Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowanie

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Yacy »

niech zdecydują głosujący, chociaż - szczególnie nowe utwory - to wg mnie "lekkie" przegięcie w kontekście TWC. :-)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: 4989341 »

jestem za:)
niech każdy utwór ma szansę, głosy rozstrzygną co się nadaje do PTWC a co nie
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Neo01 »

1- jak najbardziej za
2 - przeciw

Yacy, co do 2 - tak czy nie?
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: mariusz72 »

1. nie
2. nie
Colloportus
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 31, 2012 7:10 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1587

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Colloportus »

2x nie
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: westron »

1. Za
2. Przeciw
Anvil
Posty: 261
Rejestracja: wt gru 28, 2010 10:38 am

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Anvil »

1. tak
2. nie
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

Tutaj sytuacja jest specyficzna, bo poza SPA to w zasadzie musztarda po obiedzie, bo te pakiety, w których się znajdowały zostały już dawno ocenione. Kolejna sprawa to dlaczego brakuje Nieznajomego i Prosto (w obu przypadkach to większe przeboje niż ich poprzednicy tych samych wykonawców), bo argument, że nie są z zeszłego roku zupełnie mnie nie przekonuje. Zagłosuję trochę wbrew sobie, ale będzie to wyglądało tak:
1. Nie
2. Tak (włącznie z Nieznajomym i Prosto)
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

Niech się jeszcze kilka osób wypowie, ale powiem szczerze, że dziwi mnie to, iż wielu z Was jest przeciwko dopuszczeniu do głosowania (co przecież nie oznacza przegłosowania) ubiegłorocznych numerów jeden, skoro nie było ani jednego głosu sprzeciwu przy okazji Riverside. To nie jest sprawiedliwe, że tylko jeden nowy przebój mógł dostać szansę - i to taki, który jest "najmniej polski" z ich wszystkich, a na pierwsze miejsce (które było głównym argumentem zgłaszającego) doszedł przy wydajnej pomocy Facebooka. Możecie wyjaśnić, dlatego wtedy nie protestowaliście, a teraz jesteście przeciw? Ten utwór był bardzo popularny na forum, więc na razie wygląda to tak, że chcecie robić wyjątek dla swojej ulubionej piosenki. A moim zdaniem tak zdecydowanie nie powinno być.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: piotr1990 »

Sądzę, że Dawid Podsiadło i Kult też mieli dodatkowe wsparcie. ;)
Jestem na nie w obydwu przypadkach.
Nie protestowałem przy Riverside, ale jednak jestem przeciwny ich dodaniu w tym roku. Za rok dopiero najwcześniej. Nie pisałem nic bo też nikt inny się nie sprzeciwiał, więc się nie wychylałem. Nie przeszkadzał by mi ten utwór, ale jednak uważam, że jeszcze o rok za wcześnie.
Co do Kultu to dodatkowo jestem przeciwny dodawaniu nowych utworów do zestawu. Raczej bym był za klasykami i pozycja w podsumowaniu wszystkich notowań jest dla mnie mało przekonująca. Trudno porównywać sytuację na liście teraz a jakieś 20-25 lat temu. To że Układ Zamknięty ma podobną ilość punktów w podsumowaniu co Do Ani czy Arahja, a więcej niż na przykład Polska czy Hej czy nie wiecie to nie oznacza, że jest ważniejszy/lepszy/popularniejszy itp.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

452 Riverside
--------------
300 Kult
266 Dawid
188 Edyta
176 Domowe
--------------
298 Dawid
266 Kult (jak do tej pory, ale patrząc na średnie tempo spadku to raczej 350 będzie bez problemu)

Dlatego nie dziwię się, że Riverside przeszło bez większych protestów, a ta czworka je budzi, szczególnie jak w nim jest Edyta, która pewnie była na szczycie z rozpędu i ciekawostkowa Grażka.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Neo01 »

Ja jestem z zasady przeciwny obecności w zestawie do TWC nowych utworów. Nie rozumiem po co w ogóle rozpatrywana jest ta kwestia. Poza tym, o ile RS stał się sporym przebojem na Liście, "Rozbitkowie" czy "TiK" musnęły pierwsze miejsce, by zaraz spaść i moim zdaniem nie są to w ogóle utwory na top, nie ten poziom. Już prędzej "Nieznajomy" czy "Prosto" uważam że mogą stać się utw. ponadczasowymi ("Prosto" na pewno bardziej niż "Układ", tylko z płyty, nie w tej okropnej singlowej wersji). No a "Grażka"... pozostawię to bez komentarza.
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

