious?

Post autor: JaceK »

ok! to tez odleżany temat, i komentarz będzie podobny do tego przy Try, Try, Try -- informacja dopisane do pola komentarza do utworu.

Ma ktoś w swoich prywatnych zasobach tracklisty z tamtych notowań?
ODPOWIEDZ