PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Yacy »

ZGADZAM SIĘ!!!

co nie znaczy, że nie mógłby być piękniejszy ;-)
no cóż jaki by on nie był to i tak oddam głosy i tak będę słuchał. przynajmniej w dużej części.
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: ralfik »

W środę w ABC Listy Stelka i Balonik podali kolejność prowadzących:

Kod: Zaznacz cały

wt, 1.5, Piotr Metz
śr, 2.5, Piotr Baron
cz, 3.5, Piotr Stelmach
gżegoż

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: gżegoż »

wwas pisze: zestaw już jest i przewidywania co do braku zmian w jego kształcie się potwierdziły
ku3a pisze:nie spodziewałbym się zmian w zestawie do głosowania na Polski Top w tym roku.
No i jak ja mam się do tego odnieść :know: Wyszło na to, że poniosłem klęskę na całej linii. Cała moja ciężka praca i zapał, jaki włożyłem w to, aby przekonać do tego, iż choćby drobne zmiany w zestawie do głosowania są konieczne i że byłoby bardzo źle, gdybyśmy czwarty rok z rzędu musieli wybierać spośród tych samych 819 utworów, poszły na marne. Ciekawe, że taka osoba jak ja, mająca bardzo dużo różnych spraw na głowie, była w stanie poświęcić sporo czasu i serca na przeanalizowanie problemu i obiektywną analizę, a redaktorzy z Trójki (już trzeci rok z rzędu!) nie chcieli tego zrobić. No bo przecież najłatwiej jest skopiować zestaw z poprzednich lat, gdyż to nie wymaga żadnego poświęcenia ani wysiłku… :nie: Dziwne tylko, że przed ostatnim ogólnym topem dało się poczynić pewne zmiany, a przed polskim już kolejny raz nie… :STOP:

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o mnie, to zrobiłem już wszystko, co mogłem, aby pokazać, iż zagadnienie zestawu do głosowania na Polski Top Wszech Czasów bardzo leży mi na sercu i aby uświadomić wszystkim, że czas w końcu dokonać drobnych korekt. Nie żadnej rewolucji, ale niewielkich zmian – choćby po to, by wyeliminować takie absurdy, jak np. ten, że w Polskim Topie nie można głosować na rodzime piosenki, które 3,5 miesiąca temu w jego ogólnym „starszym bracie” zostawiły w pokonanym polu dziesiątki zasiedziałych w krajowym zestawie utworów. W chyba wystarczająco wyczerpujący sposób przedstawiłem swoje racje i wątpliwości na Forum, a nawet pierwszy raz w swojej dwudziestoletniej przygodzie z Listą Trójki „ośmieliłem” się napisać maila do redaktorów prowadzących. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że to najprawdopodobniej nic nie da (gdyż oni zapewne codzienne otrzymują setki elektronicznych wiadomości i nie są w stanie ich wszystkich przeczytać), ale co mogłem więcej zrobić?
Teraz, w obliczu tego, jak niepoprawne okazały się moje wiara w moc tego Forum i przekonanie o tym, że warto się na nim udzielać i obszernie pisać o swoich spostrzeżeniach, pozostają mi tylko dwie możliwości:
1) całkowicie olać już ten temat (jak i sam top) i w przyszłości już go nie podejmować, skoro i tak odczucia słuchaczy mało kogą obchodzą, stagnacja i marazm nikomu nie przeszkadzają, a cała audycja chyba jest traktowana w Trójce jak przysłowiowe piąte koło u wozu,
2) jeszcze raz „przełknąć” to, że nic się nie zmieniło i walczyć, by za rok w końcu ten temat został poważnie traktowany. Czyli, inaczej mówiąc, by
ten zestaw przyszłoroczny był lepiej zrobiony - wcześniej, dokładniej i w ogóle.
W tej sytuacji należałoby przyjąć, iż wszystkie dotychczasowe uwagi, analizy i propozycje dotyczą nie najbliższego PTW, lecz przyszłorocznego, bo przecież i tak będą cały czas aktualne. A ponieważ ja w tym temacie napisałem już chyba wszystko, co miałem do przekazania, to musiałbym nie tyle dalej „produkować” się na Forum, co szukać dojścia do osób, które bezpośrednio zajmują się przygotowaniami do topów i przekonywać ich, aby w końcu dokonali koniecznego „liftingu” zestawu. Oraz by zaglądnęli do działu WszechTopy na Forum i zapoznali się z naszymi opiniami oraz postulatami, bo to przecież chyba nie byłaby dla nich żadna ujma, prawda? :know: Czy starczy mi do tego sił i chęci – na razie nie jestem w stanie powiedzieć. Możliwe zatem, że jednak zwycięży pierwsza opcja…

