Przebój roku 2007

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Przebój roku 2007

Post autor: kajman »

Może niektórzy uznają to za częściowe dublowanie Foroderyków, ale po pierwsze w Foroderykach była ograniczona ilość nominacji i np. w moim głosowaniu moje tamtejsze typy nie zajdą tutaj wysoko, a po drugie w zeszłym roku i Foroderyki (jeszcze bez tej nazwy) i głosowanie na przebój roku toczyło się równolegle.
Głosować można tylko na piosenki, które były na LP3 (łącznie z poczekalnią) w 2007 roku, w tym także takie, które były już tam w roku 2006 i takie, które największe sukcesy odnoszą już w tym roku.
Termin głosowania do 29 lutego do północy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A nie może być tak jak w tamtym roku tzn tak, że głosujemy na te piosenki, które były w zestawie do głosowania na LP3?
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:A nie może być tak jak w tamtym roku tzn tak, że głosujemy na te piosenki, które były w zestawie do głosowania na LP3?
Można to przedyskurować. Na razie 1:1. :D
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3250
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Arkano »

Na ile piosenek głosujemy?

Ja bym był za głosowaniem na to, co przebiło się przynajmniej do poczekalni.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Arkano pisze:Na ile piosenek głosujemy?
To jest do przedyskutowania, ale nie wiem, ile osób tyle zdzierży. No to może chociaż 25. Na pewno 20 minimum.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja jestem za glosowaniem na 20 piosenek.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ja jestem za 20 utworami, które były co najmniej w poczekalni.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsch »

A może 24 utwory? Bo jest to liczba nie dość, że magiczna, to jeszcze nie odstaje jakoś strasznie od 20, czy 25 ;) A jeśli nie, to jestem za 30-tką.

Nie wiem, czy z tą poczekalnią to szczęśliwy pomysł; np. było pewne nagranie, które doszło do 4. miejsca, chociaż nigdy nie osiągnęło 50-tki na LP3... ;)

Aha, głosy piszemy tutaj, czy wysyłamy na priva?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Widzę, że magia liczb dalej trwa. :D Też jestem za głosowaniem na 24 utwory. :mrgreen: Dorzucam 2 dodatkowe powody ;):
1. dzień moich urodzin :)
2. będzie niestandardowo :)
Jeśli nie to powiedzmy, że jestem za 30 (chciałem początkowo więcej, ale nie wiem czy znajdę aż tyle bardzo dobrych nagrań, a nie chciałbym obniżać poprzeczki.)

Rozumiem, że namjak policzysz głosy ? :mrgreen:

Według mnie możemy głosować tutaj.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

W zeszłym roku głosowaliśmy tutaj, to myślę, że i w tym roku tak ustalimy.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3250
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Przebój roku 2007

Post autor: Arkano »

kajman pisze:Głosować można tylko na piosenki, które były na LP3 (łącznie z poczekalnią) w 2007 roku, w tym także takie, które były już tam w roku 2006 i takie, które największe sukcesy odnoszą już w tym roku.
Czyli mógłbym zagłosować np na "Starlight"-Muse, które było 15 tyg. na Liście w roku 2006 i tylko w jednym notowaniu w roku 2007? I analogicznie w przypadku utworów poczekalniowych?
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mi to sie srednio podoba - powod ten sam co przy koszmarliscie roku - jakas piosenka moze zostac przebojem wiecej niz jednego roku...
Ada
Posty: 209
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: lubelskie :)

Post autor: Ada »

Głosowanie na 20 piosenek i na te które weszły do poczekalni :wink:
A co do tego czy debiutujące czy wszystkie z listy 2007 to byłabym za tym co Ku3a popiera, bo całkowicie się zgadzam z tą opinią.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3250
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Arkano »

ku3a pisze:mi to sie srednio podoba - powod ten sam co przy koszmarliscie roku - jakas piosenka moze zostac przebojem wiecej niz jednego roku...
Ale jest jasno i prosto określone kryterium. I nie trzeba sprawdzać, ani porównywać wyników piosenek w 2006 i w 2007 i ważyć 20 tygodni w poczekalni z 3 tygodniami w ogonie trzydziechy.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5015
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Moje bardzo subiektywne zdanie jest takie:
1. Głosowanie na Top 20? TAK.
2. Tylko to co przynajmniej do poczekalni się załapało? NIE! Także to, co było w zestawie do głosowania (The Funeral - Band Of Horses :!:, No Cars Go - Arcade Fire :!:), wydaje mi się to oczywiste.
3. Tylko to co debiutowało w 2007 roku? NIE (Knights of Cydonia - Muse - 3 tygodnie w poczekalni w 2006 :!:). Ale jakieś ograniczenie można wprowadzić.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

