XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
gżegoż

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: gżegoż »

Rzuciło mi się w oczy, że większość tych rekomendowanych przez nas nowości, które już się pojawiły, to dość stare utwory. Sprawdziłem dokładnie i wychodzi na to, że były to kolejno roczniki: 1972, 1984, 1997, 1970, 1982, 1988, 1975, 1973, 1970, 1966, 1967, 1956, 1998, 1984, 1978, 1967.

Czyli tylko dwa z lat dziewięćdziesiątych, a wszystko pozostałe jest starsze. A z tych, które będą wyżej, większość pochodzi z ostatniego trzydziestolecia (znacznie starsze są tylko Edith Piaf - LA VIE EN ROSE, Nat King Cole - WHEN I FALL IN LOVE, dwa utwory Beatlesów i może coś jeszcze). Chyba więc wychodzi na to, że wszytko, co jest dość stare i co ma szanse na w miarę przyzwoite miejsce w topie, już w zestawie jest. Czy ma ktoś jakieś pomysły, co z bardzo starych utworów, czego jeszcze nie ma w zestawie, miałoby realną szansę na zajęcie miejsca w pierwszym tysiącu? :know:
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Soon to chyba był kiedyś w setce? (Swoją drogą że wśród propozycji jest singlowy edit wycięty z Gates of Delirium też o czymś świadczy. Wkurza mnie to. Z jednej strony powtarza się - i nie bez racji - że w Topie jest nieproporcjonalnie dużo rocka progresywnego, z drugiej najważniejsze zespoły progresywne są obecne często kompletnie nieistotnymi dla siebie utworami zamiast tymi sztandarowymi. I Know What I Like zamiast Supper's Ready, Going For The One zamiast Awaken. Chociaż nie da się ukryć, że ostatnio się coś zmieniło na lepsze).

Swoją drogą, właśnie sprawdziłem, że żadnego Yes nie było w zerowym Topie - i trochę się zdziwiłem...

Co do Kershawa - ale widzisz różnicę między głosowaniem na kawałek na Listę i na TWC? Ja tam zresztą bardzo Wouldn't It Be Good lubię, ale to jest właśnie różnica między przebojem a klasykiem ;).
gżegoż

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: gżegoż »

airborn pisze:Soon to chyba był kiedyś w setce?
Dawno temu było, potem na dłuższy czas zniknęło i wróciło dopiero w 2013 roku po naszej rekomendacji.

Dziwne, że chyba najbardziej rozpoznawalny utwór Cher co roku jest tak nisko, a do tego jeszcze spada. Do You Really Want to Hurt Me niby idzie nieznacznie do góry, ale mimo to co roku się dziwię, że tak - wydawałoby się - rozpoznawalny utwór zawsze jest poniżej tysiąca :shock: To podobny przypadek do wspominanego wcześniej You Got It - z jednej strony osiągane wyniki bezwzględnie kwalifikują go do usunięcia z zestawu, ale z drugiej dziwnie by ten zestaw wyglądał bez takiego przeboju :| A dołowanie Nelly Furtado to też dość duże (i do tego niemiłe) zaskoczenie :(

Szykują się dwa duże skoki: Murray Head - ONE NIGHT IN BANGKOK (poprzednio 1571. miejsce) oraz Mike And The Mechanics - OVER MY SHOULDER (1520). Poza tym zostało jeszcze 10 utworów, które awansują z piętnastej setki - w tym przebój zmarłego przedwczoraj Demisa Roussosa (w XX Topie 1429. miejsce).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Gary »

gżegoż pisze:Czy ma ktoś jakieś pomysły, co z bardzo starych utworów, czego jeszcze nie ma w zestawie, miałoby realną szansę na zajęcie miejsca w pierwszym tysiącu?
pomysłu nie mam, ale uważam, że jeśli będziemy coś dłubali w tym roku to powinniśmy się skoncentrować na utworach z minionej dekady i ew. już wyjątkowych wyjątkach, których moim zdaniem już brak, bo takie "Echoes" wydawało się pewniakiem do top 100, ale jeśli i ono nie dało rady to co z klasyków mialoby tę radę dać?


Co do Culture Club, Laury, Kershawa i innych, to z jednym utworem spokojnie mogą sobie w zestawie trwać, nawet poniżej tysiąca


Spory awans Roussosa to ciekawa sprawa, ale mnie cieszy :)
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Przez "bardzo starych" rozumiemy "sprzed boomu rockowego przełomu lat 60. i 70"?
gżegoż

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: gżegoż »

airborn pisze:Przez "bardzo starych" rozumiemy "sprzed boomu rockowego przełomu lat 60. i 70"?
Tak.
Ale jak komuś przyjdzie do głowy jakiś utwór z lat 70. lub nawet 80. wykonywany przez zespół lub artyst(k)ę, który nie ma żadnej reprezentacji (ewentualnie bardzo małą) w zestawie, to niech też go wymieni. Wiadomo, że gdyby dodało się kolejne utwory Floydów czy Zeppelinów, to bez problemu do tysiąca by się załapały, ale przecież chyba nie o to chodzi...
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Tak na szybko z mojej działki: Van der Graaf Generator albo Peter Hammill solo (najbardziej rozpoznawalny mógłby być "A Way Out"), Justin Hayward ("Forever Autumn"), David Sylvian ("Forbidden Colours" albo "Orphaeus"). Pewnie nie są to propozycje na Top 200, ale do tysiąca by się spokojnie załapały...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Gary »

byłem pewien, że "Forever Autumn" jest w zestawie. No myslę, że to spokojnie na top 500
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Zakładać bym się nie zakładał biorąc pod uwagę miejsca innych kawałków jego macierzystego zespołu. No ale z drugiej strony dobór Moodies też jest dziwny - są dwa utwory ze słabych dla zespołu lat 80., nie ma nic (poza oczywistymi Nocami...) z klasyków (proponowałbym choćby "Isn't Life Strange").
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: JaceK »

