18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: obserw99 »

Proponuję zestawienie najlepszych wykonawców w Top-1000 pod kątem zdobytych pkt ale w Top-1000

1 The Beatles 9964 pkt (aż 21 utworów w Top-1000 w tym tylko 2 w Top-100 i 6 w Top-200 ale brak wg mnie ich najważniejszego „I want you she so heavy”, na marginesie The Beatles kandydatów do TWC miał aż 29 !!!)
2 Dżem 9517 pkt (11 utworów w Top-1000 w tym 4 w Top-100 i aż 9 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-200)
3 Kult 9394 pkt (13 utworów w Top-1000 w tym 3 w Top-100 i 6 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
4 Queen 8807 pkt (13 utworów w Top-1000 w tym 3 w Top-100 i 4 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
5 Pink Floyd 8628 pkt (9 utworów w Top-1000 w tym aż 8 w Top-100 i wszystkie utwory i kandydaci w Top-200, szkoda, że kandydatów do TWC nie miał tylu co The Beatles)
6 U2 8609 pkt (14 utworów w Top-1000 w tym 2 w Top-100 i 3 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
7 Republika 7996 pkt (12 utworów w Top-1000 w tym 2 w Top-100 i 3 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
8. Led Zeppelin 7159 pkt (9 utworów w Top-1000 w tym 4 w Top-100, wszyscy kandydaci w Top-1000 szkoda, że kandydatów do TWC nie miał tylu co The Beatles np)
9 The Doors 6295 pkt (9 utworów w Top-1000 w tym 3 w Top-100, wszyscy kandydaci w Top-1000)
10 Michael Jackson 6228 pkt (aż 12 utworów w Top-1000 ale tylko 1 w Top-100 i 2 w Top-200, 13 kandydatów do TWC)
11 Hey 6252 pkt (aż 12 utworów w Top-1000 ale tylko 2 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
12 Metallica 5840 pkt (tylko 6 utworów w Top-1000 i wszystkie w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
13 Depeche Mode 5821 pkt (8 utworów w Top-1000 w tym 2 w Top-100, wszyscy kandydaci w Top-1000)
14 Guns N' Roses 5792 pkt (7 utworów w Top-1000 w tym aż 4 w Top-100, wszyscy kandydaci w Top-1000)
15 Sting (10 utworów w Top-1000 w tym 2 w Top-100 i 4 w Top-200, 11 kandydatów do TWC)
16 Dire Straits 5602 pkt (7 utworów w Top-1000 w tym 3 w Top-100 i 5 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
17 Pearl Jam 5531 pkt (7 utworów w Top-1000 ale 2 w Top-100 i 3 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)
18 The Rolling Stones 4989 pkt (aż 10 utworów w Top-1000 ale tylko 1 w Top-100 i 2 w Top-200, 14 kandydatów do TWC)
19 Deep Purple 4972 pkt (8 utworów w Top-1000 w tym 3 w Top-100, wszyscy kandydaci w Top-1000)
20 David Bowie 4916 pkt (aż 10 utworów w Top-1000 w tylko 1 w Top-200, 11 kandydatów do TWC)
20 Budka Suflera 4916 pkt (7 utworów w Top-1000 i 2 w Top-200, wszyscy kandydaci w Top-1000)

Wnioski:
1. Zaskakujące miejsce 1 jednak jeśli ma się aż tylu kandydatów do TWC to tak wyszło... Szkoda, że inni WIELCY typu Led Zeppelin (np Baby I'm gonna leave you, Going to California, Rain Song, Hertbreaker, No quarter itd) czy Pink Floyd nie mieli równej ilości kandydatów jak The Beatles...
2. Zaskakujące miejsce 2 i 3 . To dowód na to ze polscy wykonawcy nie mog być ignorowanie w TWC , ktoś miał taki pomysł...
3. W Top-100 wystąpiła miazga wykonawców zagranicznych w stosunku do polskich ale w Top-1000 było już nie najgorzej..
4. Madonna miała az 12 kandydatów do TWC z teg otylko 5 w Top-1000 a tylko 1 w Top-200.. czas dołożyć kandydatów do TWC.... szczególnie warto dołożyć utworów Led Zeppelin, Yes (największy poszkodowany wykonawca wielkiej muzyki który miał tylko 2 kandydatów), King Crimson (gdzie są utwory typu "In the wake of Poseidon", "Cadence and Cascade", In court of the Crimson King, Exiles, One time, Islands, itd itd )
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: krzysiek83 »