mi to sie srednio podoba - powod ten sam co przy koszmarliscie roku - jakas piosenka moze zostac przebojem wiecej niz jednego roku...
A coś w tym złego?
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:
mi to sie srednio podoba - powod ten sam co przy koszmarliscie roku - jakas piosenka moze zostac przebojem wiecej niz jednego roku...
A coś w tym złego?
Popieram.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Obawiam się, że jeżeli weźmiemy się za zestaw do głosowania, to w tm zestawieniu może znaleźć się niezwykle duża ilość piosenek i będzie niesamowity rozrzut głosów. Będzie nawet wtedy, kiedy głosowalibyśmy tylko na piosenki z LP3.
A co do piosenek z poprzedniego roku to najlepej byłoby, żeby każdy decydował, co chce w swoim zestawie umieścić, a co nie,
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:Obawiam się, że jeżeli weźmiemy się za zestaw do głosowania, to w tm zestawieniu może znaleźć się niezwykle duża ilość piosenek i będzie niesamowity rozrzut głosów.
Bez przesady. Nie sądzę, by kazda osoba wstawiała aż tyle piosenek, które nie dotarły do poczeklani. Są to tylko małe wyjątki. Przecież w większości przypadków jednak dobre utwory trafiały na listę. Ja np wstawił bym jedną, albo dwie takie.
Po za tym w tamtym roku ustaliłem takie zasdady i wcale nie było żadnego rozrzutu głosów. Wszystko przebiegło doskonale.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A oto pierwsza trzydziestka naszego głosowania na przebój 2006.

Głosowało 28 osób na 112 piosenek

1 SPIDER'S WEB - Katie Melua 95 15
2 TALK - Coldplay 79 11
3 JOHN THE REVELATOR - Depeche Mode 62 7
4 BYŁABYM - Hey 56 9
5 ON AN ISLAND - David Gilmour 46 8
5 SONG TO SAY GOODBYE - Placebo 46 8
7 LONELY DAY - System of a Down 43 6
7 SAEGLOPUR - Sigur Ros 43 6
9 MARTYR - Depeche Mode 35 6
10 NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA - Myslovitz 34 6
11 NINE MILLION BICYCLES - Katie Melua 32 6
12 MIEĆ CZY BYĆ - Myslovitz 31 4
13 SUFFER WELL - Depeche Mode 29 5
14 DALEKA DROGA DO DOMU - Coma 28 5
15 STARLIGHT - Muse 27 4
16 LEWA STRONA LITERKI M - Kombajn do zbierania kur po wioskach 26 6
17 TCHU MI BRAK - Pustki 25 4
18 CONCEIVING YOU - Riverside 24 3
19 FOLD - Archive 23 6
20 A PAIN THAT I'M USED TO - Depeche Mode 23 4
21 AFTERGLOW - Inxs 21 4
22 MANEATER - Nelly Furtado 19 2
23 GOD'S TOP TEN - Inxs 18 4
24 ZOBACZ JAK PIĘKNIE - Mira Kubasińska & After Blues 18 3
25 SYSTEM - Coma 17 4
26 LIFE IS WONDERFUL - Jason Mraz 17 3
27 I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters 17 2
28 STEADY AS SHE GOES - The Raconteurs 16 3
29 FILANDIA - Swietliki & Bogusław Linda 15 3
30 SLABOŚĆ CHWILOWA - Pustki 15 2
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mateusz15 »

tadzio3 pisze:
kajman pisze:Obawiam się, że jeżeli weźmiemy się za zestaw do głosowania, to w tm zestawieniu może znaleźć się niezwykle duża ilość piosenek i będzie niesamowity rozrzut głosów.
Bez przesady. Nie sądzę, by kazda osoba wstawiała aż tyle piosenek, które nie dotarły do poczeklani. Są to tylko małe wyjątki. Przecież w większości przypadków jednak dobre utwory trafiały na listę. Ja np wstawił bym jedną, albo dwie takie.
Po za tym w tamtym roku ustaliłem takie zasdady i wcale nie było żadnego rozrzutu głosów. Wszystko przebiegło doskonale.

