Nasza Lista XIV

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

ja też nie potrzebuję przypomnienie. tak jak od początku przypiszczałem, nie zdążę. jestem w 1/3 drugiego podsłuchu, słucham ok.40min dziennie w drodze z pracy, a że poziom nie zachwyca (mam ze 4 faworytów na razie), to pewnie sporo rund odrzutowy będzie trzeba (choć juz odrzucam, to muszę pilnować, żeby za dużo nie wywalić).
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Artur »

Już mam wybraną swoją 11, dzisiaj wyślę wiadomość na pw. Pierwszą trójkę miałem pewniaków, a reszta to pewnie co przesłuchanie ułożyłaby się inaczej więc więcej już nie słucham.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Aro »

Do mnie też nie wysyłaj. Do niedzieli spokojnie się wyrobię (może nawet wcześniej).
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: romec »

Kolejne utwory odpadają w kolejnych odsłuchach. Pozostało już poniżej 30. Kilku pewniaków oraz pierwsze miejsce już jest.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: kamil_snk »

Ja też powinienem zdążyć. Na razie patrząc po ocenach - moim zdaniem poziom niemal identyczny niż (chyba) dwie edycje temu. Na razie nie patrzę na nicki, wszystkich wrzuciłem do jednego folderu i przesłuchuję alfabetycznie. Niestety wygląda na to, że w tej edycji nie będę miał zdecydowanego faworyta. Jest kilka utworów "dobrych z plusem", ale wygląda na razie że niewiele ponadto. Zostało 27 piosenek, które są u mnie powyżej środka skali i to z nich wybiorę jedenastkę.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Artur »

Głosy oddane. Dwie osoby mają wszystkie swoje propozycje w mojej dziesiątce i to takie, na których utwory, chyba nigdy nie głosowałem.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Neo01 »

Ja raczej nie dam rady. Może w kolejnych rundach.
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Dede »

Ja zdążę zagłosować. Mam wybraną dziesiątkę, tylko uszeregować miejsca. I osiem utworów pretendujących do "pechowego 11."
Ogólnie oceniam poziom znacznie wyżej, niż w poprzedniej edycji (a ta jest dopiero moją drugą...)
Jutro wyślę głosy. Jeszcze nie sprawdzałem, czyje propozycje przypadły mi do gustu i czy jest ktoś z dwoma utworami w mojej dziesiątce.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Grycek »

Ja chyba zdążę. Zostało mi 18 utworów.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Głosowało 19 osób na 69 utworów. Pięć ostatnich osób wniosło tylko trzy nowe utwory. Jedna z osób dalej ma obie swoje propozycje bez głosu, a inna ma je na miejscach 67 i 68. Od wszystkich pozostałych przynajmniej jedna propozycja plasuje się w Top64. Stawka jest niesamowicie wyrównana i prawdopodobnie zostanie tak do końca. Myślę, że w tej edycji rozbieżności między wynikami eliminacji a końcowymi będą duże. Aż 15 utworów zostało chociaż przez jedną osobę ustawione na miejscu pierwszym.

Jeśli o mnie chodzi, uważam, że poziom tej edycji jest dość niski... :( Przypominając sobie NL XI (moją pierwszą), zauważyłem ogromną różnicę w liczbie utworów, które uważam za świetne.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: uzi »

TomaszBr pisze:Jeśli o mnie chodzi, uważam, że poziom tej edycji jest dość niski... :( Przypominając sobie NL XI (moją pierwszą), zauważyłem ogromną różnicę w liczbie utworów, które uważam za świetne.
same here.
u mnie może pierwsza piątka to takie rzeczy, które w normalnych warunkach zasłużyłyby na miejsce w top11, reszta to już raczej dopychanie, nie że jakaś straszliwa słabizna, ale naprawdę nie za bardzo było w czym wybierać, tym łatwiej poszło.
myślę, że to może być najsłabsza NL w mojej historii.
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Brian »

Ja chciałbym zameldować, że dam radę - może na styk, bo lubię takie rzeczy z lekka cyzelować, ale się wyrobię. :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Miszon »

uzi pisze:
TomaszBr pisze:Jeśli o mnie chodzi, uważam, że poziom tej edycji jest dość niski... :( Przypominając sobie NL XI (moją pierwszą), zauważyłem ogromną różnicę w liczbie utworów, które uważam za świetne.
same here.
u mnie może pierwsza piątka to takie rzeczy, które w normalnych warunkach zasłużyłyby na miejsce w top11, reszta to już raczej dopychanie, nie że jakaś straszliwa słabizna, ale naprawdę nie za bardzo było w czym wybierać, tym łatwiej poszło.
myślę, że to może być najsłabsza NL w mojej historii.
Też mi się tak wydaje. Sądzę, że max. 5 utworów mogłoby być może powalczyć wejście do 11-ki którejkolwiek z poprzednich edycji, ale byłyby takie edycje, gdzie na 100% nie udałoby się żadnemu i nawet w 20-ce nic by się nie zmieściło.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Artur »