Gdyby jednak miał zwyciężyć drugi wariant i założylibyśmy, iż cała dyskusja jest nadal aktualna, tylko że dotyczy już VI PTW, to warto byłoby ustosunkować się do posta wwasa. Swoją drogą to bardzo żałuję, że chyba tylko my dwaj mamy
pewne skrzywienie na punkcie zestawów
i pragnęlibyśmy, aby były one do bólu przemyślane i bliskie ideału. (Piszę w liczbie mnogiej, bo mam na myśli także ogólny top).
wwas pisze:
gżegoż pisze:Otóż patrząc na wyniki II Polskiego Topu, rzuca się w oczy, iż generalnie bardzo słabo poradziły sobie piosenki, które były wielkimi przebojami w latach młodości naszych rodziców
W pewnym stopniu tak, chociaż bym nie przesadzał - w końcu na pierwszym miejscu był utwór zdecydowanie z czasów młodości moich rodziców (i to raczej tej przedszkolnej :))
No tak, nawet z tego określenia trzeba się tłumaczyć ;) Nie chciałem używać fraz w stylu „sprzed lat 70.”, „mające więcej niż 40 lat”, itp., bo przecież nie mogę wiedzieć dokładnie, jakie są lata powstawania każdego z 819 utworów (przypuszczam, że mało kto z Forumowiczów ma aż tak dokładną wiedzę), a poza tym wiadomo, że od każdej reguły zdarzają się wyjątki. Tak się złożyło, że jeden z tych wyjątków… dotyczył utworu z pierwszego miejsca :wink: Ale jak spojrzymy choćby na lata produkcji utworów z czołowej setki, to zobaczymy, że czasy sprzed 1970 roku są reprezentowane tylko przez piosenki Niemena oraz „Karuzelę z madonnami”. Może zatem powinienem napisać „z epoki przedniemenowej”? Ale i to chyba byłoby nie do końca ścisłe określenie. Tak więc napisałem o tych latach młodości naszych rodziców, bo przecież użytkownicy forum są dość zróżnicowani wiekowo, a więc zapewne także ich rodzice w różnych okresach przeżywali swoją młodość :wink: A ponieważ generalnie najlepiej radziła sobie muzyka z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a mniej więcej czym wcześniej, tym było gorzej, to uznałem, że takie nieskonkretyzowane określenie, odnoszące się generalnie do czasów „dość dawnych”, będzie najlepsze.
wwas pisze:(…) Gdyby wybrać osiemset utworów, które obiektywnie mają największe szanse, wśród nich znalazłaby się większa część dyskografii Republiki, Kultu i Dżemu z drobnymi dodatkami Niemena, Grechuty, Heya i T.Love (samo wprowadzenie sztywnego ograniczenia liczby utworów danego wykonawcy nie rozwiązałoby problemu - przeniosłoby go tylko z poziomu pojedynczych wykonawców na poziom grup wykonawców zbliżonych), więc raczej nie przesadzałbym z podążaniem w tym kierunku.
To akurat jest oczywiste i ten problem nie dotyczy tylko Polskiego Topu (ale także np. Pink Floydów w topie ogólnym). Tak więc jest dla mnie oczywiste, że nie należy przesadzać z podążaniem w tym kierunku i nie kierować się tylko i wyłącznie tym kryterium. Nie widzę też innej możliwości, niż ograniczanie liczby utworów danych wykonawców i ustalenie dla nich górnej granicy na poziomie kilkunastu (na razie trudno powiedzieć, ilu dokładnie – to temat do dyskusji) piosenek. Na pewno masz trochę racji pisząc, że to całkowicie nie rozwiązałoby problemu, no ale innego rozwiązania nie widzę. A jeżeli chodzi o to przeniesienie problemu z poziomu pojedynczych wykonawców na poziom grup wykonawców zbliżonych, to oczywiście mniej więcej wiem, o co Ci chodzi, ale mógłbyś trochę rozszerzyć tę myśl (i podeprzeć ją przykładami)? :)
