Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: obserw99 »

Proponuję zabawę z określeniem "oczywistych ale pominiętych" propozycji do TWC powiedzmy nasze Top-50 utworów, które zostały pominięte w 1555 propozycjach do 18 TWC.
Może powstałaby ostatecznie taka lista 2000 propozycji do 19 TWC, która zostanie ogłoszona w grudniu 2012?
Może Pan Piotr Baron i Pan Marek Niedźwiecki zasugerują się naszymi oczywistymi, ale „pominiętymi” propozycjami do 19 TWC.
Co o tym sądzicie?
Może zostawmy na razie propozycje do 18 TWC bez zmian, będzie za duże zamieszanie. Oczywiście możemy potem stworzyć dodatkową listę "wylotów" z listy 1555 propozycji do 18 TWC?
Zastanowię się nad moim Top-50 "oczywistych ale pominiętych" propozycji do 19 TWC i wyślę za jakiś czas.. Wiem to bardzo trudne zadanie…

Głosujmy na WIELKIE utwoty i niekoniecznie przeboje jednak miejmy na uwadze też realność dostania się takiego utworu do minimum Top-1000....
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Gary »

rozumiem, że to mają być rzeczy oczywiste, które osobiście mi się mogą nie podobać?
A nie takie, które mi osobiście bardzo się podobają, ale zdaję sobie sprawę, że jestem jednym z nielicznych dzielących to uczucie?
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: obserw99 »

Gary pisze:rozumiem, że to mają być rzeczy oczywiste, które osobiście mi się mogą nie podobać?
A nie takie, które mi osobiście bardzo się podobają, ale zdaję sobie sprawę, że jestem jednym z nielicznych dzielących to uczucie?
Propozycje wg Ciebie najbardziej oczywiste jednak nie ujęte niestety w propzycjach do 18 TWC..
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Gary »

rozumiem, czyli podejście subiektywne, ale bez szaleństw. :)

ja bym jednak wziął najpierw nóż i wybrał oczywiste rzeczy do wycięcia z miejsc od 1001 w dół ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: obserw99 »

A może kazdy powinien wrzucić swoje typy.np 100 czy 150 propozycji.
Potem a bazie tych list stworzymy staką listę powiedzmy 1000 utworów na które będziemy potem głosować aż dojdziemy do naszeje listy wspólnej kandydatów do 19 TWC ... Do pełniej listy 2000 kandydatów brakuje jeszcze 445 utworów... ... coś widzę, że ciężki temat się szykuje... :D
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Gary »

przecież jak zgłoszę tu 150 propozycji to i tak na max 33 zagłosuję, a w praktyce na max 10, bo ok 20 pewniaków już w zestawie jest.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: kajman »

Ja też sądzę, że 100 propozycji to zdecydowanie za dużo. Myślę, że może max ich będzie 50, chociaż wydaje że wystarczyłoby np. 25.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Miszon »

Ja bym najpierw pomyslal, co wywalic, by po dorzuceniu brakow, w zestawie bylo max. 1000 propozycji.
endrju1s
Posty: 199
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 5:15 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: endrju1s »

Wiem, ze Piotr sugerowal, ze w przyszlym roku lista propozycji bedzie dosc drastycznie obcieta - np. do 1000 utworow.

Ale musze sie przyznac, ze pomysl ten mi sie nie podoba, poniewaz wiele utworow z miejsc ok. 800-1000 by wcale sie tam nie znalazlo gdyby lista byla sporo dluzsza jak w ostatnim notowaniu. I jakies tam utwory, mimo tego, ze slabe znajda sie w tysiacu tylko dlatego, ze mialy zaszczyt dostac sie do zestawu do glosowania.
Liczba ok. 1500 wydaje mi sie najrozsadniejsza, aby bylo z czego odrzucic przypadkowa koncowke.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Miszon »

Przy 33 glosach 1000 jest dobra proporcja.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Piotr »

Mam taka sugestie. Jesli sie chcecie w cos takiego bawic, sprawia wam to frajde to bardzo fajnie. Tylko powiedzcie mi co to za argument skloni decyzyjnych, ze dana propozycja rzeczywiscie zostanie wciagnieta do zestawu? Bo chyba nie myslicie, ze jak podacie wykonawce i tytul utworu to sprawa zalatwiona. Za argument na pewno nie mozna uznac oswiadczenia, ze "mi sie to podoba", "jest swietny",etc.