Ciekawe zestawienie.
obserw99 pisze:1. Zaskakujące miejsce 1 jednak jeśli ma się aż tylu kandydatów do TWC to tak wyszło... Szkoda, że inni WIELCY typu Led Zeppelin (np Baby I'm gonna leave you, Going to California, Rain Song, Hertbreaker, No quarter itd) czy Pink Floyd nie mieli równej ilości kandydatów jak The Beatles...
Plus jest taki, że może rozbiło to głosy na różne kawałki Beatelsów. Ale oczywiście nie widzę powodu dla którego mają oni więcej piosenek w zestawie od PF czy LZ. Już o Crimsonach nie wspominam, bo jednak to trudniejsza muzyka (chociaż malutko ich w zestawie). Ogólnie jednak myślę, że lepiej odchudzać zestaw. Powinno być max 5 propozycji od każdego zespołu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Gary »

a Genesis się nie załapało do tego zestawienia? Bo też chyba wszystkie w top 1000 umieścili. (szkoda, że nie mają w zestawie np. "Dancing With The Moonlit Knight' - idealnie by się w klimat topu wpisywał)

obserw99 pisze:1. Zaskakujące miejsce 1 jednak jeśli ma się aż tylu kandydatów do TWC to tak wyszło... Szkoda, że inni WIELCY typu Led Zeppelin (np Baby I'm gonna leave you, Going to California, Rain Song, Hertbreaker, No quarter itd) czy Pink Floyd nie mieli równej ilości kandydatów jak The Beatles...
w sumie się zgadzam. Nie wiem dlaczego np. usunięto "No Quarter" skoro 3 lata temu było w okolicach 200 miejsca i nie było najgorszym utworem LZ w tamtej klasyfikacji)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

Mimo, iż to wątek dotyczący raczej podsumowania XVIII TOP-u, to pozwolę sobie na pewną refleksję. Tak śledzę te wasze zestawienia "punktowe" i nasuwa mi się pewien wniosek, na który składają się także refleksje z ilości oddanych głosów (dane orientacyjne ale potwierdzone) na poszczególne utwory przynajmniej z 20 XVIII TOP-u. Otóż, jeśli różnica w oddanych głosach, pomiędzy miejscami 1 (LED ZEPPELIN - Stairway to Heaven) i 2 (DIRE STRAITS - Brothers in Arms) a pozycjami do miejsca 17 (o dalszych nie wspominam, bo jest większa) wynosi ok 3 tys., to rodzi się zasadnicze pytanie skąd ona się bierze. Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak kwestia promowania (prezentowania) utworów przed TOP-em na antenie Trójki. Pewnie i sposób prezentacji utworów danego wykonawcy w zestawie do głosowania ma też jakieś znaczenie, ale uważam, że raczej drugorzędne. Mając na myśli owo "promowanie" (prezentowanie) utworów przed TOP-em, nie chodzi mi o uzyskanie efektu XVI TOP-u, a raczej takiego stanu rzeczy, że byłaby całkiem realna szansa na to, iż poz. 1 i 2 na TOP-ie nie będą aż tak przewidywalne. Bo co by nie mówić, analiza dotychczasowych TOP-ów (poza XVI) ewidentnie wskazuje na to, iż utwory na tych pozycjach o lat się nie zmieniają. Swoją drogą przydałoby się zestawienie ilości oddanych głosów na poszczególne utwory (przynajmniej I-szą 100) w dotychczasowych XVIII TOP-ach. Wracając jednak do analizy zajmowanych miejsc, to zmiana na poz. 1 i 2 ma charakter "roszady" jedynie między tymi dwoma utworami. Nie abym coś zarzucał jednemu lub drugiemu utworowi, bo oba zasługują na takie uznanie. Jednakże uważam, że można znaleźć wiele utworów, które znalazły się np. w pierwszej 20 (być może też i te z dalszych miejsc), które mogłyby zasługiwać na taką nobilitacje jak poz. 1 czy 2 w TOP-ie. Sądzę, że wpływ na to mogłaby mieć bardziej obiektywna prezentacja utworów przed TOP-em, które pojawiają się także w TOP-ach, a zajmują dalsze miejsca.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: ku3a »