dokładnie! i jestem za głosowaniem z zestawu.
A ja bym chciał oddawać głosy na 25 piosenek :roll:
a Przeboj 2006 bardzo ładny :D
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:1. Nie sądzę, by kazda osoba wstawiała aż tyle piosenek, które nie dotarły do poczeklani. Są to tylko małe wyjątki.
2. Przecież w większości przypadków jednak dobre utwory trafiały na listę. Ja np wstawił bym jedną, albo dwie takie.
3. Po za tym w tamtym roku ustaliłem takie zasdady i wcale nie było żadnego rozrzutu głosów. Wszystko przebiegło doskonale.
1. Może nie każda, ale sporo takich by się znalazło. U niektórych takich wyjątków może być dużo.
2. Dobre trafiały na listę, ale dobre też nie trafiały. I nie jestem pewien, w której grupie było więcej tych dobrych. U mnie na pewno nie skończy się na 1 lub 2.
Raconteurs, Ampop, Band of Horse, Laura Veirs, Cocorosie, Angelique Kidjo 2x, Patti Smith, Waterboys, Fair to Midland, Sweet Noise, Gloria Estefan, Chaka Khan - tu wymienię tych, którzy mają realne szanse załapać się w 20, jeżeli przyjmiemy zasadę głosowania na piosenki z zestawu nie wchodzące na listę.
3. Ja w tym roku zaproponowałem takie zasady, ale wszystko jest do przedyskutowania. A w zeszłym roku głosowano tylko na 10 piosenek, a i tak 24 osoby zagłosowały na 95. Nie wiem, na ile padną głosy w tym roku, ale przy (mam nadzieję) większej frekwencji podejrzewam, że ta ilość będzie oscylować w okolicach 200.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:2. Dobre trafiały na listę, ale dobre też nie trafiały. I nie jestem pewien, w której grupie było więcej tych dobrych. U mnie na pewno nie skończy się na 1 lub 2.
Jesteś raczej wyjątkiem. Większość nie pamięta tak doskonale zestawu, tylko te piosenki, które naprawdę zapadły w pamięć. A na takie warto głosować- skoro można było wtedy, to dlaczego my nie możemy?
kajman pisze:3. A w zeszłym roku głosowano tylko na 10 piosenek, a i tak 24 osoby zagłosowały na 95. Nie wiem, na ile padną głosy w tym roku, ale przy (mam nadzieję) większej frekwencji podejrzewam, że ta ilość będzie oscylować w okolicach 200.
Już w cotygodniowej forumowej jest duża ilośc piosenek, to dlaczego w corocznej miałoby nie być?
Głosowaliśmy na forumową z wszystkich piosenek z zestawu, tutaj powinno być podobnie, z tym że wybieramy te najlepsze z całego roku.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mi jest wszystko jedno czy bedziemy glosowac na piosenki z zestawu czy tylko na te co weszly na Liste. wazniejsze jest dla mnie czy mozna glosowac na piosenki z 2006.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:mi jest wszystko jedno czy bedziemy glosowac na piosenki z zestawu czy tylko na te co weszly na Liste. wazniejsze jest dla mnie czy mozna glosowac na piosenki z 2006.
Ja to widzę tak. Głosujemy na piosenki, które były w zestawie do głosowania w 2007 roku, a więc i część takich, które były jeszcze w 2006. A już w osobistej gestii jest to, czy ktoś uzna taką piosenkę za przebój roku 2007, czy nie. Czy to ten rok na tym zaważył, czy może 2006. Dajmy tutaj wolną wolę, a nie ustalajmy niepotrzebnych ograniczeń.
Wracając do poprzedniego głosowania wysoko był "Conceiving You", ale to kawałek, który pojawił się jeszcze w 2005 roku. Ci co uznali, że warto go włączyć do 2006 głosowali, Ci co nie, to nie. Dlatego Riverside nie był tak wysoko jak np w podsumowaniu statystycznym.
Reasumując pozostawiłbym zasady takie, jakie były w tamtym roku. Wtedy jakoś nikt nie protestował, głosowało się bez przeszkód, a i wyniki były zadowalające.
ODPOWIEDZ