wwas pisze:(…) No i jeszcze obok kryterium "liczba głosów, które ma szansę otrzymać dany utwór", nie lekceważyłbym również kryterium: "liczba osób, które po wykreśleniu przecierałyby oczy ze zdumienia: jak to, naprawdę tego nie ma?"
Też w pewnym stopniu się zgadzam, lecz tutaj jest już więcej tych „ale” :wink: Znów nasuwa mi się skojarzenie z cotygodniowymi zestawami do głosowania na bieżące notowania LP3. Wiadomo, że również brakowało (i brakuje) w nich bardzo wielu utworów, które w danym czasie były/są grane na całym świecie i na okrągło puszczane w innych stacjach radiowych (i nie tylko) i nieraz wzbudza to liczne kontrowersje (patrz chociażby dyskusje w niektórych wątkach na naszym forum). I gdyby na te bieżące zestawy spojrzeli ludzie, którzy listy słuchają tylko od święta (albo w ogóle tego nie robią), to na pewno także przecieraliby oczy ze zdumienia: jak to, naprawdę tego nie ma? Ale redaktorzy (i część użytkowników forum) mieliby na swoją obronę mnóstwo argumentów: że coś jest za bardzo komercyjne, że generalnie taka muzyka nie jest grana w Trójce, że coś jest za długie, by mogło być na LP3, że słuchacze pewnie by tego nie zaakceptowali i nie głosowaliby, czy (już tak mniej oficjalnie) że to byłby obciach wrzucać na listę to samo, co jest grane w RMF-ie, Zetce czy Esce lub że po prostu im samym (dziennikarzom) się to nie podoba i dlatego tego nie dodają. Na forum często też padają opinie, że słuchacze Trójki mocno się różnią od tych z innych stacji, że ich gusta i potrzeby są bardzo odmienne, że LP3 to nie po prostu lista tego, co obecnie jest najbardziej popularne w Polsce i na świecie, tylko plebiscyt bardziej alternatywny i niszowy itp.
Tak więc skoro dość rażące (w oczach obserwatorów z zewnątrz) braki są w tak różny sposób tłumaczone i usprawiedliwiane, to czy ewentualne dostosowanie zestawu do głosowania na topy ściśle do zapotrzebowania słuchaczy Trójki by się nie „obroniło”? Nie można byłoby wytłumaczyć tego w ten sam prosty sposób: OK, wiemy że to kiedyś było bardzo popularne i nawet dzisiaj ma pewnych zwolenników, a jego brak z boku może trochę dziwić, ale to jest Trójkowy top i głosują na niego nie wszyscy Polacy, ale ludzie o określonym profilu, którzy nie są entuzjastami takiej muzyki? Na udowodnienie prawdziwości tego uzasadnienia wystarczyłoby przytoczyć wyniki dotychczasowych topów. Wiem, że zabrzmi to dość śmiesznie, ale czy nie można byłoby w taki sam sposób wytłumaczyć zarówno braku utworów Rihanny czy Lady Gagi w „bieżących” zestawach, jak i np. Ewy Bem albo Katarzyny Sobczyk w „topowym” (tego topu słuchają odbiorcy o innym profilu i upodobaniach, u nas to by nie dostało zbyt wielu głosów)? Poza tym pewnie znaleźliby się i tacy, którzy by przecierali oczy ze zdumienia, że w zestawie nie ma np. Ich Troje. Tak więc po dłuższym zastanowieniu się ten argument można byłoby odrzucić i przyjąć dość rygorystyczną zasadę: wszystkie piosenki, które przez kilka lat z rzędu kręcą się w dolnych rejonach klasyfikacji i dostają bardzo mało głosów, powinny być usuwane (niezależnie od tego, jak kiedyś były popularne i jak wiele osób zdziwiłoby się z powodu ich braku). A oprócz tego powinno zostać stworzone (na stronie Trójki lub nawet u nas, na forum) miejsce, w którym istniałby wykaz tych wszystkich piosenek, które byłyby usuwane z zestawu właśnie z powodu znikomej liczby głosów, którą dostawały przez kilka lat z rzędu. Gdyby odnośnik do takiego miejsca był umieszczany pod