FOXD pisze:jeśli różnica w oddanych głosach, pomiędzy miejscami 1 (LED ZEPPELIN - Stairway to Heaven) i 2 (DIRE STRAITS - Brothers in Arms) a pozycjami do miejsca 17 (o dalszych nie wspominam, bo jest większa) wynosi ok 3 tys.
:STOP:
:roll: :know:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

Skoro masz inne, wiarygodne dane oparte na faktach, to je przytocz.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: kajman »

Jeżeli była informacja, że pierwsze 17 utworów otrzymało minimum 3 tys. głosów to nie wiadomo ile utworów dostały poszczegolne utwory. Informacja, że dwa utwory (między którymi różnica wynosiła ponad 200 głosów) walczyły do ostatniej chwili sugeruje, że trzeci miał sporą stratę, ale nie wiadomo czy to niecałe 500 czy ponad 2000 głosów czy (co najbardziej prawdopodobne) coś pomiędzy nimi. Poza tym nie wiadomo czy Straitsi mieli 6 tysięcy głosow. Informacja, że Schody miały ponad 6000 może oznaczać, że DS miało ich poniżej 5800.
Posługując się myśleniem, że skoro 17 utwór miał ponad 3000 głosow to trzeci miał też niewiele ponad 3000, bo nie powiedziano nic więcej może doprowadzić nas per analogiam do wniosku, że skoro nie powiedziano nic więcej niż to, że 158 utworów miało ponad 1000 głosów to ten z 38 miał jakieś 1200-1300. Zasada myślenia jest tutaj identyczna a wniosek moim zdaniem mocno naciągnięty (delikatnie mówiąc).
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

No cóż, bez wiarygodnych danych, nie da się stwierdzić, że jest tak czy siak. Może być jak sugerujesz, że 3 utwór miał ponad 5 tys. głosów, a może być też tak, że nie przekroczył np. 3,5 tys. głosów. Konfiguracji można tworzyć dowolną ilość (rachunek prawdopodobieństwa). Póki brak jest odniesień do wiarygodnych danych mamy wiedzę jaką mamy i każdy ją sobie na swój sposób interpretuje. W związku z czym, nie zasadnym jest negowanie jakiejkolwiek teorii.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Piotr »

Mam pytanie do ciebie FOXD. Kto ci zlecil marudzenie na forum i probe wyciagniecia danych w postaci ilosci oddanych glosow na poszczegolne utwory. Nie wiem czy dobrze widze, ale jestes jedynym, ktory ciagle o tym marudzi.
Przyjmij do wiadomosci i przekaz dalej, ze nie bedzie publikacji ilosci glosow.

Amen
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

A fe :D Administrator i z taką irytacją wyjeżdża. :D Oczekiwałbym jednak czegoś innego. Otóż Kolego wyobraź sobie, że istnieje coś takiego jak logiczne myślenie, które inspiruje do poszukiwania wiedzy i dociekania różnych zjawisk. Piszę nieco zgryźliwie o tym "logicznym myśleniu" bo przejawiasz oznaki jakbyś był tego pozbawiony, albo też zaspokaja Cię wiedza tzw. "objawiona". Cóż, mam inne wymagania w tym względzie. Taką mam naturę wyobraź sobie. Pewnie to rodzaj skrzywienie zawodowego, które w żaden sposób nie jest powiązane z mediami. Odnośnie twoich sugestit, jakoby jakiś "zleceniodawca" stał za tymi moimi dociekaniami, jest strzałem kulą w płot, a poczytuję ją jako tworzenie spiskowych teorii.
Nie nazywaj czegoś "marudzeniem". Skoro nuży Cię dyskusja na ten temat po co bierzesz w niej udział? Chyba, że chcesz się bawić w cenzora?
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 5:12 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: kajman »