Niestety muszę wziąć odpowiedzialność na swoje barki i przyznać, że popełniłem dwa ogromne błędy:

1) że od razu po zgłoszeniu Riverside nie poddałem tej kwestii pod dyskusję, tylko natychmiast dopisałem je do Gabinetu Cieni, a potem poddałem pod głosowanie wraz z odpowiednim pakietem (w sumie podobnie powinienem był uczynić z Marią Peszek, bo przecież to, że Gary wcześniej zgłosił ją jako propozycję do ogólnego topu, wcale nie oznacza, że postąpił słusznie).
2) że wczoraj, gdy poprosiłem Was o opinię, od razu wypisałem utwory, których to dotyczy. To było nierozsądne, bo chodziło o opinię na temat zasady: czy utwory będące na liście w przeciągu ostatniego roku kalendarzowego powinny być już teraz rozpatrywane w kontekście dodania do zestawu, czy dopiero za rok (lub jeszcze później), a nie na temat konkretnych utworów. I teraz wyszło na to, że skoro rzecz dotyczy znienawidzonych Grażki czy Trójkątów, to jesteście kategorycznie na nie, a jak wcześniej chodziło o uwielbiane na forum Riverside, to nikt nie protestował :?

Przypuszczam, że identycznie byłoby w ogólnym topie: na pewno część z Was będzie za dodaniem Graffiti już w tym roku (bo to utwór bardzo przez Was lubiany i bijący rekordy popularności na forum), a jeżeli ktoś chciałby dodać (również argumentując to świetnymi wynikami na liście i dużą liczbą zgromadzonych punktów) np. Skyfall, Prosto czy Plamy na słońcu, to prawdopodobnie byłyby ogromne protesty i głosy, że to jeszcze zdecydowanie za wcześnie :|

Przedstawiony przez kajmana argument punktowy akurat w tym przypadku mnie nie przekonuje, bo wszyscy dobrze wiemy, że gdyby nie prowadzona przez zespół bardzo długa akcja na oficjalnej stronie oraz na Facebooku, to tych punktów byłoby znacznie mniej. Jest oczywiste, że dzięki niej ów utwór w wielu notowaniach osiągał wyniki przynajmniej o kilka miejsc wyższe, a ponieważ trwało to przez minimum kilkanaście tygodni, to w końcowym rozrachunku dało przynajmniej kilkadziesiąt (o ile nie powyżej stu) dodatkowych punktów. Nie przeczę, że inni też czasem prosili o głosy na portalach społecznościowych, ale nie widziałem, by robili to tak długo i tak intensywnie (i by np. tłumaczyli te swoje apele o głosy na język angielski, po to, by nawet obcokrajowcy specjalnie się logowali i nabijali głosy ich utworowi na nieznanej im i nic nieinteresującej ich liście) i aby miało to aż tak wielki wpływ na wyniki osiągane na LP3. Dla mnie istotniejszy jest inny argument (już wiem, że większość z Was się z nim nie zgadza, ale ja go cały czas podtrzymuję): że to ma być zestaw do POLSKIEGO Topu Wszech Czasów, a więc zespół, który nie nagrał ani jednego utworu w języku polskim, niekoniecznie powinien być w nim obecny.

Koniec końców uważam, że sytuacja, w której tylko jeden wybrany listowy przebój z 2013 roku (i to właśnie ten "najmniej polski") został dopuszczony do głosowania, a pozostałe nie otrzymały takiej możliwości, jest niedopuszczalna - i w związku z tym, bijąc się w piersi z powodu niepoddania tego pod rozwagę w odpowiednim w czasie, jestem za tym, by jednak dołączyć te pozostałe piosenki do XI Pakietu. Chodzi o sprawiedliwość i aby każda z nich miała szansę poddać się osądowi głosujących - bo to, czy którakolwiek z nich będzie w stanie zgromadzić odpowiednio wysokie poparcie, jest mocno dyskusyjne. Ale co innego dostać szansę i jej nie wykorzystać, a co innego w ogóle jej nie otrzymać.