Wasze propozycje powinny byc kompletne, zawierac pelna nazwe wykonawcy, nazwe utworu, tytul plyty, z ktorej pochodzi (singla, jesli na plycie sie nie ukazal) i uzasadnienie typu: przez 4 tygodnie w roku 1975 byl na pierwszym miejscu brytyjskiej listy BBC, albo plyta, z ktorej pochodzi utwor przez dwa miesiace byla na pierwszym miejscu Billboardu w 1991 roku.

Nie obrazcie sie, ale najciesciej podajecie tytuly, ktore Wam sie podobaja, Wam garstce, a reszta nawet tego nie slyszala i na 100% na to nie zaglosuje. I po co utrudniac wybor? Dobre uzasadnienie to wieksza szansa, ze Wasza propozycja znajdzie sie w zestawie.

To tyle marudzenia z mojej strony.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Gary »

Mam lepszy pomysł. Zorganizować akcję pt. "zwróćcie nam top wszech czasów" *), tzn, głosowanie kartkowe (mailowe) albo możliwość wpisywania własnych propozycji, które nie są ujęte w spisie. I wtedy cała ta dyskusja - wywalać - dodawać mijałaby się z sensem, bo wilk byłby syty i owca cała. Bo myślę, że nie zignorowano by utworów z dużym poparciem (tych dopisanych) i dołączono by do zestawu w roku następnym.
Wtedy nikt nie będzie musiał swojej propozycji uzasadniać brytyjskimi, czy amerykańskimi listami przebojów.

A najlepiej, żeby zestaw do głosowania wyglądał tak: czysta karta z 33 pustymi polami do wypełnienia.(w dobie google, chyba nie byłby to problem znaleźć prawidłową pisownie tytułu utworu)

Wszyscy z równymi szansami.
Ale pomarzyć to ja sobie mogę. ;-)

*) nie żebym uważał, że ktoś mi skradł poprzez zestaw top wszech czasów, ale z takimi opiniami (może odosobnionymi) się spotkałem.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Piotr »

Zdajesz sobie Gary, ze to awykonalne?
Juz widze jak ten sam utwor zapisany jest w bazie na 20 roznych sposobow. I kto to bedzie liczy i analizowal? A pozniej sie okaze ze tysiac utworow wymyslonych przez sluchaczy ma 10 i mniej glosow. Ja wam radze, abyscie bardzo dobrze umotywowali swoje propozycje niz wypisywali wszystko co wam wpadnie do glowy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: FOXD »

Piotr pisze:....Nie obrazcie sie, ale najciesciej podajecie tytuly, ktore Wam sie podobaja, Wam garstce, a reszta nawet tego nie slyszala i na 100% na to nie zaglosuje. I po co utrudniac wybor? Dobre uzasadnienie to wieksza szansa, ze Wasza propozycja znajdzie sie w zestawie....
Jestem tego samego zdania. Zawsze będzie argument za tym aby zestaw poszerzać,w nieskończoność, a w konsekwencji spowoduje to nadmierne rozbudowanie zestawu, przez co będzie on np. "małoczytelny", "małoprzejrzysty". Powstaje poza tym zasadnicze pytanie jaki to może przynieść w rezultacie skutek. Osobiście mnie samemu nie chciało się analizować wyników ponad pierwszą 200, bo tak naprawdę jaki to ma sens. Wiele osób znam, którym nie chciało się analizować nawet pierwszej 100, mimo że głosowali na TOP. Poprostu wiele osób nie ma na tyle czasu, aby się tym zajmować. Mnie nawet nie chce się brać udziału w waszych konkursach np. na znawcę listy, jak się okazało, że trzeba typować 30 utworów. Zabieg taki wymaga poświęcenia określonej jednostki czasu, którego brak bo są inne, ważniejsze obowiązki. I śmiem twierdzić, że większość osób tak do tego podchodzi. Nie mam na myśli oczywiście osób z forum. Jak sam kolega Piotr stwierdził jest nas tu garstka, z czego zapewne jakiś ułamek zechce się w to bawić. Sami określcie sobie skalę. Oczywiście chcecie, to się bawcie, wasza wola. Jednak proponuję przemyśleć, czy warto, bo jaką skalę poparcia będziecie mieli, na tle populacji jaka słucha Trójki, czy też tych którzy głosują. W rezultacie zadacie sobie spory wysiłek, a skutek będzie żaden.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: wwas »