zestawem (lub w jakimś innym miejscu, które od razu rzucałoby się w oczy każdemu głosującemu), to byłoby idealnie. Każdy, kto przecierałby oczy ze zdumienia z powodu braku tego czy owego „klasycznego” utworu i chciał przeciwko temu w jakiś sposób zaprotestować, spojrzałby najpierw na taką listę i miałby odpowiedź na pytanie, dlaczego akurat tej piosenki nie ma w zestawie. I wtedy musiałby się dziwić nie dlatego, że jej nie ma, ale z tego powodu, że przez kilka lat Trójkowi słuchacze prawie w ogóle na nią nie głosowali, przez co jej obecność w zestawie stała się nieuzasadniona.
wwas pisze:Podsumowując: byłbym zwolennikiem zachowania równowagi między obiema wizjami zestawu, bez przeginania w którąkolwiek stronę (…) pod tym względem nie chciałbym robić żadnej rewolucji
Po raz kolejny powtarzam: nie apeluję o żadną rewolucję, tylko o to, aby przed każdym topem wymieniać ok. 15-20 utworów. Czyli w praktyce o niewielkie zmiany, które polegałyby na corocznym „kosmetycznym” udoskonalaniu zestawu. Skoro w 2009 roku zestaw został skonstruowany w sposób bardzo przemyślany i niewzbudzający zbyt wielu kontrowersji, to gdyby potem co roku były robione takie niewielkie korekty, to stale ewoluowałby w stronę ideału. A tymczasem po tym, gdy trzy lata temu ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty, dziennikarze z Trójki spoczęli na laurach, w konsekwencji czego ów zestaw z każdym kolejnym rokiem od tego ideału się coraz bardziej oddala. W takiej sytuacji, z powodu tej czteroletniej stagnacji, w przyszłym roku tych ewentualnych zmian musiałoby być trochę więcej (łatwo policzyć, że 15-20 x 4 = 60-80), ale potem takie doroczne wymienianie kilkunastu pozycji powinno już być całkowicie wystarczające.
A jeżeli chodzi o tę równowagę między obiema wizjami zestawu, to wydaje mi się, że właśnie teraz jest ona trochę zachwiana i widoczne jest lekkie przegięcie w tę „elementarzową” stronę (czyli że większa część utworów znajduje się w nim tylko na zasadzie „to jest klasyczne i musi być, bez względu na to, ile dostaje głosów”). Dlatego postulowałbym, aby zmiany podążały w tym kierunku, by „środek ciężkości” przesuwał się bardziej w tę drugą stronę (czyli aby jednak ważniejszym kryterium była szansa osiągnięcia dobrego wyniku i żeby większa część utworów właśnie z tego powodu znajdowała się w zestawie, a nie dlatego, bo „musi”). No i także ten proces powinien postępować powoli, właśnie poprzez te coroczne niewielkie wymiany kilkunastu piosenek. Niech to też odbywa się na zasadzie ewolucji, a nie rewolucji.
wwas pisze:choć oczywiście, dla niektórych wykonawców (wspomniany Młynarski) można by zrobić drobne korekty.
Oj, nie tylko dla niego. Również jakbyśmy popatrzyli na niektórych innych bogato reprezentowanych wykonawców poprzez pryzmat osiąganych przez nich wyników, to widzielibyśmy jak na dłoni, że ilość ich utworów w zestawie jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do ich możliwości i sympatii, jaką ich twórczość jest darzona przez słuchaczy Trójki. Ale chyba na razie nie ma co tego tematu rozwijać. Poczekajmy na pełne wyniki tegorocznego topu (miejmy nadzieję, że zostaną opublikowane w całości, od pierwszej aż do ostatniej lokaty, tak jak to miało miejsce w 2009 roku)!
Ostatnio zmieniony wt maja 22, 2012 10:20 pm przez gżegoż, łącznie zmieniany 2 razy.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Kubak25 »

