Nowa szata graficzna

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

Jak wam się podoba? Ja póki co jeszcze nie mogę się do niej przyzwyczaić, ale mam nadzieję, że to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Yacy »

Szata jest taka jak na forum.lpmn.pl

Ale tu sobie zacząłem mieszać i w ustawieniach [wg mnie] najbardziej zbliżony do poprzedniego jest styl subsilver2. Tak wogóle to polecam popatrzenie na wszystkie style, bo mi chyba najbardziej pasuje AeroBlueFull ;-)


EDIT: a jednak zostanę przy subsilver2, który jest najbardziej zbliżony do poprzedniej wersji forum ;-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Gary »

Yacy! Ja też ten Aerobluefull sobie nastawiłem! (tylko emotionki z wybałuszonymi oczami nie mogę tu wstawić)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Yacy »

mi wogóle teraz nie wyświetla buźek :-( Avataru też nie, ale doczytałem, że są zablokowane ;-)

ja sobie kilka razy zmieniłem ustawienie i ... zobaczę w domu :-)
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: mcgrat »

zobaczymy jak się będzie sprawowało. na razie mam bardzo mieszane odczucia, ale to się może przecież zmienić. będzie trzeba się pobawić ustawieniami...
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: kajman »

Pierwsze wrażenia to totalna załamka.
1. Logowanie na dole (chyba, że w przeciwieństwie do poprzedniego nie będę musiał się za każdym razem logować).
2. Strona estetyczna:
a) wygląd strony
b) koszmarne emotki, które są marną karykaturą tych z poprzedniej strony.
3. (zdecydowanie najgorsze) Tylko 10 postów na 1 stronie.
A jeżeli to jest forum z tej samej firmy co lpmn, to będzie mi się bardzo często blokować (bo tamto robi to nagminnie).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: neon.ka »

Yacy pisze:EDIT: a jednak zostanę przy subsilver2, który jest najbardziej zbliżony do poprzedniej wersji forum ;-)
ta wersja jest raczej najbardziej zbliżona do tej na mycharts :-) . przynajmniej na moje oko.
pytanie do JacKa - czy mozna tu gdzieś ustawić ilość wyświetlanych na stronie postów i tematów, bo tego nie mogę nigdzie znaleźć?...

[i jeszcze prośba przy okazji - czy mógłbyś, tak jak na lpmn, wyłączyć tą konieczność potwierdzania chęci wysłania postu gdy w tym czasie ktoś już coś napisał wcześniej?...]
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: kajman »

Yacy pisze:1. Szata jest taka jak na forum.lpmn.pl
2. Ale tu sobie zacząłem mieszać i w ustawieniach...
1. Tamta mnie od początku drażniła mnie od początku.
2. Tylko ciekawe, gdzie te ustawienia znaleźć. Przejrzałem całą stronę i nic nie widzę.

No i już po niecałej pół godzinie pobytu tutaj zdążyłem się już załapać na komunikat strona wygasła.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

Po kolei:
1. Ja też będę używał subsilver2, bo reszta [oprócz AeroBlueFull] ma bardzo denerwującą rzecz jak dla mnie. A mianowicie kosmicznie wielkie tytuły postów. [Zgadzam się z neon.ką, że przypomina mycharts. ;-)]
2. Dlaczego nie wyświetlają się niektóre buźki? :D :) :( :o :wink: Czy mogą być takie jakie były wcześniej? Te są po prostu brzydkie.
3. Mogłoby być okno szybkiej odpowiedzi i cytowania selektywnego? Głównie to na tym mi zależało przy zmianie silnika.
4. Dlaczego statystyki na stronie głównej podają, że jest zarejestrowany jeden użytkownik?
5. Liczba postów na stronie. Gdzie można ją zwiększyć?
6. Czy forum już się nie będzie wywalać?
EDIT:
7. Na plus. Przycisk zobacz nowe posty i to, że kliknięcie przycisku zobacz pierwszy nieprzeczytany post rzeczywiście mnie tam przenosi. Wcześniej przenosiło mnie na pierwszy post od momentu logowania.
EDIT2:
kajman pisze:2. Tylko ciekawe, gdzie te ustawienia znaleźć. Przejrzałem całą stronę i nic nie widzę.
Poszukaj przycisku "Twoje konto".
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 3:58 pm przez abd3mz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: neon.ka »

abd3mz pisze:4. Dlaczego statystyki na stronie głównej podają, że jest zarejestrowany jeden użytkownik?
a ze 101 tysięcy postów zrobiło nam sie nagle tylko 25. ;-)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ku3a »

czy wchodzac w pisanie pw z ustawien profilu można w ogole dodac adresata? bo przy polu adresata mam "brak" i nie widze zadnego przycisku.
wiem, że mozna kliknac w przycisk "pw" przy poscie danego uzytkownika, ale czasem chce sie napisac do kogos niezaleznie od tego czy ktos cos ostatnio napisal i wtedy trzeba szukac jakiegos jego postu?
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: mcgrat »

ku3a pisze:czy wchodzac w pisanie pw z ustawien profilu można w ogole dodac adresata? bo przy polu adresata mam "brak" i nie widze zadnego przycisku.
wiem, że mozna kliknac w przycisk "pw" przy poscie danego uzytkownika, ale czasem chce sie napisac do kogos niezaleznie od tego czy ktos cos ostatnio napisal i wtedy trzeba szukac jakiegos jego postu?
po lewej stronie masz "wyślij do" i tam wpisujesz nazwę użytkownika. dzięki temu możesz jedną widomośc wysłać do więcej niż jednego użytkownika.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ku3a »

hahaha, ślepota :-). dziekuje :-).
to dalej - czy wyszukiwarka w ogole działa?
(edit: hmm, jakos dziwnie dziala. wpisalem, żeby mi znalazlo moje posty ze słowem "Coldplay" i znalazlo, a ze slowem "Verve" juz nie znalazlo, a chocby wyniki ostatniej forumowej powinno znalezc).
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 4:12 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: tadzio3 »