Piotr pisze:Dobre uzasadnienie to wieksza szansa, ze Wasza propozycja znajdzie sie w zestawie.
Zgadzam się, mam tylko pewne wątpliwości, jakie uzasadnienie można by było uznać za dobre. Wydaje mi się, że powinno:
A. Opierać się na jakichś danych policzalnych, tak żeby można było jednoznacznie stwierdzić, że piosenka X zasługuje na dodanie do zestawu bardziej niż piosenka Y
B. Mieć realne powiązanie z prawdopodobieństwem osiągnięcia dobrego wyniku, tzn. wskazywać, że istnieje duża grupa potencjalnych głosujących, która rozpoznaje dany utwór i duża część spośród nich żywi w stosunku do niego pozytywne uczucia.

Przytoczone przykłady spełniają warunek A, natomiast jeśli chodzi o punkt B mam watpliwości, czy rzeczywiście w zestawie potrzebne byłyby:
Piotr pisze:przez 4 tygodnie w roku 1975 byl na pierwszym miejscu brytyjskiej listy BBC,
Pilot - JANUARY
Windsor Davies & Don Estelle - WHISPERING GRASS
The Stylistics - CAN'T GIVE YOU ANYTHING (BUT MY LOVE)
(te akurat tylko po 3 tyodnie - jedyny utwór czterotygodniowy już jest w zestawie)
Piotr pisze:albo plyta, z ktorej pochodzi utwor przez dwa miesiace byla na pierwszym miejscu Billboardu w 1991 roku.
Garth Brooks - SHAMELESS
Vanilla Ice - ICE ICE BABY
Mariah Carey - VISION OF LOVE
(ta ostatnia zresztą w zestawie już jest i sukces na Billboardzie nie przełożył się na wynik w Topie)
Jeśli chodzi o warunek B, jedyne uzasadnienie które mi przychodzi na myśl (niewymagające przeprowadzania sondaży na reprezentatywnej liczbie słuchaczy) to "Utwór powszechnie znany i lubiany", które raczej nie spełnia punktu A i trudno by je było uznać za dobre ;). Mam więc wątpliwości, czy coś takiego jak "dobre uzasadnienie" istnieje :). A tak w ogóle, wydaje mi się, że przy utworach, których najbardziej brakuje w zestawie, dla większości osób byłoby oczywiste, że dany utwór powinien zostać dodany i dodatkowe uzasadnienie nie byłoby potrzebne (sądzę, że parę takich utworów by się znalazło).
kajman pisze:Ja też sądzę, że 100 propozycji to zdecydowanie za dużo. Myślę, że może max ich będzie 50, chociaż wydaje że wystarczyłoby np. 25.
Nie widzę powodów, żeby się sztucznie ograniczać. Im więcej propozycji przewinęłoby się przez wątek, tym mniejsze byłoby prawdopodobieństwo, że coś ważnego zostanie pominięte. A że po osiągnięciu 5000, zejście do 1000 mogłoby być kłopotliwe... No cóż, nikt nie mówił, że układanie zestawu jest łatwe ;). W sumie nawet gdyby udało się go ułożyć zbyt łatwo, mogłoby to wzbudzić podejrzliwość. A tak przynajmniej byłaby pewność, że piosenki odrzucone zostały odrzucone świadomie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Miszon »

Mój zestaw zagraniczny liczy około 600 kawałków, a w obecnym zestawie trójkowym nie ma może mniej niż 50 z nich. Więc 100 na pewno nie wybiorę.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: kajman »

Ja uważam, że ciekawe byłoby, żeby każdy wrzucił 25 albo 33 utwory potem byśmy policzyli co się dubluje i byłby jakiś obraz.
Awatar użytkownika
hawk73
Posty: 100
Rejestracja: pt paź 29, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: hawk73 »

Tak czytam wszystkie wywody na temat najlepszego uzasadnienia propozycji do zestawu do głosowania i tak sobie pomyślałem, że taki np. Brian Eno czy zespół Mogwai to raczej nie mają szans na dodanie ich utworów do zestawu. Z pewnością nie są tak popularni jak Led Zeppelin czy Pink Floyd, ale dla pewnych grup słuchaczy oraz w swoich gatunkach muzycznych są z pewnością ikonami. Jak bardzo utwór musi być popularny, żeby miał szansę dostać się do zestawu? Jak to ocenić?