gżegoż wydaje mi się że są trzy czynniki, które powodują brak zmian:
1. zestaw został dodany w sumie dość pózno bo tylko na dwa tygodnie więc za pożno na jakieś zmiany
2. być może po rozpoczęciu głosowania nie chcą dodawać dowych utworów skoro cześc ludzi juz zagłosowała
3. wydaje mi sie że żałują dodania Gotye i Adele itp. noworocznym topie i nie chcą powielac błędu
PS. Podsumowując redaktorzy chyba wiekszą wagę przykładają do TW i PTW
Awatar użytkownika
Carlit
Posty: 530
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:30 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marzec 1983
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Carlit »

Przepraszam, może pytanie jest trochę dziwne. Ale do kiedy można głosować na Polski TOP?
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: mara »

tj bardzo mądre pytanie! bo nie mogę wejść na głosuj.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3256
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Arkano »

ralfik pisze:W środę w ABC Listy Stelka i Balonik podali kolejność prowadzących:

Kod: Zaznacz cały

wt, 1.5, -----
śr, 2.5, Piotr Baron
cz, 3.5, Piotr Stelmach
Na pierwszy ogień będzie Tomasz Żąda! Świetny transfer.
Carlit pisze:Przepraszam, może pytanie jest trochę dziwne. Ale do kiedy można głosować na Polski TOP?
Stelmi dzisiaj mówił, że głosowanie do poniedziałku czyli jutro ostatni dzwonek.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: jedrzej2012 »

Uwaga!
Wg powyżej podanych informacji Skazany na bluesa nie może być nowością z uwagi na to, że już był w Polskim Topie.
A odnośnie 5 PTWC 75 utworów zagrają od 1 do 3 maja w godz. od 16 do 19. Tak jak to było w 16 TWC, który wszystko wywrócił do góry nogami w dniach 31 XII 2009, 1 i 2 I 2010.
A jeśli chodzi o propozycje do PTWC to ja dorzucam utwory ludowe, z uwagi na ważny zarys w historii polskiej muzyki.
Moje propozycje:
1) Śląsk - Karolinka
2) Śląsk - Gdybym to ja miała
3) Śląsk - Starzyk (Ławeczka)
4) Kapela ze Wsi Warszawa - U mojej matecki
5) Mazowsze - Cyt cyt
6) Mazowsze - To i hola
7) Mazowsze i S.Jopek - Furman
8) Mazowsze - Łowiczanka
9) Mazowsze - Kukułeczka
10) Mazowsze - Bandoska
11) Mazowsze - Laura I Filon
12) Mazowsze - Gęś wodą
13) Mazowsze - Jak przygoda to tylko w Warszawie
14) Mazowsze - Ukochany kraj, umiłowany kraj
15) Mazowsze - Polonez warszawski
16) Mazowsze - Ej przeleciał ptaszek
oprócz ludowych utworów dokładam jeszcze:
Franek Kimono: Pudło za biznes, Dżem Nieproszony, Gorszy dzień, Diabelski żart, Koniecznie, Do przodu, W drodze do nieba.
Franek Kimono: Gimnastyka Aerobic, Sound ciężkie brzmienie.
Franek Kimono: Asior Basior.
Zdzisława Sośnicka: Pożegnanie z bajką, będzie co ma być.
Grzegorz z Ciechowa - Piejo kury piejo.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: jedrzej2012 »

Jeszcze Mazowsze - Co ja myślę, wyszłabym za dziada, 2 serduszka, Kądziołeczka, Przepióreczka.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: jedrzej2012 »

oraz: w zielonym gaju.
kajman
Posty: 64251
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: kajman »

