Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

TomaszBr pisze:Czy mógłbyś podać dane, ile utworów łącznie zostało przez nas wybranych do dodania oraz ile do usunięcia (w tym ile w pierwszej kolejności)?
96 do dodania
450 do usunięcia (w tym 246 w pierwszej kolejności).
Ale jutro jeszcze raz to przeliczę :wink:
konwicki1980 pisze:Żałuję, że nie głosowałem, bo rekomendowaliście do usunięcia co najmniej 3 utwory, na które głosuję. Do tego jeszcze "Naiwne pytania" Dżemu
To, że któryś utwór został rekomendowany do usunięcia, wcale nie znaczy, że Redakcja go usunie. A w przypadku utworu, o którym wspominasz, zapewne zadecydowało to, że ów zespół ma aż 11 piosenek w zestawie, a akurat ta w ostatnim topie okazała się najsłabsza.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

Cieszę się, że udało się dojść do końca. Dzięki, gżegożu, przede wszystkim za wytrwałość i nieuleganie nastrojom zniechęcenia po drodze. Przyznam, że sam miałem parę momentów zwątpienia i gdyby to ode mnie zależało, pewnie parę razy byśmy już skończyli w połowie... ;)

Efekt - całkiem niezły. Wśród propozycji nie widzę zbyt wielu kandydatów do ostatniej setki, wśród rekomendacji do usunięcia jest co prawda parę, które budzą mój lekki sprzeciw, ale na szczęście na ogół niepogrubione :)
gżegoż pisze:450 do usunięcia (w tym 246 w pierwszej kolejności)
Tutaj bym się delikatnie przyczepił - jeżeli pogrubionych jest więcej niż pozostałych, boję się, że za słabo się wyróżniają. Chyba na Twoim miejscu przyjąłbym jakieś ostrzejsze kryteria, żeby były to rzeczywiście te najsilniej rekomendowane...

Zastanawiam się też, co powiedzą redaktorzy, widząc, że zgłaszamy do usunięcia nasze własne propozycje z zeszłego roku (na szczęście jest szansa, że nie będą o tym pamiętać :))
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: TomaszBr »

Szkoda, że aż tyle zarekomendowaliśmy do usunięcia... Ja bym wybrał może połowę z tych 450 do wywalenia. Chyba byłem osobą najmniej rygorystyczną co do usuwania utworów z zestawu, niestety nie przyniosło to zbyt dużych efektów. Generalnie jednak nie jest źle. Bardzo dobry zestaw utworów do dodania (może poszerzyłbym go nieco, ale nie mam na co narzekać).
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

wwas pisze:Dzięki, gżegożu, przede wszystkim za wytrwałość i nieuleganie nastrojom zniechęcenia po drodze.
Dzięki! Szczerze napiszę, że jak proponowałem reaktywowanie tej akcji, to miałem mnóstwo obaw, czy się powiedzie (zwłaszcza że na początku nie było widać zbyt wielkiego entuzjazmu). Dlatego tym bardziej się cieszę, że się udało i jeszcze raz wszystkim dziękuję, zwłaszcza za podołanie temu tak szybkiemu tempu! :)
Ponieważ rzeczywiście w ostatnich miesiącach sporo kosztowało mnie przeprowadzenie tego wszystkiego, to tym bardziej byłbym szczęśliwy, gdyby Redakcja w jak największym stopniu wzięła nasze sugestie pod uwagę. No i... tym bardziej by bolało, gdyby nie wzięła ich pod uwagę lub zrobiła to w niewielkim stopniu :wink:
wwas pisze:Wśród propozycji nie widzę zbyt wielu kandydatów do ostatniej setki
Ja ze 2-3 może bym dostrzegł, ale... jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by się nad tym zastanawiać :wink:
wwas pisze:wśród rekomendacji do usunięcia jest co prawda parę, które budzą mój lekki sprzeciw, ale na szczęście na ogół niepogrubione :)
Chyba każdy z 11 głosujących z pewnymi rozstrzygnięciami się nie zgadza, ale cóż - ostateczne wyniki są w pewnym sensie kompromisem.
wwas pisze:
gżegoż pisze:450 do usunięcia (w tym 246 w pierwszej kolejności)
Tutaj bym się delikatnie przyczepił - jeżeli pogrubionych jest więcej niż pozostałych, boję się, że za słabo się wyróżniają. Chyba na Twoim miejscu przyjąłbym jakieś ostrzejsze kryteria, żeby były to rzeczywiście te najsilniej rekomendowane...
Nie jest chyba aż tak źle :wink: Ta różnica nie jest jakoś rażąco duża, a gdyby pogrubione miały być np. tylko te z zerowym poparciem, to byłaby to znowu przesada w drugą stronę. Zresztą i tak pozostaje wielką niewiadomą, czy i jaki Redakcja zrobi z tych sugestii użytek, więc nie ma co tego roztrząsać :wink:
wwas pisze:Zastanawiam się też, co powiedzą redaktorzy, widząc, że zgłaszamy do usunięcia nasze własne propozycje z zeszłego roku (na szczęście jest szansa, że nie będą o tym pamiętać :))
Żaden z tych utworów nie jest rekomendowany do usunięcia w pierwszej kolejności. Ja sam w ok. 80% przypadków byłem za daniem kolejnej szansy zeszłorocznym nowościom, nawet niektórym z bardzo słabymi wynikami. Przyznaję, że kilku tych rekomendowanych do usunięcia utworów z najkrótszym stażem jest mi żal, ale szanuję wolę większości (i apelowałbym do innych, by też tę wolę szanowali).
Ale z drugiej strony trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że zeszłoroczne rekomendowanie do dodania niektórych utworów okazało się ewidentną pomyłką (bo np. jedna z nich zajęła czwarte miejsce od końca, a pewien cover osiągnął wynik o ponad 1200 pozycji gorszy, niż dodany razem z nim oryginał). A Redaktorzy (jeśli będą pamiętać, co kiedy było dodawane) może rzeczywiscie się zdziwią - ale jak spojrzą na odpowiednie liczby w nawiasie, to owo zdziwienie powinno minąć :)
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Można wywalić o wiele więcej, ale tego nie powinno się ruszać:

Elvis Presley - Heartbreak Hotel (1095)
Fleetwood Mac - Go Your Own Way (847)

Mam nadzieję, że redaktorzy wgłębią się w te listy i podzielą moje zdanie :)

Już daliście ciała nominując w tamtym roku do usunięcia Hound Dog'a - najlepszy rock'n'rollowy kawałek Presleya!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15305
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Zgadzam się co do obu Presleyów.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Yacy »

Miszon, tak tylko z ciekawości - na ile utworów Presleya głosowałeś ostatnio? a może jednak tak będzie bliżej - na jaki utwór?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15305
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Nie pamiętam, ale chyba na jeden z tych dwóch. Albo Jailhouse Rock.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Gary »

a moim zdaniem Presley ma tyle utworów w zestawie, że mu nie ubędzie". Prawda, że to klasyki, tyle że nie w Polsce. Nie wiadomo w sumie dlaczego, pewnie jakiś efekt żelaznej kurtyny, ale inne utwory Presleya są u nas wyżej cenione.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: jedrzej2012 »

Ciekawe co z tego dodania i usunięcia wyjdzie. Narazie wychodzi, że zestaw będzie mocno zmniejszony, o 150 lub nawet o 354 utwory. Liczyć będzie albo 1528 utworów (jeśli pod uwagę usunięcia bierzemy tylko w pierwszej kolejności), a jeśli ogółem, to będziemy mieli najmniej od kilku lat, tylko 1324 utwory. Rok temu było rekordowo dużo, bo aż 1678 utworów. Ciekawe na ile utworów w tym roku będzie można głosować i kiedy to głosowanie się zacznie? Słyszałem, że na 53 utwory będzie można głosować z racji 53.urodzin Trójki 1 stycznia 2015 roku. 1 stycznia 2015 XXI TWC, fajnie będzie, bo w czwartek ten najbliższy top ogólny, a 2 stycznia w piątek wielu ma wolne. Liczę na to, że zawsze będziemy słuchać tej szczególnej listy z wieloma dobrze nam znanymi utworami i zaskakującymi zwrotami akcji w wymiarze 12 godzin, niech już zostanie ten przedział od 9 do 21, bowiem dla mnie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Szkoda, że nie ma Jaromira Nohavicy w propozycjach i SDM "JJZP, NJZP". Black Sabbath z Gillanem nie został uwzględniony, trudno, nawet zapomnieliśmy o ostatnich Purplach, Luxtorpedzie (ale to także do PTWC może być), U2, Hurts, a ze starszych np. o Sandrze. Każdy ma swoje gusta. A Trójka zawsze nas zaskoczy. Jeśli się nic nie zmieni to będziemy mieli stałą czwórkę prowadzących: 3 Piotrów i dobrze znany nam Marek. Topy Wszechczasów to bardzo oryginalna selekcja utworów.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: bobby-x »

jedrzej2012 pisze:Black Sabbath z Gillanem nie został uwzględniony, trudno, nawet zapomnieliśmy o ostatnich Purplach, Luxtorpedzie (ale to także do PTWC może być), U2, Hurts, a ze starszych np. o Sandrze. Każdy ma swoje gusta.
Black Sabbath z Gillanem? Coś starzeję się, nigdy Sabbaci ze Świniami! Sabbaci to od ponad 20 lat mój numer dwa w albumach a Ściana na 3 miejscu ale please nie łączmy ich. Jeśli wspominasz Sandrę to ja chcę Żule w taksówce i przede wszystkim Modern Talking. Na pewno bym oddał na nich głos w setce.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: piotr1990 »