1350
1280 • —
HERBIE HANCOCK
[1973] Head Hunters
1349
— • —
TEN SHARP
[1991] Under the Water-Line
1348
1183 • —
SONIC YOUTH
[1988] Daydream Nation
1347
1295 • —
PHILIP BAILEY WITH PHIL COLLINS
[1984] Chinese Wall
1346
1332 • —
JOHN TRAVOLTA & OLIVIA NEWTON-JOHN
[1978] O.S.T. Grease
©2015 by LPMN.pl & forum.lp3.pl
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Miszon »

summer nughts bardzo nisko, reszta raczej zgodnie z oczekiwaniami
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: tadzio3 »

"Do You Really Want to Hurt Me" to zawsze mi się wydawało, że przebój ma predyspozycje do miejsc bliżej ok drugiej setki. U mnie w prywatnej był nawet w top 50.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Miszon »

Serio!? Ja w życiu bym nie sądził, że to może do tysiąca wejść.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: tadzio3 »

A więc jednak jestem jednym z nielicznych, który kiedyś uwielbiał tę piosenkę.

A tak w ogóle to zacząłem słuchać wszystkich piosenek po kolei dzięki play liście. Fajna sprawa :-)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: piotr1990 »

airborn pisze:Zakładać bym się nie zakładał biorąc pod uwagę miejsca innych kawałków jego macierzystego zespołu. No ale z drugiej strony dobór Moodies też jest dziwny - są dwa utwory ze słabych dla zespołu lat 80., nie ma nic (poza oczywistymi Nocami...) z klasyków (proponowałbym choćby "Isn't Life Strange").
Masz racje, że dobór utworów TMB jest dziwny, żeby nie powiedzieć, że kiepski. :) "Your Wildest Dreams" lubię, ale jednak jak na nich to jest utwór co najwyżej dobry, a "Blue World" to dla mnie totalny przeciętniak, nawet w latach 80 jak dla mnie mieli gdzieś około dziesięć lepszych utworów. Z utworów z lat 70 i końca lat 60 "Isn't Life Strange" byłoby dobrym pomysłem, ewentualnie "Melancholy Man", "Question", "Tuesday Afternoon", "For My Lady".
Co do "Forever Autumn" to myślałem, że to jest właśnie utwór TMB, przewija się na ich różnych składankach.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: tadzio3 »

Piotr pisze:
1472
— • —
THE DOOBIE BROTHERS
[1973] The Captain and Me
Tutaj w linku jest remiks, a nie orginalna wersja. Kojarzę ją ze spokojniejszej wersji.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

1345
1298 • —
SIMPLY RED
[1991] Stars
1344
1307 • —
CARPENTERS
[1970] Close to You
1343
1089 • —
ALICE COOPER
[1972] School’s Out
1342
1277 • —
URSZULA
[1996] Biała droga
1341
1416 • —
DEEP BLUE SOMETHING
[1995] Home
©2015 by LPMN.pl & forum.lp3.pl
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: SSupras »

tadzio3 pisze:
Piotr pisze:
1472
— • —
THE DOOBIE BROTHERS
[1973] The Captain and Me
Tutaj w linku jest remiks, a nie orginalna wersja. Kojarzę ją ze spokojniejszej wersji.
Nie jestem pewien, czy tu jest oryginał, ale na pewno jest bliższe oryginałowi: https://www.youtube.com/watch?v=tnD0eVdHJfI
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

tadzio3 pisze:
Piotr pisze:
1472
— • —
THE DOOBIE BROTHERS
[1973] The Captain and Me
Tutaj w linku jest remiks, a nie orginalna wersja. Kojarzę ją ze spokojniejszej wersji.
To akurat jest mix polegający na skróceniu tego oryginału https://www.youtube.com/watch?v=m4tJSn0QtME
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: JaceK »

1340
1451 • —
DARYL HALL + JOHN OATES
[1982] H²O
1339
1441 • —
JOE DASSIN
[1969] Les Champs-Elysées
1338
1433 • —
STEVE MILLER BAND
[1982] Abracadabra
1337
1375 • —
F–R DAVID
[1982] Words
1336
1219 • —
SKALDOWIE
[1969] Cała jesteś w skowronkach
©2015 by LPMN.pl & forum.lp3.pl
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: rafal92 »

Skaldowie z czołówki mojego Polskiego Topu Wszechczasów :) tu im za bardzo nie poszło niestety.
Anvil
Posty: 261
Rejestracja: wt gru 28, 2010 10:38 am

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Anvil »

U mnie do 50-ki na pewno wskoczyłoby "W żółtych płomieniach liści" Skaldów, gdyby tylko było w zestawie.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: westron »

Simply Red niziutko
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Z jednym z czterech utworów.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Gary »

strefa solidnych awansów i dość nieoczekiwanego spadku Skaldów.
Szkoda, że Hall + Oates tak się nisko pałętają. Ten utwór zdecydowanie u mnie zyskuje po latach
ODPOWIEDZ