Miszon pisze:
uzi pisze:
TomaszBr pisze:Jeśli o mnie chodzi, uważam, że poziom tej edycji jest dość niski... :( Przypominając sobie NL XI (moją pierwszą), zauważyłem ogromną różnicę w liczbie utworów, które uważam za świetne.
same here.
u mnie może pierwsza piątka to takie rzeczy, które w normalnych warunkach zasłużyłyby na miejsce w top11, reszta to już raczej dopychanie, nie że jakaś straszliwa słabizna, ale naprawdę nie za bardzo było w czym wybierać, tym łatwiej poszło.
myślę, że to może być najsłabsza NL w mojej historii.
Też mi się tak wydaje. Sądzę, że max. 5 utworów mogłoby być może powalczyć wejście do 11-ki którejkolwiek z poprzednich edycji, ale byłyby takie edycje, gdzie na 100% nie udałoby się żadnemu i nawet w 20-ce nic by się nie zmieściło.
nie chciałem marudzić ale skoro wszyscy marudzimy :) to i ja w moim marudzeniu zgadzam się z poprzednikami
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: wwas »

Też miałem podobne odczucia, z tym że zacząłem się zastanawiać, czy nie jest to kwestia mojego starzenia się/ogólnego wypalenia/zaniku wrażliwości muzycznej etc. Skoro jednak nie tylko ja tak mam, to może nie jest ze mną jeszcze tak źle ;)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

Wrócę do sprawy terminów głosowania. Przyznam, że trochę źle zorganizowałem podział kolejnych etapów (w sensie dat ich zakończenia). Być może odrobinę za wcześnie zaczęła się ta edycja NL, bo niestety część fazy pucharowej przypada na bardzo niekorzystny czas świąteczno-noworoczny. Moja propozycja jest taka, aby na I rundę dać czas do 26 grudnia (5 dni na głosowanie), na kolejną do 30 grudnia i na następną do 3 stycznia. Zdaję sobie sprawę, że to być może nieco więcej czasu niż zazwyczaj, ale ciężko jest mi to rozegrać w inny sposób, a i tak mam wątpliwości, czy wszyscy dadzą radę zagłosować przy takim rozłożeniu dni. Co o tym myślicie?
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: rafal92 »

Ja również biorę udział w Naszej Liście od XI edycji i według mnie nie jest to najgorszy zestaw. Mniej ciekawy był chociażby przy okazji NL XIII.
Co do terminów - wszystko mi jedno, może być przedłużone.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

TomaszBr pisze: Moja propozycja jest taka, aby na I rundę dać czas do 26 grudnia (5 dni na głosowanie)
A dlaczego tylko 5 dni?
Dla mnie zabawa zacznie się dopiero teraz i na przesłuchanie 64 utworów potrzeba czasu. Zwłaszcza w okresie świątecznym.
Uważam, że I runda powinna trwać do około 2 stycznia.
Nota bene, dokąd się tak spieszymy z tymi terminami? Nasza Lista to nie pendolino...
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Geephard »

Zgodnie z przewidywaniami zagłosowane. Jedna osoba umieściła oba utwory na podium. Gratuluję. :)
Inna miała trochę mniej szczęścia bo dwa jej utwory znalazły się na 6 i 10.
Jeśli o poziom chodzi to faktycznie jest słabiej niż w poprzednich latach. To co najbardziej boli to brak jakiegokolwiek świetnego utworu. Raptem trzy utwory oceniłem jako bardzo dobre, a 14 kolejnych jako dobre.
Jeśli o termin chodzi to mi to w sumie obojętne, nie zamierzam się zbytnio angażować emocjonalnie i czasowo w kolejne głosowania, więc dla mnie kolejne rundy mogłyby być co 3 dni.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ku3a »