Chyba pomyliło Ci się Deep Purple z Pink Floyd. :P Black Sabbath nagrał jeden album z Ianem Gillanem - Born Again. :)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: jedrzej2012 »

Właśnie chodziło mi o "Born Again" z 1983 roku. Utwory "Born Again" i "Trashed" dałyby trochę więcej ostrzejszych brzmień w zestawie. Ponadto szkoda, że nie dodano Anny German "Człowieczy los".
milutkid

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: milutkid »

Born Again to absolutny gigant jak dla mnie
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Dzieje się coś w temacie? :)

W oczekiwaniu mam kilka statystyk odnośnie aktualnego - jeszcze - zestawu.

Ilość utworów z poszczególnych dekad:

do roku 1960 - 27
60's - 212
70's - 316
80's - 539 - :shock:
90's - 390 - :shock:
00's - 169
10's - 15

To tak apropo usuwaniu najlepszych utworów Presleya z lat 50 i dodawaniu / trzymaniu badziewia z lat 80tych...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: ku3a »

Donnie pisze:Dzieje się coś w temacie? :)
zestawy propozycji do dodania i usunięcia zostały przedstawione redakcji. trwa dyskusja, na którą wpływu już nie mam.
w każdym razie pierwszy komentarz był taki - "hmm, coś dużo tych do usunięcia" ;-).
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: jedrzej2012 »

Głosowanie już powinno być od niedzieli, bowiem zawsze koło 26 października się ono zaczynało, a w Nowy Rok planowo jest 21.TWC na antenie.
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kajman »

Donnie pisze:To tak apropo usuwaniu najlepszych utworów Presleya z lat 50 i dodawaniu / trzymaniu badziewia z lat 80tych...
Wszystko jest kwestią spojrzenia. Dla mnie l. 50-te i Presley to badziewie, a l. 80-te raczej to tych lepszych należą. Zgodzę się, że są nieco nadreprezentowane, ale l. 90-te bardziej, natomiast porównywalnie za mało jest utworów z l. 70-tych.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Dlatego nie powinieneś się udzielać w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia... :know:

Zróbmy jednak błędne założenie, że potrafisz dyskutować... Zatem, wyjaśnij mi co takiego powstało w latach 80-tych czy późniejszych? Sieczka bez treści? "Artyści" jednego przeboju, którzy mieli tylko zaśpiewać to co im podano na tacy? Czy może MTV, z którego powstaniem w 1981 można upatrywać końca muzyki jako sztuki i początku odmóżdżania słuchacza? Moim zdaniem i nie tylko, to faktycznie bardzo wiele...

Powstało co prawda kilka solidnych albumów: Brothers in Arms, The Joshua Tree, Thriller, Nevermind, Black Album i może kilka jeszcze by się znalazło, ale są one raczej wyjątkiem niż regułą.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Gary »

zdaje się, że kajman pisząc o świetnej muzyce lat 80 nie ma na mysli muzyki "z pierwszych stron gazet" :-)
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

Donnie, czy wiesz o plebiscycie 1 z 33 nr 1 LP3? Myślę, że warto by było, aby tak oczytana osoba, jak Ty, również brała w nim udział! :) Mam nadzieję, że prowadzący tę zabawę Yacy podzieli moją opinię i również zaprosi Cię do udziału w niej! :)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: ku3a »

jedrzej2012 pisze:Głosowanie już powinno być od niedzieli, bowiem zawsze koło 26 października się ono zaczynało, a w Nowy Rok planowo jest 21.TWC na antenie.
głosowanie na top ruszy 3 listopada o 9:00.
głosowanie potrwa do 30 grudnia, do 12:00
na antenie wyniki będą 1 stycznia.
każdy będzie miał do rozdania 50 głosów.
będą zmiany w zestawie na podstawie tego co zaproponowaliśmy, ale nie wszystkie.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: mateusz15 »

