David Bowie - Dead Man Walking

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: jollyroger72 »

W naszym Archiwum można wyczytać, że utwór ten debiutował w notowaniu 797 na pozycji 37. Tymczasem wg zapisów w drugiej książce o LP3 utwór ten debiutował już w notowaniu 795 na pozycji 45 (podwójnej) a w notowaniu nr 796 awansował na pozycję nr 37 (podwójną).
Ktoś potrafi rozstrzygnąć jakoś te rozbieżności?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: Miszon »

chyba archiwum nie daje sobie rady z pizycjami podwójnymi
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3246
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: Arkano »

U mnie w notatkach, jak w książce:
not. 795, miejsce 45 powójne: David Bowie "DMW" i Sheryl Crow "Hard to Make a Stand"
not. 796, miejsce 37 powójne: David Bowie "DMW" i Robert Chojnacki "I Love You do bólu"
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: JaceK »

Miszon pisze:chyba archiwum nie daje sobie rady z pizycjami podwójnymi
No toś powiedział... Na jakiej podstawie taki wniosek? Bo już z potrójnymi sobie radzi: not. 168, 169, 179, ..., 1017.

Jak nie było informacji o takich sytuacjach to co miało być wpisane? 'LeszekNo' podał zestaw braków (http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=12548#p12548) -- wszystkie zostały wprowadzone. Więc...? Skąd bierze się stwierdzenie, że 'archiwum (...) z pizycjami podwójnymi' sobie nie radzi? Może jedynie nie wszystkie tego typu braki zostały wyłowione.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: Miszon »

Sorki, przysypiałem, miałem na myśli pozycje podwójne w tym sensie, że jeden wykonawca miał 2 utwory, na które głosowano i do pewnego momentu liczono jeden, a potem drugi.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: David Bowie - Dead Man Walking

Post autor: JaceK »

Miszon pisze:Sorki, przysypiałem, miałem na myśli pozycje podwójne w tym sensie, że jeden wykonawca miał 2 utwory, na które głosowano i do pewnego momentu liczono jeden, a potem drugi.
Tak! Z takimi niedookreślonymi przypadkami jest kłopot natury formalnej: jak to się pojawiało na liście? Jako podwójna pozycja -- nie ma problemu. Ale jak utwory były prezentowane zamiennie... a takie przypadki były, to jak podliczać w zestawieniu ogólnym?

Będzie precyzyjnie zdefiniowane co i jak -- archiwum sobie poradzi. W końcu to nie PKW, tutaj przez błąd informatyka nie poleci rząd czy inna koalycja.
ODPOWIEDZ