Czy ktoś może napisać, do kiedy głosowanie w Trójce, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji?
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Piotr »

koniec glosowania: poniedzialek, 30 kwietnia 2012 roku, godzina 11:59:59,99
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Kubak25 »

jedrzej2012 pisze:
A odnośnie 5 PTWC 75 utworów zagrają od 1 do 3 maja w godz. od 16 do 19. Tak jak to było w 16 TWC, który wszystko wywrócił do góry nogami w dniach 31 XII 2009, 1 i 2 I 2010.
Ja obstawiam że usłyszymy TOP 90 , gdyż rok temu przy 4 h zagrali 40 utworów, tak więz teraz... prosty rachunek :D
pawel76
Posty: 439
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:11 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: pawel76 »

Oto moja 2 wersja V POLSKIEGO TOPU WSZECHCZASOW , który bedzie już jutro. 100. BUDKA SUFLERA-SEN ODOLINIE 99. BRYGADA KRYZYS-CENTRALA (POWRÓT) 98.RAZ, DWA, TRZY-OCZY TEJ MAŁEJ 97.2+1-ISC W STRONE SŁOŃCA(NOWOSĆ) 97.KRYSTYNA PROŃKO-JESTEŚ LEKIEM NA CAŁE ZŁO 96. MAANAM-KRAKOWSKI SPLEEN 95.DŻEM-NAIWNE PYTANIA 94.IRA-WIARA(NOWOŚĆ) 93.KULT-GDY NIE MA DZIECI 92.BAJM-DWA SERCA, DWA SMUTKI(NOWOSĆ) 91.O.N.A.-KIEDY POWIEM SOBIE DOSĆ 90. T.LOVE-WYCHOWANIE89.PERFECT-KOŁYSANKA DLA NIEZNAJOMEJ 88.LIZAR-CIAGLE PADA(NOWOSĆ) 87.BUDKA SUFLERA-JEST TAKI SAMOTNY DOM 86.MARYLA RODOWICZ -MAŁGOŚKA 85.TSA-TRZY ZAPAŁKI 84.EDYTA GORNIAK-TO NIE JA(NOWOSĆ) 83.KLAUS MITFFOCH-JEZU,JAK SIE CIESZĘ 82.OBYWATELG.C.-PARYŻ MOSKWA 17.15 81.DE MONO-KOCHAC INACZEJ(NOWOSĆ) 80.CZESŁAW NIEMEN-WSPOMNIENIE 79.JACEK KACZMARSKI-NASZA KLASA 78.LOMBARD-PRZEŻYJ TO SAM 77.URSZULA-DMUCHAWCE,LATAWCE, WIATR (NOWOSĆ) 76.LADY PANK-ZAWSZE TAM GDZIE TY 75.DŻEM-CZERWONY JAK CEGŁA 74.MAANAM-KOCHAM CIĘ KOCHANIE MOJE 73.WILKI-ELI LAMA SABACHTANI 72.HEY-{SIC} 71.PERFECT-NIEPŁACZ EWKA 70.KULT-BARANEK 69.T.LOVE-KING 68.DANUTA BŁAŻEJCZYK-CZAS NAS UCZY POGODY 67.GRZEGORZ TURNAU-NAPRAWDE NIE DZIEJE SIĘ NIC 66.PERFECT-NIEPOKONANI 65.ZIYO-WYSPY(NOWOSĆ) 64.JERZY STUHR-SPIEWAĆ KAŻDYMOŻE (POWRÓT) 63.LADY PANK-KRYZYSOWA NARZECZONA 62.DŻEM-PAW 61.EDYTA BARTOSIEWICZ-SEN 60.RAZ, DWA,TRZY -CZY TEOCZY MOGĄ KŁAMAC 59.JACEK KACZMARSKI/PRZEMYSŁAWGINTROWSKI& ZBIGNIEW ŁAPIŃSKI-MURY 58.MARYLA RODOWICZ-NIECH ŻYJE BAL 57.COMA-SPADAM 56.EDYTA BARTOSIEWICZ-OSTATNI 55.MAREK GRECHUTA-SWIECIE NASZ 54.DŻEM-DO KOŁYSKI 53.CHLOPCY Z PLACU BRONI-KOCHAM WOLNOSC 52.DAAB-W MOIM OGRODZIE 51.CZESŁAWNIEMEN-SEN O WARSZAWIE 50.WILKI-SON ON THE BLUE SKY 49.KULT-DZIEWCZYNA BEZ ZĘBA NA PRZEDZIE 48.COMA-DALEKA DROGA DO DOMU 47.KOBRANOCKA-KOCHAM CIĘ JAK IRLANDIĘ 46.T.LOVE WARSZAWA 45.RAZ ,DWA,TRZY-CZARNA INEZ 44.CHŁOPCY Z PLACU BRONI-O ELA! 43.EMIGRANCI-NA FALOCHRONIE(NOWOSĆ) 42.DŻEM-WHISKY 41.CZESŁAW NIEMEN-BEMA, PAMIECI ZAŁOBNY RAPSOD 40.LAOCZE-HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE 39.REPUBLIKA-SEXY DOLL 38.MR.Z'OOB-KAWAŁEK PODŁOGI 37.MAREK GRECHUTA-KOROWÓD 36. BUDKA SUFLERA-JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ 35.MARTYNA JAKUBOWICZ-W DOMACH ZBETONU NIE MA WIELKIEJ MIŁOŚCI 34.OBYWATEL G.C.-TAK.. TAK... TO JA 33.GRZEGORZ TURNAU-BRACKA 32.MYSLOVITZ-PEGGY BROWN 31.KAZIK-CELINA 30.DŻEM-WEHIKUŁ CZASU 29.MAANAM-LUCIOLLA(NOWOSĆ) 28.RAZ, DWA, TRZY-TRUDNO NIE WIERZYĆ W NIC 27.REPUBLIKA-MAMONA 26.GOLDEN LIFE-WSZYSTKO , TO CO MAM(NOWOSĆ) 25. REPUBLIKA-ODCHODZĄC 24.EDYTA GEPPERT -JAKA ROZA TAKI CIERŃ 23.DŻEM-PAW 22.REPUBLIKA-TELEFONY 21. TILT-JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE 20.TURBO-DOROSŁE DZIECI19.REPUBLIKA-ZAPYTAJ MNIE ,CZY CIĘ KOCHAM 18.SZTYWNY PAL AZJI-WIEŻA RADOSCI, WIEŻA SAMOTNOSCI 17.DŻEM-DZIEŃ W KTÓRYM PĘKLO NIEBO 16.KULT-POLSKA 15. KAZIK-12 GROSZY 14.MYSLOVITZ-DŁUGOSC DZWIĘKU SAMOTNOSCI 13.HEY I EDYTA BARTOSIEWICZ-MOJA I TWOJA NADZIEJA 12.HEY-TEKSAŃSKI 11.MAREK GRECHUTA-DNI,KTÓRYCH NIE ZNAMY 10.OBYWATEL G.C. NIE PYTAJ O POLSKE 9.AYA RL-SKÓRA 8. DŻEM -LIST DO M. 7.KULT-DO ANI 6.DZEM-SEN O WIKTORII 5.KULT-ARACHJA 4.TSA-51 3. REPUBLIKA-BIALA FLAGA 2.PERFECT-AUTOBIOGRAFIA 1. CZESŁAW NIEMEN-DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: jedrzej2012 »