Tylko że Twoje odpowiedzi brzmią jak prawdy objawione. Ty nie piszesz że jest prawdopodobna taka opcja lecz że tak jest. Co więcej głos osoby, która otrzymała informacje ze źródła określasz jako niewiarygodny. Może niedługo dojść do tego że sam opublikujesz prawdziwe wyniki z miejsc 101-1000.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: adameria »

Dla mnie to podsumowanie, mimo, że to tylko liczby nie jest reprezentatywne niestety - to raczej tylko ranking wykonawców którzy umieścili najwięcej utworów w tauzenie, bo mieli najwięcej utworów w zestawie do głosowania. I trzeba o tym bardzo wyraźnie napisać, bo liczbami też można manipulować. obserw99 zachęcam się do wykonania podsumowania setki, albo nawet dwusetki. Przy całym moim szacunku do The Beatles czy nawet Kultu lub Depeche Mode (ojej, i ja to piszę?) - ile ich utworów było w ścisłej czołówce? A gdzie jest Dire Straits?
Gdyby każdy wykonawca miał po 5 propozycji - a to co innego...
Poza tym takie dywagacje, wydają się mi zbyteczne. Sam robiłem podsumowanie wykonawców Polskiego TWC, ale to było podsumowanie SETKI :cwany: .

Edit: FOXD, radzę spuścić z tonu. Na Twoim miejscu cieszyłbym się i klaskał uszami, że taki tysiączek pojawił się na Forum, bo jakoś sobie nie przypominam TAAAAKIEGO przedstawiania wyników. Zamiast docenić pracę, trud i wysiłek, to widzę, że jakieś dziwne podjazdy robisz, bracie...
No właśnie, teraz sobie pomyślałem - mimo wszystko - obserw99, gratulacje i dzięki za te wyniki... że Ci się chciało analizować cały tysiąc - to podziwiam. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Piotr »

Nie irytacja tylko ciekawosc spowodowala, ze zadalem to pytanie.

Oj gdybym chcial sie bawic w cenzora to juz downo bys to odczul, a to nie o to chodzi na tym forum i wcale nie mam ochoty sie w to bawic. Juz wczesniej przeciez napisalem, ze masz prawo pytac, wysylac petycje etc. Tylko ta twoja argumentacja, ze musisz znac wyniki, zeby uwierzyc itd jest wg mnie malo przekonywujaca. Przypomina mi to niejakiego Tomasza zwanego niewiernym. Ciagle do Ciebie nie dociera, ze gdyby, ktos chcial cos zafalszowac rzeczywistosc to wszyscy znalibysmy tylko pierwsza setke. Wtedy Twoje podejrzenia bylyby uzasadnione. I nie mam zadnej wiedzy objawionej.

No mozna jeszcze mnie posadzac o falszerstwo wynikow bo niby skad mam wyniki pozycji od 101 do 1000, ktore jest opublikowane sa na stronie LPMN.pl? Na stronach Trojki nie ma. Dostalem olsnienia i tak to sobie sprytnie wymyslilem? I wciagnalem jeszcze do tego procederu Marka Niedziweckiego, ktory podawal na antenie, ze wiecej o tym osiemnastym notowaniu mozna znalezc na tym forum.

Nie chcesz wierzyc? Twoja sprawa. Chcesz ciagle powtarzac te same pragniena? Powtarzaj. A temat jawnosci ilosci glosow byl juz tu kiedys walkowany i nic z tego nie wyniklo.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

Z tego powodu, że nie panuje tu cenzura, moja obecność na tym forum :D Jak i pewnie wielu innych osób.
Myślę, że wiele osób niepotrzebnie nazbyt emocjonalnie podeszło do tematu tych głosów. Zaczęło się właściwie od mojej luźnej uwagi, a dalej to już efekt "wywodów" co poniektórych forumowiczów, których wymowa zaczęła wprawiać mnie w zdziwienie. Stąd i owe wnioski. :D Nie zmienia to jednak mojego przeświadczenia, że ilość oddanych głosów na poszczególne utwory w TOP-ie dałaby wielu osobom na forum znacznie więcej wiedzy niż ich brak.
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 3:59 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Piotr »

A ktos powiedzial, ze Radio to teatr wyobrazni, a Ty chcesz forowiczow brutalnie z tej magii odrzec. Oj nieladnie.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