Jakoś czuję, że największą szansę mają utwory rockowe niż elektroniczne, jazzowe czy bluesowe, że o takim ambiencie to nawet nie wspomnę. Według mnie zestaw powinien zawierać więcej propozycji z gatunków obecnie słabo reprezentowanych.

Kibicuję zmianom przed XIX TW, ale mam też obawy związane ze zmianami (a bardziej ich brakiem :? ) w zestawie.

Pomysł z podawaniem własnych propozycji uważam za bardzo trafiony, ale czy mający jakikolwiek wpływ na redaktorów Trójki - prawdopodobnie nie, ale zawsze to jest dobra zabawa :) ). Uważam, że 50-100 zgłaszanych utworów będzie najlepszym wyjściem.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: obserw99 »

OK ... próbowałem stworzyć listę najpierw 33 "oczywistych braków w propozycjach do TWC" ale to okazało się, że to mało.. potem Top-50 i dalej nie udało mi się zmieścić... proponuję więc Top-100 utworów, ktróe wg mnie (czy Was) zabrakło w porpozycjach do TWC a uważam (uważacie) że powinny być w propozycjach do 19 TWC. Czy chcecie każdy utwór z komentarzem i uzasadnieniem ? Zaproponujcie.. dołożę potem komentarz do swoich typów....

Moje Top-100 wyglądało by tak w porządku alfabetycznym:
1. Anderson Bruford Wakeman Howe - The Meeting
2. a-ha - Summer moved on
3. a-ha - Manhattan Skyline
4. a-ha - Craying in the rain
5. a-ha - Dark is the night
6. a-ha – Angel in the snow
7. Anna Maria Jopek - Szepty i łzy
8. Black Sabbath – Changes
9. Black Sabbath - Wheels Of Confusion
10. Black Sabbath - Sabbath, Bloody Sabbath
11. Budgie - Breadfan
12. Budgie - You Know I'll Always loves you
13. Budgie - In For The Kill
14. Coldplay - God put a smile upon your face
15. Coverdale & Page - Take Me For A Little While
16. Coverdale & Page - Pride And Joy
17. Deep Purple - Sometimes I Feel Like Screaming
18. Deep Purple - Speed King
19. Deep Purple – Lazy
20. Deep Purple - Space truckin
21. Dire Straits - Why Worry
22. Dire Straits - Telegraph Road
23. Dire Straits - On Every Street
24. Edyta Bartosiewicz – Jenny
25. Emerson, Lake & Palmer - Take A Pebble
26. Fleetwood Mac - The Chain
27. Fleetwood Mac - Big Love
28. Fleetwood Mac - Oh Daddy
29. Genesis - Firth of Fifth
30. Genesis - Snowbound
31. Genesis - Dancing with the Moonlit Knight
32. Genesis - Entangled
33. Jimmy Page & Robert Plant – Most high
34. Kasia Kowalska - Oto ja
35. Kasia Kowalska - Kto może mi to dać
36. King Crimson - In The Court Of The Crimson King
37. King Crimson - In the Wake of Poseidon
38. King Crimson – Lizard
39. King Crimson - Cadence and Cascade
40. King Crimson – Islands
41. King Crimson – Exiles
42. King Crimson - One Time
43. King Crimson - Eyes Wide Open
44. Led Zeppelin - Baby I’m gonna leave you
45. Led Zeppelin - Thank you
46. Led Zeppelin - Rain song
47. Led Zeppelin - Going to California
48. Led Zeppelin - Heartbreaker
49. Led Zeppelin - No quarter
50. Led Zeppelin - Tea for one
51. Led Zeppelin - Achilles last stand
52. Led Zeppelin - When the leave breaks
53. Led Zeppelin - Tangerine
54. Led Zeppelin - How many more times
55. Led Zeppelin - Galows Pule
56. Led Zeppelin - Dazed and Confused
57. Led Zeppelin - The Lemon song
58. Led Zeppelin - Cmmunication breakdown
59. Led Zeppelin – Good Times Bad times
60. Led Zeppelin - Ramble on
61. Morten Harket - Los Angeles
62. Muse - Map of the problematique
63. Muse - Supermassive black hole
64. Muse - Starligt
65. Pavlovs Dog – Julia
66. Pavlovs Dog – Episode
67. Pearl Jam – Black
68. Pink Floyd – Atom Heart Mother
69. Pink Floyd - Echoes
70. Pink Floyd – The Great Gig In the Sky
71. Queen – Love Of My Life
72. Queen – You Take My Breath Away
73. Queen – My Melancholy Blues.
74. Radiohead - No Surprises
75. Robert Plant - Song To The Siren
76. Robert Plant - If I were a carpenter
77. Robert Plant - Morning Dew
78. Robert Plant – Darkness darkness
79. Robert Plant & Alison Krauss - Please Read The Letter
80. Robert Plant - Silver Rider
81. Robert Plant - Ship of fools
82. The Beatles - I want you shes so heavy
83. The Who - Baba O'Riley
84. The Who - Quadrophenia
85. U2 – All I want is you
86. U2 - Love is Blindness
87. U2 & B.B. King - When Love Comes To Town
88. Yes - The Gates Of Delirium
89. Yes – Close to the edge
90. Yes – And You And I
91. Yes – Awaken
92. Yes - Syberian Khatru
93. Yes - Heart Of The Sunrise
94. Yes – Roundabout
95. Yes - Perpetual Change
96. Yes - Starship Trooper
97. Yes - Turn Of The Century
98. Yes – Endless Dream
99. Yes – Yesterday And Today
100. Yes – Hearts