Dzięki Kuba za informacje.
Fajnie, że zwiększono liczbę głosów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15305
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Ja bym raczej zwrócił uwagę na to, że nie tylko mało jest "staroci", co smuci, ale nie dziwi, ale wręcz zaskakująco malo jest rzeczy z lat "zerowych", naprawdę nie wiem dlaczego. Gorsze były od wszystkich pozostałych dekad???
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Yacy »

Niedźwiedź mówił prawdę! Helen pracuje nad zestawem TWC!!!

pojawiły sie :

AC/DC - BACK IN BLACK
Amy Winehouse - YOU KNOW I'M NO GOOD
Asia - HEAT OF THE MOMENT
Beatles, The - ALL MY LOVING
Beatles, The - OB-LA-DI, OB-LA-DA
Black Sabbath - HEAVEN AND HELL
Buffalo Springfield - FOR WHAT IT'S WORTH
Camel - LADY FANTASY
Coldplay - FIX YOU
Daft Punk - ONE MORE TIME
Dead Can Dance - THE HOST OF SERAPHIM
Doobie Brothers - LONG TRAIN RUNNING
Dusty Springfield - SON OF A PREACHER MAN
Edith Piaf - LA VIE EN ROSE
Eruption - ONE WAY TICKET
Faith No More - ASHES TO ASHES
Fine Young Cannibals - SHE DRIVES ME CRAZY
Francis Lai - (WHERE DO I BEGIN) LOVE STORY
Genesis - DANCING WITH THE MOONLIT KNIGHT :!:
Green Day - BASKET CASE
Guns N' Roses - CIVIL WAR
Him - JOIN ME
Janis Joplin - CRY BABY
Joan Baez - DIAMONDS & RUST
John Lennon - HAPPY XMAS (WAR IS OVER)
Joni Mitchell - BIG YELLOW TAXI
Joy Division - ATMOSPHERE
Judas Priest - PAINKILLER
Kim Wilde - VIEW FROM THE BRIDGE
Kraftwerk - AUTOBAHN
Lenny Kravitz - I BELONG TO YOU
Liquido - NARCOTIC
Marillion - FUGAZI :!:
Marilyn Manson - THE BEAUTIFUL PEOPLE
Michael Bublé - ME AND MRS. JONES
Michael Jackson - EARTH SONG
Miles Davies - SO WHAT?
Mott The Hoople - ALL THE YOUNG DUDES
Nat King Cole - WHEN I FALL IN LOVE
Nena - IRGENDWIE, IRGENDWO, IRGENDWANN :!:
Offspring, The - SELF ESTEEM
Pink Floyd - ECHOES
Pixies - WHERE IS MY MIND?
Prodigy, The - SMACK MY BITCH UP
Propaganda - HEAVEN GIVE ME WORDS
Puff Daddy & Jummy Page - COME WITH ME
Queen - I WANT IT ALL
Queen - SOMEBODY TO LOVE
SBB - Z KTÓRYCH KRWI KREW MOJA
Screamin' Jay Hawkins - I PUT A SPELL ON YOU
Shania Twain - THAT DON'T IMPRESS ME MUCH
Sigur Rós - SAEGLOPUR
Simon And Garfunkel - SCARBOROUGH FAIR
Skunk Anansie - CHARLIE BIG POTATO
Starship - WE BUILT THIS CITY
System Of A Down - CHOP SUEY!
Ten Sharp - YOU
The Turtles - HAPPY TOGETHER
Tina Turner - WE DON'T NEED ANOTHER HERO
Tool - SCHISM
Ugly Kid Joe - CATS IN THE CRADLE
Van Morrison - BROWN EYED GIRL
White Stripes, The - ICKY THUMP
Within Temptation - MEMORIES
Yes - CLOSE TO THE EDGE

tj. 65 utworów
było 1678 jest 1550 tzn., że usunięto 193 utwory!!!

ja nie będę się specjalnie tym dalej zajmował, w tym roku również nie podejmuję sie liczenia Forumowego TWC.
po prostu 1 z 33 to jednak sporo czasu pochłania :-)

jeśli ktoś chce być na bieżąco, to niech zagląda na stronę:
http://lp3.polskieradio.pl/topglosowanie/

no i od poniedziałku chyba wystartujemy z uzupełnianiem fragmentów utworów na stronie :-)
nie wiem ile zrobię, ale Nenę - I, I, I sobie rezerwuję :-P


edit:
nieaktualne.
zerknąłem jeszcze raz i doszedł T.Love - NIE, NIE, NIE :-)
a utworów na stornie jest już tylko 1525!
ROBOTA WRE!!! :-)
ODPOWIEDZ