Kwestia ilości oddanych głosów wyobraźni nijak jak się ma, moim zdaniem, do owej wyobraźni. Uważam, iż jakby nie patrzeć zakwalifikować to można do spekulacji, tym większych im większe aura tajemniczości. :D
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: barb42 »

FOXD pisze: Myślę, że wiele osób niepotrzebnie nazbyt emocjonalnie podeszło do tematu tych głosów. Zaczęło się właściwie od mojej luźnej uwagi, a dalej to już efekt "wywodów" co poniektórych forumowiczów, których wymowa zaczęła wprawiać mnie w zdziwienie. Stąd i owe wnioski. :D Nie zmienia to jednak mojego przeświadczenia, że ilość oddanych głosów na poszczególne utwory w TOP-ie dałaby wielu osobom na forum znacznie więcej wiedzy niż ich brak.
FOXD, o sobie piszesz ;-)
Drugi temat na forum, w którym wałkujesz to samo, choć niby inaczej.


Observ99, chylę czoła - takie zestawienie.
Tym bardziej chylę, że Beatlesi mnie totalnie zaskoczyli.
Pamiętam z grubsza większość TOPów (dokładne zapisy w zeszycie zostały w rodzinnym domu), ale szczerze to zaskoczyła mnie ich tak wysoka pozycja i zgadzam się z uwagami Adamerii.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Grycek »

Ja się nie zgadzam z FOXD. Uważam, że pierwsze miejsce miało 12456,67 głosów, drugie miejsce 9234,1234 , a trzecie 3456,314159 . W prawdzie nie mam żadnych argumentów, ale nikt nie wmówi mi, że się mylę. Przecież wyniki musiały takie być. Nie może być inaczej.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: kajman »

Grycek pisze:Uważam, że pierwsze miejsce miało 12456,67 głosów, drugie miejsce 9234,1234 , a trzecie 3456,314159 .
Pierwsze miejsce 7 cyfr, drugie 8, trzecie 9. W tym musi tkwić jakaś tajemnica.
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: mariusz72 »

Oj, czytając wątki tyczące 18 topu mam wrażenie że niektórzy chcieliby komisji śledczej.
Najważniejsza jest chyba fajna zabawa, tak to traktujmy.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Piotr »

mariusz72 pisze:Oj, czytając wątki tyczące 18 topu mam wrażenie że niektórzy chcieliby komisji śledczej.
Najważniejsza jest chyba fajna zabawa, tak to traktujmy.
Tak, masz racje. Fajna zabawa, ale nie naszym, glosujacych kosztem. To nie jest zabawa panow redaktorow, ale glosujacych. Jesli glosy rozlozyly sie tak jak rozlozyly to tak to ma byc zaprezentowane i jakakolwiek ingerencja z zewnatrz nie ma miec miejsca, nawet jesli to komus nie jest po drodze. W tym roku na szczescie wyniki naszej zabawy nie zostaly w zaden sposob zmanipulowane.

Swoja droga zwroccie uwage, ze w ubieglym roku zaglosowala najwieksza jak do tej pory liczba sluchaczy. A w tym roku byc moze bedzie ich jeszcze wiecej. Ale bedzie tylko i wylacznie wtedy kiedy nikt nie bedzie robil takich hockow klockow jak to mialo miejsce w 2009 roku bo to akurat zniecheca do zabawy.

Mysle, ze temat rzetelnosci wynikow i ilosci glosow powinien byc juz jasny i zamkniety. Dyskusja powinna sie raczej toczyc rozultatow. Np. czy grupa The Beatles powinna miec w zestawieniu do glosowania az 27 utworow skoro poza TOP1000 znalazlo sie osiem utworow, a dwa ostatnie zajely odpowiednio 1308 i 1309 miejsce (THE BALLAD OF JOHN AND YOKO i I FEEL FINE)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Gary »