Z tymi pięcioma utworami z pierwszej grupy jest inna sytuacja - tu nie ja, jako prowadzący głosowanie, popełniłem błąd, tylko zrobili to ci, którzy mimo wielokrotnych przypomnień o możliwości wcześniejszego zgłaszania braków, zrobili to zbyt późno. I tu w zasadzie nie powinno się naginać regulaminu, ale skoro i tak zrobił się już lekki bałaganik, a część osób jednak jest za dopuszczeniem ich do głosowania, to można im pójść na rękę.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: jedrzej2012 »

Nie dla Behemoth, ze względu na to, że Nergal jest źle postrzegany w mediach.
Za wcześnie na "Nieznajomego", "Rozbitków" itd. Nowości muszą bowiem poczekać co najmniej 2 najwyżej 5 lat.
Wolałbym "Ruchome piaski".
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kamil_snk »

Nie wiem czy jeszcze można, ale:
1. Tak. To tylko parę utworów, dołączenie ich nie zrobi żadnego bałaganu (ogółem chyba pod głosowanie poddajemy kilkaset propozycji).
2. Tak. Choć uważam, że nic nie ma większych szans, i jeśli chodzi o przebojowość, to byłbym na nie (karencja nie powinna obowiązywać, przynajmniej przy poddawaniu pod wstępne głosowanie). Ale podobnie jak w przypadku powyżej - to tylko kilka utworów, które coś jednak osiągnęły. Można dać im szansę.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Gary »

gżegoż pisze:w sumie podobnie powinienem był uczynić z Marią Peszek, bo przecież to, że Gary wcześniej zgłosił ją jako propozycję do ogólnego topu, wcale nie oznacza, że postąpił słusznie
zgłosiłem do ogólnego, ale nie tutaj. Generalnie co do zasady jestem przeciwnikiem dodawania zbyt świeżych propozycji do zestawu, ale skoro taka jest praktyka także w trójce, to wówczas zgłosiłem, nie będąc fanem tego utworu (może poza warstwą tekstową).
Dlatego też nie mam nic przeciwko by dodać te wszystkie nowe utwory, wróć nie dodać tylko przedłożyć pod glosowanie, to jeszcze nie wybór do rekomendacji.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

gżegoż pisze: I teraz wyszło na to, że skoro rzecz dotyczy znienawidzonych Grażki czy Trójkątów, to jesteście kategorycznie na nie, a jak wcześniej chodziło o uwielbiane na forum Riverside, to nikt nie protestował :?
A może nie tylko na forum?
gżegoż pisze:wszyscy dobrze wiemy, że gdyby nie prowadzona przez zespół bardzo długa akcja na oficjalnej stronie oraz na Facebooku, to tych punktów byłoby znacznie mniej
Może by było, może nie. Nikt nie wyliczył, ile głosow z mordoksiążki przyszlo na ten, a ile na inny utwor i jaki to miało wpływ na wyniki utworu na liście. Jeżeli nasze opinie na temat tego utworu są takie, jakie są to jednak o czymś świadczy. I nie sądzę, że głosujemy na wstawienie utworu na zasadzie, bo się nam podoba (przynajmniej nie wszyscy) tylko mamy szerszą perspektywę.
jedrzej2012 pisze:Nie dla Behemoth, ze względu na to, że Nergal jest źle postrzegany w mediach.
Na wszelki wypadek zapytam czy Ty tak na poważnie, po ten argument totalnie mnie rozwalił.
jedrzej2012 pisze:Nowości muszą bowiem poczekać co najmniej 2 najwyżej 5 lat.
A po 5 latach to już ich do zestawu nie będzie można dodać?
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

Pora w końcu przejść do głosowania, więc nie będę już odpowiadał kajmanowi (bo znowu wywiązałaby się jałowa dyskusja, oparta wyłącznie na gdybaniu).
Gary pisze:nie mam nic przeciwko by dodać te wszystkie nowe utwory, wróć nie dodać tylko przedłożyć pod glosowanie, to jeszcze nie wybór do rekomendacji.
O, i o to się rozchodzi! :) A więc:


Pakiet XI

Zestaw Trójkowy:
T.Love - AJRISZ
T.Love - AUTOBUSY I TRAMWAJE
T.Love - BÓG
T.Love - CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ
T.Love - GARAŻ '86
T.Love - GNIJĄCY ŚWIAT
T.Love - I LOVE YOU
T.Love - IV LO
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ
T.Love - JEST SUPER
T.Love - KING
T.Love - NIE NIE NIE
T.Love - STANY
T.Love - STOKROTKA
T.Love - T. LOVE, T. LOVE
T.Love - TO WYCHOWANIE
T.Love - WARSZAWA
Test - PRZYGODA BEZ MIŁOŚCI
The Car Is On Fire - CAN'T COOK (WHO CARES?)
The Car Is On Fire - NEYORKEWR
Tilt - JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE...
Tilt - MÓWIĘ CI, ŻE
Tilt - NIE WIERZĘ POLITYKOM
Tilt - RUNĄŁ JUŻ OSTATNI MUR
Tilt - RZEKA MIŁOŚCI , MORZE RADOŚCI, OCEAN SZCZĘŚCIA
Tilt - TAK JAK JA KOCHAM CIĘ
Trubadurzy - PRZYJEDŹ MAMO NA PRZYSIĘGĘ
Trubadurzy - ZNAMY SIĘ TYLKO Z WIDZENIA
TSA - 51
TSA - ALIEN
TSA - HEAVY METAL ŚWIAT
TSA - JODYNA
TSA - TRZY ZAPAŁKI
Turbo - DOROSŁE DZIECI
TZN Xenna - CIEMNY POKÓJ
Universe - GŁUPIA ŻABA
Universe - MR. LENNON
Universe - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ
Urszula - BIAŁA DROGA
Urszula - DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR
Urszula - FATAMORGANA '82
Urszula - MALINOWY KRÓL
Urszula - NA SEN
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE
Urszula - RYSA NA SZKLE
Urszula & Jumbo - KONIK NA BIEGUNACH
Urszula Dudziak - PAPAYA
Variete - I ZNOWU KTOŚ PRZESTAWIŁ KAMIENIE
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE)
Varius Manx - DO CIEBIE (POCAŁUJ NOC)
Varius Manx - ORŁA CIEŃ
Varius Manx - PIOSENKA KSIĘŻYCOWA
Varius Manx - TEN SEN
Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ
Voo Voo - JA ŻYJĘ
Voo Voo - ŁOBI JABI
VooVoo - FLOTA ZJEDNOCZONYCH SIŁ
VooVoo - LESZEK MI MÓWIŁ
VooVoo - NABROIŁO SIĘ
VooVoo - NIM STANIE SIĘ TAK JAK GDYBY NIGDY NIC
Vox - BANANOWY SONG
Vox - SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS
Vox - ZABIORĘ CIĘ MAGDALENO
Waglewski, Abradab, Maleńczuk - WSZYSCY MUZYCY TO WOJOWNICY
Wały Jagiellońskie - CÓRKA RYBAKA
Wały Jagiellońskie - MONIKA DZIEWCZYNA RATOWNIKA
Wały Jagiellońskie - WARS WITA
Wanda Warska & Czesław Niemen - ROMANZA CHERUBINA
Wiesław Gołas - W POLSKĘ IDZIEMY
Wilki - ABORYGEN
Wilki - BAŚKA
Wilki - BENIAMIN
Wilki - ELI LAMA SABACHTANI
Wilki - EROLL
Wilki - N'AVOIE
Wilki - NIE ZABIJĘ NOCY
Wilki - SEN O WARSZAWIE
Wilki - SON OF THE BLUE SKY
Wilki - URKE
Wojciech Gąssowski - GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE PRYWATKI
Wojciech Gąssowski - ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ
Wojciech Młynarski - ABSOLUTNIE
Wojciech Młynarski - BYNAJMNIEJ
Wojciech Młynarski - DZIEWCZYNY BĄDŹCIE DLA NAS DOBRE NA WIOSNĘ
Wojciech Młynarski - JESTEŚMY NA WCZASACH
Wojciech Młynarski - JESZCZE W ZIELONE GRAMY
Wojciech Młynarski - NIE MA JAK U MAMY
Wojciech Młynarski - PODCHODZĄ MNIE WOLNE NUMERY
Wojciech Młynarski - PRZYJDZIE WALEC I WYRÓWNA
Wojciech Młynarski - RÓBMY SWOJE
Wojciech Młynarski - W CO SIĘ BAWIĆ
Wolna Grupa Bukowina - BEZ SŁÓW (CHODZĄ ULICAMI LUDZIE)
Wolna Grupa Bukowina - SIELANKA O DOMU
Woźniak, Tadeusz - SMAK I ZAPACH POMARAŃCZY
Woźniak, Tadeusz - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
Yugopolis 2 / Maciej Maleńczuk - OSTATNIA NOCKA
Yugoton & Kazik - MALCZIKI
Yugoton & Kukiz - O NIC NIE PYTAJ (BO NIE PYTAM JA)
Yugoton & Nosowska & Kukiz - RZADKO WIDUJĘ CIĘ Z DZIEWCZĘTAMI
Zakopower - BOSO
Zbigniew Holdys - STALKER
Zbigniew Hołdys - CO SIĘ STAŁO Z MAGDĄ K.
Zbigniew Kurtycz - CICHA WODA
Zbigniew Wodecki - CHAŁUPY WELCOME TO
Zbigniew Wodecki - IZOLDA
Zbigniew Wodecki - ZACZNIJ OD BACHA
Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta - KOBIETY JAK TE KWIATY
Zdzisława Sośnicka - ALEJA GWIAZD
Zdzisława Sośnicka - JULIA I JA
Zdzisława Sośnicka & Zbigniew Wodecki - Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT
Zespół Adwokacki Dyskrecja - BLASZANY PAROWIEC
Ziyo - WSZYSTKO TO CO MAM
Ziyo - WYSPY
ZOO - NA DRZEWIE
ZOO - ROMANTYCZNA GRA
Zuch Tomek Wertz & Marek Grechuta - JADĘ POCIĄGIEM PRAWDZIWYM