Pierwszym minusem (przynajmiej u mnie) są niewidoczne avatary i buźki i troszeczke wolniej chodzi.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ku3a »

z tymi avatarami tez dziwnie, bo np. avatar fajnexa widac...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: zbyszu »

Jak na lpmn
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:(...) czy wyszukiwarka w ogole działa (...).
Na razie nie... są pewne problemy techniczne o których wspominałem -- konwersja się udała, co do treści, ale wyszukiwarka używa indeksu systemowego, który nie można przekonwertować, a wygenerowanie nowego... właśnie! wygenerowanie przez forum jest na razie niemożliwe, bo wywala serwer!

Zasada była taka -- nie usuwamy starych postów, trzymamy wszystkie historyczne, żeby były dostępne -- to się nie dziwcie, że urosło to do sporych rozmiarów, których przeciętny serwer dostępny u większości providerów nie jest w stanie obrobić bezboleśnie.

Co do nowych możliwości -- poczytajcie tylko fragmenty dokumentacji, to zobaczycie że wszystko jest co było, a nawet ciut więcej. Nie wszystko jest jeszcze dokonfigurowane z ustawień domyślnych, więc sorry... ale nie wszystko naraz.

Ogólna liczba postów -- w nowym forum statystyki mogą być zerowane w dowolnym momencie. Tutaj liczą posty od chwili startu forum -- już są przeliczone globalnie :). Podobnie rekord liczby użytkowników online... taka uroda tego produktu.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

JaceK pisze:Co do nowych możliwości -- poczytajcie tylko fragmenty dokumentacji, to zobaczycie że wszystko jest co było, a nawet ciut więcej. Nie wszystko jest jeszcze dokonfigurowane z ustawień domyślnych, więc sorry... ale nie wszystko naraz.
Gdzie jest ta dokumentacja?

A gdzie jest button do głosowania na cgm.pl?

Zobacz nowe posty jednak nie działa tak jakbym chciał, ale pewnie się przyzwyczaję.

Czy można [jeśli tak to jak] zaznaczyć temat jako nieczytany? Jak się dodaje temat do obserwowanych?

P.S. Jak dla mnie to za dużo jest kolorów czcionki. ;-)
Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Mr. Dark »

Same problemy z tym nowym forum ;)

Z początku wydawało mi się, że pomyliłem strony. Niestety, jak na razie wydaje się, że to co było proste skomplikowano (ale może to kwestia przyzwyczajenia), a w zamian za to są jakieś niepotrzebne dodatki, np kolory czcionki...

Czy jest to już ostateczna wersja nowego forum, czy mają być jeszcze jakieś poprawki ?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze:Pierwszym minusem (przynajmiej u mnie) są niewidoczne avatary i buźki i troszeczke wolniej chodzi.
avatar trzeba sobie raz jeszcze wrzucić, bo adresy, odnośniki z poprzedniej wersji forum wcięło ;-)
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: 1981 »

Ale mi dziwnie!
Z przyzwyczajenia szukam autorów postów i awatarów po lewej stronie... Trochę to potrwa zanim mi się to opatrzy.
Yacy pisze:
tadzio3 pisze:Pierwszym minusem (przynajmiej u mnie) są niewidoczne avatary i buźki i troszeczke wolniej chodzi.
avatar trzeba sobie raz jeszcze wrzucić, bo adresy, odnośniki z poprzedniej wersji forum wcięło ;-)
Ja niczego nie wrzucałem, mam ten sam awatar i podpis co przed zmianami.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: abd3mz »

Zmień styl na "mychartsowy": subsilver2 to wtedy będziesz miał autora posta po lewo. :)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: stavanger »

Dzięki za podpowiedź z subsilverem, bo wersja pierwotna zupełnie mi się nie podobała.
kajman
Posty: 64189
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: kajman »

Dziękuję JacKowi za zwiększenie ilości postów na stronie. :)))))

Kolejna rzecz, która trochę przeszkadza - tu się zdarzyło w tej chwili pierwszy raz, ale na lpmn bardzo często - że podczas pisania postu cofa text i zrzuca na dół strony piszącego (ale na szczęście góra po kilku literach) i trzeba wrócić na górę i zacząć od nowa.

P.S. Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć, gdzie znaleźć te ustawienia, o których pisaliście. Szukałem wszędzie, nawet pierwszy raz w życiu zajrzałam na FUCKa, ale tam wyczytałem, że w Panelu Sterowania Kontem, ale czegoś takiego też znaleźć nie potrafię.

P.S.2. Nie wiedziałem, że były jakieś propozycje zmiany strony i pewnie dlatego tak źle na to reaguję.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 5:44 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: stavanger »

Kajman ustawienia znajdziesz tutaj: http://www.forum.lp3.pl/ucp.php?i=165
styl forum, z rozwijanej listy wybierasz subsilver2
ODPOWIEDZ