Piotr pisze:Mysle, ze temat rzetelnosci wynikow i ilosci glosow powinien byc juz jasny i zamkniety. Dyskusja powinna sie raczej toczyc rozultatow. Np. czy grupa The Beatles powinna miec w zestawieniu do glosowania az 27 utworow skoro poza TOP1000 znalazlo sie osiem utworow, a dwa ostatnie zajely odpowiednio 1308 i 1309 miejsce (THE BALLAD OF JOHN AND YOKO i I FEEL FINE)
to kwestia doboru. Prywatnie uważam, że ciężko zejść z Beatlesami poniżej 25 utworów. Najchętniej z 10 bym wywalił, zastępując je innymi. Jeśli chodzi o Beatlesów to chyba jest w zestawie przepisana toczka w toczkę ze składanki pt. "1" z 2000 roku, piosenki Genesis są np. wpisane na bazie składanki z 1999 roku, a poznaje po tym, że są na niej oba nagrania sprzed 1977 roku, które są w zestawie (w tym jedno w nowej wersji, ale do zestawu wpisano starą). Myślę, że 4 lata temu, gdy była gruntowna przebudowa zestawu, ktoś poszedł na łatwiznę. Podobne przypadki mogą się tyczyć i innych wykonawców.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: FOXD »

Piotr pisze: To nie jest zabawa panow redaktorow, ale glosujacych. Jesli glosy rozlozyly sie tak jak rozlozyly to tak to ma byc zaprezentowane i jakakolwiek ingerencja z zewnatrz nie ma miec miejsca, nawet jesli to komus nie jest po drodze. W tym roku na szczescie wyniki naszej zabawy nie zostaly w zaden sposob zmanipulowane.
Co do tego, czy redaktorzy nie mają wpływu na wynik głosowania (jakikolwiek) nie byłbym taki pewien. Poza tym nie chodzi o żadną ingerencję, zbyt odważna to sugestia. Ale jak już nieraz wspomniałem, wielu z was wystarcza to co dostaje i w jaki sposób dostaje. Wasze prawo. Ja mam większe wymagania i tyle. Inna rzecz, że kwestia owych głosów, tak naprawdę była drugorzędna, bo chodziło o wywołanie dyskusji w innej kwestii. No ale nikt tego nie podłapał prawie. Trudno, ja bynajmniej dowiedziałem się przy okazji tej dyskusji czegoś innego, choć nieco zaskakującego, to jednak równie cennego dla mnie.
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 2:45 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: kajman »

To może wprowadzić zakaz prezentowania jakichkolwiek utworów z zestawu do topu w Trójce w okresie od początku listopada do końca grudnia? Wtedy żaden utwór nie będzie preferowany.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 18 TWC - TOP-1000 PODSUMOWANIE WYKONAWCÓW

Post autor: Miszon »

A najbardziej preferowane były niewątpliwie Gotye, Adele i Zakopower ;-) .
Nie tylko w Trójce, ale w innych stacjach też. Chociaż w tych, które grają tylko stare przeboje - niekoniecznie.
Piotr pisze: Np. czy grupa The Beatles powinna miec w zestawieniu do glosowania az 27 utworow skoro poza TOP1000 znalazlo sie osiem utworow, a dwa ostatnie zajely odpowiednio 1308 i 1309 miejsce (THE BALLAD OF JOHN AND YOKO i I FEEL FINE)
Zgadzam się z Garym - trudno zejść poniżej 20 z ich kawałkami, ale obecny zestaw jest mało sensowny (a jego geneza już dawno została wyśledzona). Nie dziwię się też, że te dwa kawałki zajęły tak niskie miejsca. Zresztą, co prawda nie analizowałem na razie wyników, ale tak pobieżnie patrząc, to dla większości ich kawałków poniżej 1000 miejsca absolutnie nie dziwi tak niska pozycja, bo ich obecność w zestawie jest faktycznie wąpliwa (Eight Days a Week, From Me To You - chociaż to lubię bardzo, Paperback Writer, Ticket To Ride, We Can Work It Out, Day Tripper) i chyba nawet dokładnie o tych kawałkach pisałem przed Topem, że są do wywalenia. Wywaliłbym też te spoza 800-ki (może zostawiając Love Me Do, no bo to jednak jeden z ich symboli), w zamian za nie wstawiając inne (pisałem wówczas jakie, inni zresztą też). To i tak dałoby o 7 kawałków mniej, a oprócz tego sensowniejszy zestaw.
ODPOWIEDZ