Propozycje do dodania:
T-Raperzy znad Wisły - Doręczyciel uwodziciel
T-Raperzy znad Wisły - Ero-Disco
T-Raperzy znad Wisły - Taki ze mnie Maxi Kaz
T.Love - Jazda
T.Love - Karuzela
T.Love - Lucy Phere
T.Love - Pocisk miłości
Tadeusz Chyła - Ballada o Cysorzu
Test - Antonina
Test - Płyń pod prąd
Test - Żółw na Galapagos
Tomasz Makowiecki - Ostatnie wspólne zdjęcie
Tomek Lipiński - Nie pytaj mnie
Trebunie-Tutki & Voo Voo-Nootki - Filozofia dramatu
Trials X - Czuję się lepiej
TSA - Proceder
TSA - Wielka fiesta
TSA - Wyciągam swoją dłoń
Turbo - Człowiek i Bóg
Turbo - Fabryka keksów
Turbo - Jaki był ten dzień
Turbo - Smak ciszy
Turbo - Szalony Ikar
Turbo - W sobie
Turbo - Wszystko będzie OK
Tytus Wojnowicz - Uwertura dla M.
Universe - Wołanie przez ciszę
Urszula - Anioł wie
Urszula - Ja płaczę
Urszula - Podwórkowa kalkomania
Urszula - Powiedz, ile masz lat
Urszula - Wielki odlot
Urszula - Wołam znów przez sen
Varius Manx - Ruchome piaski
Varius Manx - Tokyo
Virgin Snatch - Trust
Voo Voo - Bo Bóg dokopie
Voo Voo - Czas pomyka
Voo Voo - F-1
Voo Voo & Anna Maria Jopek - Moja broń
Wilki - Bohema
Wilki - Moja „Baby”
Yaro - Rowery dwa
Yokashin - Zabić siebie
Zakopower - Tak że tak
Zbigniew Hołdys - Kuba
Zbigniew Preisner - Kolęda dla Piotra
Zenon Laskowik - Chata Wolna
Zespół Reprezentacyjny - Król
Ziyo - Ikar
Żywiołak - Oko Dybuka
---
Closterkeller - Czas komety
Czerwone Gitary - Nie zadzieraj nosa
Dawid Podsiadło - Nieznajomy
Dawid Podsiadło - Trójkąty i kwadraty
Domowe Melodie - Grażka
Edyta Bartosiewicz - Rozbitkowie
Elektryczne Gitary - Koniec
KSU - Moje Bieszczady
Kult - Prosto
Kult - Układ zamknięty
Sztywny Pal Azji - Łoże w kolorze czerwonym
Waglewski Fisz Emade - Ojciec
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

Skoro to końcówka to sobie poszaleję.
T.Love - Lucy Phere
Tadeusz Chyła - Ballada o cysorzu
Test - Żółw na Galapagos
Turbo - Fabryka keksów
Czerwone Gitary - Nie zadzieraj nosa
Dawid Podsiadło - Nieznajomy
Lucy to jeden z największych przebojów grupy i chociaż nie lubię to być powinno.
Cysorz to taka klasyka od lat.
Żółw może trochę na wyrost, ale kojarzy mi się jako wielki przeboj (może dlatego, że lubię ten utwor).
Z Fabryką podobnie, ale to pierwszy przebój zespołu i chyba tylko Dzieci były większym.
Czerwone w jednym z największych (w moim odczuciu) swoich przebojow.
Nieznajomy mimo że go nie cenię uważam za utwór z kategorii ponadczasowych, a do tego jest największym przebojem Dawida.
No i podając nry 1 z tego roku zapomniałem o Ojcu :oops: , którego z tej trojki uważam za utwór najlepszy.
I znowu niektóre propozycje zaskakujące. O tym Łożu Azji to nigdy nie słyszałem, ale to i tak nic w porównaniu z tym, że pojawił się wykonawca kompletnie mi nic nie mówiący jakim jest Virgin Trench. EDIT: No proszę, nawet nazwę pomyliłem. Jak patrzę na coś takiego to myślę, że mogłem zgłosić WooBooDoo, ktore przynajmniej na LP3 było.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Gary »