Moja wersja 5. Polskiego Topu Wszechczasów:
100.Jej portret
99.Piosenka księżycowa
98.Chcemy być sobą
97.Jaka róża taki cierń
96.Nieustanne tango
95.Spalam się
94.Hej czy nie wiecie
93.Mury
92.Obława
91.Nasza Klasa I
90.Czerwony jak cegła
89.Do kołyski
88.Alien
87.Transmittion into your heart
86.Ciągnik
85.Sic!
84.Living on the moonlight
83.Gdy nie ma dzieci
82.Jest już za późno nie jest za późno
81.Jesteś lekiem na całe zło
80.Naiwne pytania
79.Niech żyje bal (Walc a-moll)
78.Cichosza
77.Różowa kula
76.O! Ela
75.Kocham wolność
74.Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
73.Zapytaj mnie czy cię kocham
72.Śmierć na 5
71.Śmierć w bikini
70.Skazany na bluesa
69.Paw
68.3 zapałki
67.Sen o dolinie
66.To wychowanie
65.Czarne słońca
64.Mimo wszystko
63.Czas nas uczy pogody
62.Pod papugami
61.Zawsze tam gdzie ty
60.Mniej niż 0
59.Kawałek podłogi
58.Dzień dobry kocham cię
57.Nikt tak pięknie nie mówił że się boi miłości
56.Spadam
55.Leszek Żukowski
54.Czarny blues o czwartej nad ranem
53.Memento z banalnym tryptykiem
52.Bracka
51.Naprawdę nie dzieje się nic
50.Bombonierka
49.Och życie kocham cię nad życie
48.Świecie nasz
47.Ocalić od zapomnienia
46.Niepewność
45.Dziewczyna bez zęba na przedzie
44.Przeżyj to sam
43.Jedwab
42.Baranek
41.Celina
40.Trudno nie wierzyć w nic
39.W moim ogrodzie
38.Kocham cię kochanie moje
37.Krakowski spleen
36.Paryż Moskwa 17:15
35.Odchodząc
34.Telefony
33.Tak tak to ja...
32.12 groszy
31.Kocham cię jak Irlandię
30.Moja i twoja nadzieja
29.Skóra
28.Mamona
27.Sen
26.Ostatni
25.Jolka Jolka pamiętasz
24.W domach z betonu...
23.Bema pamięci....
22.Sen o Victorii
21.Whisky
20.Wehikuł czasu
19.Dzień w którym pękło niebo
18.51
17.Dorosłe dzieci
16.Eli lama sabachtani
15.Długość dźwięku samotności
14.Niepokonani
13.Hydropiekłowstąpienie
12.Jeszcze będzie przepięknie
11.Wieża radości wieża samotności
10.Dni których nie znamy
9.Korowód
8.Dziwny jest ten świat
7.List Do M.
6.Teksański
5.Arahja
4.Polska
3.Do Ani
2.Autobiografia
1.BIAŁA FLAGA
Uwaga! Czas nas uczy pogody śpiewa Łobaszewska a nie Błażejczyk.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: jedrzej2012 »