jollyroger72 pisze:A dlaczego tylko 5 dni?
Dla mnie zabawa zacznie się dopiero teraz i na przesłuchanie 64 utworów potrzeba czasu. Zwłaszcza w okresie świątecznym.
Uważam, że I runda powinna trwać do około 2 stycznia.
Nota bene, dokąd się tak spieszymy z tymi terminami? Nasza Lista to nie pendolino...
sorry Jolly, z całym szacunkiem, ale pogrzało Cię?? Teraz chcesz dopiero przesłuchiwać te utwory? To co Ty robiłeś przez 5 tygodni?!
jestem za harmonogramem przedstawionym przez Jędrka i absolutnie przeciwko propozycji Jolly'ego.
5 dni na pierwszą rundę to bardzo dobra długość. Jest cały "normalny" poniedziałek i wtorek, a nawet i część niedzieli, a więc wystarczająco dużo czasu, żeby wybrać lepszego w parach. A jak ktoś się będzie grzebać, to będzie jeszcze mógł gdzieś wyszarpać trochę czasu w środę, czwartek, piątek. Kolejna runda już nie jest w czasie Świąt, a utworów będzie 2 razy mniej, więc nie ma potrzeby, żeby trwała tyle czasu, ale niech tam, niektórzy mogą być jeszcze poza domem, więc mogę przystać na tak długie terminy jakie przedstawił Jędrek.
jollyroger72 pisze:Uważam, że I runda powinna trwać do około 2 stycznia.
w razie czego dopytam, bo nie określiłeś - którego roku?
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: ADDY »

Nie wiem po co ten atak na Jolly'ego, wyraźnie napisał, że chce mieć czas na ponowne przesłuchanie utworów. Co wcale nie jest takie bez sensu, ponieważ gdy się wałkuje non stop utwory w czasie eliminacji, to rzeczywiście zna się je bardzo dobrze, ale ewentualny odsłuch w czasie dogrywek nie sprawia już takiej frajdy.
Poza tym ja też odrzuciłem już dużo utworów w czasie pierwszego odsłuchu i jeśli w drugiej rundzie takie 2 nich trafią na siebie, to będę musiał przesłuchać je ponownie.
Jestem za terminami, które podał TomaszBr, bo powinienem zdążyć, ale jednak nie wszyscy mogą się wyrobić. A przecież 2 stycznia to wcale nie jest jakiś odległy termin.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: Grycek »

TomaszBr pisze:Moja propozycja jest taka, aby na I rundę dać czas do 26 grudnia (5 dni na głosowanie), na kolejną do 30 grudnia i na następną do 3 stycznia.
Wiele osób wyjeżdża w tym terminie. Ja na pewno nie byłbym w stanie zagłosować między 30 grudnia, a 3 stycznia.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:sorry Jolly, z całym szacunkiem, ale pogrzało Cię?? Teraz chcesz dopiero przesłuchiwać te utwory? To co Ty robiłeś przez 5 tygodni?!
Sorki, ku3a, bo chyba się nie zrozumieliśmy... Ta runda, która trwa obecnie to są eliminacje. Pisząc "I runda" miałem na myśli rozgrywki 1/32 finału czyli walkę pomiędzy 64 utworami wybranymi podczas eliminacji.
Biorąc pod uwagę, że jest to okres świąteczno-noworoczny i:
ADDY pisze: ja też odrzuciłem już dużo utworów w czasie pierwszego odsłuchu i jeśli w drugiej rundzie takie 2 nich trafią na siebie, to będę musiał przesłuchać je ponownie.
czas 12 dni to chyba nie za długi okres :?:
Poza tym:
Grycek pisze:Wiele osób wyjeżdża w tym terminie.
I jeszcze raz zapytam - dokąd się spieszymy :?: Jeśli nawet całą zabawę zakończymy ok. 15 - 20 stycznia 2015 to coś złego się stanie :?:
ku3a pisze:w razie czego dopytam, bo nie określiłeś - którego roku?
Chyba już nie muszę dopowiadać? :wink:
ku3a pisze:To co Ty robiłeś przez 5 tygodni?!
Uspokoję Cię. Zagłosowałem dokładnie 26 listopada 2014. Jak dla mnie, eliminacje mogły trwać 2 tygodnie...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: jollyroger72 »

Proponuję takie oto terminy kolejnych rund:
do 02.01.2015 - 1/32 finału
do 08.01.2015 - 1/16 finału
do 11.01.2015 - 1/8 finału
do 13.01.2015 - ćwierćfinały
do 15.01.2015 - półfinały
do 17.01.2015 - finał
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XIV

Post autor: TomaszBr »

nadal optuję za swoją propozycją:
I runda do 26.12.2014
II runda do 30.12.2014
III runda do 3.01.2015

ja od razu zastrzegam, że 2 stycznia nie będę mógł zakończyć żadnego głosowania i rozpocząć nowego, bo dopiero tego dnia późnym wieczorem wracam z wyjazdu sylwestrowego.
terminy przedstawione przez jolly'ego uważam za zdecydowanie zbyt długie, ale jeśli takich głosów ma być więcej...
proponuję ewentualnie taką opcję (jeśli faktycznie dla wielu osób moja poprzednia propozycja jest niewykonalna):

I runda do 27.12.2014
II runda do 3.01.2015
III rudna już "normalnie" - do 6.01.2014
ODPOWIEDZ