Może każdy z Was gdyby taką listę stworzył to potem wybierzemy np Top-200 z tych propozycji na które dalej będziemy głosować... aż dojedziemy do finałowego wspólnego Top-100 ??
Zaznaczam, że w moich propzycjach nie ma reguł w stylu "tylko przeboje" ale proponuję również wielkie rockowe suity "może nieoczywiste" jednak wybitne w historii muzyki typu Yes "Close to the edge", Yes "The Gates Of Delirium", King Crimson "Lizard" czy Pink Floyd "Atom heart mother"... W sumie jeśli utwór Archive "Again" zaprezentowano w TWC w ponad 15 minutowej wersji zdecydowanie warto zaproponować znacznie wybitniejsze "długaśne" utwory wszechczasów..
Może umówmy się że z uwagi na tak trudne zadanie dajmy sobie np 2 miesiące czasu by móc np edytować i zmienaić swoje propozycje.. wiadomo wiele utworów mogło umknąć.. to nie jest zadanie na 1 godzinę...
-----------
Potem zabierzemy się za listę "wylotek oczywistych" wśród 1555 kandydtów do 18TWC...ale może w odrębnym temacie...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jollyroger72 »

Uważam, że nie powinno być propozycji ze stażem mniejszym niż 5 lat. Gotye w ostatnim Topie to spore przegięcie.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: obserw99 »

jollyroger72 pisze:Uważam, że nie powinno być propozycji ze stażem mniejszym niż 5 lat. Gotye w ostatnim Topie to spore przegięcie.
Przyznam się, że ten kawałek ani mnie specjanie nie zachwyca ani nie przeszkadza.... 16 razy na miejscu #1 to zdecydowanie za wiele... porównując z innymi WIELKIMI utworami w historii LP3... Natomiast ten kawałek w Top-100 wszechczasów jak zresztą też Adele to z pewnością największe nieporozumienia na liście wszechczasów.. Na marginesie nie mam nic do Adele 8) ..ale to w sumie inna liga utworów... i tyle.. tak samo Kazik np też nie zasługuje aż na tak wysokie miejsca w Top-100 TWC... jednak tak zagłosowano i cóż zrobić.. ja bym namieszał bardziej z kandydatami do TWC.. dałbym ich zdecydowanie więcej.. wstyd, że zabrakło aż tak dużo wielkich utwórów rockowych z lat 1967-1977 np... Moja lista kandydatów do 19 TWC to np pokazuje ale zapewniam, że podacie jeszcze więcej utworów, których zabrakło w propozycjach do 18 TWC np z ww. chyba najlepszego okresu w hostorii rocka...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jollyroger72 »

moja propozycja: ACCEPT - METAL HEART
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Miszon »

Miało być z uzasadnieniami, a tu nie ma takowych jak widzę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jollyroger72 »

jollyroger72 pisze:moja propozycja: ACCEPT - METAL HEART
Miszon pisze:Miało być z uzasadnieniami, a tu nie ma takowych jak widzę.
Klasyka - w przenośni (nr 1 w notowaniu 195 LPP3) i dosłownie (motyw "Dla Elizy" wpleciony w utwór). Poza tym niesamowite solo gitarowe. Wystarczy?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jedrzej2012 »

Hurts - Wonderful life, to moja propozycja.
ODPOWIEDZ