Ewentualnie wróci byłaś serca biciem.
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: ku3a »

Kubak25 pisze:Ja obstawiam że usłyszymy TOP 90 , gdyż rok temu przy 4 h zagrali 40 utworów, tak więz teraz... prosty rachunek :D
no i proszę, wygląda na to, że faktycznie zagrane będzie najwyżej notowane 90 utworów.

a na miejscu 100. znajdzie się utwór spadający z szóstej dziesiątki...
a o kilka miejsc wyżej utwór spadający z piątej dziesiątki...
no ale skoki po 60 i więcej oczek też będą ;-).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Yacy »

szkoda, że nie było/ma znawcy ...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15311
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Miszon »

A w jakich godzinach transmisja?

Tak z ciekawości, bo nad wodą, to raczej będę wolał słuchać wody szum i ptaków śpiew ;-) .
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Kubak25 »

no i proszę, wygląda na to, że faktycznie zagrane będzie najwyżej notowane 90 utworów.

a na miejscu 100. znajdzie się utwór spadający z szóstej dziesiątki...
a o kilka miejsc wyżej utwór spadający z piątej dziesiątki...
no ale skoki po 60 i więcej oczek też będą ;-).[/quote]

ale mi sie trafiło, że trafiłem :D
po tych kilku informacjach podanych przez ku3ę pojawiło mi sie w głowie kilka przypuszczeń
jeszcze z tych wrażeń nie usnę :D
ku3a
Posty: 20950
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: ku3a »

może jakieś typy ile będzie trwał najkrótszy, a ile najdłuższy z prezentowanych w 5PTWC utworów? :-)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: mateusz15 »

Najdłuższy 'Bema pamięci....' - 13minut?
Najkrótszy... :know:
Pucek
Posty: 209
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 11:40 pm

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Pucek »

najkrótszy pewnie 'Jezu jak się cieszę' :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Yacy »

a nie DREAMS?
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRZED V POLSKIM TOPEM WSZECHCZASOW.

Post autor: Tomekk »

a nie ZAZDROŚĆ?
ODPOWIEDZ