pakiet XI

T-Raperzy znad Wisły - Ero-Disco
T.Love - Lucy Phere
Tadeusz Chyła - Ballada o Cysorzu (nie powinno być Silna grupa pod wezwaniem?)
TSA - Proceder
Turbo - Fabryka keksów
Turbo - Jaki był ten dzień
Turbo - Smak ciszy
Zenon Laskowik - Chata Wolna
Zespół Reprezentacyjny - Król
Dawid Podsiadło - Nieznajomy
Sztywny Pal Azji - Łoże w kolorze czerwonym
Waglewski Fisz Emade - Ojciec


EDIT: @kajman być może łoże w kolorze czerwonym nie było przebojem w trójce, ale gwarantuję, że to był spory przebój w Polsce na początku lat 90 (bum setek rozglośni radiowych) i powiem szczerze nie mam pojęcia dlaczego w Trójce nie dostał swej szansy
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

Silna Grupa powstała w 1968, a utwór pokazał się na płycie w 1966.
Nota bene Tadeusz Chyła zmarł dzisiaj. :(
Ostatnio zmieniony ndz lut 23, 2014 10:48 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: jollyroger72 »

Gary pisze:EDIT: @kajman być może łoże w kolorze czerwonym nie było przebojem w trójce, ale gwarantuję, że to był spory przebój w Polsce na początku lat 90 (bum setek rozglośni radiowych) i powiem szczerze nie mam pojęcia dlaczego w Trójce nie dostał swej szansy
Odsłuchałem przed chwilą ten utwór i nie przypominam sobie, bym go słyszał chociaż RAZ... A może wpadł mi jednym uchem i wyleciał drugim :shock: , dlatego go nie pamiętam :wink:

Pakiet XI:
T-Raperzy znad Wisły - Ero-Disco
T-Raperzy znad Wisły - Taki ze mnie Maxi Kaz
T.Love - Pocisk miłości
Test - Żółw na Galapagos
TSA - Wielka fiesta
TSA - Wyciągam swoją dłoń
Turbo - Smak ciszy
Turbo - Wszystko będzie OK
Tytus Wojnowicz - Uwertura dla M.
Urszula - Podwórkowa kalkomania
Urszula - Powiedz, ile masz lat
Virgin Snatch - Trust
Zbigniew Hołdys - Kuba
---
Closterkeller - Czas komety
KSU - Moje Bieszczady
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:Silna Grupa powstała w 1968, a utwór pokazał się na płycie.
Niestety nie znam się za bardzo na tak starej muzyce, więc wpisałem tak, jak zostało zaproponowane w Gabinecie Cieni. Najważniejsze, że wiadomo, o który utwór chodzi. Jakby uzyskał sporo głosów, to potem się zastanowimy, czy zmienić wykonawcę. Mi z Silną Grupą Pod Wyzwaniem kojarzy się zwłaszcza Kazimierz Grześkowiak - Chłop żywemu nie przepuści :) Ale nie proponowałem tego, bo prawie na pewno by nie przeszło :wink:
kajman pisze:Nota bene Tadeusz Chyła zmarł dzisiaj. :(
Co za smutny zbieg okoliczności :(
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: kajman »

Sorry, rozkojarzyłem się i nie dokończyłem zdania, z którego już teraz ewidentnie wynika, że jest to nagranie solowe Tadeusza Chyły.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Tomekk »

Pakiet XI

T.Love - Jazda
Tomasz Makowiecki - Ostatnie wspólne zdjęcie
Varius Manx - Tokyo
Voo Voo & Anna Maria Jopek - Moja broń
Wilki - Bohema
Yaro - Rowery dwa

---
Dawid Podsiadło - Nieznajomy
Edyta Bartosiewicz - Rozbitkowie
Elektryczne Gitary - Koniec
KSU - Moje Bieszczady
ODPOWIEDZ